Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - carmel4a

Strony: 1 2 3 [4] 5 6
91
Screeny / Odp: Rotfl!
« dnia: 18 Marca 2015, 23:19:14 »
Z tego co wiem to są przeszkody prawne, bo też chciałem korzystać z Ich materiałów. Trzeba się pytać o zgodę, nawet w niekomercyjnych projektach.

92
Wydział zamówień / Odp: Linia 356 - materiały
« dnia: 15 Marca 2015, 12:11:10 »
Chodziło mi o to czy można powycinać ze SV tekstury na budynki, tj. ściany istniejących budynków, a nie tekstury ogólnie jako chodniki itp. chociaż stronka i tak się przyda.

93
Wydział zamówień / Odp: Linia 356 - materiały
« dnia: 14 Marca 2015, 23:51:56 »
Głupie nie jest, tylko jaki jest stan prawny tych zdjęć, bo podejrzewam, że są na nie prawa autorskie. Co prawda można coś i tak pomyśleć... ale dobrze by się upewnić. Na razie szukam materiałów po Internecie, znalazłem parę darmowych zdjęć na tekstury. Zapytałem się także autora jednego bloga o możliwość wykorzystania jego zdjęć.

94
Wydział zamówień / Odp: Linia 356 - materiały
« dnia: 14 Marca 2015, 17:33:19 »
Tak, poglądowe też się przydadzą. Co prawda tekstur z tego raczej nie będzie. Na szczęście mam parę rocznych zdjęć, ale nie obejmują całego budynku. Fajnie by było jakby ktoś miał zdjęcia budek i sklepów wzdłuż Zygmunta Augusta po prawej stronie od stacji. Mam stamtąd z dwa budynki.

95
Na warsztacie / Odp: Linia 356
« dnia: 14 Marca 2015, 12:58:03 »
Tekstur jeszcze nie robiłem, ale oczywiście się przydadzą. Zasada jest prosta: im więcej zdjęć, tym lepsza sceneria będzie :) Mam zdjęcia z BDG Głównej, załatwiam z Prefabetu (mam z zewnętrznej bocznicy), Jasińca, jutro prawdopodobnie idę załatwić Rynarzewo, no i mam Szubin i Kcynię od Ciebie, więc z materiałami nie jest źle. Brakuje Kołaczkowa, Rynarzewa, Zalesia i Pińska. Jeśli ma ktoś jeszcze zdjęcia stamtąd to chętnie je zobaczę. No i zdjęcia z miejsc które mam zrobione też mogą być przydatne, szczególnie zdjęcia z Bydgoszczy Głównej z czasów starego budynku.

96
Na warsztacie / Odp: Linia 356
« dnia: 12 Marca 2015, 21:57:50 »
Obecnie według topo, część sprawdzam jeszcze z wysokościami od Google, ale topo w tym przypadku wydaje mi się dokładniejsze. Tak jak z głównym szlakiem nie ma większych problemów, bo np. biorę wysokości z końców nasypów przed stacjami, tak wysokości w rowach, na nasypach nie są dokładne. Mam wielki problem z końcowym łukiem przed Bydgoszczą (ok. 122km - 126km oraz cała Bydgoszcz Towarowa), tutaj rozważę kupno dokładniejszych NMT, ale nie chcę jeszcze inwestować. Najpierw chcę mieć wszystko zrobione, jak będzie się to jakoś trzymać, to wtedy może kupię dane dla całej linii i popoprawiam  (jako v2). Acha jeszcze jedno: błąd szlaku głównego -0.052% - spory, jeszcze się poprawi. Dla 281 jest to -0.049%.
Ps: Czemu jak poprawiam wysokości to błąd się nie zmienia? Przecież długość toru zależy od wysokości npm. Błąd przy ustawianiu niwelety?

97
Na warsztacie / Linia 356
« dnia: 03 Lutego 2015, 20:08:20 »
Witam. Będę przedstawiał w tym wątku postępy nad tą scenerią.
Najbliższe plany:
Tory: 80-85% -> 95% Brakuje kilku torów na zakładzie w Bydgoszczy, oraz PESY od strony Rynkowa
Niweleta, profil poprzeczny: zbieranie danych wysokościowych, wstępna praca z NMT 100 -> wstępna niweleta dla linii głównej, oraz linii 281
Materiały: udało mi się zdobyć trochę zdjęć. Brakuje jeszcze czterech stacji.
--03.02.15
Przesyłam parę screenów z układu torowego, przy czym zaznaczam, że częściowo ulegnie on poprawie.
Prosiłbym o minimalny OT, jeśli macie jakieś pytania, zadawajcie je na PW, o błędach, uwagach można pisać by nie duplikować wiadomości. Na razie tylko tory, ale kiedy będę wrzucał postępy na Forum będzie mnie to motywować do dalszej pracy :) Pozdrawiam.

--12.03.15
By nie było, że projekt umarł naturalną, przedwczesną śmiercią aktualizuję. Do tego ciekawskich zapraszam na mojego średnio wyglądającego Tumbrla: http://maszynal356.tumblr.com/
Obecnie pracuję nad profilem pionowym pozostałych linii i bocznic. Pozdrawiam.

98
Bieżące Symulatorowe / Odp: Przejście na Blender (blender.org)
« dnia: 10 Marca 2015, 13:46:07 »
Specjalnie odkopuję. Też myślałem o przepisaniu skryptów na Blendera, może nawet uda mi się znaleźć osoby chętne z zewnątrz. Tutaj mam pytanie o skrypty: czy istnieje gdzieś wersja dla dewów z komentarzami/dokumentacją, czy trzeba się w całości wgryzać w kod ogólnodostępny? Inna sprawa, mogę przepisywać "mechanicznie" - tłumaczyć z skryptów 3dsa na Pythona, lub próbować pisać od podstaw.
Na razie jest to luźna koncepcja, jak Python wygląda mniej więcej wiem, muszę się tylko wgryźć w skrypty 3dsa i Blendera.

99
Inne niekolejowe / Odp: Wasza praca/szkoła
« dnia: 06 Marca 2015, 16:57:49 »
To ja też się dorzucę. Piąty rok, Plastyk w Bydgoszczy. Rysowanie, babranie się w farbie, ślęczenie przy kompie :)

100
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Maszyna na inne systemy
« dnia: 06 Marca 2015, 16:43:55 »
Możliwe, gdzieś coś takiego widziałem, ale pewnie się mylę. Czyli teoretycznie nie ma żadnych przeszkód w udostępnieniu kodu?

101
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Maszyna na inne systemy
« dnia: 06 Marca 2015, 16:40:42 »
Z tego co wiem nie można zmienić kodu na otwartą licencje, bo wymagałoby to prawnej zgody wszystkich osób które kod ten pisały, co niespecjalnie jest możliwe. Maszyna pod Linuksa chodzi pod Wine z tego co wiem. Java dość powolna jest w porównaniu do języków kompilowanych. Można poszukać innego rozwiązania (języka, frameworka), ale będzie wymagać to przerabiania całego kodu, są chętni? Dla jasności, nie jestem przeciwnikiem otwartego kodu. Przynajmniej to jest to, co wyczytałem na Forum, mogę się mylić.

102
Pomoc w tworzeniu / Odp: Linia 356 - pytania
« dnia: 23 Stycznia 2015, 17:15:14 »
A konkretniej? Przeglądam Google i nie mogę znaleźć nic o NMT, ani o programach do tego.
Co do kupna, z tego co przeglądam (jeszcze nie pisałem/dzwoniłem do Nich) to musiałbym kupić opcję z przelicznikiem x3 z nieograniczonym dostępem. Bo we wniosku są napisane przedziały dostępnych kopi, także elektronicznych, oraz "pochodnych materiałów zasobu, o których mowa w ust. ", tu odnośnik do odpowiedniej ustawy. Jeszcze się w nią nie wczytałem, bo zajmuję się ciekawszą opcją. Jest możliwość zamówienia darmowego dedykowanego dla "działalności pożytku publicznego". Przeglądając następną ustawę wydaje mi się, że dałoby się projekt do tego jakoś podpiąć... Ale głowy nie daję, bo nie jestem prawnikiem. Byłaby to fajna opcja bo płacenie 4.80 zamiast 1.60zł nie jest jakieś super.
PS. Przepraszam, w Kalkulatorze jest napisane "Materiały w postaci nieelektronicznej(...)". Poza tym z tego co widzę nie da się kupić poszczególnych km2 tylko arkusze po ~`5km*5km.
PS 2. Poprawka, dane NMT ASCII kończą się tuż przed Kcynią (brakuje 1 kwadratu) co można by było zaimprowizować, lub ten teren kupić w innym formacie (ASCII jest dokładniejsze)

5. Czy w sytuacjach wyjątkowych można stosować krótkie 190'. Robię to tak: wstawiam 190' dodaje na P4 3 tory, ostatni ustawiam na kierunkowej stworzonej pod kątem 1:9 (z innego rozjazdu), po środku tworzę łuk r=190 i ustawiam tak aby odcinek pierwszy był jak najkrótszy. Tworzy się taki jakby normalny 190, ale mogę wcześniej wstawiać kolejne rozjazdy. W ten sposób próbuję rozwiązać brak rozjazdu podwójnego dwustronnego. Wygląda nie najgorzej.

6. Czyli wie ktoś co zrobić z NMT100? Znalazłem darmowy program (no w sumie to kombajn) QGIS. Da się do niego zaimportować dane, z tego co widzę to triangulację też się da wykonać. Niestety nie widzę opcji eksportu do jakiegoś formatu 3d. Pomysły? Eksportuje do jakiegoś Shapefiles (*.sph) Rozwiązane. Udało mi się wyeksportować bitmapę z QGISa i przenieść ją do 3dsa. Jest mały problem, bitmapa ma dokładność 16750px2 (dostępna jest 167500px2 ale tiff ważyłby 40GB i to nie jest szacowanie bo 10% exportu ważyło 4GB), a pojedynczy plane ma ograniczenie siatki do 1000x1000, ale tiffa można pociąć na mniejsze (no i cały nie będzie potrzebny, bo nie robię całego województwa). Pytanie jest takie, czy siatka 100x100m nie jest zbyt niedokładna, no ale na początek się nada, tak myślę.
--26.02.15
Ad 6. Pytanie nieaktualne. Da się tego .txt przerobić na .obj (co polega na dorobieniu na początku każdej linijki 'v'. Otrzymuję wtedy wierną chmurę punktów. Mam jeszcze problemy z wczytaniem do Blendera (3ds nie chce wczytać punktów, tylko poligony) ale jestem na półmetku)

7. Czy przechyłki mogą wynosić 0? Wiem, że dla wolnych linii i dużych promieni mogą nie występować krzywe przejściowe, ale przechyłki? Pewnie się nie znam (tu wychodzi moja niewiedza). Łuk ma r=2 km,  szlakowa 50km/h.

103
Na warsztacie / Odp: Modernizacja scenerii Krewetkowo
« dnia: 25 Lutego 2015, 20:20:03 »
Mała podpowiedź. Jeśli się chcesz za to wziąć porządnie (np. ma mieć obecne standardy i być połączona z innymi sceneriami), to zacząłbym od torów (łuki, przekrój poprzeczny, układy torów na stacji), dopiero na koniec robiłbym teren. Niby oczywiste (po poprawieniu np. łuków trzeba by przesuwać rowy, lasy) ale można zapomnieć. No i powodzenia :) Fajnie by było, jeśli masz czas, sprzęt i chęci, abyś też czasem wyszedł z miarką i aparatem, bo według mnie obiektów na scenerie trochę nam brakuje (ja na przykład nie lubię patrzeć na ten sam budynek na tej samej/wielu sceneriach)

104
Pomoc w tworzeniu / Odp: Rozjazdy podwójne
« dnia: 02 Lutego 2015, 17:04:40 »
Różnicę czuje, tylko nie czuć jej z ortofoto, lub satelity. Jak mówiłem, tak zrobiłem i po szkole byłem w terenie i z tego co widzę jest to podwójny niesymetryczny, a z ortofoto wnioskowałem, że jest to symetryczny. Pewien jednak nie jestem, bo jest to trzeci tor od peronu, za gęstym płotem. Konkretną wartość... to znaczy? Jedyną ustaloną jaka jest w Twoim szablonie, liczę ją ze wzoru? Jest w którejś instrukcji, której?
@Banita-m  Tak dokładnie o to mi chodziło, dzięki.

105
Pomoc w tworzeniu / Odp: Rozjazdy podwójne
« dnia: 01 Lutego 2015, 22:27:08 »
Dokładnie, tramwaje to co innego. Widziałem gdzieś schematy dość dokładne, bodajże Ra gdzieś podesłał, i był jeden symetryczny, o większym promieniu. Sprawa przestaje być bardzo pilna, bo zapomniałem, że po eksporcie RSF->snc->RSF tracę dane jak linie kierunkowe, więc rozjazdami tymi zajmę się na końcu, tj. jak będę miał wysokości terenu i ustawię niweletę(-y). Na razie mam tylko NMT100 więc nie będę się śpieszył.
Ps Jutro po szkole może pójdę zobaczyć jak to wygląda, ale zdjęcia nie będą super, bo ten tor za płotem chyba jest.

106
Pomoc w tworzeniu / Odp: Rozjazdy podwójne
« dnia: 01 Lutego 2015, 21:02:45 »
Niezupełnie. Wydaje mi się że oba łuki zaczynają się w tym samym miejscu. Dla tego pytałem o dokładność, aby ustawić oba rozjazdy jak najbliżej siebie, ale by nie stworzyły jednego punktu wspólnego.
EDIT: Poprawka, po przeszukaniu połowy Internetu i Google Earth widzę, że jest to rozjazd jaki mi wysłałeś. Co do innych nie jestem pewien.

107
Pomoc w tworzeniu / Odp: Rozjazdy podwójne
« dnia: 01 Lutego 2015, 20:44:18 »
Leci. Oczywiście jest to koncept na szybko, Rozjazdy da się jeszcze bliżej ustawić i rozjazd rozpoczynający zrobić krótszy i bliżej. Trzeba jeszcze zrboić latarnię i animacje do niej, bo bez tego nie przejdzie.

108
Pomoc w tworzeniu / Odp: Rozjazdy podwójne
« dnia: 31 Stycznia 2015, 22:27:00 »
Na dodatek jak dodałem przechyłki to nie w tym miejscu co trzeba... Poprawię i zobaczę jak to wygląda. Swoją drogą wygląda jakbym miał pomieszane y i z. Przyjrzę się temu, jak coś wyjdzie to podeślę.
EDIT: Dobrze idzie. Tego rozjazdu z góry jeszcze nie poprawiałem, bo potrzebuję na wczoraj symetrycznego i z mojej koncepcji na razie wszystko działa, tj. mam płaski rozjazd(można jechać w lewo, lub w prawo po 2 odcinkach prostych będących w tym samym miejscu). Pozostaje tylko problem widocznej iglicy, będzie trzeba albo wymodelować tory, albo pod to wszystko włożyć jeszcze jeden odcinek prosty, a teksturę z rozjazdu usunąć. Oba odcinki kończą się w różnych miejscach, więc będzie się dało dodać rozjazdy główne. Zakończyć trzeba będzie w ten sam sposób.
Jaka jest dokładność we współrzędnych w Maszynie? Bo nie wiem o ile minimalnie muszą się różnić końce obu odcinków po płaskim rozjeździe.?
EDIT 2: ... i wygląda to mniej więcej tak. Jakieś uwagi, pomysły?

109
Pomoc w tworzeniu / Odp: Rozjazdy podwójne
« dnia: 31 Stycznia 2015, 21:03:02 »
Dodałem. Brakowało też wsp. z w wektorach, ale mimo to nie działa. Może nadal mam źle przechyłki. Dla tych rozjazdów ustawiam 300 na torze P3-P4? Czy inaczej i czy gdzieś jeszcze?
EDIT: Nadal są postępy. Udało mi się zaimportować do 3dsa, ale chyba są problemy z wektorami.

110
Pomoc w tworzeniu / Rozjazdy podwójne
« dnia: 31 Stycznia 2015, 19:45:19 »
By nie robić większego OT 'u mnie' napiszę w nowym wątku. Z punktów które wysłał mi @Tolein zrobiłem na szybko wzór rozjazdu i chciałem go zaimportować do 3dsa i obrócić. 3ds wywala błąd, Rainsted widzi jako kropkę. Może to ktoś sprawdzić i powiedzieć co jest nie tak?
Błąd 3dsa: w scnImpo linia 164, błąd w konwersji nieznanego na float.
EDIT:Nie licząc podsypek

111
Wydział zamówień / Odp: Linia 356 - materiały
« dnia: 27 Stycznia 2015, 18:07:28 »
Symetryczny, ale zrobiłem (na 1szym screenie) dwustronny niesymetryczny (2 rozjazdy dodane po sobie - małe 190).
Z Geoportalu.
Edit: No w sumie to oba typy się przydadzą, bo pierwszy symetryczny nie jest.
Edit 2: Przykład drugiego rozjazdu. Powinien być na P1. Tak wiem, podsypek nie poprawiłem. Chcę skończyć tory, ustawić wszystkie rodzaje podsypek i rozmiarów. Dopiero wtedy poustawiać sobie rodzaje torów.

node -1 0 byd_t932 track normal 147.644 1.435 0.2 25 20 0 flat vis
Rail_screw_used1 4 TpBpS-new2 0.6 0.9 0.9
-407.789 -0.18 1988.216 0
0 0 0
0 0 0
-536.744 -0.18 2059.919 0
0
endtrack
Kąt obrotu: 119.075223046441st Jak to teraz obrócić?

112
Wydział zamówień / Odp: Linia 356 - materiały
« dnia: 27 Stycznia 2015, 16:35:29 »
Dzięki, spróbuję. Na razie stworzyłem 2 krótkie 190' i jakoś to tam wygląda... ale zawsze mogłoby być lepiej. Jakbym wiedział jak zrobić na profesjonalnie taką zwrotnicę to bym zrobił. Tutaj jest zasadnicze pytanie, czy symulator może obsługiwać więcej niż 3 kierunki jazdy na zwrotnicy? Poza tym myślałem jak to ustawić z pod Rainsted, bo liczenie współrzędnych punktów i wektorów zależnie od kąta linii nie jest niczym przyjemnym. Coś nawet z tego wyszło. Nam tylko problem z połączeniem P4 zwrotnic końcowych z P2 odcinków graniczących z zwrotnicą podwójną. Z pod Rainsted się chyba nie da, a w scn umiem ustawić punkty; nie wiem co wpisać jako wektory.

113
Wydział zamówień / Odp: Linia 356 - materiały
« dnia: 24 Stycznia 2015, 12:08:53 »
Niestety powinien być funkcjonalny. Mam co najmniej 2 takie w okolicy i jeden jest potrzebny. ,,Chałupniczo" myślałem nad zrobieniem rozjazdu bez promienia - dwa odcinki proste bez tekstur, za nim 2 rozjazdy w tym samym miejscu (połączone odpowiednio z tym dziwnym rozjazdem), zwrócone w inne strony. Eventy by musiały obsługiwać oba naraz. Trzeba by wymodelować szyny i podsypkę w 3dsie. Działałoby to? Można też się zająć robieniem rozjazdu w pełni profesjonalnie, ale na tym się niezbyt znam, tzn. mógłbym spróbować, ale mam mało wiedzy w tym temacie.

114
Wydział zamówień / Odp: Linia 356 - materiały
« dnia: 12 Stycznia 2015, 19:51:31 »
Ja najbardziej jestem za 1szą: klimatyczne w stylu Całkowa, zakrzaczona trasa gdzie przetaczamy wagony z prędkością  30km/h z węglem czy złomem :) Druga jest świetna, ale obawiam się, że brakować będzie materiałów: przydałyby się stare zdjęcia. Można też zrobić hybrydę. Dzięki za pliki.

Zainstaluj sobie program sprawdzający pisownię.
Benek


EDIT: Dobra nasza, znalazłem WOS dla 356'. Szkoda, że nie jestem pewien szlakowej. Na mapie plk dla towarowych i pasażerskich jest napisane pomiędzy 40-60km/h. Gdzieś znalazłem dla towarowych, że wynosi 50, to by się zgadzało, tylko co z osobowymi? 60?

115
Pomoc w tworzeniu / Odp: Linia 356 - pytania
« dnia: 22 Stycznia 2015, 21:37:23 »
Myślę, że jeśli wyniesie to coś koło 50-80zł to mogę za siebie wyłożyć, bo bałbym się przyjmować od kogoś pieniądze na rozwój projektu, gdzie nie jestem pewien, czy uda mi się go zakończyć. Mimo wszystko dziękuje za dobre chęci.

3. NMT-100 obejmuje całe województwo. Da się go jakoś przyciąć do np. 500. od szlaku? Bo po wczytaniu do RSF eksporcie do scn i do 3ds'a ten ostatni nie che wczytać (zacina się z braku pamięci chyba, a mam 8GB ramu)
4. W sprawie kupna. Chodzi o pliki NMT, ale jakiego formatu? ASCII (XYZ)? Brak danych gdzieś w połowie linii. Czy o ESRI TIN, oraz w czym to otworzyć, jak z tym pracować? Robił to już kiedyś ktoś?

116
Pomoc w tworzeniu / Odp: Linia 356 - pytania
« dnia: 20 Stycznia 2015, 20:28:13 »
Rozumiem, to na chwile obecną w pełni rozwiewa moje wątpliwości. Czyli do czasu zdobycia danych z CODGiK wzorować się na NMT-100.

117
Pomoc w tworzeniu / Odp: Linia 356 - pytania
« dnia: 20 Stycznia 2015, 19:17:22 »
Potwierdzam, źle coś zaznaczyłem. Jak skończę względnie układ torów i zajmę się niweletą to zadzwonię i się popytam co i jak z zakresem. Powracając do SRTM. Da się to jakoś wykorzystać, czy te dane są za mało dokładne?

118
Pomoc w tworzeniu / Odp: Linia 356 - pytania
« dnia: 20 Stycznia 2015, 17:45:14 »
Wiesz, ja się nie znam, opcjami zrobienia terenu do MaSzyny interesuję się dopiero niecałe 8 lat.
Wiesz, bez tego cynizmu by się obeszło. Pytałem się tylko. Ja tworzeniem terenu interesuję się od pół roku i nie muszę wszystkiego wiedzieć.

Pliki HGT mają zapisane wysokości co 3 sekundy kątowe, a jeden plik obejmuje "kwadrat" o boku jednego stopnia. SRTM ma kilka wersji, różniących się błędami.

Niewiele mówi mi to czy i jak da się te pliki wykorzystać...
Co do kosztu to musiałem coś źle sprawdzać, bo wyszło mi z 130zł. Jeśli jest to kwestia ~50zł to problemu nie widzę. Inna sprawa jest taka, jaka jest licencja wykorzystania zakupionych plików. Bo robiąc z nich siatkę terenu zapisanego w formacie tekstowym poniekąd udostępniam te pliki publicznie.

119
Pomoc w tworzeniu / Odp: Linia 356 - pytania
« dnia: 20 Stycznia 2015, 16:42:59 »
NMT-100 widziałem wcześniej, ale nie do końca wiedziałem co zrobić z tym plikiem. Da się go zaimportować do .RSF, ale nie wiem co zrobić z otrzymanymi punktami. Eksportują się one do scn, czy łączy się je jakoś z pod Edytora?
Poza tym co złego jest z opcją terrain? Generuję za dużo poli, czy jest za długa w robieniu? Bo drugiej opcji się nie boje, bo skoro zdecydowałem się na robienie scenerii to dodatkowy tydzień w tą, czy w inną stronę mnie nie zbawi.
Propo SRTM, coś robię źle, bo jak pobrałem plik z oficjalnej strony to otrzymałem RAW'a którego nie mogłem nigdzie otworzyć, tiffa w którym 3/4 Polski było płaskie.
Opcje kupienia też widziałem ale na razie nie chcę ponosić większych niż będzie potrzeba, tj. jeśli nie znajdę nic lepszego to kupie. Tu pytanie, co jest złego w mapach topo. z geoportalu? W mieście kiepsko widać poziomnice, ale jak się posiedzi to da się coś z tego wynieść. Nie są jakoś wielce dokładne ale różnica metra czy dwóch (chyba) nie robi ogromnej różnicy, jest to teren nizinny, więc i tak spady będą małe.

120
Pomoc w tworzeniu / Odp: Linia 356 - pytania
« dnia: 19 Stycznia 2015, 22:27:08 »
Wiem, wpisałem chyba z jakiegoś filmiku, tekstury (o podsypki Tobie chodzi?) będę ustawiał w 3dsie chyba. Używam tej podstawowej podsypki TpBpS-new2. Z ustawianiem tekstur poczekam (ciekawe ile) na PC, bo z tego co rozumiem ma być nowy układ folderów. Podobnie nie robię na razie modeli. Zresztą dopiero zapoznaje się ze strukturą obecnej paczki.

2. Z tego co widziałem to są wykorzystywane 2 modele tworzenia terenu: linią, na poligony | plane'm. Ja wymyśliłem takie coś aby z map topograficznych (rastrowych z geoportalu) odrysowywać linią poziomnice, nadawać im odpowiednie wysokości i funkcją Create->Compound->Terrain stworzyć siatkę. Próbował to ktoś? Ja stworzyłem na szybko parę górek i wyglądały dość dobrze, ale miały całkiem sporo polig.

Strony: 1 2 3 [4] 5 6