Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Lorem

Strony: [1]
1
Bieżące Symulatorowe / Odp: MaSzyna z portem COM
« dnia: 30 Września 2017, 13:39:02 »
Sorki! Żyję :) Prace trwają z pomocą milek7. Aktualnie podstawowe rzeczy w ET22 (bo na tym mam jak testować) działają. Podstawowe mam na myśli pulpit (bez przełącznika hamowania). Najnowsze exe dostępne pod adresem: https://ci.appveyor.com/api/buildjobs/yoh3vc3f007wb9u9/artifacts/builds%2Fbuild_win64%2FRelWithDebInfo%2Feu07%2B%2Bng.exe

Wczoraj pulpit jeździł na Małopolskiej Nocy Naukowców na PWSZ w Tarnowie.

Co zostało przerobione:
- normalne sterowanie (nie ma już emulacji klawiatury)
- wykorzystana biblioteka opensource zamiast windowsowskiej - czy będzie działać na innych systemach? chyba tak.
- zmiana w parametrach z pliku eu07.ini (update już niedługo)

//uart <nazwa portu> <nie zmieniać> <częstość wysyłania danych (czas)>
uart COM3 500000 0.1 0.05

//uarttune <ham. zespolony min> <max> <ham. dodatkowy min> <max> <ciśnienie max w zbiorniku gł.> <max wartość dla PWM> (to samo dla przewodu gł i cylindrów hamulcowych)
uarttune 46.0 943.0 175.0 874.0 0.9 1023.0 0.7 1023.0 0.5 1023.0 4000.0 1023.0 800.0 1023.0

//uartfeature <nastawnik> <bocznik> <hamulec> <hamulec lokomotywy>
uartfeature no no yes yes

//uartdebug <wyświetlanie danych debugowania w konsoli>
uartdebug no

2
Na warsztacie / Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« dnia: 09 Kwietnia 2017, 16:46:21 »
Co do sprezarki to nie jestem pewien czy dla jej obslugi jest uzywany przelacznik impulsowy czy zwykly, wiec na razie uzywany jest zwykly. Jesli to jest zle, mozna latwo poprawic jak sie ktos doinformowany wypowie :d
Według schematu z "Vademecum" ma być zwykły (bistabilny), czyli jest dobrze.

"nowy system kontroli" oznacza miedzy innymi pewne uproszczenie w sterowaniu. Zamiast osobnych kombinacji dla wlaczania i wylaczania urzadzen, uzywany jest teraz ten sam klawisz, ktory przelacza urzadzenie z jednego stanu w drugi. Czyli jest pantograf jest opuszczony i wcisniemy O to sie podniesie, po kolejnym wcisnieciu O zostanie opuszczony, po kolejnym znowu podniesiony, itp.
Już teraz wiem, że będą z tym kłopoty w przypadku użycia PoKeys w pulpicie... Bywa czasami tak, że coś nie "zaskoczy" (jakiś chwilowy błąd komunikacji, przycięcie się symulacji itp.) i załączenie hebelka na pulpicie nie powoduje jego załączenia w MaSzynie. Wtedy trzeba taki hebelek wyłączyć i jeszcze raz załączyć. Po staremu podczas załączania hebelka PoKeys zawsze emuluje wciśnięcie klawisza z Shiftem (konkretna komenda na załączenie), a podczas wyłączania hebelka wciśnięcie klawisza bez Shiftu (konkretna komenda na wyłączenie). Po nowemu w takiej sytuacji dojdzie do tego, że hebelek na pulpicie zacznie działać przeciwnie do tego w MaSzynie. Chyba, że będzie można sobie w jakiś łatwy sposób skonfigurować dla PoKeys, że np. przejście pinu 4 w stan niski zawsze powoduje wyłączenie przetwornicy, a w stan wysoki załączenie przetwornicy i z kolei też odwrotnie dla dowolnego innego pinu, np. stan niski na pinie 5 załącza reflektor prawy, a stan wysoki na tym pinie wyłącza ten reflektor?

Ponadto moim zdaniem nawet przy zwykłej jeździe z klawiatury bywają takie sytuacje, że nie ma zbytnio czasu na oglądanie się czy jakiś hebelek jest załączony, czy wyłączony lub jest to po prostu niewygodne, a tak jak kliknę samo "C" bez Shiftu, to wiem, że na pewno nie zadziała mi przekaźnik nadmiarowy przetwornicy przy jej załączaniu (co swoją drogą też jest błędem...). W rzeczywistości takie rzeczy można sprawdzić na wyczucie ręką bez odrywania wzroku od szlaku (kiedy np. jedzie się w gęstej mgle i byłoby to zbyt ryzykowne).

Jezeli bedzie zapotrzebowanie to mozna zostawic obsluge lokomotywy takze z zewnatrz np w trybie debug.
Przydaje się podczas testowania zachowania lokomotywy w różnych sytuacjach i przy nagrywaniu różnego rodzaju filmików promujących symulator.

3
Na warsztacie / Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« dnia: 09 Kwietnia 2017, 01:02:04 »
Wszystko ładnie działa. O ile w przełącznikach impulsowych to fajne, to w bistabilnych nie wiem jak się sprawdzi. W klikanej kabinie Q chyba też było lpm=wł ppm=wył. Szklanej kuli nie trzeba wy wróżyć masę wątków "jak ruszyć" w nowej paczce. ;)

Strony: [1]