Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Paul

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 17
121
Pomoc w tworzeniu / Odp: Trasopisarstwo - moje problemy
« dnia: 09 Lipca 2009, 12:44:40 »
Ten flex ma być właśnie krzywą przejściową, czyli łukiem o zmiennej krzywiźnie (odwrotność promienia zmienia się liniowo od 0 do 1/R) - więc nie wstawisz go jako zwykły łuk. Można ręcznie liczyć i poprawiać wektory kontrolne ale to nonsens, lepiej dojść do tego czemu się flex nie wstawia. Mi to wygląda na jakieś błędy w skryptach.

122
Screeny / Odp: Rotfl!
« dnia: 08 Lipca 2009, 20:55:26 »
Ja tu rozprucia zwrotnicy nie widze. Nie dochodziło by do takich sytuacji gdyby zamiast ustawiać wszystko na pałe licząc że wszystko jedzie planowo zrobić normalne utwierdzanie i zwalnianie przebiegów (testowałem - jest do zrobienia, pomimo dużych ograniczeń ze strony eventów).

123
Pomoc w tworzeniu / Odp: Trasopisarstwo - moje problemy
« dnia: 08 Lipca 2009, 13:40:15 »
Wcześniej nie było krzywych przejściowych to nikt nie narzekał, jak je wprowadziłem to przy każdej okazji narzekasz że są źle obliczane ;) Napisz jakiś prosty programik który poda zakres to podmienię ten mój. @Kasztan - prześledź ten opis konstruowania krzywej porównując go z rysunkiem schematycznym przedstawiającym krzywą, to zobaczysz skąd się te odcinki pomocnicze wzięły.

124
Bieżące Symulatorowe / Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« dnia: 08 Lipca 2009, 12:23:55 »
A nie mozna zrobic czegos takiego jak nastawnia typu nazywajacego sie "Gleisbildstellwerk" po niemiecku? Klikasz na semafor, na drugi, i jest wtedy ustawiany szlak miedzy nimi, jesli sie da. nie moze byc semafora pomiedzy. Ustawiane sa wszystkie zwrotnice, wlacznie z ochrona bokow pociagu.

http://www.kontrakt-bhp.com.pl/paul/kolej/srk_izh111.php

IZH111 to właśnie taki polski Gleisbildstellwerk i dokładnie tak to by działało. Poza IZH111 jest jeszcze pare innych typów (E - najpopularniejszy, PB, OSA, SUP-1), ale nie wszystkie mają automatykę nastawiania zwrotnic. Przy czym te polskie działają w 99% na przekaźnikach, w niemieckich jest chyba sporo elektroniki?

Blokada PB?

Nie blokada tylko system urządzeń stacyjnych. Blokada to pomiędzy dwiema nastawniami, stacyjna lub liniowa. PB - to urządzenia półblokowe, czyli obwody składane są z pewnych szablonów, IZH111 to urządzenia w pełni zblokowane, przekaźnikownię montuje się jak z klocków. Ale z uwagi na to że taki jeden klocek potrafł mieć 150 przekaźników, urządzenia te miały straszną nadmiarowość sprzętową (połowa przekaźników była nieużywana, np. w zwrotnicach w torach bocznych, których bloki były przystosowane także do przebiegów pociągowych) i ostatecznie z nich zrezygnowano. Chociaż algorytmy nastawiania przebiegów itp. są proste i ciekawe, przydadzą się w takim programie sterującym ruchem do eu07.

125
Bieżące Symulatorowe / Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« dnia: 08 Lipca 2009, 11:42:38 »
Nie wiem czy to będzie prościej, bo wtedy trzeba by deklarować wszystkie przebiegi na planie (który teraz jest tylko biernym tłem) - np. dla Krzyżowej (stacji, nie scenerii) wychodzi ich 88 (nie licząc manewrów). A tak wystarczyło by ponumerować okręgi i można by było bez problemu odczytać kod przebiegu.

Przy wersjach komunikujących się z eu07.exe myślałem z kolei nad czymś takim, żeby elementy zobrazowania (ikony zwrotnic, torów itp.) pełniły funkcję bloków logicznych i komunikowały się z sąsiednimi blokami realizując wszystkie zależności na wzór systemu IZH111. Czyli - układamy schemat stacji wpisując nazwy i właściwości poszczególnych obiektów, a reszta dzieje się sama, nie trzeba wpisywać wszystkich zależności przebiegów - same się będą ustawiać na podstawie kształtu schematu.

126
Bieżące Symulatorowe / Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« dnia: 07 Lipca 2009, 20:49:29 »
W Niemczech nawet tak sie robi na prawdziwej koleji, tyle ze tylko na malych, bocznych trasach.

W Polsce też to funkcjonuje na trzech odcinkach, np. Szczecinek - Słupsk. Tyle że nastawianie przebiegów wygląda nieco inaczej - posterunkami są tylko mijanki, normalnie zwrotnice nastawione są na wyjazd z prawych torów, jeżeli coś dojeżdża do mijanki, to się przestawiają na wjazd. Zamiast semaforów ustawione są wskaźniki położenia zwrotnic (w formie sygnalizatorów - wyświetlają czerwone światło lub wskaźnik Wz), rozkazy radiowo, do tego w torach są liczniki osi i śledzenie ruchu odbywa się automatycznie (dyżurny widzi pociągi na komputerze). Zwrotnice do bocznic i ładowni zamykane są na klucz który otrzymuje drużyna pociągu zdawczego. Rozwiązanie z kredkami ciekawe, nie przypuszczałbym że gdzieś takie coś jest stosowane :)

A kształt planu okręgu oczywiście zdeterminowany jest nietypowym układem trasy. W sumie można by trochę zmodyfikować ten program tak, żeby można było wrzucić dłuższą bitmapę z liniowym schematem z możliwością przesuwania widoku (ekran w lewo/ekran w prawo).

Trzeba by przebiegi przypisać do eventów wyzwalanych kodami, np. jak to jest opisane tu:

To właśnie mam na myśli. Przy czym kod sześciocyfrowy (względnie ośmio), pierwsze dwie cyfry - numer okręgu, następne dwie (względnie trzy) - tor początkowy, ostatnie - tor docelowy. Tylko trzeba by przenumerować tory szlakowe, żeby miały inne numery niż tory główne zasadnicze stacji (w rzeczywistości oznacza się je z literami, np. 1K, 2K, 1D, 2D - ale z wybieraniem liter to by był problem). Zero by się do numerów torów przydało, do kasowania jakiś inny klawisz.

127
Bieżące Symulatorowe / Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« dnia: 07 Lipca 2009, 17:07:24 »
Prosty programik do wspomagania kierowania ruchem:

http://www.kontrakt-bhp.com.pl/paul/maszyna/swsr.rar

Zasada prowadzenia ruchu z jego wykorzystaniem:
- przed rozpoczęciem jazdy użytkownicy zgłaszają swoje położenia na podstawie których dyżurny ruchu zaznacza na planie gdzie dane składy się znajdują
- dyżurny ruchu udziela pozwoleń na wjazd/wyjazd/przejazd przez stację (z podaniem numerów torów, oznaczeń sygnalizatorów itp.) i zaznacza je na planie (jako przebiegi)
- maszyniści układają sobie drogi przebiegu wg. rozkazów dyżurnego ruchu i zgłaszają zajęcie/zwolnienie toru/zwolnienie przebiegu (zjechanie z ostatniej zwrotnicy okręgu), na podstawie czego dyżurny zaznacza, usuwa zajętości i przebiegi itp., dzięki czemu na bieżąco może śledzić ruch wszystkich pociągów i wydawać dalsze pozwolenia

Przygotowałem przykładowy plan dla Krzyżowej 2. Ale do tego potrzebne są jeszcze drobne zmiany w scenerii - wywalenie wszystkich dotychczasowych eventów (może poza SSP) i składów prowadzonych przez AI, i zrobienie jakiegoś prostego systemu do nastawiania przebiegów - najlepiej coś w rodzaju rejestratora, który nastawia dany przebieg po podaniu z klawiatury numeru okręgu (głowicy), numeru toru początkowego i numeru toru docelowego. Wystarczyło by zrobić takie coś tylko dla przebiegów pociągowych, manewrowe na zasadzie ustawiania zwrotnic t/T, bez sygnałów Ms2. Ostatecznie wszystko na t/T, ale to było by uciążliwe ze względu na konieczność zatrzymywania się przed każdym semaforem celem ustawienia drogi za nim.

W dalszych perspektywach myślę nad czymś podobnym, z tym że komunikującym się z eu07.exe przez TCP/IP i nastawiającym przebiegi i stwierdzającym zajęcie/zwolnienie toru samoczynnie na podstawie sygnałów odsyłanych z symulatora (zajęcie/zwolnienie krótkiego odcinka toru - "czujnika" - za semaforem). Ale do tego potrzebne są zmiany w exe - kiedyś już o tym wspominałem w wątku o multi. Ale taki system przydał by się nie tylko do multiplayera, mógłby też samoczynnie wg. rozkładu jazdy i sytuacji ruchowej nastawiać przebiegi pracując w tle i robiąc za całą logikę sterowania ruchem, za którą odpowiada teraz zagmatwany i bardzo wadliwy system eventów (sytuacje typu x się spóźni i y już jedzie z nim na czołowe). No i ruch byłby elastyczny - jeżeli jeden pociąg się spóźni, krzyżowanie przesuwa się na inną stację, można by prosto modyfikować rozkłady, relacje pociągów itp.

Pozdr

128
Infrastruktura kolejowa / Odp: Brak semaforów wyjazdowych?
« dnia: 06 Lipca 2009, 20:00:40 »
Na semaforze wyjazdowym, za którym nie ma w bliskiej odległości następnego semafora od którego byłby uzależniony, wyświetlany jest sygnał nakazujący jazdę z ograniczeniem (albo bez), a następnie Vmax. Jak świeci się S11 to jest to błąd w scenerii.

Semafor wskazujący sygnał s2, o którym piszesz, to tzw semafor grupowy, stosowany przeważnie przy wyjazdach na szlak wyposażony w Samoczynną Blokadę Liniową (SBL).

Czy ja wiem czy grupowy? Grupowy to raczej wspólny dla grupy torów, przy których są same semafory zaporowe (albo nic). Ten to taki "semafor wjazdowy na szlak". Stosuje się go w celu uzależnienia nowej blokady liniowej (niekoniecznie samoczynnej) ze starymi urządzeniami stacyjnymi (np. mechanicznymi) - zamiast przerabiać wszystkie semafory wyjazdowe, uzależnia się z blokadą ten dodatkowy semafor, a między nim a semaforami wyjazdowymi ustala się kolejność nastawiania (nie można podać wyjazdowego dopóki nie podany zostanie "wjazdowy na szlak").

129
Bieżące kolejowe / Odp: Wypadki kolejowe
« dnia: 29 Czerwca 2009, 21:14:03 »
A co do nieomylności komputerów

O ile mi wiadomo funkcjonuje tam system OSA-H. Czyli za zabezpieczenie ruchu odpowiada nie komputer, tylko system przekaźnikowy (dosyć nowoczesny), komputer pełni tylko funkcję pulpitu nastawczego. Trochę wątpliwa sprawa żeby powstało sobie np. jakieś zwarcie w wyniku którego zadziałały obwody które nie miały prawa zadziałać, a potem wszystko pracowało poprawnie jak gdyby nigdy nic.

Pozdr

130
Symulator / Odp: Położenie modelu w scenerii
« dnia: 20 Czerwca 2009, 15:04:59 »
I zauwazylem, ze dla d=0 model jest rownolegly do osi OZ (nie wiem czy to dobra nazwa). Moje pytanie: czy tak jest zawsze, a moze zalezy to od modelu?

Model jest umieszczony w swoim własnym, lokalnym układzie współrzędnych. Jeżeli d=0, to ten układ nie będzie obrócony względem układu w jakim umieszczona jest sceneria. Czy model będzie prostopadły, równoległy, czy ukośny to zależy jak został ustawiony w swoim lokalnym układzie przez autora.

I druga sprawa - jesli wstawiamy model w miejsce (x, y, z), to co to dla nas praktycznie oznacza? Ktory punkt modelu zostaje umieszczony w tym polozeniu i czy ten punkt mozna jakos zlokalizowac w pliku t3d?

Punkt 0,0,0 lokalnego układu modelu.

Pozdr

131
Pomoc w tworzeniu / Odp: Wstawianie lasów i pól w notatniku
« dnia: 18 Czerwca 2009, 20:50:37 »
Poszukaj jakiegoś starego exe, odpal scenerię w debugmode i przełącz się na freefly - w rogu wyświetlane są współrzędne kamery, można sprawdzić współrzędne dowolnego miejsca. W nowszych exe zamiast współrzędnych kamery wyświetlane są współrzędne lokomotywy.

Pozdr

132
Pomoc w tworzeniu / Odp: Wstawianie lasów i pól w notatniku
« dnia: 18 Czerwca 2009, 19:04:35 »
Można pospisywać sobie współrzędne, zrobić w Gmaxie luźny lasek tam gdzie trzeba i wkleić do pliku scenerii. Jak edytujesz w notatniku to i tak nie widzisz co gdzie wstawiasz, też musisz zapisywać i uruchamiać w eu07 żeby podejrzeć efekty.

Pozdr

133
Bieżące kolejowe / Talboty z zamykanym dachem PMT
« dnia: 18 Czerwca 2009, 13:14:14 »
Dysponuje ktoś zdjęciami lub danymi technicznymi tych wagonów? Z tego co się dowiedziałem ze strony PMT są to wagony typu 24VeCu/M oraz 421Vb, chociaż na zdjęciach wyglądają identycznie (ale to zdjęcia kiepskiej jakości), oparte są na konstrukcji wagonu 24Ve i służą do przewozu koncentratu miedzi.

134
Pomoc w tworzeniu / Odp: Wstawianie lasów i pól w notatniku
« dnia: 18 Czerwca 2009, 12:43:06 »
Wystarczy więc pozmieniać współrzędne tych punktów i już masz tło.

I jeszcze współrzędne wektora normalnego który określa jak na powierzchnię ma padać światło (trójka parametrów po współrzędnych wierzchołków), współrzędne UV tekstury (mapowanie - kolejne dwa parametry), trzeba do tego uważać na kolejność zapisu wierzchołków żeby trójkąt patrzył w dobrą stronę...

Ja rozumiem jakieś drobne poprawki w notatniku robić, ale całe trójwymiarowe bryły i to z mapowaniem? Chyba jak się komuś bardzo nudzi :) Nie lepiej sobie jakimś gmaxem życia ułatwić i zrobić to w nim 1000x szybciej? No chyba że chodzi o wymodelowanie prostopadłościaniu z 10 trójkątów z bokami równoległymi do osi współrzędnych :)

Pozdr

135
Infrastruktura kolejowa / Odp: Semafor świetlny i kształtowy
« dnia: 14 Czerwca 2009, 22:56:03 »
a dosłownie przed nim z 2-3 metry stał semafor świetlny (na tabliczce To), który był ciemny, a pod nim wskaźnik W1.

Tarcza ostrzegawcza nie jest semaforem. Semafory świetlne to tylko te sygnalizatory, które mają komorę czerwonego światła.

Fakt, tarcza powinna wskazywać jakiś sygnał, w tym przypadku należy przyjąć, że wskazuje sygnał Os1 - czyli bezpieczniejszy. Ciemna tarcza nie ma nic wspólnego z semaforem, przy którym stoi.

Tarcza ostrzegawcza przy semaforze kształtowym normalnie jest ciemna, sygnał na niej wyświetlany jest tylko łącznie z sygnałem zezwalającym na semaforze.

Pozdr, Paweł

136
Na warsztacie / Odp: Nastawnia Wielki Kac
« dnia: 07 Czerwca 2009, 01:13:14 »
Odwzorowanie zależności zwrotnic od sygnałów dla małej stacji, przy pisaniu ich w postaci zdań logicznych (tak łatwo można symulować działanie prostych obwodów) to już sporo roboty. Przy eventach sobie tego wogóle nie wyobrażam.

137
Infrastruktura kolejowa / Odp: Nazewnictwo semaforów
« dnia: 07 Czerwca 2009, 01:08:16 »
gdy nie ma nic takiego w nazwie semafora i chcemy to zrobić w jakiś "legalny sposób" ? :P

Puszki kablowe od obwodów torowych często są poopisywane, a z oznaczenia obwodu toru stacyjnego można odczytać jego numer - np. "IT5". Podobnie numery torów można znaleźć na puszkach przy licznikach osi.

138
Symulator / Odp: Debata nad rozdzielczością tekstur
« dnia: 04 Czerwca 2009, 13:55:25 »
Nawet jak przeskalowanie zajęło by 10s, to co kiedy mamy paredziesiąt tekstur? Może po prostu robić dwie wersje paczek. Pięknie wyglądają modele z super szczegółowymi teksturami, ale co jak chcę sobie wstawić np. pareset wagonów towarowych na tory stacyjne? Wole mieć niższą rozdzielczość tekstur niż pustki w scenerii/fps rzędu 3. Chyba że ten symulator nie służy do jazdy tylko do oglądania ładnych modeli. Druga sprawa, wg. mnie czasami rozdzielczości tekstur są mocno przesadzone - bez urazy dla autora, ale przeraziłem się autentycznie jak zobaczyłem tekstury głowic sygnalizatorów w paczce "Zestaw Semaforów Wysokich".

139
Czy chodzi ci o wagony z napisem "olej jadalny"?

Te są do Bielmaru. Tamte wyglądały tak: http://www.eu07.pl/~pawelo/g38/bbw_cysterny.jpg Wozili tym chyba nawozy RSM z Puław, w Bielsku Białej Wschód przepompowywali to na cysterny drogowe. Gdybyś się orientował to napisz jeszcze czy jeździ coś do Bultenu :)

140
@_MK_EU7 zapomniałeś o torze przechodzącym kiedyś przez ul. Piekarską. Obecnie nie ma po nim śladu. Szedł on do jakiegoś zakładu, lecz bij zabij nie mam pojęcia do jakiego.

W tamtym rejonie było dużo więcej bocznic, ich obsługa była zresztą główną funkcją stacji Bielsko Biała Wschód. Poza Bultenem żadna już nie istnieje. Zaznaczone na tym planie: http://semaforek.xt.pl/wiki/images/4/4a/Bielsko_Biala_Wschod.gif

Befama, Teksid i chyba Befa (szopa stoi przy zlikwidowanym punkcie zdawczo-odbiorczym, nie na terenie zakładu) miały własne manewrówki. Natomiast na bocznicy Bultenu (fabryka śrubek) mieli wyciągarkę wagonową: bocznica jest na znacznym pochyleniu i kończyła się dwoma bardzo krótkimi, ślepo zakończonymi torami - można było przestawiać wagony z jednego na drugi. Obecnie jest już tylko jeden tor, nie wiem czy coś tam jeszcze podstawiają - 3 lata temu bocznica była używana.

Przy okazji, do kogoś z Bielska - czy dalej do B. B. Wschód dowożone są cysterny, które zaczęły się tam pojawiać jakieś 3 lata temu?

I koło stacji B-B Leszczyny jest dość duży zakład. Lecz też nie wiem jak się nazywa, za co przepraszam. Do niego też szła bocznica. Ale ją ok 2-3 lata temu zdemontowali.

Od toru do EC odgałęzia(ła?) się bocznica Prefabetu, a po drugiej stronie torów szlakowych była jeszcze bocznica fabryki akumulatorów (rozebrana koło 2005).

Poza tym w okolicy Bielska:

Bielsko Biała Główna - we wschodnią stronę biegła bocznica zakładów Lenko, obecnie w ich miejscu stoi największa "atrakcja" Bielska Białej - C.H. Sfera; poza tym była też chyba bocznica FIATa - szła między torami szlakowymi i wagonownią

Bielsko Biała Komorowice - posterunek bocznicowy obsługujący czynną bocznicę Silscrapu (złom)

Bielsko Biała FIAT - bocznica szlakowa, prowadzi do zakładu firmy spedycyjnej TNT, która wysyła stamtąd samochody z fabryki FIATa; nietypową rzeczą jest przejście między torami szlakowymi przy jej odgałęzieniu (bocznice szlakowe niemal zawsze łączą się tylko z jednym torem) - zostało ono wstawione podczas niedawnego remontu toru nr. 2, aby umożliwić działanie bocznicy podczas tego remontu

Bocznica do EC Bielsko Północ - ale ta już w zasadzie w Czechowicach - odchodzi ze stacji Czechowice Dziedzice Południowe

Jeszcze dwie ciekawe bocznice z nieco dalszej okolicy:

Kozy - tor przy placu ładunkowym nie kończył się ślepo, ale biegł kawałek dalej, do stacji przeładunkowej kamieniołomu - ładowano tu na wagony urobek zwożony z kamieniołomu... kolejką linową. Miała około 40 wagoników o ładowności po 500kg. Kamieniołom jest nieczynny, bocznica została zlikwidowana pod koniec lat 80, po kolejce prawie nie ma śladu.

Żywiec Sporysz - bocznica Śrubeny (znowu fabryka śrubek :)) - czynna bocznica, która właściwie nie ma połączenia torem kolejowym ze stacją - wagony wwożone są na teren zakładu... przesuwnicą, która w dodatku przejeżdża przez publiczną drogę.

http://www.eu07.pl/~pawelo/g39/zsp_srubenia_pzdo.jpg
http://www.eu07.pl/~pawelo/g39/zsp_suwnica_wjazd.jpg
http://www.eu07.pl/~pawelo/g39/zsp_suwnica_przejazd.jpg
http://www.eu07.pl/~pawelo/g39/zsp_suwnica_brama.jpg
http://www.eu07.pl/~pawelo/g39/zsp_srubenia_suwnica.jpg


także takie wagony podobne do pudernic tyle, że malowane na czarno i zamiast 3 posiadający jeden duży zbiornik,

Jakieś Tad..s? Czy ruskie?

141
Skrajni rodzajów jest kilka, dla linii zelektryfikowanych, niezelektryfikowanych, skrajnie ulgowe itp.

142
Na warsztacie / Odp: Modele obiektów przytorowych, budynków itp.
« dnia: 17 Maja 2009, 15:40:47 »
Mimo że scenerie zioną pustką wartość FPS bywa tragiczna nawet na niezłym sprzęcie (wystarczy wstawić trochę więcej torów). Takie drobiazgi powinny mieć nie więcej niż kilkanaście - kilkadziesiąt poly. W zupełności wystarczy, przecież to nie są modele do przyglądania się z pół metra - przy jeździe nie będzie widać żadnej różnicy. Przerabiania engine graficznego na wydajniejszy raczej bym się nie spodziewał.

143
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Kraków - Krzeszowice
« dnia: 12 Maja 2009, 21:55:06 »
Może spróbuj skontaktować się z @McZapkie, zdaje się on dawno temu też zaczynał ten kawałek (stąd istnieje trochę obiektów z tej trasy).

144
Forum / Ładowanie miniaturek załączników
« dnia: 09 Maja 2009, 14:30:56 »
Przy dużej ilości załączonych obrazków w wątku ich ładowanie powoduje, że nie da się czytać ostatnich postów inaczej niż czekając aż wszystko się załaduje albo przerywając ich ładowanie (wszystko co chwilę skacze). Dało by radę zmodyfikować skrypt forum, żeby tagi <img> miniaturek miały atrybuty width/height - wtedy od razu miały by prawidłowe rozmiary i nie szarpało by wszystkim przy wczytywaniu plików graficznych?

145
Symulator / Odp: Nowy wymiar podsypki
« dnia: 09 Maja 2009, 12:36:13 »
Jeszcze co do wymiarów - z tego co wygrzebałem grubość warstwy podsypki pod podkładem powinna wynosić ok. 30 cm (±5 cm, zależnie od natężenia przewozów). Wysokość podkładów to ok. 15 (drewniane) lub 20 (betonowe) cm, przy czym przy betonowych grubość warstwy podsypki zwiększa się o 5 cm. Czyli wysokość podsypki wychodziła by średnio 50 cm.

146
Symulator / Odp: Nowy wymiar podsypki
« dnia: 04 Maja 2009, 15:05:51 »
Jest tylko jeden mały problem - to jest profil podsypki na jednotorowym szlaku. Na stacjach i szlakach wielotorowych podsypka powinna mieć kształt płaskiej powierzchni, załamującej się dopiero za skrajnymi torami. Ze szlakami można by sobie jeszcze dać spokój, ale ponad 60-centymetrowe dziury między torami stacyjnymi wyglądają fatalnie - trzeba by jakoś generować dodatkowe powierzchnie z teksturą podsyki żeby to wyrównać.

147
Pomoc w tworzeniu / Odp: Krzywe przejściowe.exe
« dnia: 04 Maja 2009, 11:50:01 »
gdzie te wszystkie parametry: L, h, a, b i p wpisać w skryptach? Na stronie kolegi @Paul niestety nie jest to napisane. :)

Niestety nie jest, bo tych parametrów nie wpisuje się w żadne skrypty. Jest opisane co z nimi zrobić. Przyjżyj się schematowi krzywej i doczytaj tą stronę do końca.

Ja tylko biorę długość z tego programu. Roll1 i Roll2 wpisuje takie jakie mam w torach i po prostu łączę flexem. Bez zabawy w żadne inne parametry.

"Takie jak mam w torach" - a skąd się tam biorą? Jak pomijasz przesunięcie o "p" to zamiast łagodnego wejścia w łuk będziesz miał jeszcze większe szarpnięcie.

148
Bieżące kolejowe / Odp: Kompletnie pijany nastawniczy/drużnik/ etc.
« dnia: 28 Kwietnia 2009, 10:46:39 »
Od kiedy dróżnik zajmuje się przebiegami pociągowymi i manewrowymi?

No bo był pijany :P Ale swoją drogą to całkiem ambitne zdanie jak na taką gazetę, z reguły jest na odwrót - dla dziennikarza kolejarz z nastawni to tylko przejazdy zamyka.

149
Winger, a robiłeś/masz w planach zrobić to wysyłanie niektórych eventów do aplikacji nadrzędnej (zamiast wykonywania ich w eu07)? Dawałem linka do scenerii testowej o którą pytałeś, nie wiem czy dotarł.

Zrobione w ten sposób eventy zajęcia/zwolnienia z detekcją kierunku można by wykorzystać nie tylko do wygaszania sygnałów i zwalniania utwierdzeń przebiegów, ale też do prymitywnego stwierdzania zajętości torów a nawet śledzenia numerów pociągów poruszających się po scenerii. Początkowo w aplikacji SRK mamy wpisany stan zajętości torów (i ew. numery), wraz z otrzymywaniem takich eventów ten stan byłby aktualizowany na zasadzie podobnej do działania liczników osi. Np: mamy skład na torze i informacje o tym (w aplikacji SRK do toru przypisany jego numer), ustawiamy przebieg wyjazdowy, skład mija semafor i zajmuje odcinek oddziaływania za nim - na podstawie tego aplikacja SRK pokazuje że zajęta została droga przebiegu za semaforem (i wygasza semafor), zwolnienie tego odcinka - powoduje usunięcie zajętości z toru przed semaforem, zajęcie odcinka na końcu przebiegu - zaznaczenie zajętości toru za końcem przebiegu, zwolnienie odcinka na końcu - zwolnienie zajętości drogi przebiegu (i zwolnienie utwierdzenia). Potencjalne problemy - sytuacje typu najechanie na odcinek oddziaływania i cofnięcie, albo łączenie/rozłączanie składu na torze - to by wymagało ręcznego korygowania informacji o zajętości przez dyżurnego, ale skoro łączenia/rozłączania ma nie być, to jakichś skomplikowanych manewrów chyba też, więc te problemy by właściwie odpadały.

150
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Szczegółowa mapa torowiska
« dnia: 20 Kwietnia 2009, 21:26:51 »
i bedzie musiala, jak DB, opublikowac darmowo plany dworcow.

Gdzie takie są opublikowane?

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 17