Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Tomcio

Strony: 1 [2] 3 4 ... 7
31
Bieżące kolejowe / Odp: Wykolejenie w Szczekocinach
« dnia: 04 Marca 2012, 14:42:40 »
Prokurator potwierdził, że 2 maszynistów żyje, tylko nie powiedział z jakiego pociągu.
Teraz się wyparł. Powiedział ze miał te informacje od służb i nic nie wie na ten temat.

32
Screeny / Odp: Zrzuty ekranu
« dnia: 05 Lutego 2012, 14:50:50 »
http://www.irfanview.com/
Program darmowy. Wciskasz C ustawiasz opcje (katalog zapisu, jakimi klawiszami będziesz zapisywać itp) minimalizujesz i działasz.

33
Bieżące kolejowe / Odp: Kolejowy Rotfl
« dnia: 21 Grudnia 2011, 20:49:20 »
Coś z zagranicy. Niebezpieczna praca dróżnika? A może tylko kolejny łowca RP1?
http://www.sadistic.pl/wladca-torow-vt96575.htm

34
Inne niekolejowe / Odp: Konfiguracja głośników Logitech X-530 5.1
« dnia: 15 Grudnia 2011, 14:43:57 »
Jeśli już miałbyś zakupić rozgałęziacz to nie kupuj takiego jak masz wyżej na zdjęciu. Czesto jest problem bo z powodu małej ilości miejsca nie bedzie dociskał do końca. Dodatkowo z doświadczenia wiem że są bardziej awaryjne. Lepiej kupić rozgałęziacz "na przewodach" Obrazek przykładowy niżej. Koszt to około 8 zł za sztukę.

35
Na warsztacie / Odp: Przygotowana Stacja PKP
« dnia: 09 Grudnia 2011, 16:46:06 »
Uważam dokładnie tak samo jak skbart. Już zbyt wiele osób przepędzono takim pisaniem. Zbyt wielu zniechęcono. Nie po raz pierwszy odezwał się ktoś kto chciał coś zrobić lub przedstawił coś co zrobił na próbę by pokazać że chce, to Go "towarzystwo wzajemnej adoracji" sprowadziło poniżej poziomu mułu. I potem płacz i zdziwienie że nikt nie chce pomagać. A chyba nie o to chodzi.

36
Inne niekolejowe / Odp: Dyskusja o meczach Mistrzostw Europy 2012
« dnia: 03 Grudnia 2011, 09:21:01 »
I znów w grupie śmierci. Pierwszy mecz będzie meczem ostatniej szansy. Szkoda tylko że w kraju był płacz o brak orzełka na koszulkach. Lepiej by zawodnicy osrywali takim graniem logo PZPNu i ich członków niż symbol naszego kraju.

37
Inne niekolejowe / Odp: Prędkość uploadu
« dnia: 26 Listopada 2011, 18:11:51 »
Może głupio zapytam. Ale nie mylisz kilobit - 512 z kilobyte - 64? Bo to by się zgadzało co masz.

38
Forum / Odp: Wtyczka do facebooka
« dnia: 25 Listopada 2011, 16:11:36 »
Przyznam szczerze że miałem to zablokowane po przez dodatki od opery lecz po tym jak @Rewizor napisał temat z informacją o takowym dodatku, odblokowałem. Mam po za marginesami forum i zupełnie nie przeszkadza. Choć faktycznie gdyby takie dodatki (i nie mówię tylko o tym forum) wyskakiwały po kliknięciu było by to zdecydowanie mniej nachalne. Zawsze można szybko sprawdzić ile osób "lubi" maszynę. Bo z powodu braku konta na FB tylko do tego mi może służyć.

39
Inne niekolejowe / Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« dnia: 29 Października 2011, 21:09:40 »
Sawi. Możesz mieć zainstalowane kilka. Tylko nie uruchamiaj wszystkich na raz. Np. uruchamiając GG i AQQ na raz i w obu chcąc się zalogować do serwera GG z swojego numeru, to po prostu Cie rozłączy. Możliwy też jest ban na jakiś czas po kilku próbach.

Trzeba też pamiętać że niektóre funkcje komunikatorów działają tylko wtedy gdy rozmawiamy z osoba która posiada taki sam komunikator jak my. Podejrzewam właśnie że tak jest w przypadku komunikatora i funkcji z posta SKP. AQQ też posiada takie dodatki które by działały, potrzebne jest by nasz rozmówca posiadał zainstalowaną taką wtyczkę co u nas. Np. gra w statki, Text Formatter który umożliwia nam pogrubianie tekstu, pisanie kursywą czy też kolorowanie tekstu. Jest troszkę tego. Wersje beta AQQ zaczynają mieć w sobie rozmowy audio video, więc lada moment można się spodziewać w stabilnych wersjach tych funkcji. Do zainstalowanej wersji AQQ wypada dodać wtyczki Korektor i SpellChecker które wg. mnie są praktycznie konieczne do używania, oraz niesamowicie pomocne. Dla każdego znajdzie się coś co może się przydać. Do tego instalacja banalnie prosta. Klikamy instaluj na stronie i już ładuje nam do komunikatora dodatek.

Wspomniano też o komunikatorze Miranda. Da się w nim naprawdę sporo. Jednak na początek jest to trudny do przyzwyczajenia (przynajmniej dla mnie) program. Podchodziłem do niego chyba z 10 razy w przeciągu kilku lat i jakoś nie mogłem się przyzwyczaić.

40
Inne niekolejowe / Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« dnia: 28 Października 2011, 19:32:12 »
W zależności od skórki jaką masz ustawioną.
Menu kontakty - Import i eksport - zakładka import i w zależności czy zapisane masz na serwerze czy w pliku wybierasz skąd je pobrać.

41
Inne niekolejowe / Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« dnia: 28 Października 2011, 16:34:46 »
Przepraszam że zejdę z tematu bo GG nie używam już od kilku lat, na rzecz alternatywnego komunikatora jakim jest AQQ. Spróbuj właśnie AQQ zainstalować. Dojdzie Ci powiadamianie o nowej wiadomości migająca na klawiaturze diodą scroll lock. Podczas grania, oglądania filmów itp widzisz ze ktoś się do Ciebie dobija. AQQ posiada w sobie wtyczkę GG i do tego jest zdecydowanie mniej obciążające zasoby komputera. No i nie ma tylu reklam. Kilka dni przyzwyczajania się i potem już radość że nie ma syfu jakie przy okazji wrzuca nowe GG

Jeśli jednak zależy Ci na GG to spróbuj go ponownie zainstalować. Możliwe że gdzieś coś "przeoczyło" podczas aktualizacji. Jeśli posiadasz Windows 7 oczywiście instaluj w trybie "uruchom jako administrator"

42
Jest troszkę braków które powodują że MaSzyna ma troszkę wad. Jednak zalety je przysłaniają. Część z zaproponowanych "pierdółek" jest tak mało zauważalna że może nie warto marnować czas w ich poprawianie. Nie lepiej jest czas jaki będzie poświęcony na poprawki wykorzystać na nową wersję (SPT czy jak to się teraz zwie) symulatora? Zapewne większość z tych niedoróbek będzie tam poprawiona.

Zdanie ważne jako opinia, do wątku ma się nijak. Projekt SPT toczy się swoim torem, a Twój post nie odpowiada na pytanie zawarte w temacie. Bocznica.
Krzysiek626

43
Inne niekolejowe / Odp: Jak mocny jest twój sprzęt?
« dnia: 24 Kwietnia 2011, 12:48:17 »
Proponuję najpierw ujednolicić ustawienia sterowników kart graficznych, by ewentualne parametry były takie same. Czasem przestawienie jednej opcji może spowodować znaczny wzrost FPS który często jest ograniczany np. do 75 FPS. Dzięki temu wyniki będą bardziej wiarygodne. W innym przypadku każdy powinien opisać z jakimi ustawieniami robił testy.

44
Inne niekolejowe / Odp: Symulatory
« dnia: 14 Kwietnia 2011, 23:25:41 »
Jeśli już poruszono rajdy to takim najlepszym symulatorem do którego stworzono dużo dodatków jest Richard Burns Rally. Gierki typu Colin McRae to przy RBR arkadówki. Nie polecam zasiadania bez co najmniej pada. Jest sporo miejsc gdzie można pojeździć i porównać swoje czasy z profesjonalistami. Jeździ dużo prawdziwych kierowców rajdowych. Robert Kubica też grywał w tą gierkę choć przyznał się nie pod własnym nazwiskiem. Tu filmik nagrany kilka dni przed Jego wypadkiem na którym gra w "Ryśka" http://youtu.be/2u_yXDL-PJk

Z wyścigowych godnymi polecenia są rFactor i GTR2. Do obu jest setki dodatków. Można nawet pojeździć po torze w Poznaniu i Kielcach jak również dziesiątkach innych wiernie odtworzonych torach.

Wszystkie gry można nabyć dość tanim kosztem. Najdrożej rFactor bo kosztuje około 55zł. Jednak zdecydowanie warto.

45
Forum / Odp: Rozdzielczość ekranu
« dnia: 29 Marca 2011, 10:04:12 »
Ekran ustawiony na 1280x1024. Jednak fora ustawione na szerokość 1024 zdecydowanie lepiej wyglądają. Nawet z marginesami po obu stronach.

46
Inne niekolejowe / Odp: Odzysk danych z DVD
« dnia: 22 Lutego 2011, 21:03:31 »
... DriveSpeed służy do kontrolowania szybkości odczytu dysku.
Właśnie to może pomóc. Obniżenie prędkości napędu może spowodować dokładniejsze czytanie danych. W moim przypadku ten sposób pomógł.

47
Inne niekolejowe / Odp: Kierownica komputerowa TRACER SIERRA...
« dnia: 29 Stycznia 2011, 09:57:26 »
Na takie coś nawet szkoda 100zł. Po kilku dniach będziesz miał brak sterowania. To co jest od Tracera, Manty czy Apollo nadaje się na śmietnik po chwili od podłączenia. Kalibracji praktycznie brak. Precyzja to słowo nieznane dla tych producentów. Dozbieraj sobie więcej i kup coś sensownego. Za 100 kup sobie lepiej Pada od Logitecha Rumble Pad 2. Więcej będziesz miał z niego zadowolenia i precyzji niż z tej kierownicy.

Poczytaj na http://simracing.pl/forum/ opinie i problemy na temat kierownic. Nawet jak nie jesteś maniakiem i nie zamierzasz jeździć w simracingu to i tak lepiej wydać na coś lepszego co potem będziesz mógł sprzedać jak Ci się znudzi. 

48
O ile kolejne stojące wagony mnie nie dziwią to pytaniem jest z jakiej racji "skład TLK" przyciągnęła EP09-039! Tak mówią, że lokomotyw brakuje, ale na szlak, gdzie Vmax nie przekracza 120km/h wysyła się EP09 to już porażka... Ciekawe co jeszcze wymyślą? Może Husarz na TLK Szczecin - Wrocław?
Wytłumaczenie jest proste. Może ma ograniczenie do 125 km/h z powodów technicznych (np. zużyte obręcze kół) i w takim wypadku nie ważne gdzie pojedzie. Ważne by coś ciągnęła. Dzięki takim ograniczeniom kiedyś widziano w Białymstoku EP09, a nawet EP05 co jest naprawdę ogromnym świętem. EP08 dość często się pojawiały swego czasu na Podlasiu.

Nie ma co dopatrywać się na siłę czemu taki lok, a nie inny. O ile jest to sporadyczne. Jak już ma taki obieg to co innego. Co do wagonów i ich małej ilości to powinny się posypać łby. Nikomu nie przychodzi do głowy że ludzie wybierają inne środki lokomocji niż kolej, właśnie przez to bo muszą się cisnąć jak sardynki w puszce. Kiedyś pociąg mający 8 wagonów miał większość miejsc zajętych, a teraz ludzi się upycha w 4 wagonach by zaoszczędzić. Więc ludzi wybierają transport drogowy. Z biegiem czasu robi się ludzi coraz mniej i płacz że nie warto by pociąg jeździł.

49
Pomoc doraźna / Odp: Nagłe "ścięcie"
« dnia: 18 Listopada 2010, 19:44:00 »
Z darmowych antywirów polecam Comodo. Jeszcze lepiej gdy jest to cały zestaw Comodo Internet Security. Posiada firewall który przez wielu jest uznawany za jeden z lepszych. Po zainstalowaniu trzeba pobrać najnowszą bazę wirusów.

51
Pomoc doraźna / Odp: Problemy z Paczką Całościową 2009 [SP1]
« dnia: 20 Maja 2010, 13:01:59 »
...
@filip2h - sprawdziłem specyfikację tej karty i ma ona bardzo słabe parametry. Powiedział bym, że jest ona raczej do zastosowań biurowych. Chyba czeka cię konwersja na tga. Z resztą, jesteś beta i nie zgłaszałeś tego problemu, więc jesteś po części sam sobie winien.
To było już zgłaszane przy wyjściu "czystej" PC 2009 jak tylko się pojawiła. Na mojej 9600GT też to samo. Problem poprawiała zmiana w ustawieniach karty graficznej. Jednak można było się spodziewać że SP1 poprawi wyświetlanie i nie trzeba będzie kombinować z ustawieniami. Na jednych sceneriach zmiana ustawień poprawia, a na drugich psuje.

52
Pomoc doraźna / Odp: Problemy z Paczką Całościową 2009
« dnia: 28 Stycznia 2010, 22:08:19 »
...Napisz czy pomogło.
Pomogło. Przynajmniej na trasie Zwierzyniec (na razie Bałtyku nie sprawdzałem). Bardzo dziękuję. Co ciekawsze FPS-y drastycznie skoczyły. Na poprzednich ustawieniach osiągałem około 60 stałych FPS-ów, to teraz nie schodziły poniżej 80-ciu i dochodziły do ok 250-ciu.
Jeśli coś mogę zasugerować to by dodać do paczki (wraz z sp) opis z zalecanymi ustawieniami sterowników karty graficznej. Sporej grupie osób mogło by pomóc i wyjaśnić.
Jeszcze raz dziękuję

53
Pomoc doraźna / Odp: Problemy z Paczką Całościową 2009
« dnia: 28 Stycznia 2010, 20:53:32 »
Trzeba sprawdzić w opcjach sterownika jakość wyświetlania tekstur. Powinno się poprawić po ustawieniu wyższej jakości.
Przestawiłem i więcej chyba się już nie da. Sprawdzałem po zmianie na trasie Zwierzyniec. Pomogło na początku szlaku. Jednak tuż przed Pawianowem miałem znów brak tekstur drzew.

54
Pomoc doraźna / Odp: Problemy z Paczką Całościową 2009
« dnia: 28 Stycznia 2010, 17:12:28 »
...nagle część znich zrobiła się biała a po chwili wróciło wszystko do normy. Podobnie było na innych sceneriach....
Mam podobnie jednak tak szybko to nie wraca do normy. Bałtyk tylko drzewa potracił, a Zwierzyniec ciut więcej.
Ostatnia wklejka pokazuje granicę gdzie wszystko wraca do normy

Windows XP. GF9600GT sterowniki 195.62

55
Notepad++ zmienia we wszystkich otwartych kartach na raz

56
Inne niekolejowe / Odp: F1 i nasz Robert Kubica
« dnia: 05 Kwietnia 2009, 13:13:20 »
No tak, oczywiście. Pewnie byś sobie poradził lepiej.

Na naszych drogach kierowcy nie potrafią po suchym jechać, a jak deszcz spadnie to dopiero "klasę" pokazują.

Tam była rzeka na torze. Opony nie były w stanie odprowadzać wody. Każda technika "chowa" się w pewnych warunkach. Lepiej by im poszło kajakami. Szkoda tylko że Robert nie skończył przez awarię silnika.

57
Bieżące kolejowe / Odp: ZNTK Łapy
« dnia: 28 Stycznia 2009, 22:17:13 »
Sprawa nie miała by miejsca gdyby nie to że nie chciano sprzedać dla Cargo ok 30% akcji ZNTK Łapy. Teraz Cargo się mści i dzięki temu Łapy nie dostają żadnych kontraktów. Jak narazie spora część załogi została poproszona na pójście na urlop bezpłatny. Maja nadzieję że się coś ruszy.

W obecnej chwili pracuję z ludźmi z Łap i to osobami które były związane z ZNTK przez wiele lat. Mówią że najgorsze jest to że po likwidacji cukrowni w Łapach ZNTK jest jedynym zakładem w tej miejscowości. Co gorsza wiele całych rodzin pracuje w tym zakładzie. To naprawdę wielka tragedia dla tych osób.

Przy okazji może ktoś wie jaka jest sytuacja w ZNTK Mińsk Mazowiecki? Podobno Bydgoszcz "go" wykupiła? Maja perspektywy na przyszłość?

58
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Sprzęt graficzny forumowiczów
« dnia: 11 Grudnia 2008, 14:25:07 »
Taaaa...  Wydaje mi sie ze jeszcze conajmniej rok minie zanim uzytkowe wersje SPT ujrza swiatlo dzienne. Do tego czasu ilosc osob ze starszymi kartami jeszcze bardziej zmaleje. No przeciez za 65 zl mozna kupic karte z GF 6600 GT i obsluga Vertex Shader 3.0...

Pragnę zauważyć że wymagania gier są dawane pod konkretną grę i nie czeka się aż ludzie dostosują sprzęt pod wymogi gry przed jej wydaniem. Komu zależy na grze to "uciuła" te parę zł by coś sobie tam wymienić. Tym bardziej że jak się domyślam SPT będzie potrzebowała głównie wymiany karty graficznej, na ciut nowszą, a koszt tej wymiany nie jest jak widać wygórowany. Chyba że SPT będzie miał wymagania jak np. GTA 4?

Czekając na każdego można sie nie doczekać.

59
Inne niekolejowe / Odp: Wybór sprzętu na fotki
« dnia: 01 Listopada 2008, 12:20:17 »
Zamiast dość starego FZ50 zobacz FZ28. Tańszy, ogniskowa 27 - 486 mm.

Od 1.5 roku mam FZ8. Nie narzekam za bardzo. Może tylko na drobne szumy. Niestety u Lumix-a to standard. Jednak można je zmniejszyć odpowiednio dobierając ręczne parametry.

Zastanawiałem się wcześniej nad FZ50 i nie żałuję że go nie kupiłem. Jednak teraz na 99% brał bym FZ28. Jedyna jego wadą jest tylko brak stopki do lampy. Jesteśmy skazani na tą wbudowaną. Chociaż nie jest taka zła.

60
Bieżące kolejowe / Odp: "Nie ma chętnych do pracy na kolei"
« dnia: 25 Lipca 2008, 21:10:37 »
W Białymstoku jak chodziłem pytałem jakiś czas temu to mieli to gdzieś. Widocznie Ich ludzie będą żyć wiecznie i się nie starzeją. Po za tym nadal jest tak że jak się nie ma znajomości to daleko się nie "zajedzie"

Strony: 1 [2] 3 4 ... 7