Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - SM40

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 23.04 - problemy
« dnia: 25 Kwietnia 2023, 13:18:52 »
A sumie nie pamiętam ale kiedyś jeździłem często na bałtyku impulsem wiec mogło tam występować. Jak na siłę próbuje żeby problem wystąpił to też nie chce wystąpić ale pomyślałem że problem mógł występować np. w Elfie gdzie jest zmiana przełożenia G/P i jak przełączałem na G (drugą jednostkę, bez zmiany kabiny) to automatycznie wyzwalało to autorewidenta i zmieniało na P pewnie razem z hamowaniem ED. Ale czemu czasem zmienia się stan ED podczas jazdy to nie wiem, w MaSzynie czasem dzieją się takie rzeczy że się fizjologom nie śniły np. dzisiaj zablokował mi się Impuls na pełnej mocy ale nie jechał tylko wył.

2
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 23.04 - problemy
« dnia: 25 Kwietnia 2023, 10:53:30 »
Witam
Nie wiem czy to tutaj czy na bugtracker, ale na Impulsach podczas zatrzymania się z odciętym hamowaniem ED (guziczkiem na monitorku) ponownie ono się załącza. W realu jeśli jest zablokowane to włączy się dopiero podczas odblokowania ręcznie na monitorku. Miałem także jedną sytuację że podczas hamowania samym EP, hamulec ED się odblokował.

Potwierdzam problem, u mnie występował już jakiś czas temu na starszej paczce, podobnie z pozycjami G i P same wracają do poprzednich położeń wiec obstawiam autorewidenta który podobno istnieje w MaSzynie i mi przeszkadza.

3
Tabor kolejowy / Odp: Skrzynka en57
« dnia: 16 Kwietnia 2023, 13:23:14 »
Służy to temu żeby otworzyć drzwi jeśli nie ma danej zgodny na otwarcie na ich. Żeby nie trzeba było używać awaryjnego otwarcia drzwi.

4
Inne niekolejowe / Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« dnia: 15 Stycznia 2023, 19:18:09 »
Jeździłem w Krakowie, na symulatorze innej firmy niż SimKol.

5
Inne niekolejowe / Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« dnia: 15 Stycznia 2023, 14:04:37 »
Witajcie.
Niestety ale dno kompletne. To nie jest symulator tylko gra.
Brałem udział w play testach i żadna z moich uwag (i nie tylko moich) nie zastała wzięta pod uwagę. Żeby było śmieszniej, straciłem możliwość wypowiadania się na forum  SimRaila bez jakiejkolwiek podanej przyczyny.
Tak mi podziękowano za testy.
Grafika na wysokim poziomie ale dźwięki i fizyka leżą na dnie. 
Dwa lata oczekiwań i zrobiono gówno. Gdyby nie grafika, to porównałbym to do Maszyny sprzed 10-ciu lat - na korzyść oczywiście Maszyny.
W trybie pojedynczego maszynisty zero życia na szlaku. W trybie multi się nie wypowiem, gdyż wejście na serwer w moim przypadku graniczy z cudem. Zero wsparcia od strony dewelopera aby ten problem rozwiązać.  Lepiej zablokować konto na forum niż się wypowiedzieć.

Reasumując - wydałem ponad 130zł za grafikę i nic poza tym.  Play testy działały lepiej... Do tego dopiero po zakupie poinformowano o wczesnym dostępie. Po chłopsku wcisnęli niedopracowane demo za kasę i chcą zgłaszania błędów. Szkoda, że zgłaszane błędy mieli w dupie w fazie testów.
Moim zdaniem porażka.   

Zupełnie się nie zgadzam nigdzie w żadnym symulatorze nie ma takiego poziomu fizyki jak w SimRail, miałem okazje jeździć EU07 w rzeczywistości jak i na Dragonie w symulatorze maszynistów i SimRail jako jedyny jest naprawdę blisko rzeczywistości. Chociażby hamowanie w MaSzynie jest jakieś dziwne, w realu i w SimRail hamuje na słuch i wzrok, w MaSzynie musze patrzeć na manometry i Haslera a i tak nie potrafię poprawnie wyhamować na stacji (często pomijam W4 czy S1) mimo ponad 10 letniego doświadczenia w MaSzynie a w SimRail po 3 godzinach wyczułem skład. MaSzyna moim zdaniem daje mi zły feedback (odczucia z jazdy, tego co się dzieje z lokomotywą). Co do ich forum też mam wrażenie pewnej blokady nałożonej na mnie bez żadnej informacji, szczególnie po tym jak zacząłem zgłaszać więcej błędów. Ale i tak jestem zadowolony od dawna czekałem na coś takiego. Co do małej ilości życia, mi to nie przeszkadza nie po to kupuje symulator żeby tam było jakieś życie tylko po to żeby poczuć jazdę pociągiem (dźwięki i fizyka). Jakbym chciał poczuć życie to pójdę na dworzec i popatrzę na pociągi, posłucham narzekania na pogodę i PKP ale za to nie będę płacił. Dobrze że jest spokojnie, lubię spokój. A i na koniec mnie grafika nie do końca się podoba, migające drzewa, potężne słońce na Centralnym uniemożlwiające widzenie czegokolwiek, częsta konieczność jazdy na najniższych ustawieniach graficznych a i tak spada do 7 FPS mimo nowej grafiki GTX 1660.

6
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 22.03 - problemy
« dnia: 26 Maja 2022, 16:24:02 »
Niestety nie pamiętam.

7
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 22.03 - problemy
« dnia: 26 Maja 2022, 12:38:42 »
Problemy z jazdą manewrową zgłaszałem do tmj dawno dawno temu. Niestety, nie zaobserwował on tego u siebie. Może to na exe Milka tylko nie wiem. Poza tym z tego co kojarzę nie działa poprawnie zadawanie pozycji w trybie manewrowym a wszystko się chyba zaczęło jak zaczoł coś poprawiać dla Miko22 w ET42 z przełączaniem szeregów pod chyba Ctrl+F:/

8
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 20 Kwietnia 2021, 19:11:34 »
Ogólnie trzeba to poprawić, nie wiem czy jeszcze jakiś problemów z tym nie było. Lampka powinna zgasnąć jak wejdziemy na pierwszą równoległą a jak wrócimy na S powinna się zapalić.

9
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 08 Września 2020, 14:34:20 »
Coś jest nie tak z dźwiękiem w trybie kamery z zewnątrz (Shift + F4) jest on jakby przytłumiony a np. wyglądając z kabiny Ctrl + strzałki jest już dobrze.

10
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 05 Czerwca 2020, 12:10:05 »
W Elfie coś nie działa wskaźnik położenia hamulca zasadniczego, ciągle pokazuje "10.0". A to rozwiązanie z tymi procentami fajne ale literka T mogła by się pokazywać gdzieś obok, tak żeby nie zasłaniać literki kierunku a w ogóle w starych kiblach powinno pokazywać dwie pozycje naprzód.

11
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 06 Kwietnia 2020, 23:59:43 »
Skoro po zahamowaniu którymkolwiek hamulcem w MaSzynie styczniki liniowe otwierają się to czy nie powinno nastąpić odcięcie prądu do silników trakcyjnych?

12
Bieżące kolejowe / Odp: Wprowadzanie GSMR w Polsce
« dnia: 01 Marca 2020, 14:59:16 »
Nie wiem może to ja nie rozumiem ale czy to co podane w linku przez Jaco nie wyjaśnia wszystkiego?
Cytuj
Czy istnieje obowiązek wyposażania pojazdów w GSM-R podczas przeprowadzania czynności utrzymaniowych (P4/P5)?
Wyposażenie pojazdów w pokładowe urządzenia łączności radiowej działające w standardzie GSM-R podczas przeprowadzania czynności utrzymaniowych jest obowiązkowe w przypadku, gdy w toku prac utrzymaniowych prowadzone są jakiekolwiek prace modernizacyjne lub odnowieniowe (nie tylko w zakresie łączności głosowej), niezależnie od prowadzonego poziomu utrzymania.
Jakby coś było jeszcze nie jasne to wycinek z pdf-a udostępnionego na tej samej stronie:
Cytuj
5.W jaki sposób interpretować  definicję  odnowienia lub modernizacji pojazdu kolejowego wobec obowiązku instalowania GSM-R? Każda modernizacja lub odnowienie wprowadzane po 1  stycznia  2019 r. na pojeździe kolejowym przeznaczonym do eksploatacji na głównej sieci kolejowej powoduje obowiązek doposażenia go w urządzenia  pokładowe  systemu  GSM-R,  niezależnie  od  zakresu  prac  dokonanych  na pojeździe.
Czyli jakakolwiek modyfikacja pojazdu będzie wymuszała zmianę radia na GSM-R.

13
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 20 Lutego 2020, 10:13:48 »
Zauważyłem jakiś problem z lampkami wyłącznika szybkiego, lecz on nie zawsze występuje, nie mam pojęcia od czego to uzależnione, mianowicie, np. po wywaleniu WSa, lampka nam nie gaśnie lub też wyłączymy WSa ręcznie to po sekundzie lampka się zapala, nie wiem czemu tak się dzieje, filmik:

Potwierdzam, występuje też problem z przyciskiem WS'a w Elfie powinien być tylko impuls załączenia a da się nim wyłączyć.

14
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 02 Lutego 2020, 22:52:35 »
Zmieniłem środkową wartość "kran_zasadniczy rot -0.06 0.0 0.15" --> "kran_zasadniczy rot -0.06 0.06 0.15" i odrazu jest lepiej, może tego brakowało?

15
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 02 Lutego 2020, 18:42:04 »
Nie jest prawidłowo, zobacz że rączka jest w niewłaściwej pozycji względem kranu.

16
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 02 Lutego 2020, 17:14:18 »
Z kranem FVel6 coś jest naprawdę w MaSzynie nie tak, zobaczcie jak wygląda przykładowo "hamowanie EP" u nas a jak w rzeczywistości a także inne pozycje takie jak "jazda EP", "hamowanie pn. stopniowe i nagłe", "wyłączenie (trakcja ukrotniona)":

17
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 20.01 - problemy
« dnia: 02 Lutego 2020, 13:54:33 »
No i czemu kran FVEL6 ma 8 pozycji?
Tak wychodzi z kątów między pozycjami na rzeczywistym zaworze.
Z tego co widać na tym filmiku jest prawdopodobnie coś takiego jak pozycja pół-szósta, nie wiem czy dobrze rozumiem? Czy to ma wpływ na obecną ilość pozycji w MaSzynie?
Od 8:14 pozycje kranu:

18
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 20.01 - problemy
« dnia: 02 Lutego 2020, 13:11:48 »
Exe 01.29, pliki z repo. Radio, kontrolka zasilacza i hebelek działają jak trzeba. Nikt przy tym nic nie dłubał w przeciągu ostatnich 2 tyg. to dziwne by się samo zepsuło. Po prawdzie powinien być symulowany zasilacz radiotelefonu z heblem i lampką, opcjonalny rozdzielacz z heblem i lampką i na końcu to co mamy. W większości pojazdów urządzenia poprzedzające są trupami. W kiblach hebel i lampka zasilacza były podpięte pod radio zanim komukolwiek się śniły interaktywne manipulatory, to tak zostało.
Niestety paczka świeża, exe z warsztatu i problem występuje.

Załączniki:
-bateria wyłączona
-bateria załączona
-radio wyłączone
-radio załączone

19
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 20.01 - problemy
« dnia: 02 Lutego 2020, 12:51:09 »
Na exe z paczki rzeczywiście niema problemu z radiem, niestety na aktualnej z warsztatu jest. Przepraszam że tutaj napisałem.
Drobna rzecz, ale rzuca się w oczy - kontrolki zamknięcia drzwi w klasycznym EN57 powinny gasnąć w momencie zamykania drzwi, a nie gdy wszystkie drzwi w ezt się zamkną. Chyba że to jest znany bug do naprawienia w przyszłości. No i czemu kran FVEL6 ma 8 pozycji?
Rzeczywiście ma za dużo pozycji, wydaje mi się że kiedyś to zgłaszałem lecz osoba sprawdzająca nie potwierdziła tego.

20
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 20.01 - problemy
« dnia: 02 Lutego 2020, 12:31:45 »
No chodzi właśnie o przełącznik na pulpicie. Świeci także bez baterii.

21
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 20.01 - problemy
« dnia: 02 Lutego 2020, 12:25:45 »
W EN57 z Kolibrem nie wyłącza się (ekran świeci) po wyłączeniu go przełącznikiem, można puszczać zew3, regulować głośność itp.

22
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 27 Stycznia 2020, 17:59:01 »
Kiedyś się robiło samo wiec pomyślałem że jest błąd a np. kran sam się odcina.

23
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 27 Stycznia 2020, 15:17:31 »
Znalazłem błąd polegający na tym że wychodząc z jednego pojazdu do drugiego nastawnik jazdy zostaje na wybranej pozycji i taki pojazd może ruszyć.

24
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 26 Stycznia 2020, 18:55:52 »
Już wiem czemu nie działo bo wciskałem ctrl+o a działa tylko ctrl+shfit+o dla podnoszenia i opuszczania. A tak po za tym to w Traksie powinien być impulsowy hebelek czyli jedn impuls w przód dla podniesienia i jeden w tył dla opuszczenia. Myślę że jakby został rozwiązany problem z EP08 to i tu można by dać animacje tego hebelka dla góry i dołu tak jak jest WS zrobiony.

25
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 26 Stycznia 2020, 18:31:13 »
Ustawiłem pantografy w maszynowni, następnie podniosłem z kabiny i nie dało rady ich opuścić przełącznik pozostawał w pozycji podniesiony.

Edit: @tmj Skoro przycisk podnoszenia się animuje się dla podniesienia i opuszczenia to w Traksie powinien działać idealnie, niestety nie działa.

26
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 26 Stycznia 2020, 18:24:17 »
@Stele Tak miałem na myśli EP08 @tmj skoro tak ma być to cóż @stele2 w Traxxsie nie działa mi przełącznik z twoim configiem.

27
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 26 Stycznia 2020, 18:05:12 »
Nie wiem czy to błąd ale mnie to denerwuje, przełącznik impulsowy pantografów podnoszący nie daje się klikać dowoli bo co drugie klikniecie kilka mi w grzybek a grzybek mogę sobie dowoli klikać. Mówię konfiguracji jak w 4E.

28
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 24 Stycznia 2020, 17:39:36 »
Jak teraz próbuje wywołać ten efekt cofania to go nie ma, co robię źle?

29
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 24 Stycznia 2020, 16:52:18 »
Na przykład w Skodach, jak wyłączymy WS ale także jak opuścimy pantografy albo wystąpi zanik napięcia albo zahamujemy z nastawnikiem na pozycji wyższej niż 0 albo jak spróbuje się dać na pozycje gdy lokomotywa jest wyłączona. Przed chwilą sprawdzałem efektu brak, nie wiem czemu.

30
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 24 Stycznia 2020, 12:02:45 »
Czy w rzeczywistości nastawnik (nie wskaźnik) samoczynnie schodzi do zera jak np. wyłączymy WS? Bo jak dla mnie jest to dziwne zachowanie, niebezpieczne dla palców.

Strony: [1] 2 3 ... 5