Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Grigori

Strony: [1]
1
Bieżące kolejowe / Odp: EN57 - jednorazowy stuk / uderzenie przy ruszaniu
« dnia: 04 Października 2020, 18:55:27 »
Haha - dzięki! Wiedziałem, że można na Was liczyć! Pozdrawiam!

2
Bieżące kolejowe / Odp: EN57 - jednorazowy stuk / uderzenie przy ruszaniu
« dnia: 04 Października 2020, 00:52:45 »
Kurcze w przypadku tego konkretnego filmu by nawet pasowało :) Jednak wydaje mi się, że to nie do końca tłumaczy faktu powtarzania sie tej sytuacji przez całą podróż - tym bardziej, że kierownik porusza się po składzie w trakcie podróży i nie zawsze stoi przy tych drzwiach.

3
Bieżące kolejowe / EN57 - jednorazowy stuk / uderzenie przy ruszaniu
« dnia: 04 Października 2020, 00:46:42 »
Cześć,

przeglądając ostatnio sieć trafiłem na filmik, który przypomniał mi czasy dzieciństwa, a konkretnie pewną intrygującą mnie wówczas rzecz / zjawisko. Chodzi o zjawisko głośnego stuku / uderzenia w czasie ruszania EN57. Zjawisko  to słychać na przykład na poniższym filmie w 37 sekundzie:


Zawsze nurtowało mnie pytanie co to takiego może być - tym bardziej, że nie każdy skład jakim podróżowałem cierpiał na taką przypadłość. Dźwięk ten jest strasznie głośny i objawiał się za każdym razem, gdy pociąg ruszał i przejechał kilka metrów. Zawsze po ruszeniu występował też tylko raz - wydaje mi się, że aż do kolejnego zatrzymania. Czy ktoś z Was wie co to może być i jaka może być tego przyczyna? Niestety nie udało mi się tego rozwiązać korzystając z google'a.

PS Nie jestem kimś mocno powiązanym z koleją lub znającym się na mechanice kolejowej - jednak filmik rozbudził moją niezaspokojoną z dawnych lat ciekawość :)

4
Bocznica / Odp: Problem z komputerem
« dnia: 06 Kwietnia 2013, 15:41:01 »
Może po prostu coś Ci się wypięło w środku? Sprawdź czy wentylator na procesorze się kręci czy tylko próbuje ruszyć. Kiedyś miałem coś podobnego. Pomogło zwykłe odpięcie i ponowne podłączenie kabli.

5
Pomoc w tworzeniu / Odp: Od czego zacząć modelowanie w Gmax-ie?
« dnia: 24 Czerwca 2012, 11:11:20 »
To prawda, że gmax różni się od 3dsa ale narzędzia podstawowe są takie same a zasada działania identyczna. Na początek stwórz proste modele. Spróbuj wymodelować swoje biurko, proste krzesło, ławkę. Te modele są proste do zbudowania, ponieważ wykorzystują głównie odpowiednio ustawione boxy. Zbuduj latarnię wygiętą od góry. Dzięki temu poznasz kilka funkcji np. Bend, która wygina obiekt. Pamiętaj, że żaden z poradników nie zastąpi Ci ogromnej ilości godzin jaką spędzisz nad robieniem za przeproszeniem "pierdółek". Zwykłe dłubanie w programie z nudów już wiele daje.
Jeszcze jedna ważna informacja. Jeżeli zaczynasz przygodę z modelowaniem poczytaj troszkę o hierarchii obiektów. Nie wiem czy jest w gmaxie takie okienko gdzie się czytelnie "podpina" jeden obiekt pod drugi, ale na pewno da się to zrobić (przynajmniej w programie) za pomocą funkcji "Select and Link". Jeśli będziesz miał jakieś pytania zapraszam na PW.
Powodzenia :)

6
Tabor / Odp: trasy
« dnia: 21 Sierpnia 2009, 17:16:45 »
Opisz na czym dokładnie polega twój problem. Podaj więcej szczegółów. Jakie masz EXE, co to za sceneria, czy na innych sceneriach dzieje się tak samo?

7
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Prośba o plany stacji PKP Siedlce
« dnia: 02 Sierpnia 2009, 17:57:05 »
Spróbuję z mapami satelitarnymi. Stacja Siedlce będzie końcową od strony Mińska Mazowieckiego, więc nie muszę robić całej, bo i tak dalej nie będzie trasy. Zrobię niestety tylko tyle, aby było złudzenie, że tory idą dalej a nie kończą się za peronem.

8
Poszukuję, chcę zrobić / Prośba o plany stacji PKP Siedlce
« dnia: 02 Sierpnia 2009, 17:32:00 »
Poszukuję planów stacji Siedlce. Jest na forum wątek gdzie są wymienione strony, z których można je pobrać, lecz niestety tej stacji tam nie ma.

9
Trasy / Odp: Po starcie AI symulator się zawiesza.
« dnia: 02 Kwietnia 2009, 20:57:07 »
Problem rozwiązany.
Eventy były w porządku. Problemem była prędkość przypisana do toru. Po usunięciu wszystkich komend "velocity" wszystko działa jak należy.
Dziękuję i pozdrawiam.
Proszę o zamknięcie wątku.

10
Trasy / Odp: Po starcie AI symulator się zawiesza.
« dnia: 02 Kwietnia 2009, 16:57:12 »
Zawiesza się.

11
Trasy / Po starcie AI symulator się zawiesza.
« dnia: 02 Kwietnia 2009, 16:53:33 »
Witam. Od pewnego czasu uczę robić własną scenerię. Mam problem, ponieważ kiedy AI rusza (EN57) i przejedzie kilka metrów symulator się zawiesza i nic się nie da zrobić. Dodam, że kiedy zamiast EN57 dam lokomotywę z wagonami lub bez wszystko działa jak trzeba. Wszystkie komendy związane ze startem AI odpalam Shift+1, Shift+2, Shift+3.
Pozdrawiam i proszę o pomoc.

12
Na warsztacie / Odp: Trasa Grandowo - Kamazowo
« dnia: 27 Stycznia 2009, 17:14:09 »
Czy mogę prosić o odświeżenie linku do trasy? Niestety stary link wygasł, a trasa bardzo mi się podoba.

http://eu07.pl/download/paczki/26aa-grandowo.zip.html
Korzystaj z Katalogu dodatków. Link tam jest.
Akvin


Dziękuję i pozdrawiam.

Strony: [1]