Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - duzak

Strony: [1]
1
Infrastruktura kolejowa / Odp: Słuchanie kolei
« dnia: 31 Stycznia 2019, 15:57:06 »
AtapiCl uzupełnił moją rzeczywiście nieścisłą wypowiedź bardzo dobrze. Przestępstwem jest w tym przypadku sam nasłuch, niezależnie od tego czy transmisja jest szyfrowana. Nie ja to wymyśliłem ;) A że jest to przestępstwo prywatnoskargowe, to bez wniosku PKP PLK nikt ścigać tego nie będzie. Do orzecznictwa nie będę się odwoływał, bo po pierwsze nie mam teraz czasu na szukanie, po drugie nie jestem prawnikiem.

Słowem końcowym, prawdopodobieństwo wyroku niewielkie, ale wyrok jest możliwy.

2
Infrastruktura kolejowa / Odp: Słuchanie kolei
« dnia: 27 Stycznia 2019, 20:44:34 »
Dzięki, uzupełniając wypowiedź - chodzi o paragraf 3 i "inne urządzenie". Wyroki można znaleźć w internecie, aczkolwiek dotyczą raczej nasłuchu policji.

3
Infrastruktura kolejowa / Odp: Słuchanie kolei
« dnia: 27 Stycznia 2019, 16:28:10 »
Kodeks karny - Art. 267.  § 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.
§ 3. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem.
§ 4. Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w § 1-3 ujawnia innej osobie.
§ 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 1-4 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Za nasłuch kolei nie kojarzę wyroków, ale wszystkie wyroki za nasłuch były z tego artykułu. Zwracam uwagę na paragraf 5 - jeśli kolejarze (przepraszam, gubię się w ilości spółek - nie wiem która dokładnie) nie zawiadomią prokuratury, to sprawy nie będzie. Z praktyki jak jest nie powiem, bo nie sprawdzałem ;)

Strony: [1]