Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Dalym

Strony: [1]
1
Bieżące kolejowe / Odp: Pytania o zawód maszynisty
« dnia: 14 Lutego 2019, 22:25:04 »
Cytuj
Chyba chodziło Ci, że Daimler mówi o KS?
Tak przepraszam pomyliłem litery miałem namyśli KS a nie KD.Dziękuje za zwrócenie uwagi.


2
Bieżące kolejowe / Odp: Pytania o zawód maszynisty
« dnia: 14 Lutego 2019, 20:53:02 »
@Daimler1916 z dnia na dzień można powiedzieć że sam stajesz się taką ,,encyklopedią'' i regularnie doklejasz do niej kartki. To miło prze przedstawiłeś w przejrzysty sposób zarówno plusy jak i minusy wyrabiania świadectwa w spółce KD. Życzę dalszych sukcesów w nabywaniu wiedzy na temat kolei. Pozdrawiam.


3
Bieżące kolejowe / Odp: Pytania o zawód maszynisty
« dnia: 12 Lutego 2019, 15:57:24 »
Cytuj
Tak mam materiały które Ci się przydadzą
Super, przydało by się coś ogólnie o kolei.
Cytuj
W jakim mieście mieszkasz?
Lubelskie,Zamość.



4
Bieżące kolejowe / Odp: Pytania o zawód maszynisty
« dnia: 11 Lutego 2019, 10:22:44 »
Cytuj
Przychodź do majstrów, patrz im na ręce (mimo że pewnie [ciach] będą lecieć, bo "przyszedł taki młody i będzie mi tu filozofował"), pytaj ich, notuj, zapamiętuj - to Ci się wbrew pozorom przyda.
Zależy właśnie kto się trafi na warsztacie. Jak trafi się jakiś kompetentny majster który chce dokładnie pokazać uczniowi co robić po kolei a nie tylko żeby godziny upłynęły i do domu to będzie fajnie.
Cytuj
Poza tym czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj żebyśmy potem nie musieli się za Ciebie wstydzić ;) Potrzebujesz jakieś materiały czy coś to daj znać.
Czytać to czytam i oglądam filmy [o tematyce kolejowej] ile tylko dam radę. Wiadomo czasami ciężko pogodzić 15 sprawdzianów w miesiącu z czasem wolnym ale jakoś trzeba sobie radzić.Na chwilę obecną wiedza na temat kolei z dnia na dzień coraz bardziej się rozszerza.
Cytuj
A tak szczerze mówiąc to... na maszynistę najlepsza byłaby szkoła zawodowa no bo po co Ci taka biologia i chromosomy? Kładź nacisk na przedmioty zawodowe oraz szczególnie na matematykę, fizykę, elektronikę, elektrotechnikę. To bardzo pomaga ogarnąć "co ją może boleć". Powodzenia!
Fakt, biologia nic konkretnego nie wniesie do zawodu maszynisty.Z matematyką pisałem że mam problemy,ale systematyczne korepetycje powinny załatać dziurę niewiedzy. Co do fizyki jest dobrze, a przyszłe przedmioty zawodowe to czas pokaże jak to będzie :)

Chciałbym jeszcze podziękować za radę z notatkami.Faktycznie czasami wzrokowo ciężko wszystko zapamiętać.
Cytuj
Potrzebujesz jakieś materiały czy coś to daj znać.
nie wiem czy dobrze zrozumiałem kontekst zdania ale rozumiem że ty masz możliwość i chęć dostarczenia mi jakichkolwiek materiałów edukacyjnych z dziedziny kolejnictwa?Dziękuje i pozdrawiam Dalym.


5
Bieżące kolejowe / Odp: Pytania o zawód maszynisty
« dnia: 10 Lutego 2019, 21:49:02 »
Cytuj
Teoria teorią, a życie życiem i to co w szkole niekoniecznie się pokrywa z tym, co w zawodzie jest w praktyce.
Zgadzam się, inaczej jest siedzieć w szkolnej ławce w technikum i uczyć się teorii książkowej a inaczej pojechać do ZNTK albo usiąść na fotelu maszynisty i przejrzeć na oczy.Słuszna rada.Stawiam że masz obszerną wiedzę na temat kolei, jeżeli znasz jeszcze jakieś ciekawe informacje które mogą mi się kiedyś przydać to proszę napisz.
Cytuj
Również polecam Tobie,jak już się dostaniesz, zaglądanie do szkolnej biblioteki, a ściślej do literatury kolejowej, która więcej niźli szkoła poszerzy Twoje horyzonty
Postanowiłem (kilka miesięcy temu) wziąć sprawy w swoje ręce i nabyłem ciekawą książkę o Eze'tach w której w sposób ilustrowany i przejrzysty jest opisane budowa, działanie elektrycznych zespołów trakcyjnych.Wiadomo, jest to zaledwie sam wierzchołek góry lodowej ale każdy jakoś zaczyna w końcu jeszcze długa droga przede mną gdyż mam zaledwie 16 lat.

Grunt to wkroczyć na właściwe tory, wybrać odpowiednią szkołę i kierować się uwagami najstarszych ,,wyjadaczy'' kolejowych.

6
Bieżące kolejowe / Odp: Pytania o zawód maszynisty
« dnia: 10 Lutego 2019, 19:30:24 »
Ciekawa sytuacja z tą licencją, ale wiadomo.. w ciągu 4-5 lat duużo się zmieni :) Co do przedmiotów nie bez powodu spytałem akurat o matematykę. Niestety jest to moja pięta achillesowa od samego początku edukacji. Co do innych przedmiotów jest dobrze, z tych co ewentualnie ,,mogą'' się przydać na kolei to najbliżej jest do angielskiego i ewentualnie fizyki.
Dzięki za odpowiedź @wołodyjowskiIC. Jeżeli posiadasz jakąś wiedzę na temat ciekawostek/mniej znanych informacji/szkół kolejowych etc. możesz pochwalić się w komentarzu. Chętnie poczytam ;).
Tymczasem, pozdrawiam i dziękuje ~ Dalym


Pisz poziomo. Nie cytujemy ostatniego posta w całości.
Proszę zapoznać się z regulaminem.  Odnośnie kolorów i zmienić kolor w podpisie.

Matek123

7
Bieżące kolejowe / Odp: Pytania o zawód maszynisty
« dnia: 10 Lutego 2019, 17:29:46 »
Witam mam pytanko.
Lada chwila i będę musiał wybrać szkołę ponadgimnazjalną, którą mam na oku [ZSTK Lublin].
Interesujący mnie kierunek to technik transportu kolejowego.
Dopytałem już o bursę, popytałem uczniów o warunki i klimat panujący w owej szkole i teraz mam kilka ,,pobocznych'' pytań do was.
1. Technikum trwa 4 lata, po pomyślnym zdaniu egzaminów będę miał tytuł ,,technika transportu kolejowego''. Aby kierować pojazdami trakcyjnymi należy dodatkowo wyrobić licencje po ukończonej szkole, czy licencja nie będzie już wymagana?
2. Na jakie przedmioty warto się nastawić? Wiem wiem.. każda szkoła ma w ofercie nieco inne rozszerzone przedmioty. Przeważa głownie matematyka, ale czy przyda mi się ona na kolei?

Z góry dziękuje za poświęcony czas i prosiłbym o odpowiedzi :)
Pozdrawiam

Strony: [1]