Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - yrek150

Strony: [1] 2 3
1
Publikacje / Odp: Fix na rozkład jazdy ENTE
« dnia: 15 Października 2022, 14:39:02 »
Po zaaplikowaniu fixa, ekrany na wszystkich impulsach wyglądają dziwnie, tak jak na screenie.

2
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 22.03 - problemy
« dnia: 17 Czerwca 2022, 07:27:33 »
Z tego co mi wiadomo, tak ma być. To losowy komunikat, symulujący błąd, który został oskryptowany, żeby nie było zbyt nudno i nie ma wpływu na symulację.

3
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 22.03 - problemy
« dnia: 09 Kwietnia 2022, 23:34:12 »
Ja mam problem z misją L053_Poranek - na osobowym z sandomierza do turowa i z powrotem. Podmieniłem wszystkie 36WEa na 31We. Manewry wykonują się poprawnie, wjeżdżam w perony, otwieram drzwi, zmieniam kabinę, czekam i... "wieczne S1"... Załączam Log

4
Na warsztacie / Odp: Drawinowo od nowa
« dnia: 06 Lutego 2022, 16:35:13 »
Mi na najnowszym exe od @Milek7 Symulacja wywala się w misji z EP09.
Następuje to zazwyczaj albo podczas dojazdu do wagonów, albo podczas wjazdu z wagonami w perony, lub tuż po zatrzymaniu się w peronach - symulator po prostu się zamyka.
Żaden crashdump się nie wygenerował (w folderze crashdumps mam tylko dwa pliki: "crashpad.conf" i "crashpad_handler.exe" a w głównym katalogu symulatora nie mam żadnego crashdumpa)
W załączniku zamieszczam log i errors.

Edit: przy pozostałych misjach dzieje się to samo - EP09 podstawia się w perony - symulator się wywala.

5
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 21.04 - problemy
« dnia: 24 Grudnia 2021, 10:18:19 »
Też mi się wydaje, że to sprawa współpracy exe z Windows 11, sterowniki aktualizuje na bieżąco (nvidia itp)
No i gdyby pliki były uszkodzone, to wywaliło by się mniej więcej w tych samych momentach, a tutaj działa to losowo. Czasem się zamrozi, "pomyśli" minutę i się odblokuje, a czasem po prostu zniknie okno symulacji, zostanie log, tak długo aż nie zamknę go menadżerem zadań (przycisk zamknij nie działa), a czasem próba zamknięcia go menadżerem zadań, pokaże komunikat o odmowie dostępu do procesu.

6
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 21.04 - problemy
« dnia: 23 Grudnia 2021, 22:26:05 »
W program files (na drugiej partycji - d:\program files\maszyna), ale odpalane z podwyższonymi uprawnieniami. Przenosiłem też dla testu luzem do głównego katalogu partycji (d:\maszyna) ale dzieje sie to samo.
I tak, wiem jak wyglądają pliki crashdumpa, ale żaden sie nie generuje, żadnego pliku z rozszerzeniem dmp nie ma, ani w wersji z program files (używam symulatora w ten sposób od wielu lat i nigdy nie było problemów) ani w tym odpalanym z katalogu luzem na dysku d:.

7
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 21.04 - problemy
« dnia: 23 Grudnia 2021, 09:39:54 »
Używam wbudowanego w windowsa defendera, a co do plików, najwyżej spróbuje jeszcze raz pobrać ostatnią paczkę, ale wydaje mi się, że mam całą, nic z niej nie usuwałem.
I tak jak mówię - rozumiałbym problemy z plikami jeśli wywalałoby się to w tym samym momencie, ale wywala się w losowych momentach, no i przed aktualizacją windowsa było wszystko ok.

8
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 21.04 - problemy
« dnia: 22 Grudnia 2021, 21:37:31 »
Tak, zastąpiłem zwykłego en71 tym aks, ale to nie ma znaczenia, bo na oryginalnym scenariuszu bez żadnych zmian, dzieje się to samo.
Dzisiaj jechałem l053_wieczor na regio Express, scenariusz bez modyfikacji ani w taborze ani w czasie rozpoczęcia, a i tak symulacja wywaliła się zaraz po odpaleniu przeze mnie siódemki.
godzinę później spróbowałem jeszcze raz, i symulacja wywaliła się dopiero przy manewrach w Sandomierzu (przy urywaniu składu).
Więc takie wydalania zdarzają się u mnie w losowych momentach, na losowych scenariuszach i przy użyciu losowego taboru. I za każdym razem, żaden crashdump się nie generuje.
Dlatego uznałem, że problem może być we współpracy exe z Windowsem 11, gdyż na Windowsie 10 nie było żadnego problemu.

9
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 21.04 - problemy
« dnia: 16 Grudnia 2021, 23:41:03 »
Oto log i errors.

edit. Dzisiaj spróbowałem kolejny raz, i tym razem symulacja wywaliła się od razu po odpaleniu loka. W dodatku menadźer zadań nie zezwolił mi na zamknięcie symulatora (w zakładce szczegóły wybrałem eu07.exe i dałem zakończ proces, i otrzymałem komunikat o odmowie dostępu tak jak na screenie) i musiałem restartować komputer.

10
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 21.04 - problemy
« dnia: 15 Grudnia 2021, 17:50:47 »
Nie wiem czy piszę w dobrym temacie, ale od pewnego czasu (od zaktualizowania komputera do windows 11, i instalacji oprogramowania logitech g hub - nie jestem pewien co jest przyczyną, bo obie rzeczy zrobiłem jednego dnia) na exe 210905 symulator regularnie sie crashuje. Bardzo rzadko udaje mi się przejechać jakikolwiek scenariusz do końca, zawsze w pewnym momencie, symulator sie freezuje, po czym crashuje. Żaden crashdump się nie generuje, więc nie jestem w stanie podesłać żadnego crashdumpa czy czegoś w tym stylu.

11
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 21.04 - problemy
« dnia: 04 Czerwca 2021, 19:19:30 »
WItam. Od paru dni mam pewien problem z maszyną. Mianowicie, podczas symulacji poszczególne obiekty zaczynają robić się czarne. jakby tekstury z nich znikały...
Dzieje się tak po około 15 minutach symulacji (na początku wszystko jest ok) i im dłużej symulacja przebiega, tym więcej obiektów robi się czarna.
Exe mam najnowsze z warsztatu. Sterowniki aktualizowałem. RAM sprawdzałem memtestem, karta graficzna sprawdzona GPU ram testem, gniazda pamięci RAM i karty graficznej przeczyszczone.
Pokusiłem się też (mimo prawidłowych temperatur) o wymianę pasty termoprzewodzącej na procku.
Choć w innych grach ten problem nie występuje. Maszynę też przeinstalowywałem.
W załączniku screeny, log i errors.

12
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 21.04 - problemy
« dnia: 04 Maja 2021, 20:38:16 »
Jeśli więcej osób ma problem z pobraniem z torrenta, to, jeśli administracja wyrazi zgodę, mogę pobrać paczkę zip i zaupać na mój google drive - będzie mniejszy problem z pobieraniem. Ew. można założyć oficjalnego maszynowego google drive i tyle - będzie mniej problemów.

Edit: Obecnie sam nie mogę pobrać torrenta z paczką zip... Pokazuje mi 1 seed, z którym w dodatku nie mogę się połączyć...
Edit2: Już ok, pobieram zipa, jeśli będzie zgoda na wrzucenie, i google nie zbanuje mi konta za nadmierną ilość pobrań to mogę wrzucić paczkę na swojego google drive.

13
Screeny / Odp: Rotfl!
« dnia: 19 Kwietnia 2021, 18:28:59 »
Niektórzy podróżni, w oczekiwaniu na opóźnionego regio, zagłębiają się w medytacji i zyskują nowe umiejętności, np. lewitację.

Przeniosłem z Galerii screenów, bo obrazek tam nie pasował.
Benek

14
Na warsztacie / Odp: Drawinowo od nowa
« dnia: 05 Kwietnia 2021, 13:24:29 »
Witam
Sceneria - konkretnie zmiany we Włodowicach są super, genialnie sie po tym jedzie, daje to dobre odczucia z jazdy w dużej aglomeracji.
Ale mam pewien problem - przejechałem scenariusz rozpoczynany pociągiem ROJ77801 (włodowice - włodowice zach, włodowice zach - drawinowo, drawinowo - włodowice zach), dojechałem do drawinowa - tam zmieniłem kabinę (przeszedlem do drugoego EZT) i tu pojawił się problem - po ruszeniu symulator przestał ogarniać rozkład jazdy a pomocnik prędkości rozkładowe. Rozkład przestał podążać za moją jazdą, a ja wszędzie praktycznie miałem S2 i na postojach na przystankach nie odbywała się wymiana pasażerska. Dało się jednak dojechać do końca scenariusza włącznie z końcem na bocznicy we włodowicach zach.
W załączniku zamieszczam log

15
Nie miałem tego wpisu w ini wogóle, ale dzisiaj pobrałem najnowsze exe Milka z gałęzi sim, i noce teraz są ok (wpis i tak dodałem, więc w sumie nie wiem czy to ten wpis czy exe)

16
Witam, mam pytanie odnośnie wyglądu nocy w konkretnych exe. Chodzi o to, że na exe @tmj noce są ładne, ciemne, jak prawdziwe noce, a na exe @Milek7 są moim zdaniem zbyt jasne. Używam obecnie tego drugiego exe, gdyż ekran ładowania wydaje mi sie lepiej zrobiony i lubię widzieć mapę trasy a chciałbym, żeby u mnie noce wyglądały tak jak na exe od @tmj. Da się to jakoś zrobić? odpowiada za to jakiś plik, parametr czy jest to zaszyte bezpośrednio w exe?

17
Dokładnie, a rezonator torowy zamontowany jest jakieś 200m przed semaforem (w poprzednim poście pominąłem kwestie shp, bo nie każdy pojazd musi być w nie wyposażony - np lokomotywy manewrowe, nie wiem konkretnie na jakiejś zasadzie jest ustalane co musi mieć shp a co nie)

18
Z tą różnicą, że przy CA musimy wcisnąć przycisk czujności, gdy zapali się lampka, a przy sifa przycisk trzeba puścić gdy zapali się lampka, o ile dobrze pamiętam.

19
Między ED72 a 73 Różnica jest także w przełożeniu, zastosowanych wózkach, hamulcach (ed 72 ma zwykłe klockowe a 73 tarczowe) i drzwiach (72 od 01 do 020 ma "zwykłe - suwane" a 72 021 i 73 mają odskoczno przesuwne)

20
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 20.09 - problemy
« dnia: 03 Stycznia 2021, 11:19:37 »
Nowsze radyjka mają impulsowe guziki RS?
Koliber na pewno ma impulsowy, wielokrotnie sprawdzałem "na gruncie"

21
Pomoc doraźna / Odp: Ciemny impuls
« dnia: 10 Listopada 2020, 16:49:18 »
Wszystko już działa, wielkie dzięki za pomoc.

22
Pomoc doraźna / Odp: Ciemny impuls
« dnia: 10 Listopada 2020, 13:11:45 »
A jak przekompilować e3d? Chyba w starszej wersji startera widziałem opcje z tym związane (nie jestem pewien, mogłem coś pomylić albo źle zapamiętać) a w tym tego nie widzę.

23
Pomoc doraźna / Ciemny impuls
« dnia: 10 Listopada 2020, 12:45:36 »
Witam, od jakiegoś czasu mam problem z impulsem - gdy jestem blisko tego pojazdu - jest cały ciemny, szary, a gdy sie oddalam od niego, szarość jakby znikała z niego. Używam najnowszego exe z warsztatu tmj. Pobierałem też na nowo ostatnią paczkę całościową i podmieniałem pliki impulsa na pliki z niej (myślałem, że może mi jakiegoś pliku brakuje), ale to nic nie dało.
Screeny, log i errors w załączniku.

24
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 04 Października 2020, 20:55:20 »
U mnie to zależy od momentu kiedy ponownie próbuje załączyć WS - jeśli tuż po wywaleniu, to faktycznie muszę iść do drugiego loka/ezt i stamtąd załączać bo załączy się tylko pierwszy pojazd, choć czasem pomoże opuszczenie pantografu w pierwszym pojeździe, odczekanie chwilę i załączenie WS.
A zazwyczaj jeśli po wywaleniu WS odczekam chwilę, to załączy się w obu pojazdach

25
Tabor kolejowy / Odp: Elementy szafy elektrycznej sm42
« dnia: 07 Lipca 2020, 15:37:50 »
domyślam się, że chodzi o wyłącznik typu WIS, podobny jak ten w załączniku

26
A może, dałoby się zrobić tak, żeby np w elfie podczas hamowania pomocnik jako procent mocy zadanej wyświetlał wartość ujemną? Np pełna moc do przodu to 100%, a pełne hamowanie to -100%?

27
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 21 Maja 2020, 12:14:21 »
W przypadku EZT, nie łączy się ze sobą pojazdów różnych typów, nie są ze sobą kompatybilne (nie licząc nie modernizowanych kibli i kiblopodobnych oprócz ED73). Nie wiem jak to jest rozwiązane w maszynie ale w realnym życiu taka kombinacja po prostu nie zadziała.
Nie zgodzę się z Tobą. O tyle co stara generacja Elfów nie widzi siebie nawzajem między tymi samymi typami, to nowe Elfy 2 już tak. W Kolejach Śląskich 34WEa, 21WEa oraz 22WEd można łączyć ze sobą w różnych kombinacjach.

Dodatkowo w Śląskich EN57AKŚ można połączyć wraz z EN71AKŚ. Były takie próby w 2012 roku u tabor się widział.

Z tymi pojazdami nie miałem styczności, w moim poście powinienem sprecyzować, że miałem okazje osobiście sprawdzać to na EN57AL, EN57ALc i EN57FPS. Z czego w przypadku łączenia FPS z innymi turbokiblami polega na tym, że FPS ma klawiaturę Faniny, a AL i ALC Dellnera. A AL i ALc mają inny typ przekładni i dlatego temat nie ma prawa zadziałać. Stąd mój, jak się okazało, błędny wniosek.

W przypadku EN57 i 71 AKŚ, jeśli użyto tych samych podzespołów (silniki, przekładnie, hamulce, klima, cała aparatura NN), faktycznie może być to możliwe. A kombinacja ELFów z ELFami2 mnie zaskoczyła. Warto wiedzieć.

28
Wiem, że to dużo pracy, ale może po prostu stworzyć kilka scenariuszy historycznych i kilka nowoczesnych? mogą to być nawet te same scenariusze, tylko ze zmienionymi składami - każdy znajdzie coś dla siebie. Ja osobiście jestem zwolennikiem nowego taboru, którego w maszynie przybywa, choćby EN57AL nad którymi pracuje m.in. @DieselPower. Choć domyślam się, że tworzenie podwójnych scenariuszy, w których jedyną zmianą jest inny tabor może narobić trochę bałaganu.
W najgorszym razie, tak jak@MaciejZ napisał - obecnie podmiana składów w symku jest na tyle prosta, że każdy może bez problemu jeździć czym chce.

29
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 12 Maja 2020, 09:00:30 »
O paczkę z tego linku (koknretnie plik "starter.exe"), już w trakcie pobierania, burzy się windows defender. Żeby móc wogóle pobrać paczkę, musiałem defendera wyłączyć.

30
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 11 Maja 2020, 20:40:16 »
W przypadku EZT, nie łączy się ze sobą pojazdów różnych typów, nie są ze sobą kompatybilne (nie licząc nie modernizowanych kibli i kiblopodobnych oprócz ED73). Nie wiem jak to jest rozwiązane w maszynie ale w realnym życiu taka kombinacja po prostu nie zadziała.

Strony: [1] 2 3