Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - yrek150

Strony: [1] 2
1
Tabor kolejowy / Odp: Elementy szafy elektrycznej sm42
« dnia: 07 Lipca 2020, 15:37:50 »
domyślam się, że chodzi o wyłącznik typu WIS, podobny jak ten w załączniku

2
A może, dałoby się zrobić tak, żeby np w elfie podczas hamowania pomocnik jako procent mocy zadanej wyświetlał wartość ujemną? Np pełna moc do przodu to 100%, a pełne hamowanie to -100%?

3
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 21 Maja 2020, 12:14:21 »
W przypadku EZT, nie łączy się ze sobą pojazdów różnych typów, nie są ze sobą kompatybilne (nie licząc nie modernizowanych kibli i kiblopodobnych oprócz ED73). Nie wiem jak to jest rozwiązane w maszynie ale w realnym życiu taka kombinacja po prostu nie zadziała.
Nie zgodzę się z Tobą. O tyle co stara generacja Elfów nie widzi siebie nawzajem między tymi samymi typami, to nowe Elfy 2 już tak. W Kolejach Śląskich 34WEa, 21WEa oraz 22WEd można łączyć ze sobą w różnych kombinacjach.

Dodatkowo w Śląskich EN57AKŚ można połączyć wraz z EN71AKŚ. Były takie próby w 2012 roku u tabor się widział.

Z tymi pojazdami nie miałem styczności, w moim poście powinienem sprecyzować, że miałem okazje osobiście sprawdzać to na EN57AL, EN57ALc i EN57FPS. Z czego w przypadku łączenia FPS z innymi turbokiblami polega na tym, że FPS ma klawiaturę Faniny, a AL i ALC Dellnera. A AL i ALc mają inny typ przekładni i dlatego temat nie ma prawa zadziałać. Stąd mój, jak się okazało, błędny wniosek.

W przypadku EN57 i 71 AKŚ, jeśli użyto tych samych podzespołów (silniki, przekładnie, hamulce, klima, cała aparatura NN), faktycznie może być to możliwe. A kombinacja ELFów z ELFami2 mnie zaskoczyła. Warto wiedzieć.

4
Wiem, że to dużo pracy, ale może po prostu stworzyć kilka scenariuszy historycznych i kilka nowoczesnych? mogą to być nawet te same scenariusze, tylko ze zmienionymi składami - każdy znajdzie coś dla siebie. Ja osobiście jestem zwolennikiem nowego taboru, którego w maszynie przybywa, choćby EN57AL nad którymi pracuje m.in. @DieselPower. Choć domyślam się, że tworzenie podwójnych scenariuszy, w których jedyną zmianą jest inny tabor może narobić trochę bałaganu.
W najgorszym razie, tak jak@MaciejZ napisał - obecnie podmiana składów w symku jest na tyle prosta, że każdy może bez problemu jeździć czym chce.

5
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 12 Maja 2020, 09:00:30 »
O paczkę z tego linku (koknretnie plik "starter.exe"), już w trakcie pobierania, burzy się windows defender. Żeby móc wogóle pobrać paczkę, musiałem defendera wyłączyć.

6
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 11 Maja 2020, 20:40:16 »
W przypadku EZT, nie łączy się ze sobą pojazdów różnych typów, nie są ze sobą kompatybilne (nie licząc nie modernizowanych kibli i kiblopodobnych oprócz ED73). Nie wiem jak to jest rozwiązane w maszynie ale w realnym życiu taka kombinacja po prostu nie zadziała.

7
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 20.04 - problemy
« dnia: 09 Maja 2020, 14:45:08 »
Za każdym razem? Bo dzieje się tak za każdym razem gdy tamtędy przejeżdżam właśnie po tym torze, i za każdym razem dzieje sie to między Rudawą a Brzezinami. Na każdym ze scenariuszy (poranek, południe, wieczór i noc).

8
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 20.04 - problemy
« dnia: 09 Maja 2020, 12:55:03 »
Witam, mam problem ze scenariuszem L053_poranek, w sumie to ogólnie z całą L053. Chodzi o dziwne zaniki napięcia w sieci między Rudawą a Brzezinami (na torze w kierunku od Sandomierza do Dębicy, w drugą stronę jest ok). Czy te zaniki napięcia są normalne? Jeśli tak było w scenariuszu, to czy można było by zrobić coś, żeby te zaniki zdarzały się rzadziej i trwały krócej? Dzisiaj np. (w misji w której zaczynamy w Rudawie, jedziemy do Sandomierza i wracamy do Dębicy) zanik w Rudawie zdarzył się akurat gdy miałem ruszać ze stacji, przez co ruszyć nie mogłem. Ogólnie te zaniki z taką częstotliwością, przynajmniej dla mnie są irytujące.
Załączam screena z Rudawy i log z całej symulacji (podmieniłem skład na EN76 - 009).

9
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 20.04 - problemy
« dnia: 01 Maja 2020, 20:43:45 »
Jazda awaryjna wynika z braku komunikacji i to jest normalne w tego typu EZT, a co do samego braku komunikacji, sprzęgi na pewno są dobrze ustawione?

Edit: Post do usunięcia, odnosi się do posta, który z dziwnych przyczyn zniknął po dodaniu mojego.
Edit2: Post jednak nie do usunięcia - odnosił się do posta o problemach z en71AKŚ.
W EN71AKŚ jest problem z komunikatem "jazda awaryjna" i "brak komunikacji CAN" ze sterownikiem drzwi" ale także "przekroczenie temperatury przetwornicy" w zależności od ustawień sprzęgów pomiędzy wagonami. Niestety nie znalazłem kombinacji sprzęgów, która by nie robiła żadnych problemów.
Edit3: EN57AKL nie ma takich problemów, występują one tylko z EN71, ale w żaden sposób nie blokują one jazdy (w normalnych turbokiblach i wyrobach turbokiblo podobnych, ograniczona jest wtedy prędkość maksymalna pojazdu)

10
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 20.01 - problemy
« dnia: 07 Kwietnia 2020, 19:24:05 »
Szczerze to nie zwracałem uwagi za bardzo. Z tego co pamiętam to jakiś towarowy z Alakowic wyjeżdżał, ale nie wiem czy to o tego chodzi i co się z nim później działo. Spróbuję przejechać scenariusz jeszcze raz i zobaczę czy to był jednorazowy przypadek.

Edit: Ponowna próba przejechania scenariusza zakończyła się powodzeniem, nie licząc pewnej dziwnej sytuacji na stacji Bałtyk Miasto... Skład ze screenów ma status "oczekuj na polecenia" czy jakoś tak.

11
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 20.01 - problemy
« dnia: 07 Kwietnia 2020, 13:26:01 »
Witam, mam problem ze scenariuszem Bałtyk_skm1, z misja na en76. Mianowicie, dojeżdżam do Alakowic, robię manewry, zatrzymuję się, otwieram drzwi i dalej nic - "wieczne s1". Czekałem do 11:50 i się poddałem.
Używam najnowszego exe z warsztatu.

Log w załącnziku.

12
Na warsztacie / Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« dnia: 31 Marca 2020, 21:05:01 »
fakt, nie dostałem tarczy, wyjechałem, bo pomocnik pokazał limit prędkości 40km/h i pokazywał go aż do semafora wyjazdowego, więc uznałem, że może wystąpił jakiś drobny błąd przy podaniu tarczy.

Edit. Fakt, po poczekaniu po bożemu na tarczę, wszystko jest ok - czyli moja pomyłka

13
Na warsztacie / Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« dnia: 30 Marca 2020, 23:42:36 »
Misja osobAB_poranek - wyjeżdżam z torów postojowych w perony i... dalej nic, wieczne S1. Załączam log

14
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 29 Marca 2020, 09:49:56 »
Wszystko o czym pisałem wcześniej zostało naprawione, wielkie dzięki!
Tylko czy można by zrobić tak, że jeśli zmaksymalizuje okno startera, to po następnym uruchomieniu będzie pamiętał, że był zmaksymalizowany i tak się uruchomi?

15
W moim przypadku, misja na kiblu z Kaliskiej do Ostrowa przebiega prawidłowo w około 4 na 5 prób. Często na jednotorze pomiędzy Nowymi Skalmierzycami a Czekanowem trafi mi sie towarowy jadący na czołówkę ze mną, albo inny towarowy zablokowany na wyjeździe z Czekanowa w stronę Ostrowa (starczy ręcznie ruszyć skład towarowy i wrócić do osobowego i dalej jest ok). Nie traktuje tego jako błąd tylko bardziej jako nietypowe urozmaicenie, które może przecież wystąpić na szlaku (choć nie powinno).

Dzisiaj znowu przy jechaniu pośpiecha z Ostrowa do Kaliskiej, w okolicach Radliczyc wywaliło mi cały symulator, ale nie przejmuje się tym, bo sceneria jest w trakcie tworzenia i pewnie wiele rzeczy jest jeszcze nie gotowych, a autor ma także życie prywatne poza symulatorem, czekajmy cierpliwie.

16
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 27 Marca 2020, 21:27:02 »
Jeśli przed uruchomieniem sytuacji podmienie teksturę danego pojazdu w rainsted, działa to jak trzeba.
I mam drugi problem - gdy podmieniam składy "ręcznie" a nie przez magazyn - starter olewa moje ustawienia sprzęgów, czasem zaznaczy wszystko oprócz "mechanicznie" a czasem zaznaczy losowo jak chce. Nieważne na co klikne, po przejściu na inny pojazd i powrót do poprzedniego, mam albo wszystko oprócz "mechaniczne" albo jakieś losowe zaznaczenie

Edit: Zauważyłem, że problem pojawia się przy nastawieniu sprzęgu na 255, w innych przypadkach jest dobrze
Edit2: I zauważyłem, że starter po ponownym uruchomieniu ignoruje swoje własne ustawienia np. "zamknij starter automatycznie"
Edit3: I nie wczytuje wszystkich miniatur, np SA134 raz wczyta a raz nie

17
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 27 Marca 2020, 21:18:43 »
Ogólnie nieźle to się zapowiada, ale gdy w scenariuszu podmieniłem 2 składy ma SA134 z magazynu (wstawiłem 2 razy ten sam skład i ten drugi zmodyfikowałem) to starter trochę sie pogubił i nie uruchamia wybranego przeze mnie składu, tylko ten, który wstawiłem jako drugi, nie ważne który wybiorę.

18
Trasy / Odp: Linia61_osobowy3 - wieczne s1 w lublińcu
« dnia: 07 Marca 2020, 12:21:21 »
Skład blokuje sie mniej więcej w tym miejscu ze screenów
Starczy, że lekko nim ruszę, podjedzie trochę do przodu, zmienia kabinę i wraca w stację

Edit: Kibel wstawiony w miejsce tego składu, nie blokuje się, jedzie prawidłowo i scenariusz przechodzi bez zarzutu.

19
Trasy / Odp: Linia61_osobowy3 - wieczne s1 w lublińcu
« dnia: 07 Marca 2020, 09:40:00 »
W sytuacje kto na kogo jest obrażony i o co, nie wnikam. Jedyne co wiem to to, że, jak to sam napisał, gdy przesunie tarcze pod ukres to zaczyna działać, ale problem jest dla dłuższych składów. Ja za bardzo na tworzeniu scenerii i zasadach przy tym panujących nie znam. Po prostu zauważyłem problem i chce, najlepiej jak umiem, pomóc w jego rozwiązaniu, nic więcej.

20
Trasy / Odp: Linia61_osobowy3 - wieczne s1 w lublińcu
« dnia: 06 Marca 2020, 23:15:06 »
To wersja z warsztatu Ra, przyznam, że paczkowej nie próbowałem. Dlatego zanim napisałem tutaj, kontaktowałem się z Ra.

21
Trasy / Linia61_osobowy3 - wieczne s1 w lublińcu
« dnia: 06 Marca 2020, 19:35:13 »
Witam, mam problem z najnowszą wersją Linii61 - konkretnie chodzi o scenariusz Linia61_osobowy3 - podmieniłem kilka składów na swoje - en57 podmieniłem na en76 i en57-3001.
Pociągiem służbowym do Lublińca dojechałem bez problemu, zmieniłem kabinę, wcisnąłem shift + 2 i.. tyle... wieczne s1, nie można jechać dalej. W załączniku zamieszczam log z jazdy, może coś pomoże.
Po rozmowie z Ra i kilku testach zauważyłem, że manewrujący en76 "blokuje się" przed semaforem powtarzającym za wiaduktem w Lublińcu.
Przesiadłem się do niego, i puściłem go dalej, po czym wróciłem do swojego składu, reszta symulacji przeszła bez problemu. Ra sugeruje, że może być coś nie tak z AI, którzy nie widzi tam tarczy manewrowej.

Dałoby sie zobaczyć czy da się jakoś zrobić coś, żeby manewrujący en76 sie nie blokował?

W załączniku zamieszczam log z nieudanej symulacji i plik scn ze składami podmienionymi przeze mnie

22
Pomoc doraźna / Odp: Maszyna 19.08 - problemy
« dnia: 27 Listopada 2019, 09:49:19 »
ale, z tego co pamiętam, w momencie "zejścia" na niższą pozycję powinno rozłączyć styczniki liniowe i zamknąć je dopiero po przejściu przez pozycję zero, więc nie powinien przyśpieszać (choć mogę sie mylić, dawno nie miałem do czynienia z szafą WN klasycznego kibelka)

23
Jeśli w menadżerze zadań było eu07.exe, to wybrałeś "zwykłe" exe. Powinno być eu07_gl33.exe.
A do przechwytywania obrazu majlepiej użyć programu bandicam, ma swoją darmową wersję.

24
Z taboru graffiti jest regularnie usuwane, więc nie widzę tu zakłamywania, z resztą, nie wiem czy już ktoś wpadł na taki pomysł, ale zawsze można wypuścić na steam 2 wersje maszyny - "ugrzecznioną" - wulgarne treści na teksturach mogą albo być jakoś ładnie zamaskowane np w Photoshopie, i "patch +18" z oryginalnymi wersjami tekstur.
I wilk syty i owca cała

25
Nie, składu włókniarza nie ruszałem. Wczoraj przejechałem tą samą trasę właśnie włókniarzem i nie było najmniejszego problemu

26
W scenariuszu Kaliska_cegielski, w pociągu 52106 z Łodzi Kaliskiej, podmieniłem skład z kibelka na AKŁ, scenariusz przebiegał dobrze, do momentu wjazdu do Ostrowa. Przy wjeździe w perony, zdarzyła się taka sytuacja (wszystkie 3 składy na jednym torze):
screen i log w załączniku
używałem najnowszej wersji scenerii z tego tematu i najnowszego exe z warsztatu

Usuwam załącznik. Dopuszczalny rozmiar to 250kB.
adsim


edit: zmniejszyłem rozmiar screena

27
Na warsztacie / Odp: Maszynowy Warszat
« dnia: 26 Marca 2019, 19:24:52 »
Dlatego też nie udostępniam ich nigdzie publicznie

28
Na warsztacie / Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« dnia: 03 Marca 2019, 19:43:17 »
Skład był zostawiony w tym miejscu co zwykle, przy peronie, przestrzeń między su46 po podięciu do składu a semaforem wyjazdowym była taka mniej więcej jak zwykle, gdy będę miał możliwość, spróbuję wywołać tą sytuację jeszcze raz i wysłać screeny

Edit: Oto screeny. Jak widać na ostatnim z nich, faktycznie do składu nie jest przypisany żaden rozkład.

29
Na warsztacie / Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« dnia: 03 Marca 2019, 09:29:54 »
Witam, dzisiaj próbowałem przejechać misję PospwilA.
Po wykonaniu pełnych manewrów SU46, podięciu się do składu w peronach, na wyjazdowym mam "wieczne s1"

Nie jestem pewien czy to wina samego scenariusza, czy może nowego exe - na poprzednich było ok

Log w zalączniku

Edit: na starszym exe (gl33 z paczki 19.01) przejechane bez problemu

30
Bieżące Symulatorowe / Odp: Kwestia użycia znaków towarowych
« dnia: 26 Lutego 2019, 21:31:14 »
A może po prostu wystosować do poszczególnych przewoźników pisma z pytaniem, czy wyrażają zgodę na użycie znaków towarowych?
Żeby nie skończyło się tak jak w przypadku aplikacji "mój pociąg"... Może nie jest to identyczna sytuacja, ale też ktoś może się wkurzyć, zablokować a nawet i pozwać do sądu...
A tak, po prostu mamy pewność, że można działać i nikt nie ma nic przeciwko.

Strony: [1] 2