Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - stachu1

Strony: [1]
1
Pomoc doraźna / Odp: Błąd w EXE 372
« dnia: 24 Września 2012, 12:15:14 »
Hmm... Jakby tu napisać. Otóż Ra napisał, żeby nazwy EXE nie zmieniać na "EU07" tylko dać nazwę "EU07_372", Tak więc zrobiłem - wcześniej mając nazwę "EU07", a dziś raz jeszcze sobie pobrałem EXE nie zmieniając nic w plikach - póki co - tylko nazwę EXE na "EU07" i smyk odpala. Póki co działa. W razie jakichkolwiek problemów napisze ;-)
A teraz w formie żartu: Czasami nie warto działać tak jak jest napisane :-)

2
Pomoc doraźna / Odp: Błąd w EXE 372
« dnia: 22 Września 2012, 19:49:17 »
Pobrałem EXE, po czym wg. instrukcji rozpakowałem paczkę. Rozpakowałem pliki do katalogu scenery i pkp po czym zamieniłem jak zwykle sam EXE.
Zgodnie z zaleceniami przeczytałem tę stronę.

Na początku:
Cytuj
Podczas wczytywania scenerii używane jest wiele znaków jako separatory słów (nowa linia, tabulacja, spacja, przecinek, średnik). W wersji 356 z listy separatorów został usunięty przecinek, który był najrzadziej używanym. Wymagane są poprawki w plikach tree.inc, treebig.inc, treesmall.inc. Uwaga: złożenie separatorów jest traktowane jako jeden, więc ;;; ma takie samo znaczenie jak pojedynczy ;. Wcześniej (w celu zwiększenia wydajności wczytywania) zostało usunięte rozpoznawanie podwójnego minusa jako początku komentarza (również praktycznie nie używane, konwencja z SQL).
A na końcu:
Cytuj
Ze względu na wprowadzone zmiany w obsłudze AI, wersja ta może nie współpracować ze sceneriami dostępnymi w PC2011. Scenerie te będą wymagały dokonania poprawek, w szczególności w zakresie aktywowania AI na początku oraz usunięcia zdublowanych eventów.

No chyba, że ja coś pokiełbasiłem. Zawsze robię tak jak jest w informacjach, a teraz kicha.
Spróbuję jeszcze raz ;-)

3
Pomoc doraźna / Odp: Błąd w EXE 372
« dnia: 22 Września 2012, 17:00:18 »
Po pobraniu EXE i poprawieniu błędów w plikach wskazanych przez Ra, w ogóle nie wczytuje mi się Smyk...

4
Bieżące kolejowe / Odp: 111Ed PESA z rodziny GAMA
« dnia: 19 Września 2012, 17:50:26 »
Był mały wyciek przed premierą ;-)

5
Bocznica / Wydzielone z: 111Ed PESA z rodziny GAMA
« dnia: 18 Września 2012, 08:41:55 »
^^ Ja jednak poczekałbym z proroctwami ;-)

Reg. Zakazy: 12
Bocznica.
Rozi

6
Pomoc doraźna / Odp: Problemy z Paczką Całościową 2011
« dnia: 05 Sierpnia 2012, 20:55:06 »
Co do Krzyżowej to EP07 ma S1 ponieważ czeka, aż kibel przejedzie, ale ten jak wcześniej zostało wspomniane nie zatrzymuję się na swoim S1, tylko "wbija" się na chama. Dziś też jadąc tym składem miałem ten sam problem. Tyle, że kibel wbił się w wagony "Bursztyna".

Natomiast co do Drawinowa jest to - jak pamiętam dobrze - przy wyjeździe z stacji Grabówek, prowadząc IC3513

7
Bieżące Symulatorowe / Odp: Wymarzony scenariusz
« dnia: 21 Lipca 2012, 19:36:39 »
Cześć wszystkim.
Nowym użytkownikiem jestem, po kolei dojdę sobie do wszystkiego. Może kiedyś będę robił scenariusze (oby).
W każdym bądź razie przejdę do sedna sprawy. Tematem jest wymarzony scenariusz.
Kilka w głowie się urodziło, a i obecne scenerie są do tego jak najbardziej przystosowane.
Dajmy na to. Drawinowo jedziemy Ex czy jakimkolwiek innym składem. Gdzieś na szlaku otrzymujemy informację, że jest zerwana sieć i czekamy aby przeciągnęła nas jakaś spalinówka - o ile to możliwe - do tego na stacjach ruch innych pociągów pasażerskich i towarowych. Jak dobrze kojarzę, może też być objazd. Ostatnio trochę "zwiedziłem" scenerie poza głównym szlakiem i od Drawinowa jadąc w kierunku Włodowic po naszej lewej stronie jest szlak jednotorowy, który kończy się przed wjazdem do Grabówki bodaj.
Możemy też jechać po torze niewłaściwym ze względu na prace remontowe, trzeba uważać bo kręcą się robotnicy. Czyli coś by się działo. Niestety jak wspomniałem na wstępie początkowy ze mnie tutaj gość. Gdyby już potrafił robić bardzo dobrze scenariusze to bym ją zrobił sam. Ale jak napisałem do wszystkiego po kolei.
Na Mocznikach też można coś takie zdziałać. Jednak sądzę, że Drawinowa jest tutaj lepsze. Na stacjach głównych puste tory - nie wszystkie - obstawić lokami czy wagonami.
Zgadzam się też do tego, żeby na stacji początkowej i końcowej spalinówka uformowała skład.
Też kiedyś myślałem nad scenariuszem, na którym podczepiamy się do innego składu, albo ten inny skład podpina się pod nas.
Pozdrawiam serdecznie.

Strony: [1]