Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Winger

Strony: [1] 2 3 ... 31
1
Inne niekolejowe / Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« dnia: 04 Stycznia 2024, 11:37:43 »
Dobre kilkanaście lat temu pisałem już, w kwestii rozwoju i potencjału MaSzyny, że "na fundamentach domku jednorodzinnego wieżowca się nie zbuduje". Żeby porządnie ruszyć do przodu całość trzeba by zaprojektować i zacząć pisać całkiem od zera. I były robione do tego podejścia, ale po 20+ latach widać, że nic z tego nie wyszło - bo ciężko, żeby grupa ludzi kodzących hobbystycznie w wolnym czasie, działających indywidualnie, była w stanie coś takiego zdziałać.

Ale zrobił to, porządnie, ex-maszynowiec, Szociu, zakładając firmę i tworząc porządnie projekt całkiem od zera, z grupą speców od grafiki / programowania, z grupą speców w kwestiach kolejowych, zatrudniając również spore grono ludzi działających dla MaSzyny lata temu. I dlatego SimRail jest dla mnie jak MaSzyna v2. Pracując na etacie, w skoordynowany sposób, profesjonalnie, w parę lat stworzyli od zera coś, co dla starego projektu MaSzyny jest nieosiągalne z wielu powodów. A to jest dopiero początek - taboru i scenerii będzie tylko przybywało, bugi poznikają, można sobie tylko wyobrazić co będzie dostępne za kilka lat.

Sentyment do MaSzyny zawsze u mnie pozostanie, ale prawda jest taka, że jakkolwiek nikomu nikt nie będzie zabraniał grzebania w niej i projekt / strona nie znikną z dnia na dzień, to jest to już trochę zabytek. I moim subiektywnym zdaniem grzebanie godzinami w MaSzynie to jakaś forma masochizmu, nikogo nie obrażając - każdy ma prawo robić co chce, każdy ma prawo wyboru,


2
Odgrzeję trochę kotleta, bo widzę, że padło tu trochę wypowiedzi dotyczących mojej osoby i podejścia do sprawy, a coś chciałbym wyjaśnić.
Dekadę temu byłem przeciwny upublicznianiu, bo była wtedy prężnie działająca i doskonale zorientowana grupa i sprawy szły do przodu, a reszta grupy miała podobne zdanie pod kątem udostępnienia kodu.

Ale to było X lat temu. Od pewnego czasu byłem zdania (chociaż tego nie wyrażałem chyba na forum, z racji nieobecności), że kod można udostępnić, z wielu powodów. W skrócie - niczego złego to nie przyniesie, a może wiele dobrego - chociaż kod jest archaiczny i od wielu lat twierdziłem że nie da się na nim rozwijać projektu.

Były próby tworzenia projektu od zera, ale poza kilkoma spotkaniami twórców i osób chętnych nic z tego nie wyszło. Takie życie - mamy pracę, rodziny, inne obsesje (vide mój avatar).

Podsumowując: myślę, że dobrze się stało, że kod został udostępniony. Lata temu byłem temu przeciwny - ale to było 'dawno i nieprawda'.

3
Bieżące Symulatorowe / Odp: Spotkanie MaSzynowców w Katowicach
« dnia: 22 Grudnia 2013, 20:27:55 »
8, 9 rano? Litości, po co tak wcześnie? Ja mam imprezę poprzedniego wieczoru, planowałem ok. 13-14 się zjawić...
Pojęcia nie mam o której będę, będę kiedy będę :-) Podejrzewam że ok. 14. Nocleg mam załatwiony, jakby nie patrzeć, Kato moim rodzinnym miastem.

4
Bieżące Symulatorowe / Odp: Spotkanie MaSzynowców w Katowicach
« dnia: 21 Grudnia 2013, 08:28:24 »
O której godzinie spotkanie?

5
Forum / Odp: Prośba o zgłaszanie problemów z serwerem
« dnia: 20 Września 2013, 04:50:23 »
Nie działa trac i tftracker...

Jeszcze nie zostały odtworzone na serwerze.

6
Forum / Prośba o zgłaszanie problemów z serwerem
« dnia: 18 Września 2013, 21:58:14 »
Bry,

Proszę o zgłaszanie w niniejszym wątku wszelkich nieprawidłowości w działaniu forum i strony.
EDIT: od godziny 22:22 upload powinien działać.

7
Screeny / Odp: Wasze filmy z symkiem w roli głównej
« dnia: 04 Stycznia 2013, 16:32:41 »
Zerknijcie na gazeta.pl:


8
Inne niekolejowe / Odp: O definicji spamu w luźnym wątku
« dnia: 25 Października 2012, 00:35:09 »
Patrykos - zbierałeś sobie od jakiegoś czasu i przegiąłeś. Trochę pokory. Upominanie userów i ocenę merytoryczną zawartości poszczególnych postów/wątków zostaw moderatorom i administratorom. "Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu" - powinieneś znać te powiedzenie o ile w Śl.TZN historii wciąż uczy ta sama osoba.

9
Pomoc doraźna / Odp: Problem z łączeniem i rozłączaniem składów
« dnia: 24 Października 2012, 17:41:54 »
Jaki Ty masz konkretnie model laptopa?

10
Pomoc doraźna / Odp: Problem z łączeniem i rozłączaniem składów
« dnia: 24 Października 2012, 12:03:33 »
Ziemek, używasz może laptopa?
Jak wygląda klawiatura, masz może Insert i Delete pod jednym klawiszem?

11
Ale przy okazji innej sprawy jasno mnie poinformowano o tym, że na forum nie ma demokracji i decyzja administratora w tej sprawie jest niepodważalna. Szczerze zdziwiła mnie taka postawa ale pogodziłem się z tym i stwierdziłem, że to walka z wiatrakami.

Hola hola. Odnosiłem się do forum i regulaminu, który to zawsze będzie zależał od administracji, bo z całym szacunkiem dla userów, ale nie dopuszczę do sytuacji gdy jestem przymuszony do zmiany w regulaminie tylko dlatego że 'większa grupa userów tak chce'. I myślę że odniosłem się wyraźnie - cytując fragment wypowiedzi nawiązujący do regulaminu jak i pisząc wyraźnie o forum.
Nie ma to nic wspólnego z zasadami tworzenia/akceptowania/wydawania paczek i dodatków do MaSzyny.

12
Zrobimy ankietę i zniesiemy zapisy regulaminu.

Nie zrobimy, na forum demokracji nie było, nie ma i nie będzie, to nie sama sejmowa. To że bierzemy w niektórych sprawach pod uwagę zdanie userów to tylko i wyłącznie nasza dobra wola ;-)

13
Ja tam myślę, że wulgaryzmy można by było usunąć - z racji chociażby ew. prezentacji symulatora, uruchamiania go przez dzieci itp. Można 'wulgarne' konwersacje radiowe trzymać jako osobną opisaną paczkę, jeśli już ktoś bez tego nie umie jeździć.

Natomiast jeśli chodzi o inne aspekty w stylu paczki papierosów czy plakaty z dziewczynamy - to można zostawić, już bez przesady, są to przecież ubrane ładnie prezentujące się dziewczyny, nie mamy raczej tekstur panienek zza wschodniej granicy w stroju Ewy, potrafiących rozstawić kolana poza skrajnię szerokiego toru.

14
Wpis zmienia metodę wyświetlania grafiki w openGL (Display Lists -> Vertex Buffer Objects), co przy niektórych konfiguracjach (a jakich to właśnie chcę ustalić) może spowodować wzrost wydajności. Testowanie tego nie ma większego sensu jeśli ktoś nie ma problemów.

15
Symulator / Odp: Przechodzenie.
« dnia: 18 Maja 2012, 20:48:56 »
Nie. Tak długo to przechodzę w PC2010.

No widzisz, sprawdź w PC2011, wszelkie wsparcie dla PC2010 zostało wycofane.

16
Witam,

Osoby, które doświadczają niskiej wydajności MaSzyny (FPS<20, stale lub na wymagających fragmentach scenerii) i posiadają karty graficzne inne niż Intel, proszę o wykonanie testu polegającego na wstawieniu poniższej linijki do pliku eu07.ini i sprawdzeniu czy miało to wpływ na wydajność:

usevbo yes

Proszę o podawanie w niniejszym wątku:
1) Osiąganych FPS przed i po zmianie;
2) Modelu karty graficznej i w miarę możliwości numeru wersji sterowników;
3) Modelu procesora i ilości pamięci RAM;
4) Wersji systemu operacyjnego.

Z góry dziękuję za nadesłane odpowiedzi.

17
Pomoc doraźna / Odp: Problemy z Paczką Całościową 2011
« dnia: 18 Maja 2012, 12:54:17 »
Źle myślisz. To też nie działa, bo próbowałem. Próbowałem nawet [Shift][E] mimo że 'status ok', ale też nie to. Jeśli wszystko się zapisuje do logu, to powinno tam być u mnie widoczne.

Sprawdzimy to, ale łatwo nie będzie dociec co jest grane.

Zatem wracam na stare śmieci, do ostatniego exe opublikowanego przed całościówką.

Pamiętaj, że PC2011 została przystosowana do obecnego w paczce .exe, więc podejrzewam że sporo rzeczy po prostu nie będzie działało, a i pomóc wtedy nie będziemy mogli, bo z chwilą pojawienia się PC2011 wsparcie dla starszych wersji zostało wycofane.

18
Pomoc doraźna / Odp: Problemy z Paczką Całościową 2011
« dnia: 18 Maja 2012, 01:59:09 »
Jechałem  EN57-608 na linii 61 scenariusz osobowy-3. Na odcinku z Herbów Nowych do Lublińca za każdym razem mijając rezonator na torach, czuwak musiałem wciskać dwa razy:) Po zmianie kabiny i jeździe do Częstochowy Stradom SHP w ogóle 'przestało działać' to znaczy nie reagowało na mijane rezonatory torowe. Zwykły czuwak działał normalnie.

Hmm, sprawdzimy, podobne rzeczy były już zgłaszane w fazie testów ale myślałem że problem rozwiązano.

19
Pomoc doraźna / Odp: Problemy z Paczką Całościową 2011
« dnia: 17 Maja 2012, 22:16:39 »
Łatwo tak powiedzieć, akurat ja zapoznałem się z readme i jakimś dziwnym trafem to nie pomogło.

Sprecyzujesz? Bo z powyższego wnioskuję, że z kopii readme którą czytałeś magicznie wyparowała aktualna klawiszologia.

20
Symulator / Odp: Repainty w przypadku braku zdjęć
« dnia: 17 Maja 2012, 21:48:58 »
Jestem zdecydowanie na tak. Niektórzy będą się zapewne rękami i nogami zapierać, ale nikt nikogo nie zmusza do jeżdżenia z takimi teksturami, a ja na pewno chętnie skorzystam.

21
Pomoc doraźna / Odp: Problemy z Paczką Całościową 2011
« dnia: 17 Maja 2012, 19:43:01 »
Na chwilę obecną zalecenie jest takie, że w pojazdach jednokabinowych nie powinno się próbować dokonywania zmian kabiny :-)

22
Pomoc doraźna / Odp: Problemy z Paczką Całościową 2011
« dnia: 17 Maja 2012, 19:33:54 »
Witam jest problem z lokomotywą w PC2011 bałtyk>SM42-284

A od kiedy to SM42 mają po dwie kabiny? :-)
Nie powinno się przechodzić, ale nie ma prostej możliwości zablokowania tego z poziomu symulatora.

23
Pomoc doraźna / Odp: Problemy z Paczką Całościową 2011
« dnia: 17 Maja 2012, 18:20:11 »
Cytat: hanys
Eh. w PC10 wszystko śmigało jak należy. Próbowałem wyłączać wszystko co się da. Internet , antywirusa... I dalej to samo ;( Już nawet zapis log.txt wyłączyłem i na ustawieniach karty grafiki dałem na Maksymalną Wydajność. I teraz jadę na bałtyku i również muli.

Dziwne... Z ilu FPS spada do tych <10? Dzieje się to równo co kilka sekund? I tylko przy dużej ilości obiektów?
Podeślę Ci na PW jedną opcję do sprawdzenia.

Przy podmianie w elektrociepłowni SM42 na TEM2 wywaliło "player train init failed". Potwierdzi ktoś?

W jaki sposób podmieniałeś, ręcznie czy starterem? Jak pierwsze to może jakaś literówka?


24
Pomoc doraźna / Odp: Problemy z Paczką Całościową 2011
« dnia: 17 Maja 2012, 17:52:00 »
Hanys, hm, dziwne to. Sprawdzisz czy na .exe z PC2010 dzieje się podobnie? Może jakaś aplikacja działająca w tle co kilka sekund 'przymula' sprzęt?

25
Forum / Odp: Rozmiary obrazków.
« dnia: 24 Kwietnia 2012, 15:59:09 »
Dobra. A tak po za tematem. Jaki aparat musi być do robienia tekstur?

Równie dobrze można zapytać "jaki samochód musi być do jeżdżenia po ulicach". Odpowiedź może być tylko jedna - dobry, sprawny.

26
Bieżące kolejowe / Odp: MaSzynowe "spoty" na IMPREZACH KOLEJOWYCH.
« dnia: 22 Kwietnia 2012, 18:16:07 »
O imprezach kolejowych i spotkaniach forumowiczów prosze pisać TUTAJ.
Niniejszy temat zamykam, nie ma potrzeby rozdrabniać tematu imprez na kilka wątków, niech wszystko co imprez dotyczny będzie w jednym.

27
Bieżące kolejowe / Odp: Imprezy Kolejowe
« dnia: 21 Kwietnia 2012, 21:29:19 »
Impreza w Rybniku nie doszła do skutku, gdyż Rybnik nie otrzymał rozkładów i innych potrzebnych rzeczy.

Co Ty bredzisz? Właśnie z niej wróciłem. Całkiem udana impreza, pomimo opóźnienia wymuszającego likwidację kilku fotostopów.

Cytuj
W jaki sposób będzie tworzona lista forumowiczów wybierających się na daną imprezę? PW czy podawać tutaj swoje 'bookingi'?

Jedno lub drugie.

28
Bieżące kolejowe / Imprezy Kolejowe
« dnia: 18 Kwietnia 2012, 16:40:08 »
Witam,

Poniżej znajduje się lista nadchodzących imprez kolejowych na terenie Polski. Przy każdym wpisie postaramy się również tworzyć listę forumowiczów którzy na dany przejazd się wybierają - jeśli ktoś chce zostać ujęty na liście, proszę o odpowiedź w wątku lub PW. Lista będzie aktualizowana. W wątku można również prowadzić dyskusje na temat imprez. Po zakończeniu wpis danej imprezy będzie przenoszony na koniec listy.
Lista na dzień dzisiejszy zawiera tylko trzy wpisy, w przeciągu tygodnia zostanie zaktualizowana o resztę znanych imprez planowanych na ten rok.
UWAGA: poniższe informacje pochodzą od organizatorów - w jakichkolwiek sprawach dotyczących imprez należy kontaktować się z organizatorami, nie z administracją forum MaSzyny.


---------------------------------------------------------------------
Imprezy nadchodzące:
---------------------------------------------------------------------

Data: Sobota, 12 maja 2012
Miejsce: Olsztyn/Kotki/Skandawa/Bartoszyce
Tabor: SA106 + Bh
Trasa: Olsztyn - Korsze - Skandawa - Kotki (terminal logisticportskandawa.pl) - Skandawa (granica państwa) - Korsze - Bartoszyce - Korsze - Olsztyn
Dalsze informacje i zgłoszenia: Impreza organizowana przez Mateusza Malinowskiego mateusz.p.malinowski (at) gmail.com i
Piotra Gołębiowskiego we współpracy z Warmińsko-Mazurskim Zakładem Przewozów Regionalnych w Olsztynie. Zapisy zakończone.
Lista forumowiczów: Winger, Iwan, Mihau, Grzegorzkk
Ostatnia aktualizacja wpisu: 21 kwietnia 2012 21:31:31

---------------------------------------------------------------------
Imprezy zakończone:
---------------------------------------------------------------------

Data: Piątek, 20 kwietnia 2012
Gdzie: Łódź / Regny / Spała / Rogowiec
Tabor: SM42-100 + 3 x 111A w zielonym malowaniu
Trasa: Łódź Kaliska - Łódź Chojny - Łódź Olechów - Łódź Andrzejów Szosa - Łódź Widzew - Gałkówek - Słotwiny - Mikołajów - Regny - Mikołajów - Tomaszów Maz. - Spała - Tomaszów Maz - Piotrków Tryb - Bełchatów - Rogowiec - Piotrków Trybunalski - Łódź Kaliska
Dalsze informacje i zgłoszenia: Impreza organizowana przez Krzysztofa 'Iwana' Waszkiewicza i Ziemowita Czerskiego. Zapisy zakończyły się jakiś czas temu.
Lista forumowiczów: Winger, Iwan (organizator), EU07-483
Ostatnia aktualizacja wpisu: 21 kwietnia 2012, 00:44

---------------------------------------------------------------------

Data: Sobota, 21 kwietnia 2012
Gdzie: Katowice/Rybnik/Pszów/Gliwice
Tabor: SM31 + 2xB
Trasa: Katowice - Rybnik -(linią 957)- Rybn. Tow. RTA - Rybnik Towarowy (zmiana kierunku jazdy) - Rybn. Tow. RTA -(łącznicą 688)- Rybn. RbC - Sumina - Nędza - Syrynia - Pszów (zmiana kierunku jazdy) - Syrynia - Nędza - Kuźnia Raciborska - podg Stare Koźle - podg Nowa Wieś - Gliwice - Katowice
Dalsze informacje i zgłoszenia: Impreza organizowana przez Łukasza Wałę [rozklad.uz/at/gmail.com]. Zapisy zakończyły się jakiś czas temu.
Lista forumowiczów: Winger, Iwan, paul4402
Ostatnia aktualizacja wpisu: 18 kwietnia 2012, 16:40

---------------------------------------------------------------------

Data: Sobota/Niedziela, 28/29 kwietnia 2012
Gdzie: Parada Parowozów, Wolsztyn
Tabor: zbyt wiele tego będzie by wpisywać :-)
Trasa: jest organizowanych kilka przejazdów specjalnych, szczegóły na stronie poniżej
Dalsze informacje i zgłoszenia: Coroczna tradycyjny impreza kolejowa - więcej informacji pod adresem http://www.parowozy.com.pl/parada2012.html
Lista forumowiczów:
Ostatnia aktualizacja wpisu: 18 kwietnia 2012, 16:45

---------------------------------------------------------------------

29
Inne niekolejowe / Odp: Krążący samolot.
« dnia: 13 Kwietnia 2012, 23:33:21 »
To akurat proste, prawie zawsze startuje i ląduje się pod wiatr, prawie nigdy z wiatrem. Przez zdecydowaną większość czasu nad Polską panują wiatry wiejące ogólnie z kierunków zachodnich, stąd na większości lotnisk ląduje się przez większość czasu od stron wschodnich i startuje przeważnie na zachód.

30
Inne niekolejowe / Odp: Krążący samolot.
« dnia: 12 Kwietnia 2012, 14:20:09 »
Cóż, wybór pasa i kierunku startów/lądowań jest uzależniony przede wszystkim od kierunku wiatru, widocznie w stolicy wiało nie z tej strony co zazwyczaj (konkretniej to ze wschodu) :-)

Strony: [1] 2 3 ... 31