Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - ArturLukaszMr

Strony: [1]
1
Bocznica / Wydzielone z: Wykolejenie w Szczekocinach
« dnia: 05 Marca 2012, 16:41:54 »
Czyżby na ekranie "Maszyna EU07"? http://wiadomosci.onet.pl/wideo/tak-wygladaly-ostatnie-chwile-w-pociagu,46181,w.html#play

//Przepraszam - nie zauważyłem tego linku wcześniej. Do skasowania.

Bocznica.
ZiomalCl

2
Bieżące kolejowe / Tiry na tory
« dnia: 14 Czerwca 2010, 20:55:08 »
Kampanię społeczną "Tiry na tory" przygotowaną przez Instytut Spraw Obywatelskich z Łodzi zainicjowano w zeszłym tygodniu. Jej organizatorzy chcą doprowadzić do przeniesienia tranzytu towarów przez Polskę z dróg na tory. Zbierają podpisy pod petycją do premiera o upowszechnienie transportu kolejowego towarów. Rozwiązania pozwalające na transport TIR-ów tranzytem koleją wprowadziły już m.in.: Szwajcaria, Austria, Niemcy, Holandia, Czechy, Włochy i Francja.

Bogusław Ziętek (kandydat na prezydenta RP), poparł w poniedziałek pomysł, by TIR-y jadące tranzytem przez Polskę były transportowane koleją. Zaznaczył, że Polska jest krajem o świetnie rozbudowanej infrastrukturze kolejowej, jednej z najlepszych w Europie.
- "Uruchomienie tego programu - po pierwsze - przysłuży się obywatelom, którzy giną w wypadkach drogowych. Po drugie, będzie również sposobem na rozwój wielkiego przedsiębiorstwa, jakim są Polskie Koleje Państwowe" - mówił Ziętek.

Co myślicie o takim rozwiązaniu?

3
Bieżące kolejowe / XVII Parowozowe Show - Wolsztyn 2010
« dnia: 30 Kwietnia 2010, 16:02:38 »
Stowarzyszenie Hobbystów Kolejowych zaprasza 1 maja 2010 r. do Wolsztyna na święto miłośników starej kolei. W tym roku, po raz 17, zostaną zaprezentowane parowozy z kilku krajów europejskich (Węgry, Czechy Niemcy). Pod parą będzie 12 zabytkowych maszyn.

Na to święto PKP Intercity uruchamia dodatkowy pociąg Retro z Wrocławia. "Hefajstos" prowadzony będzie przez zabytkowy parowóz "O149".
Wyjazd z Wrocławia Gł. 1 maja o godz. 9.00, Wrocław Mikołajów godz. 9.07.
Powrót z Wolsztyna o godz. 18.00, Wrocław Mikołajów godz. 20.50, Wrocław Gł. godz. 20.59.

Hefajstos - ogłoszenie o imprezie w formacie .pdf dostępne pod linkiem: http://tinyurl.com/29n28xk (do załącznika nie wchodzi - za duże)

4
Bocznica / Co się mówi w TV o pociągach?
« dnia: 17 Kwietnia 2010, 21:37:03 »


Śmiech w tle ze studia - bezcenny :D

Bocznica\
/ Żuk

5
Bieżące kolejowe / Tajemnice Dworca Głownego PKP we Wrocławiu
« dnia: 10 Kwietnia 2010, 14:12:53 »
W sobotę 10 kwietnia 2010, od godziny 10 rano, każdy mógł wejść do pomieszczeń Dworca Głównego, które na co dzień nie były udostępniane pasażerom, w tym podziemnych tuneli, schronu pod przeddworcowym placem i części wschodniej stacji (od strony poczty), gdzie dawniej działał teatr. Było można wejść także na pierwsze piętro dworca, znajdujące się nad wejściem głównym od strony ulicy Piłsudskiego, gdzie mieści się m.in. dawna „sala posiedzeń zarządu kolei” z pięknym kasetonowym sklepieniem. Spotkanie tych, którzy chcieli wybrać się na darmową wycieczkę, zaplanowano przed wejściem od strony ul. Suchej.

Warunek był jeden: trzeba mieć skończone 18 lat i podpisać oświadczenie, że na teren obiektu wchodzimy na własną odpowiedzialność.

Ciekawie zapowiadało się zwłaszcza możliwość odwiedzenia owianych mgiełką tajemnicy tuneli. A konkretnie tzw. tunelu piwnego. Biegnie on pod peronami. Dawniej tamtędy dostarczano produkty spożywcze do sklepików na peronach, w tym również beczki z piwem (i stąd nazwa). Co kilkanaście kroków są tam wnęki z bardzo ciekawymi, kręconymi schodami, które prowadzą do góry.

Przed wejściem do tunelu na śmiałków, którzy zdecydują się do niego wejść, czekali aktorzy przebrani za oddział uzbrojonych od stóp do głów żołnierzy Wehrmachtu. To członkowie grupy rekonstrukcyjnej "Festung Breslau".

PKP nie zdecydowała się jednak wpuścić zainteresowanych do najciekawszych, zalanych wodą tuneli. Jeden z nich znajduje się nieco poza terenem dworca, na wysokości ul. Małachowskiego. - Chodzi o względy bezpieczeństwa - mówi Bartłomiej Sarna, rzecznik PKP Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami.

Sobotnia impreza miała trwać do godz. 13.30, została jednak skrócona z powodu bieżących wydarzeń (katastrofa lotnicza, śmieć Lecha Kaczyńskiego i pozostałych pasażerów samolotu).

Krótki materiał filmowy mówiący o podziemiach dworca:


P.S. Był ktoś z Was? Jeśli tak, zachęcam do podzielenia się wrażeniami.
P.S. I mamy w tle przejeżdżającą EN57 :)

6
Pomoc doraźna / Otwieranie drzwi i okien lokomotywy
« dnia: 28 Marca 2010, 20:27:15 »
Jak to mozliwe, ze tak jak na screenie z gry sa otwarte drzwi? (Zdjecie wziete z http://1-szy.net/maszyna/index.php?p=1 przypuszczalnie na zdjeciu to EU07)

Nie czytałeś Regulaminu - obrazki umieszczamy w załącznikach. Popraw post.
ZiomalCl
- poprawione.

7
Forum / "Installer key"? Coz to?
« dnia: 27 Marca 2010, 14:04:19 »
Dzisiaj sprawdzajac moj profil natrafiem po raz pierwszy na co takiego:
Cytuj
YIM:     
Installer key:    *******************
Email:    artur.lukasz.mrozek@gmail.com
Po co to jest?

Krzysiek626

8
Pomoc doraźna / Drezyna w grze
« dnia: 26 Marca 2010, 20:57:29 »
Czy jest gdzieś na forum jakiś dodatek/sceneria z drezyną? W dokumentacji tak ładnie pisze o obsłudze drezyny, a w PC2009 nie ma takowej, a na forum po wpisaniu w wyszukiwarce hasła "Drezyna" też nic nie znalazło...

9
Bocznica / Małe niedociągnięcia
« dnia: 20 Marca 2010, 17:00:42 »
W profil -> Dane publiczne, pod "GG:" jest opis: "Twój adres AIM". Czy to oznacza, że numer GG i AIM wpisuje się w tym samym miejscu?
Czy ilość "obecnego poziomu" osoby zbanowanej jest celowo podwojona? http://eu07.pl/forum/index.php?action=profile;u=8095
Pozdrawiam.

Forum jest takie jak widać, nie wszyscy muszą w nim uczestniczyć. Temat nieodpowiedni do treści postu. Bocznica.
Krzysiek626


10
Pomoc doraźna / Włączenie świateł
« dnia: 19 Marca 2010, 21:17:58 »
Witam. Jak mogę włączyć światła w lokomotywie, żeby oświetlały tory? Bo jak raz włączyłem autopilota w EU57, to on załączył światła zewnętrze, które oświetlały tory...

Edit: Chodzi oczywiście o EN57 :) Przepraszam za literówkę (która doprowadziła do stworzenia nowej lokomotywy :D)

11
Forum / Prefixy
« dnia: 15 Marca 2010, 17:58:37 »
Mam propozycję: dodanie do tematów na forum prefixów związanych z wymaganą wersją symulatora jeśli chodzi o dodatki.

12
Bocznica / Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« dnia: 08 Marca 2010, 16:57:49 »
W sekcji "Ustawienia EU07.INI" w zakladce Ustawienia, przy "Latanie po calej scenerii" nie ma opisu. A szkoda, bo nie do konca wiadomo jak do tego latania po calej scenerii przejsc. Ja tylko moge poruszac sie po kabinie :/ A na forum przeczytalem, ze F4 do wlaczenia freefly-a dziala tylko w jakiejs tam wersji (nie PC2009).

Przede wszystkim nie ten dział. Bocznica.
Krzysiek626

13
Forum / Aktualizacja SMF?
« dnia: 08 Marca 2010, 16:22:44 »
Witam. Zauwazylem, ze forum stoi na Simple Machine w wersji 1.1.7 W miedzy czasie pojawilo sie kilka aktualizacji i aktualnie najnowsza to 1.1.11 :) Warto by zaktalizowac chocby dla bezpieczenstwa forum i kont jego uzytkownikow.

Strony: [1]