Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Bart

Strony: [1]
1
Bieżące kolejowe / Pociągi w bankoku
« dnia: 30 Września 2007, 17:19:37 »
i nie jest to kolejka po rynku :)
http://szort.pl/pociag123

2
Bieżące Symulatorowe / Komputer do MaSzyny.
« dnia: 07 Czerwca 2007, 12:52:52 »
Witam,

Właśnie mam przyjemność testować przeciętny komputer z mega słabą kartą  graficzną GF 7300 GS 128 mb ram z turbo cache. Oczywiście karta graficzna z pułapu cenowego 200 zł (jest 64 bitowa). O płynnym giercowaniu w gry wydane po 2005 roku można pomarzyć.
ALE...

Odpalam MaSzynę... QUARK stacja KACK: 45 FPS!, Lublin - 15 FPS!! Szok...

Odpowiedź? Procesor: Intel Core 2 Duo 4300E raptem 1,8 Ghz... MaSzynka zapitala na każdej trasie ekstra płynnie.
Jeśli komuś się marzy płynność radzę inwestować w kartę GF i przede wszystkim Intel. Nadszedł koniec epoki AA (AMD, ATI)... :P

3
Bieżące Symulatorowe / "Ciekawa strona Barta" :)
« dnia: 01 Czerwca 2007, 00:28:32 »
www.bart.eu07.pl


Zmoderowano. Temat postu w zerowym stopniu odzwierceidlał treść.
Oli_EU


yes. Tak ma być
Bart

4
Bocznica / Wydzielone
« dnia: 06 Kwietnia 2007, 20:01:40 »
To jest ścisle tajny dział. Będą tu osoby które mają za zadanie "informować" władzę o poczynaniach innych osób, czyli: kto jakimi modelami się wymienia, co myśli nt SPT, jaki jest stosunek do starego symka itp...
Władza musi to wszystko wiedzieć. A gdy już przeminie IV RP to V RP będzie miała za zadanie rozliczyć użytkowników grupy reporters... :)

5
Bieżące Symulatorowe / Jakość taboru
« dnia: 18 Sierpnia 2006, 15:24:12 »
Ponieważ ostatnio modelowanie taboru jest na topie chciałbym poznać Waszą opinię na temat pożądanej jego jakości. Być może modelarze robią za bardzo szczegółowe modele, albo wręcz odwrotnie. Dlatego pozostawiam Wam do wyboru dwie skrajne opcje odnośnie modeli. Wiadomo, że większość z Was chciałaby "wyśrodkowane" modele - tylko taki środek ciężko określić. Dlatego proszę o opowiedzenie się za "bliższą sercu" opcją.
Oczywiste jest że kwadratowymi boxami nikt jeździć by nie chciał, ale myśle że większość z nas chciałaby wjechać w dużą stację z 80km/h w perony i płynnie wyhamować :).
Symulator uciągnie nawet najbardziej szczegółowy model, nawet będzie się dało bez starty płynności podpiąć kilka wagonów, jednak problem wyjdzie przy mijaniu drugiego takiego składu, albo wjechaniu na stację. Jednak przy takich modelach o ładnych sceneriach (z pagórkami, drzewkami, różnymi domkami, płotkami, słupami wysokiego napięcia itp) możemy zapomnieć. Zostaniemy przy tym co jest teraz (scenerie).
I takie jeszcze jedno pytanie nt. scenerii. Czy nie drażnią Was trawiaste pustynie, z typowo Mechanikową linią lasu, kilkoma domkami i jakąś górą na horyzoncie?

Ps. Prosze nie odbierać tego postu jako atak na modelarzy wkładających kolejne sruby i sprężyny w wózki nowo modelowanego taboru :). Próbuje znaleźć "cienką zieloną (z żółtym czołem) linię". :)

Zapraszam wszystkich do ankiety

6
Przedstawiam wszystkim kilka screenów z nowopowstającej odsłony MaSzyny - tak zwanej mitycznej Nebuli. Nazwa robocza projektu nosi nazwę (jak w temacie)
MaSzyna Symulator Pojazdów Trakcyjnych(semafory wykonane przez Oliego_EU)


(na scenerii wykonanej przez Slimsona)

Obecnie trwają prace nad tworzeniem i poprawianiem/udoskonalaniem tego co jest z fizyki (na tą chwile elektrowozu, ale do SMek też dojedziemy).

Nie pytajcie kiedy nowa MaSzyna będzie dostępna (i zdatna do zabawy) ponieważ część osób które mogłyby pomóc i przyspieszyć wydanie pierwszej wersji nowego woli w nieskończoność "kończyć" starego symka.

Z pozdrowieniami

7
Poszukuję, chcę zrobić / [Chętny do pomocy bo]: MAM CYFRAKA
« dnia: 06 Grudnia 2005, 15:24:48 »
Skoro jesteś chętny do pomocy i służysz (w tym przypadku cyfrakiem) to pomoż w tworzeniu scenerii - infrastruktury - TEKSTUR.
Każdy już gdzieś tam usłyszał że są jakieś nowe "piękne" modele z super kabinami itp., ale... po czym będziemy tym (kiedyś) jeździć? Czy nie uśniemy z nudów gdy ktoś zbuduje 100km magistralkę, gdzie będą kilometry płaskiej prostej a jedyną atrakcją będą słupy trakcyjne i raz na pare km drzewko z domkiem, a do tego na co piątej stacyjce jest ten sam budynek dworca?
Potrzebne są najróżniejsze zdjecia infrastruktury kolejowej (nastawnie, posterunki, szafki, dworce, przystanki, wiaty i wszystko co chciałbyś spotkać na drodze).
Jak wykonywać takie zdjęcia?
Oto przykłady:
spotykamy na swojej drodze posterunek odstępowy


i chcemy go przenieść do wirtualnego świata. Należy więc wykonać kilka zdjęć:
1. takie jak wyżej z rzutu izo.
2. z przodu:


3. od boku:


Następnie zdjęcia te (2 i 3) należy odpowiednio poprostować, oczyścić z elementów zasłaniających nasz obiekt [wg poradnika @jarasa].
Resztą zajmą się modelarze. np @hejnal i zrobią coś takiego:Czy dalej są jacyć chętni czy to już za dużo obowiazków?

8
Bieżące Symulatorowe / Światła
« dnia: 10 Listopada 2005, 11:48:54 »
Wątek założony przez youBy. Przy przenoszeniu z działu Test zgubił się pierwszy post za co autora wątku przepraszam.
Oli_EU


tak... a ja sie pochwale że mam... zrobiłem i nie tak prędko powiem jak...   oglądajcie powyższe screeny i slincie sie :>

BTW: zmergowałeś kartke papieru z modelem? :>

9
Pomoc w tworzeniu / Nowe ET41?? ...
« dnia: 02 Sierpnia 2004, 03:31:20 »
No dobra... chłopaki bez jaj... wiem wiem wiem... widziałem ET22-315 w nowej wersji... było sporo lamentu na tem temat.. zdania podzielone (że niby ładna "lepsza" inni że brzydka i takie tam). Ale niech ktoś mi powie.. kto do jasnej ch***y liftingował ET41?? Jak sie znajdzie winowajca to wiadmo będzie kogo powiesić za to co się stało z ET22-315 ;).
Ściągnełem sobie tego ostatniego PACZA i co widze?? Ocencie sami..

Czy ktoś wcześniej zwrócił na to uwage? (pomijam fakt że po zapaleniu świateł jest lepiej)

No dobra... nie będziecie sie z tą paskudą męczyć. Wysyłam do DOWNLOAD "nowszą" ET41 większości dobrze znaną Wam ze screenów. Są do niej 3 teksturki w tym jedna śliczniutka (145), ale niech nikt nie próbóje robić kolejnej bo już u mnie na warsztacie staneła ta lokomotywa i niedługo będzie (mam nadzieje) ładniejsza od najnowszej siódemki :)

Ja teraz wyjeżdżam na jakiś czas odpocząć od "produkcji"... (mam nadzieje że nie zapomniałem o żadnym pliku)

10
Autorzy nic nie powiedzieli że pracują nad drugą częścią MaSzyny. "Symulator" prezentuje się wyśmienicie.. ma dobry ENGINE i szczegółową grafikę i kilka ciekawych rozwiązań... np:
- możemy poprowadzić najnowszy elektrowóz (na baterie 4x AAA) EO07-3
- można wyjść i ponaparzać się z graficiarzami ewentualnie z węglokradami (widać na screenie)

 Pełny tutuł symulatora brzmi MaSzyna 2 - Wścieły Mechanik


Radzę pognać do kiosków i zasiąść za nastawnikem... ewentualnie za takerem (maszyna do wbijania gwoździ)

:-))))))))))))))))))))))))

11
Na warsztacie / Nowa trasa...okręg Lublin...
« dnia: 05 Marca 2004, 02:50:08 »
... będzie dostępny dla wszystkich w dniu: data na opakowaniu...

Ok... jak (co niektórzy) wiecie tworzę scenerię lubelską odwzorywującą węzeł lubleski (dokładnie do bólu - a ból jest w fps)

cała galeria (jak ktoś nie widział tu:)
http://members.lycos.co.uk/bartmetelsky/maszyna/Lublin/

Zajmuje się nie tylko trasami ale i poprawkami do MaSzyny (aby odciążyć twórców od "drobiazgów")
Pamiętacie model ET41? Wyglądał tak (tu z nową teksturą)


większy tu:

Postanowiłem przerobić model... i co by tu ukrywać.. po jednej nocy.. wyszedł chyba najpięknieszy model jaki jest w MaSzynie.. oto on:

Pełna galeria modelu:
http://members.lycos.co.uk/bartmetelsky/maszyna/doMaSzyny/nowyET41

Co by tu mówić.. wyszedł ślicznie... jeszcze z połączeniem patyków Wingera.. miodzio.. Fakt model nowy nie współpracuje z poprzednimi teksturami a sama teksturka zajmuje 1,5 mb ale musiałem upchać gdzieś dach, bufory, światła... żeby kazdy model nie miał tego samego.Można  by pogoraszyć model i zrobić coś jak ET22.. ale nie o tym...

Co do trasy i wszelkich dodatków... porażka. To wszystko tworzyłem na kompie który dziś (5.03.2004) muszę oddać już ostatecznie (pożyczony od czerwca). Mi zostaje stary pentuim zwei 350 MHz na którym uruchomienie jedego toru z ET41 (do testów) zajmuje 1 minutę a działa z prędkością 5 fps. nie wyświetlając poprawnie obrazu.. (8mb Matrox). Więc przerywam wszelkie prace i zostane biernym forumowiczem... Może w wakacje uda mi się wyjechać do UK, a wtedy $$ i komp by sie znalazł..

A może akcja.. komputer dla biednego studenta:P Forumowiczów jest około 3000 to jakby każdy dał 1 zł... to uhu... komp by był.. dostałby z miejsca trasę Lublin.. + co tydzień aktualizacja... :)))))))))))
 
No. Pozdrawiam wszystkich.. i bawcie sie dobrze przy Maszynie... mi nawet testwo nie ruszy(kurde.. jak pożegnanie.. ;((((((( )

12
Na warsztacie / Dość skromnych stacyjek i opuszczonych patyków
« dnia: 23 Stycznia 2004, 13:29:57 »
CZY MACIE DOŚĆ CIASNYCH STACYJEK, SKROMNYCH SZOPEK ITP.?

MACIE DOŚĆ DZIEWICZEJ TRAKCJI NIE RYŚNIĘTEJ ŚLIZGACZEM?

NO TO ZAPRASZAM DO LUBLINA, GDZIE DOPIERO CZUĆ CO TO ZNACZY PRZESTRZEŃ A KABLE TRAKCJI SZURANE SĄ PANTOGRAFAMI!

TEGO JESZCZE NIE BYŁO W HISTORII SYMULATORA MASZYNA EU07

PIERWSZA TAK OGROMNA I TAK DOKŁADNIE ODDANA TRASA - LUBLIN!

OGROMNA STACJA LUBLIN GŁÓWNY, GDZIE KAŻDY SEMAFOR, ROZJAZD CZY SZYNA ZNAJDUJE SIĘ DOKŁADNIE W TYM SAMYM MIEJSCU GDZIE NAPRAWDĘ

ALE LUBLIN TO NIE TYLKO LOKOMOTYWOWNIA, STACJA CZY TORY POSTOJOWE TO TAKŻE OGROMNA STACJA ROZRZĄDOWA TATARY OBSŁUGUJĄCA CAŁĄ POŁUDNIOWO WSCHODNIĄ POLSKĘ - MACIE JĄ W PEŁNEJ OKAZAŁOŚCI I WIELKOŚCI

ZAPRASZAM WAS DO GALERII LUBLIN

http://members.lycos.co.uk/bartmetelsky/maszyna/Lublin
(obejrzyjcie dokładnie)

PS. LOKI Z PATYKAMI BEDĄ WKRÓTCE (PO KONSULATACJI Z OlO_EU)
PRZEWIDYWANY TERMIN ODDANIA TRASY LUTY-MARZEC (WIĘC JAKBY NEBULA SIE POKAZAŁA TO NIE KASUJECIE STAREJ WERSJI)

LOOBLYN POZDRAWIA.

13
Forum / Usuwanie postów
« dnia: 10 Grudnia 2003, 12:27:06 »
Mam pytanie. Czy posty na forum są przez kogoś usuwane? Bo teraz niemogę znaleźć niektórych, kiedyś mixer pisał o nowej scenerii (testowo-quark),a do niej długo było. Dzień później po poscie ani śladu. Teraz znów chciałem się ponalewać z rang które niektórzy próbują wsadzić, a tu nigdzie niema!.
Czy ktoś kasuje niewygodne posty?

14
Na warsztacie / Koming sun!! :)
« dnia: 09 Września 2003, 13:22:18 »
Mają być tu informacje o powstających trasach... więc piszę

ukończoną mam już stację Lublin Główny...
paramery...:
około 120 zwrotnic + 20 krzyżowych
10 kilometrów trakcji (3 liniowa na głównych torach i dwu liniowa na boczynch) (na dwukilometrowej stacji) -> 7 torów postojowych dla wagonów, 6 torów towarowych, 3 perony + oporowy, wielka lokomotywownia.
Przerobione zwrotnice (tor prosty i odgałęzienia w dwuch kierunkach, a wszystko w 34 metrach), również zwrotnice bez latarni (w pełni automatyczne); cztery nastawnie (narazie zapożyczone z Koniewic), nowe tekstury podkładu torów.
1,5 km od stacji jest już druga stacyjka Lublin Północ, ale to już zadupie.... jednak przejechać się można... :)))

Teraz męczę się z rzeźba terenu. Dalej nie wiem jak zrobić las... Tworzę zamkniętą linię klonuję ją podnoszę na wysokość 20 metrów i trianguluję (jak McZapkie kazał), ale wtedy wychodzą jakieś trójkąty od jednej do drugiej linii. Na tamtej trasie jakoś lepiej to wygląda i nie ma trójkątów.

Narazie oprócz kawałka ziemi, torów, preonów, słupów, bramek i kilometrów trakcji nie ma tu nic. Spróbuję się wziąć za prostrze budynki (nastawnie i posterunki, może szopę zrobie, ale budynek dworca to już za dużo jak dal mnie - zdjęcia na www.kolej.pl i gdzieś dadlej na /infrastruktura/stacje/lublin.

Do McZapkie...
Jakbym wysłał Ci zdjęcia to umieściłbyś je na serwerze??? może stworzyć katalog "tworzone"... co Ty na to??

15
Tabor kolejowy / Nowe tekstury dla taboru
« dnia: 18 Sierpnia 2003, 21:14:10 »
Do Krzysztofa Paziewskiego

Czytałem że dysponujesz aparatem cyfrowym... może udało by się wrzucić do symka parę innych pudeł lokomotyw... dzięki temu mógłbym dodać trochę eventów do trasy quarka, a lokomotywy by się nie powtarzały. Narazie dysponujemy tylko:
Eu07 szt.3
Et22 szt.2
Su45 szt.1
Su46 szt.1
Et41 szt.1
itp.

Jakby Ci się udało (i chciało oczywiście)zrobić parę zdjęć boku i przodu lokomotyw (przykład w katalogu dynamic/pkp/eu07) to dorobiło by się parę.

Przydała by się jakaś taboru lubelskiego... postawił bym ją na nowej stacji....

Daj znać jakby co....

16
Pomoc w tworzeniu / Tips & Tricks
« dnia: 14 Sierpnia 2003, 22:21:11 »
Oto mały tipsik dla tych którzy koniecznie chcą pojeździć po całej trasie:

W najnowszej wersji symka w katalogu scenery są pliki *.inc. Na samym końcu są zwrotnice lewa i prawa, nazywają się: ZwrL34R300.inc i ZwrP34R300.inc. Są to zwrotnice sterowane automatycznie "event'ami". Są też zwrotnice ZwrL34R300M.inc i ZwrP34R300M.inc i steruje się je ręcznie klawiszami T oraz t. Jedyne co trzeba zrobić to podmienić nazwy plików: z ZwrL34R300.inc na ZwrL34R300M.inc oraz z ZwrP34R300.inc na ZwrP34R300M.inc. Żeby zmienić zwrotnice należy podejść bardzo blisko latarni zwrotniczej i wcisnąć klawisz T lub t. Ja to robiłem w trybie freefly jeżdżąc w tym czasie Eu07-536... wpuściłem SU45 na Eu07-485 z Koniewic --> czołowe zderzenie!!!

Pozdrawiam!!

17
Pomoc w tworzeniu / Uwag i pytań kilka....
« dnia: 07 Sierpnia 2003, 17:22:57 »
Ostatnio próbuję opanować technikę tworzenia trasy... niepowiem żeby było to jakieś szalenie trudne ale proste też nie jest. Właśnie próbuję opanować trakcję... Pytania do McZapkie (i nie tylko)

--> jak mam wyliczać szerokość bramki tak żeby wysięgnik przylegał do słupa bramki (chodzi mi o tor tuż przy słupie)

--> RFC commands - z pliku tego wynika że działa funkcja zmiany kierunku przez loka (Change_direction). Jak ją wykorzystać? Czy mógłby ktoś podać przykłady każdej z tych komend? nie rozumiem o co chodzi z "wartości1 wartość2"

--> w opisie do tworzenia scenerii jest krótki opis jak stworzyć góry - jest mowa o stworzeniu płaskiej linii, przejściu do zakładki edycji i edytowania każdego z wierzchołków. Gdzie jest zakładka edycji?? (w 3ds max)
 "... przejść do zakładki edycji, wybrać dany węzeł i przesunąć go w górę."

--> jak stworzyć las??

Katalog obiektów byłby szalenie przydatny. Dlaczego nikt go nie skończy??. Potrzeba wiele czasu aby znaleźć szukany obiekt niewiedząc jak się nazywa

Pytania teoretyczne:
--> Czy jak pociąg jest na szlaku to czy SBL dla toru niewłaściwego (z naprzeciwka) nie powienien pokazywać czerwonego??

Do trakcji:
--> kiedy stosuje się trakcję z Cu, a kiedy z Al
--> kiedy używa się trakcji dwuliniowej, a kiedy jednoliniowej (chodzi mi o przewody po których "jedzie" ślizgacz)

Mam też kilka uwag do modeli:
Koła wagonów 2-giej klasy mają zły rozstaw (nie jadą po szynach)
Koła wagonów do naprawy trakcji kręcą się mimo że całość stoi w miejscu

Czy jest może model zwrotnicy krzyżowej??. Nie chodzi mi o tą z 4 zwykłymi zwrotnicami ...

Pozdrawiam wszystkich!!!

[%sig%]

Strony: [1]