Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Kalwi

Strony: [1]
1
Tabor / Problem z hamulcem zespolonym
« dnia: 05 Lutego 2013, 01:00:27 »
Moim problemem jest nieprawidłowe działanie hamulca zespolonego podczas wykonywania zadania "lo53_cargo_part1". Korzystam z najnowszej paczki 01.13 i po podczepieniu się do składu węglarek odhamowaniu i ruszeniu w drogę po pewnym czasie zauważam, że coraz mniej wagonów w składzie hamuje przez co hamowanie z każdym kilometrem staje się trudniejsze. Problem ten z początku dotyczy wagonów na końcu składu jednak z każdym hamowaniem ich liczba zwiększa się. Po najechaniu kamerą na taki wagon i wciśnięciu F2, ciśnienie powietrza w cylindrze wynosi zero mimo, że lokomotywa jest zahamowana, sprężarka włączona i ciśnienie w zbiorniku głównym w normie. Gdzie może tkwić problem?

2
Bocznica / Odp: Filmy kolejowe w sieci
« dnia: 29 Grudnia 2011, 17:41:39 »
Chyba jeszcze nie było, a warto obejrzeć. Wspomnienie starych, pięknych czasów...

http://www.smog.pl/wideo/49935/polska_kolej_material_archiwalny/

Jak powiedziano - było. Bocznica.
Quark-t

3
Symulator / Antyaliasing w najnowszym EXE
« dnia: 22 Maja 2011, 18:00:23 »
Właśnie zainstalowałem u siebie najnowsze EXE oznaczone numerem 162 i w pliku readme wyczytałem, iż jedną z nowości jest obsługa antialiasingu. Jednakże jak wiadomo, już od dawna była możliwość włączenia antyaliasingu w Maszynie z poziomu sterownika karty graficznej bez konieczności dłubania w pliku ini. W związku z tym moje pytanie jakie korzyści daje ustawienie tej opcji z poziomu samego programu?

4
Tabor / Podświetlenie przyrządów w EP08
« dnia: 31 Stycznia 2011, 01:42:00 »
Witam, po zainstalowaniu paczki lokomotyw EP08 zgodnie z instrukcją instalacji podświetlenie przyrządów w kabinie wygląda trochę nienaturalnie. Tak jak na załączonym screenie, widać wyraźne granice poszczególnych odcieni na manometrach. Czy jest to jakiś błąd, a jeśli tak to w jaki sposób można go naprawić? Dodam jeszcze, że używam paczki lokomotyw w wersji DDS. Posiadam PC2009 + SP1 oraz korzystam z exe dołączonego z paczką.


5
Tabor / Dźwięk syreny w 181/182
« dnia: 02 Stycznia 2011, 13:44:41 »
Witam! Właśnie zainstalowałem sobie paczkę tych lokomotyw jednak zauważyłem, że nie działa u mnie wysoki ton syreny - po wciśnięciu kombinacji Shift + A dźwigienka syreny podnosi się lecz dźwięku nie słychać. Co może być przyczyną?

Ps. Na marginesie zapytam się również czy jest możliwość uruchomienia wycieraczek w tych lokomotywach?

6
Pomoc doraźna / Problem z jakością obrazu w trybie pełnoekranowym
« dnia: 25 Lutego 2010, 21:52:27 »
Czy ktoś z was spotkał się z tym, że jakość obrazu w trybie okna "rozciągniętego" na cały ekran jest o wiele lepsza tzn. wyraźniejsza niż w trybie pełnoekranowym tak jakby w trybie pełnoekranowym nie działały prawidłowo Antialiasing i Filtrowanie Anizotropowe? Te dwie opcje mam włączone z poziomu Panelu Nvidii i przypisane na stałe do pliku exe Maszyny jednak w trybie pełnego ekranu obraz wygląda gorzej. Widać to na przykład wyraźnie na tarczy prędkościomierza. W trybie pełnego ekranu wartości na nim są mało czytelne, w oknie obraz jest ostry. Moja grafika to Geforce GTX260 i sterowniki 195.62

7
Trasy / Problem z Null Track na Linii 53
« dnia: 16 Lutego 2010, 20:12:58 »
Witam! Jestem całkowitym nowicjuszem jeśli chodzi o Maszynę i w związku z tym prosiłbym o pomoc i wyrozumiałość. Na początku chciałbym przekazać wyrazy mojego szczerego uznania dla twórców najnowszej paczki całościowej. A teraz do rzeczy, tak jak w temacie moim problemem jest błąd Null Track pojawiający się zawsze w tym samym miejscu tj. na rozjazdach przed drugą stacją jadąc od strony Sandomierza. Czytając wątek dotyczący problemów z paczką całościową zauważyłem, iż wiele osób zgłaszało ten defekt i padały odpowiedzi, iż błąd ten wraz z pierwszą łatką zostanie rozwiązany. Jednak mam do was pytanie czy istnieje jakiś sposób aby ten problem już teraz samemu rozwiązać Pozdrawiam

Było o tym napisane. Wystarczyło poszukać. Zamykam.
ZiomalCl

Strony: [1]