Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - MaciejM

Strony: [1] 2 3 ... 8
1
Bieżące kolejowe / Podróżowanie pociągami PKP IC, a Covid-19
« dnia: 29 Maja 2020, 22:33:07 »
Cześć!
Od 04. czerwca 2020 r. wchodzą bardzo istotne zmiany w podróżowaniu pociągami PKP Intercity wszystkich kategorii. Piszę to, ponieważ wiem że w naszym środowisku, a w szczególności na tym forum jest mnóstwo osób, które pociągami IC podróżują z konieczności życia lub potrzeby serca :)

Oto najważniejsze zmiany:
- utrzymana zostanie 50% zajętość miejsc w pociągach
- każdy pasażer obowiązkowo musi posiadać na przejazd bilet dodatkowy na miejsce do siedzenia - czyli rezerwację miejsca.
- jeśli masz bilet Miesięczny, Sieciowy, Weekendowy itd, rezerwacja będzie Cię kosztować 1 zł brutto

Więc co z tą rezerwacją? W każdym pociągu pasażer musi mieć rezerwację miejsca.

Jeśli na stacji wsiadania jest czynna kasa biletowa, bilet / rezerwację (B/R) należy kupić w kasie (w pociągu sprzedaży nie będzie). Jeśli kasa biletowa odmówi sprzedaży B/R (brak miejsc), w pociągu również nie będzie można kupić B/R.
Jeśli na stacji wsiadania nie ma czynnej kasy, pasażer zobowiązany jest przed wejściem zgłosić się do konduktora i kupić B/R przed wejściem do pociągu. Jeśli nie będzie możliwości przydzielenia miejsca, podróżny nie może wejść do pociągu, musi czekać na kolejny.

Wejście do pociągu bez B/R (nawet jak mamy bilet Miesięczny, Weekendowy, Sieciowy itd.) jest traktowane jako przejazd bez ważnego biletu, co wiąże się z opłatą dodatkową 650 zł (lub płatne w pociągu na miejscu 130 zł). Ponadto, jeśli podróżny wsiądzie bez B/R i system dodatkowo pokaże, że nie ma możliwości przydzielenia miejsca, poza biletem z opłatą dodatkową podróżny musi opuścić pociąg na najbliższej stacji.

Pamiętajcie przede wszystkim o pobieranie rezerwacji w kasie biletowej do biletów miesięcznych / kwartalnych (jeśli jeździcie do pracy / szkoły) lub do Weekendowych, gdyż nawet jeśli macie ważny bilet na przejazd, to brak rezerwacji jest traktowane jako przejazd bez ważnego biletu.

Źródło:
https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/aktualnosci/pociagami-pkp-intercity-pojedziemy-tylko-z-rezerwacja-miejsc.html
https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/kup-bilet/przepisy-i-taryfy/przejsciowe-warunki.html

3
Bocznica / del
« dnia: 19 Kwietnia 2020, 17:06:31 »
del

4
Bieżące kolejowe / Licytacje dla Kasi Gruceli
« dnia: 16 Kwietnia 2020, 23:39:17 »
Cześć!
Pracownik Drużyn Konduktorskich PKP Intercity z Krakowa - Pani Kasia Grucela - ma stwierdzoną chorobę nowotworową.
Cytuj
Pomóżmy Kasi!
Kasia jest osobą młodą, która ma całe życie przed sobą. Kilka miesięcy temu informacja o chorobie zmieniła jej dotychczasowy tryb życia o 180 stopni. Młoda, życzliwa osoba, która na codzień pracowała z ludźmi potrzebuje teraz ich pomocy.
Zmaga się z chorobą nowotworową- glejakiem złośliwym. Od 10 marca przebywa w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnowie. Istnieje możliwość wykonania protonoterapii, która w większości przypadków pozwala choremu wrócić do zdrowia. Koszt takiej terapii wykonywanej w Czechach wynosi od 16 do 60 tys. Euro w zależności od ilości wykonywanych naświetleń. W Polsce czas oczekiwania na leczenie tą metodą wynosi ok. 2 lat.
Kasia ma kochająca rodzinę i partnera. Nie pozwólmy odebrać jej radości z życia, dobro wraca!
W ramach pomocy organizowane są charytatywne licytacje przedmiotów mniej lub bardziej związanych z koleją, a darczyńcy to głównie pracownicy PKP Intercity lub innych spółek kolejowych. Jest to świetna okazja do pomocy, ale również do nabycia naprawdę ciekawych przedmiotów, które dotychczas były skrywane w szufladach i szafach.

Są to m.in.:
- klucze konduktorskie
- tablice relacyjne
- elementy mundurów (czapki, krawaty, marynarki, apaszki)
- latarki kolejowe
- książki o tematyce kolejowej
- akcesoria podróżne
- elementy oznaczeń taboru kolejowego (lokomotyw)
- instrukcje kolejowe w wersjach książkowych
- t-shirty, smycze, opaski, pendrivy i gadżety reklamowe przewoźników kolejowych
- przypinki, spinki do mankietów, spinki do krawata
- kubki
- stare bilety PKP
- wskaźniki kolejowe
... i mnóstwo innych :)

Licytacje odbywają się na grupie na FB: https://www.facebook.com/groups/440630660088192/

Serdecznie zapraszam!

5
Taka sytuacja: szlak od A do B dwutorowy. Tor nr 2 zamknięty, ruch dwukierunkowy prowadzony po torze nr 1 przy blokadzie nieprzystosowanej. Pomiędzy stacjami mamy posterunek odstępowy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prowadzenia ruchu pociągów stacja A dyktuje rozkaz pisemny N na wyjazd po torze lewym z informacją, że przejazd przez posterunek odstępowy odbędzie się na podstawie sygnału DO MNIE oraz że wjazd do stacji B będzie na podstawie sygnału zastępczego na oddzielnym sygnalizatorze z lewej strony toru.

O ile wyjazd ze stacji A jest sprawą nieskomplikowaną (S10+W24), wjazd do stacji B również prosty (Sz), tak ciekawi mnie przejazd przez posterunek odstępowy. W jaki sposób Dyżurny Ruchu na posterunku odstępowym nadaje sygnał DO MNIE w kierunku pociągu?W przypadku sytuacji której byłem świadkiem dyżurny poinformował maszynistę drogą radiową, że może przejechać przez posterunek odstępowy i przejechaliśmy przez posterunek z V rozkładową. Czy każdorazowo musi być to sygnał ręczny, czy taka informacja drogą radiową tez jest wystarczająca?

6
Bocznica / del
« dnia: 15 Marca 2020, 12:42:45 »
del

7
Pomoc w tworzeniu / Budowa sieci trakcyjnej - pytania
« dnia: 25 Lutego 2020, 16:32:48 »
Cześć,
uczę się wieszać sieć trakcyjną w Symulatorze.

1) jak dopasować sieć trakcyjną do modelu naprężacza, żeby sieć nie wisiała w powietrzu?
2) naprężanie sieci - czy zrobiłem do poprawnie? Wzorowałem się na tym, co widziałem "na gruncie" na szlaku.
3) Co jaki dystans należy stosować naprężanie sieci trakcyjnej? Na CMK widzę, że mamy naprężanie co 800-900 metrów.
4) Stalowe i betonowe słupy sieci trakcyjnej: kiedy stosować stalowe a kiedy betonowe?

W załączeniu sceneria i screeny.
scn: https://eu07.pl/userfiles/8463/tr_nauka.7z
pyt. 1) - https://eu07.pl/userfiles/8463/Zrzut%20ekranu%202020-02-25%2016.26.35.png
pyt. 2) - https://eu07.pl/userfiles/8463/Zrzut%20ekranu%202020-02-25%2016.25.58.png


Linki:
Składnia obiektu node traction : https://wiki.eu07.pl/index.php/Obiekt_node::traction
Składnia obiektu node tractionpowersoruce : https://wiki.eu07.pl/index.php/Obiekt_node::tractionpowersource

8
Bieżące Symulatorowe / 4FUN
« dnia: 28 Stycznia 2020, 22:25:52 »
Tor ze spadkiem 1000 metrów. Mi lokomotywa rozpędziła się do 480 km/h. Plik należy wrzucić do katalogu /scenery.

9
Wydział zamówień / Modele do zakładu przerobu drewna
« dnia: 28 Grudnia 2019, 16:35:31 »
Mam prośbę - zrobi mi ktoś proste modele do "wyposażenia" tartaku? Palety z deskami, stosy desek, stosy pni, stosy kłód, pojedyncze modele kłód / pni, stosy belek itd? Zrobiłem posterunek bocznicowy który docelowo będzie bocznicą tartaku, fajnie by było mieć jakieś drewno porozrzucane po jego terenie.

10
Screeny / Świąteczny screen
« dnia: 24 Grudnia 2019, 12:47:27 »
Cześć!
Przygotuje mi ktoś screen, najlepiej zimowy Bałtyk (z magistrali) z ustawieniami opadów śniegu? Potrzebuję wrzucić na FB z życzeniami a nie mam dostępu do swojego komputera :/ Czysty screen bez żadnych modyfikacji / napisów wystarczy :)

11
Bieżące kolejowe / Formy sygnału STÓJ
« dnia: 04 Grudnia 2019, 14:08:09 »
Dziś usłyszałem od instruktora że na sieci PLK sygnał STÓJ może zostać podany na 15 sposobów. Spróbujecie wymienić wszystkie? Sam nie jestem w stanie wskazać wszystkich 15 form.

12
Bocznica / Odp: Sceneria spalinowa SKP
« dnia: 23 Września 2019, 08:22:16 »
Jeszcze poruszyłbym kwestię nazwy scenerii. Jak słusznie zauważył @Stele, nazwa SKP jest nazwą mało marketingową. Może nazwa od największej stacji na scenerii?

Bocznica.

13
Forum / Chat - netykieta też obowiązuje!
« dnia: 10 Października 2017, 00:03:48 »
Do dyspozycji użytkowników forum mamy CHAT, ze swojej strony pragnę przypomnieć że na nim również obowiązują pewne zasady, w szczególności kultura osobista i poszanowanie drugiej osoby. Rozumiem, że Chat jest przeznaczony głównie na luźne dyskusje, ale i w nich trzymajmy jakiś poziom - niedopuszczalne są wycieczki osobiste czy rzucanie mięsem na lewo i prawo.

http://eu07.pl/forum/index.php/topic,5012.0.html

!!

Uprzejmie przypominam się w powyższej sprawie.

Temat wciąż jest aktualny.

14
Na warsztacie / Linia053_Wrzosy (do pobrania w pierwszym poście)
« dnia: 16 Sierpnia 2019, 20:15:06 »
Dobry Wieczór MaSzynowemu Państwu.

W ostatnich tygodniach pracowałem sobie w wolnych chwilach nad sceneryjką. Skromne 37 kilometrów linii dwutorowej z prędkościami 100-120 km/h, kilka stacji, sporo przystanków. Utrzymana w stylu zmodernizowanej magistrali, na końcu linii nieco większa stacja. Zrobiłem mały eksperyment - wziąłem Linię 053, obróciłem swoją scenerię tak aby na wylocie z Dębicy jechać do pierwszej stacji "mojej" scenerii i jakoś to razem połączyć. Tym samym 68 kilometrów oryginalnej L053 z 37 "mojej" daje nam scenerię ~105 kilometrów szlaku. Wyszło to, co w załączniku. Wziąłem najlepszą wersję L053 jaką udało mi się znaleźć, czyli ostatnie przeróbki @Transkei'a. L053 jest całkowicie nieruszona. Sceneria jest utrzymana w podobnym klimacie co L053, czyli wszędzie mamy blokadę jednoodstępową półsamoczynną (PP).06.01.2020 r. - w załączniku schemat ostatecznej formy scenerii. Mamy tak naprawdę cztery szlaki:
a) pierwotna L053 Sandomierz - Dębica
b) szlak Dębica - Nowa Ruda podg: szlak dwutorowy, prędkości 100-140 km/h
c) Nowa Ruda podg - Arkadia podg: szlak jednotorowy, prędkości 100-120 km/h
d) Arkadia podg - Wolica: szlak dwutorowy, prędkości 100-130 km/h

Odcinek A to około 70 km, natomiast odcinki B - D to około 85 kilometrów, razem wyjdzie nam jakieś 150-160 kilometrów szlaku do jazdy.

Wersja aktualna - 16.01.2020 r.:
https://eu07.pl/userfiles/8463/L-53+Wrzosy.7z - wypakować w katalogu głównym, usunąć plik SBT ze /scenery o takiej samej nazwie jak nazwa scenerii
https://eu07.pl/userfiles/23180/ploty.7z - dodatkowo paczka płotów by @Stele
https://eu07.pl/userfiles/8463/perony_old.7z - dodatkowo paczka peronów (wersja bt)

=====

Zady:
- jest płasko. Bardzo mi przykro, ale nie umiem robić ładnego terenu, który byłby urozmaicony pagórkami, wzniesieniami itd. Oglądałem poradniki, wzorowałem się na innych sceneriach no ale najzwyczajniej w świecie mi to nie wychodzi
- nie ma sieci trakcyjnej. Nigdy nie miałem do tego głowy. Ale jest wszędzie płasko więc dla osoby ogarniętej dodanie sieci trakcyjnej to będzie chwila.
- otoczenie czasem niedopracowane, ale starałem się pustych miejsc nie zostawiać. Widać tendencję do powtarzalności rozwiązań.

Walety:
- jest sceneria, po której można jeździć siudemkami


Do zrobienia:
- sieć trakcyjna


tl;dr
Nowa sceneria.

15
Inne niekolejowe / Przygotowanie pliku graficznego
« dnia: 14 Maja 2019, 00:25:34 »
Cześć,
sprawa czysto prywatna. Potrzebuję przygotować grafikę w formacie .eps, .cdr lub .ai (grafika wektorowa, czcionki zamienione na krzywe - wymagania producenta, który będzie nanosił grafikę na przedmiot). Grafika bardzo prosta (załącznik), zadanie na pięć minut roboty dla osoby obeznanej z podstawami programów graficznych. Ja tego obeznania nie posiadam. Cała grafika musi być biała, gdyż będzie nanoszona na czarny materiał.

Jeśli ktoś zechciałby mi pomóc, uprzejmie proszę o wiadomość prywatną. Podam szczegóły, wyślę logo.

Pozdrawiam,
Maciej.
---
Dziękuję @Stele za pomoc!

16
Bieżące kolejowe / 'W podróż z PKP IC' - numer 4/2019
« dnia: 16 Kwietnia 2019, 22:50:33 »
Cześć,
Zapraszam do zapoznania się z najnowszym numerem miesięcznika PKP Intercity 'W podróż z PKP IC' - wydanie kwietniowe nr 4/2019. Na stronach 66-67 znajduje się artykuł, którego jestem bohaterem.

https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/informacje/magazyn-w-podroz.html

17
Bocznica / Odp: ESIK- program dla fotografii kolejowej
« dnia: 06 Kwietnia 2019, 17:55:39 »
Bocznica

18
Bieżące Symulatorowe / Ewidencja treści wulgarnych / erotycznych
« dnia: 20 Lutego 2019, 23:23:29 »
Potrzebujemy zewidencjonować wszystkie treści wulgarne i erotczne w Symulatorze - tekstury (plakaty, billboardy, naklejki w taborze), dźwięki (wulgaryzmy na radiu) i tym podobne. Zadania podjął się @matek123 (Dzięki!) jednakże sam jeden nie wyłapie wszystkich tego typu elementów w całym Symulatorze.

Uprzejmie proszę użytkowników o wypisanie w tym wątku (najlepiej wraz ze ścieżką do pliku gdzie znajduje się dany element) wszystkich tego typu treści, które znajdują się w Symulatorze.

19
Screeny / Screeny do galerii na stronie głównej
« dnia: 26 Lipca 2017, 23:26:03 »
Do galerii (http://eu07.pl/galeria/) potrzebuję następujące screeny:
1) przedstawiający działanie nowych reflektorów, screen zrobiony z perspektywy kabiny maszynisty oraz z zewnątrz
2) przedstawiający działanie sterowania myszą urządzeń w kabinie
3) przedstawiające działanie zoom'a

Sam bym to zrobił, ale obecnie mój sprzęt się do tego nie nadaje. Osoby chętne włożyć wkład w treść tej podstrony zapraszam na PW z linkami do paczek ze screenami (najlepiej po kilka z każdego w/w punktów), chciałbym screeny o jak najwyższej jakości (BMP, PNG itd.) oraz zrobione o podwyższonych ustawieniach jakościowych w Rainstedzie.

Sprawa zakończona. Dzięki :)EDIT:
Tym razem potrzebuję screen który przedstawi cienie rzucane przez pojazdy i inne modele otoczenia. Zapraszam do wysyłania screenów na PW. Obowiązują powyższe zasady, screen wrzućcie na www.eu07.pl/upload :)

07.10.2018 r. - tym razem potrzebuję screen przedstawiajacy opady deszczu / śniegu, który dostępny jest od ostatnich aktualizacji EXE.

23.01.2019 r. - poproszę o dwa screeny:
1) https://eu07.pl/data/uploads/gallery/2019/en57_komunikaty.png -> identyczny ALE z kabiną EN57AKŁ z najnowszego wydania M19.01
2) screen przedstawiający zewnętrzny widok EN57AKŁ, lato, pełne słońce, najlepiej na scenerii Bałtyk.

Propozycje poproszę na PW :)

20
Szanowni Użytkownicy!

W ramach corocznej aukcji WOŚP Wydział Promocji wystawił na charytatywnej licytacji KALENDARZ TRÓJDZIELNY 2019 prezentujący zdjęcie pulpitu symulatora lokomotywy ET41 Oświęcimskiego Klubu Modelarzy Kolejowych "Piętrusek". Kalendarz oraz aukcję przygotował @miko22.


Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w licytacji :)
~Wydział Promocji


Edit.: 14.01.2019 - aukcja zakończona kwotą 102,50 PLN. Gratulujemy zwycięzcy!

21
Pomoc doraźna / MaSzyna 18.12 - problemy
« dnia: 05 Grudnia 2018, 23:42:51 »
Wątek założony w celu zgłaszania nieprawidłowości zaobserwowanych w MaSzynie w wydaniu 18.12. -> https://eu07.pl/pobierz/

Proszę pamiętać o:
 • dokładnym opisie problemu (jaką lokomotywę uruchamiasz, na jakiej scenerii, co się dzieje);
 • w przypadku crashy i błędów graficznych, informacji o konfiguracji sprzętowej (procesor, pamięć karta graficzna i wersja sterowników do niej – szczególnie ta informacja jest cenna);
 • pliku log.txt, umieszczonym jako załącznik do wiadomości; znajduje się on w katalogu głównym symulatora; UWAGA! Należy sprawdzić, czy w starterze Rainsted zaznaczona jest opcja Zapisywanie przebiegu symulacji w "log.txt"; znajdziesz ją w zakładce "Ustawienia"; log musi być z uruchomienia, w którym wystąpił błąd (nie generuj pliku log na innej, działającej scenerii, i w przypadku korzystania z innego taboru, tylko po to, żeby był); Jeśli błąd dotyczy nie podania jakiegoś sygnału lub utknięcia AI na szlaku, należy ustawić kamerę w/obok takiego pojazdu i wcisnąć F12 po czym rozwinąć zakładkę AI scan table.
 • w przypadku crashy pliku .dmp; jeżeli się nie wygenerował poinformować o tym
 • w przypadku podmiany składów, pliku $sceneria.scn, umieszczonym jako załącznik do wiadomości; znajduje się on w folderze scenery;
 • ewentualnie screenie obrazującym problem (przypominamy o Regulaminowym umieszczaniu screenów); Na screenie powinny być wyświetlone informacje diagnostyczne, czyli stan błędnie zachowującego się pojazdu, lub współrzędne miejsca z błędnie umieszczonymi obiektami.
Wiadomości raportujące błędy, a będące nieprzydatne do ich lokalizacji/usunięcia, będą przenoszone na bocznicę.

Prosimy nie zgłaszać w wątku problemów wynikających z nieprawidłowej instalacji paczki, bądź własnych w niej modyfikacji!

Przed napisaniem wiadomości prosimy przeczytać plik informacyjny readme.html i poszukać w nim rozwiązania swojego problemu.


Ewidentne braki w funkcjonowaniu pojazdów, oskryptowaniu scenerii, o których jesteś przekonany, że nie leżą po twojej stronie klawiatury, proszę zgłaszać bezpośrednio w BUGTRACKERZE PACZKI CAŁOŚCIOWEJ. Tu mają dużą szansę zaginąć.Osoby które pobrały patch przed godziną 20:50 06.12.2018 proszone są o pobranie poprawki. http://stuff.eu07.pl/1812HF.zip

22
Bieżące Symulatorowe / Zadanie 1
« dnia: 22 Października 2018, 17:02:52 »
Zadanie 1:
- zamień położenie wagonów (kuszeta w miejsce bohuna i odwrotnie)
- wagon nie może wjechać na most, lokomotywa musi skończyć pracę na tym samym torze
- rozjazd zmieniamy t / shift+t

Plik należy wypakować w głównym katalogu Symulatora.

23
Pomoc w tworzeniu / Poszukuję modelarza do dłuższej współpracy
« dnia: 12 Października 2018, 00:24:39 »
Wracam do aktywności twórczej. Poszukuję modelarza do do współpracy, modele które będzie trzeba wykonać to: mała architektura peronowa, duża architektura peronowa, budynki zwykłe i dworcowe, charakterystyczne budowle realistyczne, modele mostów itd.

Zapewniam materiały zdjęciowe, wymiary obiektów, wsparcie merytoryczne. Lekko licząc ~80-100 modeli o różnym stopniu zaawansowania.

24
Bieżące Symulatorowe / Ostrzeżenie zdrowotne
« dnia: 29 Maja 2018, 22:27:49 »
Powinniśmy dodać do readme, gdzieś na górze ostrzeżenie zdrowotne:

Cytuj
Ostrzeżenie dla użytkowników gier wideo
Ataki padaczkowe
Niektóre osoby narażone na działanie migającego światła lub pewnych jego naturalnych
kombinacji mogą doznać ataku padaczkowego lub utraty przytomności. Przypadłości
te mogą wystąpić podczas użytkowania gier komputerowych u osób, u których nigdy
wcześniej nie rozpoznano padaczki, lub które nigdy wcześniej nie doznały ataków
padaczkowych.
Atak padaczkowy może mieć następujące objawy: zawroty głowy, zaburzenia wzroku,
skurcze mięśni oczu lub innych mięśni, chwilowa utrata przytomności, zaburzenia błędnika,
mimowolne odruchy lub drgawki, dezorientacja. Powodowane przez atak mimowolne
odruchy lub utrata przytomności mogą prowadzić do urazów, powstałych w wyniku upadku
lub uderzenia w znajdujący się w pobliżu obiekt.
W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów należy natychmiast przerwać grę
i skonsultować się z lekarzem. Rodzice powinni zwracać uwagę lub pytać się dzieci, czy nie
występują u nich wymienione objawy – niektóre dzieci lub nastolatki są bardziej podatne na
ataki padaczkowe od innych. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia ataku, należy przestrzegać
poniższych zaleceń:
• Nie siedź zbyt blisko ekranu.
• Graj na niezbyt dużym ekranie.
• Upewnij się, że pomieszczenie, w którym grasz, jest dobrze oświetlone.
• Nie graj, jeśli odczuwasz zmęczenie lub chce Ci się spać.
Jeżeli u użytkownika (lub kogoś z jego rodziny) wystąpiły kiedykolwiek objawy padaczki
lub padaczka, przed rozpoczęciem gry należy zasięgnąć porady lekarza.

Cytuj
Ostrzeżenie dotyczące ataków epileptycznych o podłożu wizualnym
Bardzo niewielki odsetek osób może doznawać ataków epilepsji na skutek oddziaływania pewnych efektów wizualnych, w tym takich jak migające światła czy kompozycje obrazów spotykane w grach wideo. Nawet u osób bez historii tego typu objawów mogą występować niezdiagnozowane schorzenia wywołujące takie ataki epileptyczne o podłożu wizualnym podczas oglądania gier wideo.

Ataki te mogą się objawiać w różny sposób, na przykład zawrotami głowy, zaburzeniami widzenia, drganiem powiek lub mięśni twarzy, niekontrolowanymi ruchami rąk i nóg, dezorientacją czy chwilową utratą świadomości. W najpoważniejszych przypadkach ataki prowadzą do utraty przytomności lub konwulsji. To z kolei rodzi ryzyko upadku lub uderzenia o przedmioty znajdujące się pobliżu, a w efekcie poważnych obrażeń ciała.

Jeśli dostrzeżesz u siebie którekolwiek z tych objawów, natychmiast przestań grać i skontaktuj się z lekarzem. Dlatego rodzice powinni obserwować dzieci lub bezpośrednio pytać je o te objawy. Największe prawdopodobieństwo ich wystąpienia istnieje u dzieci w wieku szkolnym i nastolatków,

Ryzyko zaistnienia ataków epileptycznych można ograniczyć za pomocą następujących środków:

Graj w dobrze oświetlonym pokoju;
Nie graj, jeśli czujesz senność albo zmęczenie.
Jeśli u Ciebie lub któregokolwiek z krewnych występowały w przeszłości objawy epilepsji, zacznij od skonsultowania się z lekarzem.

Cytuj
Ostrzeżenie zdrowotne
Zawsze graj przy dobrym oświetleniu. Regularnie rób piętnastominutowe przerwy co każdą godzinę gry. W przypadku odczucia zawrotów głowy, mdłości, zmęczenia lub bólu głowy przerwij grę. Niektóre osoby są wrażliwe na błyski lub migające światła lub wzory i kształty geometryczne. Mogą one mieć niewykrytą padaczkę i podczas oglądania telewizji lub gier może u nich wystąpić napad padaczkowy. Jeżeli cierpisz na padaczkę, przed grą w gry wideo skonsultuj się z lekarzem. Bezzwłocznie skontaktuj się z lekarzem także w przypadku wystąpienia któregoś z następujących objawów: zaburzeń wzroku, drżenia mięśni, innych nieświadomych ruchów, utraty świadomości, dezorientacji i/lub drgawek.

Ostrzeżenie zdrowotne dotyczące obrazu 3D:
Niektóre osoby mogą doznać dyskomfortu (zaczerwienienie, łzawienie, ból lub szczypanie oczu, przemęczenie wzroku lub mdłości) podczas oglądania obrazów wideo 3D lub grania w gry 3D na telewizorach 3D. W razie doznania takiego uczucia należy natychmiast zaprzestać korzystania z telewizora, dopóki dyskomfort nie ustanie.

Generalnie zalecamy unikanie zbyt długiego korzystania z systemu PlayStation® i robienie piętnastominutowych przerw podczas każdej godziny gry. Potrzebna długość i częstotliwość przerw może się jednak różnić w zależności od osoby – przerwy powinny być wystarczająco długie, aby ustało uczucie dyskomfortu. Jeśli objawy się utrzymują, należy skonsultować się z lekarzem.

Wzrok małych dzieci (szczególnie poniżej 6 roku życia) ciągle się rozwija. Skonsultuj się z okulistą lub pediatrą swojego dziecka, zanim pozwolisz mu oglądać obrazy wideo w 3D lub grać w gry 3D. Dorośli powinni dopilnować przestrzegania powyższych zaleceń przez dzieci.

To są trzy aktualne teksty z portali XBOX oraz PlayStation, zredaguję własny tekst i dodam do readme.html

Coś takiego:

Ostrzeżenie dla użytkowników gier komputerowych

Niewielki odsetek osób może doznawać ataków epileptycznych w skutek obserwowania efektów wizualnych takich jak migające światła czy wielokolorowe kompozycje obrazów podczas obserwacji ekranu komputera. Nawet u osób bez tego typu objawów mogą występować niezdiagnozowane schorzenia wywołujące ataki epileptyczne.

Ataki mogą objawiać się w różnorodny sposób: zaburzenia widzenia, zawroty głowy, drgania powiek i innych mięśni twarzy, niekontrolowane ruchy mięśni rąk i nóg. Poważniejsze problemy, które mogą się pojawić to dezorientacja, utrata równowagi, zawroty głowy, nieświadome ruchy, zaczerwienienie oczu, łzawienie, przemęczenie wzroku. Istnieje ryzyko upadku i doznania poważnego urazu. Największe ryzyko wystąpienia objawów dotyczy dzieci i nastolatków, dlatego też rodzice powinni obserwować dzieci podczas grania na komputerze.

Zalecenia: zawsze graj w dobrym oświetleniu, rób 15 minut przerwy na każde 60 minut spędzonych przed komputerem i odpoczywaj do momentu ustania uczucia dyskomfortu, nie siedź zbyt blisko ekranu, nie graj jeśli doświadczasz dyskomfortu lub zmęczenia. Jeśli w przeszłości u Ciebie lub u Twojej rodziny występowały objawy ataków epileptycznych - przed uruchomieniem aplikacji zalecamy zasięgnąć porady lekarza.

25
Szanowni użytkownicy!

Pod adresem https://eu07.pl/forum/index.php?action=gpdr znajdziecie obowiązującą politykę prywatności dotyczącą użytkowników niniejszego Forum.

Każdorazowa zmiana PP wymusi na użytkownikach ponowną akceptację.
Każdy nowo rejestrujący się użytkownik będzie musiał zaakceptować PP podczas rejestracji.

W razie pytań lub wątpliwości zapraszam do dyskusji, wyjaśnimy kwestie sporne i niejasne.

Administracja www.eu07.pl

26
Pomoc doraźna / MaSzyna 18.05 - problemy
« dnia: 23 Maja 2018, 21:57:54 »
Wątek założony w celu zgłaszania nieprawidłowości zaobserwowanych w MaSzynie w wydaniu 18.05.

Proszę pamiętać o:
 • dokładnym opisie problemu (jaką lokomotywę uruchamiasz, na jakiej scenerii, co się dzieje);
 • w przypadku crashy i błędów graficznych, informacji o konfiguracji sprzętowej (procesor, pamięć karta graficzna i wersja sterowników do niej – szczególnie ta informacja jest cenna);
 • pliku log.txt, umieszczonym jako załącznik do wiadomości; znajduje się on w katalogu głównym symulatora; UWAGA! Należy sprawdzić, czy w starterze Rainsted zaznaczona jest opcja Zapisywanie przebiegu symulacji w "log.txt"; znajdziesz ją w zakładce "Ustawienia"; log musi być z uruchomienia, w którym wystąpił błąd (nie generuj pliku log na innej, działającej scenerii, i w przypadku korzystania z innego taboru, tylko po to, żeby był); Jeśli błąd dotyczy nie podania jakiegoś sygnału lub utknięcia AI na szlaku, należy ustawić kamerę w/obok takiego pojazdu i wcisnąć F3 by wyświetliły się czerwone informacje diagnostyczne.
 • w przypadku crashy pliku .dmp; jeżeli się nie wygenerował poinformować o tym
 • w przypadku podmiany składów, pliku $sceneria.scn, umieszczonym jako załącznik do wiadomości; znajduje się on w folderze scenery;
 • ewentualnie screenie obrazującym problem (przypominamy o Regulaminowym umieszczaniu screenów); Na screenie powinny być wyświetlone informacje diagnostyczne spod F3, czyli stan błędnie zachowującego się pojazdu, lub współrzędne miejsca z błędnie umieszczonymi obiektami.
Wiadomości raportujące błędy, a będące nieprzydatne do ich lokalizacji/usunięcia, będą przenoszone na bocznicę.

Prosimy nie zgłaszać w wątku problemów wynikających z nieprawidłowej instalacji paczki, bądź własnych w niej modyfikacji!

Przed napisaniem wiadomości prosimy przeczytać plik informacyjny readme.html i poszukać w nim rozwiązania swojego problemu.


Ewidentne braki w funkcjonowaniu pojazdów, oskryptowaniu scenerii, o których jesteś przekonany, że nie leżą po twojej stronie klawiatury, proszę zgłaszać bezpośrednio w BUGTRACKERZE PACZKI CAŁOŚCIOWEJ. Tu mają dużą szansę zaginąć.


27
Bieżące Symulatorowe / Zmiany i korekty pliku Readme.html
« dnia: 04 Maja 2018, 21:59:51 »
W tym wątku przyjmujemy propozycje zmian w pliku Readme.html
 • zgłaszanie błędów (merytoryczne, literówki, stylistyka)
 • propozycje nowych elementów w pliku Readme
Zapraszam do dyskusji.

28
Screeny / Przedstawienie procesu twórczego na Facebooku
« dnia: 26 Kwietnia 2018, 01:50:31 »
Około 26% użytkowników (ankieta z początku kwietnia br, N=727) wskazało, że oczekuje na Facebooku pokazywania procesu twórczego nowych dodatków oraz ciekawostek. Już kilka razy tego typu posty się pojawiały na Facebooku i faktycznie zainteresowanie było nieco wyższe niż inne posty / wpisy. Wydaje mi się, że powinniśmy pójść w tym kierunku i pokazać użytkownikom, że nawet za kolejną teksturą "siudemki" kryje się ciężka i czasochłonna praca :)

W związku z powyższym zachęcam do pochwalenia się w tym wątku screenami z pracy nad nowymi dodatkami.

Robisz nowy model domku? Wskaźnika? Wagonu? Teksturę nowego wagonu czy lokomotywy? Sklejasz nowe dźwięki? Piszesz nowy scenariusz?

Podziel się screenem z prac! Nie musi być to już gotowy model wstawiony do scenerii, mile widziane są screeny zrobione jeszcze w programie do edycji 2D/3D, edycji tekstu czy dźwięku. Może być to nawet "pusty" niezmapowany / częściowo niezmapowany model. Koniecznie dodaj krótki opis tego nad czym pracujesz. Główną ideą jest pokazanie -procesu twórczego-, więc okres od momentu rozpoczęcia prac do efektu końcowego.

Zachęcam do wrzucania screenów wysokiej jakości przez http://eu07.pl/upload/ (przedrostek foto-). Ciekawe screeny zostaną wrzucone na stronę MaSzyny na Facebooku.

Zapraszam do dyskusji oraz aktywności w tym wątku.
@macius5991

29
Pomoc w tworzeniu / Baza dźwiękowa BBC
« dnia: 20 Kwietnia 2018, 07:56:10 »
BBC Sound Effects to baza ponad 16 000 dźwięków możliwych do wykorzystania bezpłatnie, dźwięki do pobrania w formacie WAV:
Cytuj
The Sound Effects are BBC copyright, but they may be used for personal, educational or research purposes, as detailed in the license.
Myślę, że można znaleźć coś ciekawego. W licencję się nie zagłębiałem, jednak powyższy opis zezwala na ich wykorzystanie w MaSzynie.

http://bbcsfx.acropolis.org.uk/

30
Bieżące Symulatorowe / Ankieta - kwiecień 2018
« dnia: 02 Kwietnia 2018, 16:42:18 »
Zapraszam do wypełnienia ankiety dla użytkowników Symulatora Pojazdów Szynowych "MaSzyna".

Od ostatniej tego typu ankiety minęło trochę czasu, wówczas wyniki dostarczyły niezwykle ciekawych informacji. W międzyczasie w Symulatorze zostało wprowadzonych kilka mniejszych i większych zmian.

Prosimy o poświęcenie około ~15 minut czasu i udzielenie rzetelnych odpowiedzi. Ankieta dostępna pod adresem: https://goo.gl/forms/T8AmUXPMulA7Y1FY2Dziękuję za wypełnienie ankiety! Zebraliśmy ponad 700 odpowiedzi, opracowane wyniki zaprezentuję w najbliższym czasie w działach devs.


Strony: [1] 2 3 ... 8