Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Grigori

Strony: [1]
1
Bieżące kolejowe / EN57 - jednorazowy stuk / uderzenie przy ruszaniu
« dnia: 04 Października 2020, 00:46:42 »
Cześć,

przeglądając ostatnio sieć trafiłem na filmik, który przypomniał mi czasy dzieciństwa, a konkretnie pewną intrygującą mnie wówczas rzecz / zjawisko. Chodzi o zjawisko głośnego stuku / uderzenia w czasie ruszania EN57. Zjawisko  to słychać na przykład na poniższym filmie w 37 sekundzie:


Zawsze nurtowało mnie pytanie co to takiego może być - tym bardziej, że nie każdy skład jakim podróżowałem cierpiał na taką przypadłość. Dźwięk ten jest strasznie głośny i objawiał się za każdym razem, gdy pociąg ruszał i przejechał kilka metrów. Zawsze po ruszeniu występował też tylko raz - wydaje mi się, że aż do kolejnego zatrzymania. Czy ktoś z Was wie co to może być i jaka może być tego przyczyna? Niestety nie udało mi się tego rozwiązać korzystając z google'a.

PS Nie jestem kimś mocno powiązanym z koleją lub znającym się na mechanice kolejowej - jednak filmik rozbudził moją niezaspokojoną z dawnych lat ciekawość :)

2
Poszukuję, chcę zrobić / Prośba o plany stacji PKP Siedlce
« dnia: 02 Sierpnia 2009, 17:32:00 »
Poszukuję planów stacji Siedlce. Jest na forum wątek gdzie są wymienione strony, z których można je pobrać, lecz niestety tej stacji tam nie ma.

3
Trasy / Po starcie AI symulator się zawiesza.
« dnia: 02 Kwietnia 2009, 16:53:33 »
Witam. Od pewnego czasu uczę robić własną scenerię. Mam problem, ponieważ kiedy AI rusza (EN57) i przejedzie kilka metrów symulator się zawiesza i nic się nie da zrobić. Dodam, że kiedy zamiast EN57 dam lokomotywę z wagonami lub bez wszystko działa jak trzeba. Wszystkie komendy związane ze startem AI odpalam Shift+1, Shift+2, Shift+3.
Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Strony: [1]