Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - TeKatka

Strony: [1]
1
Bieżące kolejowe / Drezyną ręczną po szlaku PKP
« dnia: 20 Lutego 2011, 22:02:34 »
Witam!
Chciałbym z kolegami zorganizować przejazd drezyną ręczną (prawdopodobnie udałoby się pożyczyć) na szlaku, gdzie nie ma regularnego ruchu (kursuje komunikacja zastępcza). Jeżdżą tylko drezyny z PLK w celu objazdu szlaku. Czy jest jakaś możliwość, abyśmy mogli coś takiego zorganizować? Gdzieś czytałem, że trzeba spisać umowę z PKP na wykorzystanie szlaku w celach rekreacyjnych. Czy to coś kosztuje?

Pozdrawiam!

2
Inne niekolejowe / Bez proxy nie mogę się prawie nigdzie zalogować
« dnia: 04 Lutego 2011, 20:12:08 »
Witam!
Przytrafił mi się dziwny problem. Otóż na co dzień nie korzystałem z serwerów proxy, czasami tylko kiedy była taka potrzeba. Dzisiaj chcąc się zalogować np. na wp, facebooka, youtube wyskakiwał błąd "Przekroczono limit czasu połączenia". Gadu-gadu też nie działa. Tutaj udało mi się zalogować. Korzystam z Firefoxa, ale próbowałem też na IE i Operze i jest to samo. Skanowałem Kasperkym, Combofixem, Spybotem, ale nic nie wykryło. W końcu podłączyłem na chwilę internet z Playa (przez modem USB) i wszystko śmigało. W końcu zacząłem się bawić proxy i ustawiłem pierwsze lepsze jakie znalazłem w internecie i poszło. Wydaje mi się to dosyć dziwne, że bez proxy wszystkie strony działały, ale nie dało się zalogować, a z proxy jest OK. Czy macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam!

Edit:
Mam internet z sieci osiedlowej. Możliwe, że dostawca jest winny?

3
Pomoc w tworzeniu / Ślad z GPS jako pomoc w tworzeniu trasy
« dnia: 01 Sierpnia 2010, 19:16:47 »
Witam!
Ostatnio się tak zastanawiałem, czy ślad zapisany z urządzenia GPS (np. podczas jazdy pociągiem/chodzenia po torach) można by jakoś wykorzystać jako pomoc w układaniu torów w scenerii? Pewnie nie, ale wiem, że forumowi geniusze nie takie rzeczy robili.

Pozdrawiam!

Przesuwam.
Quark-t

4
Inne niekolejowe / Uziemienie w gniazdku a w zasilaczu komputerowym
« dnia: 15 Lutego 2010, 13:53:38 »
Witam!
Kupiłem sobie niedawno nowy zasilacz komputerowy. Posiada on dodatkowy kabelek który przykręca się do obudowy komputera - jest to uziemienie zasilacza. Niestety, mieszkam w dość starym bloku i  są tu położone 2 przewody elektryczne - faza i zero. W tym wypadku ten kabel uziemiający byłby zbędny. Czy lepiej zmostkować zero z bolcem w gniazdku, czy zostawić tak jak jest (bez uziemienia i nie podłączać tego dodatkowego uziemienia zasilacza do obudowy)? Jeśli lepiej zmostkować to czy mógłbym to tak rozwiązać jak w załączniku (oczywiście to tylko prosty schemat)?

Byłbym wdzięczy za odpowiedź. Pozdrawiam!
         

5
Bocznica / Wydzielone z: *** TABOR KOLEJOWY ***
« dnia: 27 Listopada 2009, 17:29:38 »
.

Co to ma być, samowolka?
Bocznica
/ Żuk

Miałem wiadomość na ten temat. Temat miał być skasowany i dobrze się stało.
Krzysiek626

6
Tabor / WM15 nie jedzie po szynach na zakręcie
« dnia: 06 Października 2009, 15:21:19 »
Witam!
Ostatnio znalazłem jakiś dość stary model WM15. Wstawiłem ją  jako AI do scenerii i zauważyłem, że gdy jest na zakręcie, to nie jedzie po torze, tylko po mniej więcej środku toru. Kiedy wjedzie się na prostą to znów jest w porządku. Dzieje się to na wszystkich sceneriach. Czym to może być spowodowane?

7
Witam!
Trochę się uczę (na własnych błędach) w 3ds maxie. Próbuję zrobić taką bardzo prowizoryczną kabinę do pojazdu. W związku z tym mam pytania:
1.Samą "budkę" trzeba stawiać z box-ów, tak?
2.Czy na tą "budkę" oraz inne elementy można nakładać tekstury w sposób opisany w tym poście? (http://eu07.pl/forum/index.php/topic,9075.msg90693.html#msg90693)
3.Czy jak coś już się stworzy i nałoży tekstury, to wystarczy tylko wyeksportować do katalogu z pojazdem?

Pozdrawiam!

8
Pomoc w tworzeniu / Dziwny efekt exportu do t3d (w 3ds maxie)
« dnia: 12 Maja 2009, 21:09:09 »
Witam!
Mam problem. Otóż za pomocą programu/startera "Rainsted" przekonwertowałem model TEM2 z t3d do 3ds. Później "przepuściłem" przez ZModelera i zaimportowałem do 3ds-a. Następnie exportowałem znów do t3d i wstawiłem do scenerii. Otrzymałem dziwny efekt (zał.). Czy wie ktoś, jak temu zaradzić?

9
Witam!
Posiadam 2 krótkofalówki. Jedną z nich połączyłem kablem z komputerem: mini jack - mini jack + adapter (mini jack ->micro jack). Wszystko niby działa, bo jak mówię do drugiej to w komputerze słychać mnie. Jednak jeśli nie mówię nic przez kilka sekund pojawia się takie jakby stukanie. Czy jest jakiś sposób, aby je zlikwidować?

W załączniku te stukanie (przez głośniki u mnie brzmi trochę inaczej)

10
Witam!
Mam kolejny problem. Otóż chciałbym zrobić, żeby po przekroczeniu prędkości (np. 60 km/h) pociąg się wykoleił. Co trzeba zrobić, aby coś takiego mogło mieć miejsce w scenerii?

11
Pomoc w tworzeniu / Błąd przy tworzeniu terenu w 3ds Max 2008
« dnia: 19 Marca 2009, 19:51:43 »
Witam!
Czytałem już kilka wątków na ten temat, ale w żadnym z nich nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.
Chodzi o to, że gdy chcę stworzyć teren w 3ds Max 2008 (tworząc "line", oczywiście zamykając je i zaznaczając) po naciśnięciu "Delanuay mesh" -> make wyskakuje błąd "Couldn't open file for reading!".
Oczywiście mam skopiowany plik "cc3250mt.dll" ze zmienioną nazwą na "cc3250.dll". Błąd ten występuje przy różnych skryptach (i nowszych i starszych). Skrypty mam w katalogu d:\3ds Max 2008\Scripts\eu07 . Czy macie jakiś pomysł, jak ten problem rozwiązać?

12
Tabor kolejowy / Hamowanie przeciwprądem
« dnia: 01 Lutego 2009, 15:57:53 »
Witam!
Mam do Was pytanie:
Czy często stosuje się tzw. hamowanie przeciwprądem?
Z tego co się dowiedziałem to polega ono na przestawieniu nawrotnika w odwrotną stronę i ustawienie nastawnika na pozycje jezdną, z tym że dozwolona jest tylko I pozycja. Dobrze rozumuję?

13
Tabor kolejowy / Wagony drugiej klasy - przedziały pierwszej?
« dnia: 23 Stycznia 2009, 16:32:24 »
Witam!
Dziś jechałem z Polanicy-Zdroju do Kłodzka i z powrotem. Wchodzę do wagonu 2. klasy (innych nie było), a tam w każdym przedziale 6 odsuwanych foteli. Gdy wracałem do Polanicy skład prowadziła stonka z jednym wagonem drugiej klasy i jednym pierwszej klasy. Przeszedłem się po tych wagonach i w każdym przedziale było 6 miejsc w obu wagonach. Sam fakt, że jechały tylko 2 wagony już mnie zdziwił, ponieważ do Kudowy zazwyczaj jechały 3 wagony.
Czy wszędzie tak jest?


Pozdrawiam!

14
Inne niekolejowe / Transformator - czy zrobi zwarcie?
« dnia: 01 Grudnia 2008, 16:15:25 »
Witam!
Mam jakiś stary transformator 230V/16V. Moim zwyczajem jest sprawdzić coś przed podłączeniem tego do kontaktu. Mieszkam w bloku i "wywalenie" bezpiecznika często jest przyczyną biegania po piwnicy z latarką i pożyczania kluczy od administratorów budynku. Staram się tego unikać. Otóż po ustawieniu miernika na pozycję pozwalającą ustalić, czy dany przedmiot przewodzi prąd (nie wiem, jak ona się fachowo nazywa) i podłączeniu do wejścia transformatora miernik piszczy i wskazuje na wyświetlaczu coś koło "042". Czy to oznacza, że te trafo zrobi zwarcie?

Pozdrawiam!

15
Inne niekolejowe / Pozyskiwanie tlenu i wodoru przez elektrolizę wody.
« dnia: 24 Listopada 2008, 18:38:29 »
Witam!
Chciałbym pozyskać tlen i wodór przez elektrolizę wody. Podłączyłbym do baterii 9V kable, które wprowadziłbym do 2. jakiś pojemników. Pojemniki te wsadziłbym do góry dnem do wody i na każdej z końcówek dałbym kawałek blachy miedzianej. Teraz moje pytanie: w którym naczyniu będzie wodór, a w której tlen? Czy istnieje duże ryzyko, że połączą się one w stosunku 2:1 (wodór:tlen) i powstanie tzw. gaz piorunujący? Czy gaz piorunujący potrafi wybuchnąć bez żadnej iskry, czy jednak musi być podana?

Pozdrawiam!

16
Pomoc w tworzeniu / Jak zrobić okno w 3ds maxie?
« dnia: 11 Listopada 2008, 11:56:54 »
Witam!
Właśnie oswajam się z programem 3ds max. Zacząłem tworzyć jakieś prowizoryczne wnętrza. Chciałbym zrobić okno, ale nie wiem jak. Szukałem w internecie, ale nic nie znalazłem. Czy możecie mi wyjaśnić "krok po kroku" jak wykonać takie okno dowolnych wymiarów?


Z góry dziękuję i pozdrawiam!

17
Poszukuję, chcę zrobić / Poszukuję: DTR lokomotywy SP32
« dnia: 14 Września 2008, 15:26:31 »
Witam!

Poszukuję dokumentacji techniczno-ruchowej lokomotywy SP32. Grzebałem już w Internecie, ale nigdzie nie ma "paszportu SP32". Jak ktoś ma np. sam rysunek techniczny to także byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam!

18
Symulator / Za co odpowiadają dane parametry w plikach chk?
« dnia: 01 Września 2008, 13:26:00 »
Witam!

Chciałbym się dowiedzieć jakie zadania spełniają table RList i MotorParamTable w plikach *.chk lokomotyw? Bo chcę trochę się pouczyć i być może za jakiś czas zrobię jakąś fizykę do loka.
Interesuje mnie także, jak zrobić, aby w lokomotywie była przekładnia spalinowo-elektryczna? Co trzeba wpisać?

Pozdrawiam!

19
Trasy / Symek wyłącza się przy wychodzeniu z kabiny w Zwierzyńcu
« dnia: 29 Sierpnia 2008, 19:26:31 »
Witam!
Właśnie ściągnąłem sobie trasę Zwierzyniec. Odpalam misję z osobowym (tam gdzie przyjeżdża SU42) i kiedy chcę wyjść z kabiny, to MaSzyna wyłącza się i wyskakuje popularny błąd "Nastąpił problem z aplikacją MaSzyna...". To samo się dzieje, kiedy chcę przejść do tylnej kabiny. Mam EXE @Kursa. Na innych trasach nie ma takiego problemu.

Wrzuciłem loga:
http://wklej.org/id/1768/


Z góry dziękuję.

20
Bieżące kolejowe / Linia 309 pod młotek?
« dnia: 20 Sierpnia 2008, 09:30:06 »
Witam!
Ostatnio oglądałem telewizję, gdy nagle zaczęli mówić o przyszłym losie linii 309 (Kłodzko - Kudowa-Zdrój). Właśnie wczoraj byłem na stacji w Polanicy-Zdroju (bo w tym mieście żyję) i co zobaczyłem? Na peronie 2 stało ok. 50-60 osób. Akurat wyjeżdżała jakaś kolonia, dlatego było tyle ludzi, ale tutaj taka sytuacja jest bardzo częsta. Skoro ta linia jest nierentowna, to może zamiast SU42/SP32 z 3 wagonami (poza sezonem z 1) puszą jakiś szynobus, który pali kilkakrotnie mniej? Ostro na ten temat wypowiedział się burmistrz miasta Kudowa-Zdrój, który skomentował to mniej więcej tak (nie mam skąd zacytować): to tak jakby drogowcy zamknęli drogę do Wrocławia, bo jest dziurawa. Przychylam się do tej opinii. I w tym miejscu nasuwa się pytanie: Czy warto utracić linię, piękną linię, która przyczyniła się do rozwoju tak znanych kurortów?

Moim zdaniem... nie warto. A waszym?

21
Bocznica / Odp: Jak zrobić budynek np. Dworca PKP w 3ds maxie?
« dnia: 19 Sierpnia 2008, 09:45:05 »
Ja mam takie pytanie: Czy Wy także nie widzicie obrazków w poście @bohuna? Może to tylko tak u mnie jest, że ich nie ma?


Edit:

O! Ja też już widzę. Wiedziałem, że coś u mnie jest nie tak ;/

22
Bocznica / Wydzielone z [=] Serwer ruchu - pociągi towarowe
« dnia: 10 Sierpnia 2008, 09:44:51 »
Tylko musimy jeszcze przewidzieć, że dużo osób może chcieć grać.  Trzeba będzie usprawnić to. Moim zdaniem pomogłyby wielotorowe szlaki, duże stacje i jak ktoś już pisał - lokomotywownie.


Swoją drogą to pomysł bardzo mi się podoba i mam nadzieję, że nie skończy się to tylko na planach.

Wiadomo za co bocznica.
/ Żuk

23
Uruchamianie Symulatora / Maszyna wywala błąd z wagonami 5520371-1
« dnia: 09 Sierpnia 2008, 10:31:36 »
Witam!
Jeszcze wczoraj śmigałem sobie normalnie w maszynie, a dzisiaj odpalam symka i... wywala mi błąd. Odpaliłem inną scenerię i to samo. Może wstawię końcówkę loga, dot. tego błędu:

1
init
Ground init OK
Player train init: 5520371-1
Player train init failed!

Nie wiem o co tu może chodzić.  Scenerie, w których nie ma tych wagonów (np. Całkowo) chodzą normalnie. Mam EXE od KURS'a (z baterią, itp..)

24
Bocznica / Odp: Lokomotywa ET42 (112E)
« dnia: 08 Sierpnia 2008, 20:10:30 »
OK, wgrałem EXE Kurs'a, ale i tak nie działa mi elektrodynamiczny :/ Nie wiem o co chodzi.


Edit: Już w porządku. Nie przeczytałem jak używać tego hamulca :)

Następnym razem najpierw czytaj, a dopiero później pytaj. Post leci na bocznicę.

Andrzej.

25
Witam!
Chciałbym bardzo coś zrobić do symulatora. Próbowałem coś robić w 3ds maxie, ale nie wychodzi mi to. Zresztą nigdy nie byłem w czymś takim dobry. Pomyślałem, że może spróbować zrobić fizykę, ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. Czy mógłby ktoś stworzyć tutorial dotyczący tworzenia fizyki do pojazdów. Te pytanie kieruję głównie do osób które się na tym znają, takich jak szanowny kolega YB.
Dziękuję za przeczytanie tego postu i proszę o zrozumienie.

(Aha - to dobry dział?)

26
Bocznica / Wydzielone z 409Da v2
« dnia: 22 Czerwca 2008, 14:07:26 »
Witam!
Nie wiem dlaczego, ale nie widzi mi tego modelu. Na razie zauważyłem, że pliki .chk mają dużą literę "A", (np. 409Da.chk). Nie jestem pewien, ale chyba powinny być z małą literą. Jeśli się mylę to mnie poprawcie!


Czytać, czytać i jeszcze raz czytać ! Następnym razem poleci ostrzeżenie.
Bocznica.

REWIZOR

Strony: [1]