Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - adamst

Strony: [1]
1
Poszukuję, chcę zrobić / SA101/102 - poszukiwana DTR
« dnia: 27 Kwietnia 2017, 18:30:59 »
Czołem :-)
Przymierzam się do zrobienia kabiny do SA101/102. Głównie do TRS, ale oczywiście na potrzeby Maszynowe też mogę udostępnić. Materiały foto mam, ale do Trainz muszę zrobić też fizykę i sterowanie. W związku z tym prośba - czy ktoś mógłby poratować DTRką czy też instrukcją? Najlepiej do ostatniej wersji, czyli z silnikiem Deutz i przekładnią Voith.

2
Bieżące Symulatorowe / Problem z charakterystyką EU07 (6 bocznik)
« dnia: 09 Grudnia 2014, 21:19:25 »
Wygląda na to, że coś jest nie tak z charakterystyką szóstego stopnia bocznikowania. Wg charakterystyki zamieszczonej w książce (oraz opowieści z jazdy) przy prędkości 80km/h (~1500rpm) prąd po załączeniu szóstego bocznika w układzie R powinien wynosić ok. 450A. Tymczasem jest to ~600A lub więcej, i powoduje wyzwolenie przekaźnika nadmiarowego.

3
Trasy / MZD - pora dnia na nowych exe
« dnia: 12 Grudnia 2007, 12:04:46 »
Witam. Ponieważ Mariusz1970 w październiku pisał, że Winger wydał zgodę na publikację tej trasy, pozwalam sobie zadać pytanie jej dotyczące.

Trasę ściągnąłem daaaaaawno temu, jak wisiała na stronie Wingera (jakos przypadkiem tam trafilem). Co mnie wtedy uderzyło, to zmieniająca się pora dnia (rozjaśniające się niebo) - i to na exe 220204. Ale właśnie - było to jedyne exe, na którym ów efekt działał. Na żadnym nowszym tego nie ma - niebo jest cały czas ciemne.

Czy ktoś wie, jak ten efekt został zrobiony, ew. jak go uruchomić na nowszych exe? (Bo jest dużo lepszy niż dzień/noc z komendy time, ze względu na brak dokuczliwej mgły).

4
Problem dotyczy wersji 160704:
Wczytywanie przebiega prawidłowo (nie ma komunikatów o brakujących teksturach czy obiektach) lecz niektóre obiekty nie są wyświetlane.
Przykłady:
 * Brak wózków w siódemce - nie brak tekstury, ale brak CAŁEGO obiektu - widać po prostu same koła
 * Brak części semaforów - np semafor świetlny jest wyświetlany jako słup i daszki nad światłami. Brak czarnego tła, a same światła są rozmiaru jednego piksela
 * Brak słupów trakcyjnych

Karta graficzna to VIA/S3 UniChrome Pro zintegrowana z płytą główną. Zmiany sterowników nie pomagają. System WinXp Home SP2, Proc Sempron 2800+, 512MB RAM. Problem pojawił się niedawno, i nie wiem z czym jest związany - jakis czas temu wszystko działało prawidłowo. Obecnie od kilku dni system jest po reinstalacji i całkowitym formatowaniu partycji systemowej, symulator również przeinstalowałem i nadal występują w/w błędy. Co ciekawe na exe 220204 wszystko wyświetla się prawidłowo.

PS problem występuje tylko w trybie pełnoekranowym. W oknie wszystko wygląda OK (tyle że FPS i tak b. niski drastycznie spada)

SCREEN: (siódemka bez wózków)

5
Symulator / EN57 - patyki
« dnia: 20 Września 2004, 11:40:36 »
Co trzeba zmienić w pliku .chk albo .mmd kibla, żeby na starcie miał troche powietrza w zbiorniku?? Obecnie jest pusty, wskutek czego nie można patyków podnieść (bo w przeciwieństwie do EU07 nie ma malej sprezarki), chyba ze sie wyłączy zależność od trakcji i najpierw się podpompuje sprężarką, ale to bez sensu...

Strony: [1]