Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - El Mecánico

Strony: [1] 2
1
Forum / Przewijanie do nieprzeczytanych w bugtracker'ach
« dnia: 27 Marca 2017, 15:21:28 »
Dało by radę opanować, aby po kliknięciu w "Nowe" przy temacie w bugtracker'ach przewijało do nieprzeczytanych wpisów, tak jak to działa na reszcie forum?

2
Wydział zamówień / Schematy elektryczne
« dnia: 25 Marca 2016, 21:49:56 »
Poszukiwane wszelkie schematy elektryczne lokomotyw, najlepiej EU(P)07, ET22, ET41, ET42, SM42, ST44, SM48, każda inna którą uda się zdobyć. Koledze udało się wkompilować LD w exe, teraz trzeba schematy w postać użyteczną przerabiać :D

3
Bieżące kolejowe / Aplikacja do liczenia cyfry samokontroli
« dnia: 25 Marca 2016, 21:24:28 »
Jak w temacie, pozwoliłem sobie popełnić takową apkę dla Androida: http://eu07.pl/userfiles/4109/priv-EVN.zip
Na dzień dzisiejszy liczy cyfrę samokontroli, oraz rozpoznaje rodzaj pojazdu i dla pojazdów trakcyjnych - ich rodzaj.
Docelowo będzie pełna analiza numeru EVN.
PS. Jeśli wybrałem zły dział to poproszę o przeniesienie.

4
Bieżące kolejowe / ET41-104 - co i kiedy się stało
« dnia: 27 Maja 2015, 21:02:47 »
Jak w temacie, wiem, że jest po wypadku, ale nie wiem gdzie, kiedy i co dokładnie się stało. Czy ktoś z forumowiczów wie coś na ten temat i mógłby się tym podzielić?

PS. Tak, pytałem wujka google, bez skutku.

5
Bieżące kolejowe / Watpliwosci dotyczace sygnalizacji
« dnia: 17 Marca 2015, 22:37:07 »
To samo z dolnym pomarańczowym. Gdy "zapalę" tylko dolne pomarańczowe jest napisane że to sygnał wątpliwy, a tak nie jest.
Jest to sygnał wątpliwy! Miejsce zapalenia się światła pomarańczowego ma kardynalne znaczenie, poniżej komory światła czerwonego dotyczy tego semafora, powyżej - następnego.

Cytuj
W E1 masz pokazane obrazy które coś oznaczają. Komora semafora nie ma znaczenia. Więc jedno pomarańczowe gdziekolwiek się pojawi oznacza, że następny na stój. Oczywiście najczęściej jest tak jak przyjąłeś.
W instrukcji Ie-1 jak byk świeci się w komorze górnej przy S 5.

6
Na warsztacie / Symulator obwodów sterujących - MaSzynaLD
« dnia: 03 Stycznia 2014, 16:56:42 »
Jakiś czas temu zabrałem się za moduł symulatora obwodów sterujących, zarówno lokomotywowych jak i USRK. Niestety z barku czasu idzie mi to jak krew z nosa;/ Jak na razie mam szkielet obiektowy (całość powstaje w C++, standard ISO C++11), obecnie powstają metody które na tych obiektach mają ładnie i szybko operować.
Założenie koncepcyjne jest, że program z postaci diagramu drabinkowego kompilowany jest na swego rodzaju zestaw map i masek binarnych. Zmiana któregoś z sygnałów wejściowych ma powodować nałożenie na mapę odpowiedniej maski, przez to błyskawicznie dostajemy odpowiedź symulatora. Tam gdzie mają występować naturalne opóźnienia działania (przekaźniki zwłoczne, urządzenia elektropneumatyczne) wystarczy w diagramie użyć elementu zwłocznego i ustawić odpowiedni czas.
Przypomina sprzętowy sterownik PLC? I tak ma być:D Różnica jest tylko taka, że diagramy nie będą przetwarzane w kółko, lecz ewaluacja będzie wyzwalana przez zmiany stanów wejść (akcja użytkownika programu, przejechanie nad rezonatorem, zajęcie/zwolnienie toru, itp) oraz po zliczeniu opóźnienia na timerze elementu zwłocznego.

Jeśli są osoby chętne przyjrzeć się temu kawałeczkowi kodu który już istnieje (trochę słabo skomentowany) i coś do niego dołożyć, to na razie proszę na PW (nie mogę się dostać do repo na symkowym serwerze).

  Dodano: 07 Stycznia 2014, 13:25:52
Tymczasowo postawiłem repo projektu na SourceForge (na serwerze maszynowym ciągle nie ma dojścia). Adres: https://sourceforge.net/projects/maszynald/. Dostęp do źródeł również przez git i mercurial.

7
Forum / Pole dla identyfikatora na Skypie w profiu użytkownika
« dnia: 03 Stycznia 2014, 17:52:24 »
Mamy w profilu pola na identyfikatory na ICQ, GG, MSN i YIM. Nie wiem ile osób, i czy w ogóle ktoś korzysta z MSN lub YIM, ale pewnie większość ma Skypa. Czy można by było zamiast MSN lub YIM zrobić pole na identyfikator na Skypie? Wiem, mam wpisany numer GG, jest PM, przez które to można zapytać o ID na Skypie, ale w pewnych sytuacjach było by łatwiej (przynajmniej dla mnie), jeśli osoba chcąca nawiązać kontakt przez Skypa od razu zobaczy ID na profilu.

8
Pomoc w tworzeniu / SVN, Git czy Mercurial?
« dnia: 28 Lutego 2013, 21:44:22 »
Zastanawiam się jaki system kontroli wersji wybrać dla projektu modułu Ladder Diagram do MaSzyny. Projekt wrzuciłbym na SourceForge, ze względu na to, że jest darmowy i daje na prawdę wiele możliwości (między innymi do wyboru trzy systemy kontroli wersji). Pewnie padnie pytanie po kiego w ogóle kontrola wersji - bo jak więcej ludzi nad tym siądzie niż tylko ja to będzie to wydajniejsze, stabilniejsze i w ogóle lepsze.
PS. Źródeł samej MaSzyny i tak tam nie będzie (bo tak po prawdzie to dla potrzeb LD i tak nie są potrzebne), więc nie ma obaw o wyciek.

9
Forum / "Zgłoś do moderatora" dla PM
« dnia: 14 Stycznia 2013, 21:33:24 »
W związku z otrzymaniem ostatnio od pewnej osoby PM o niezbyt ciekawej treści (poważne naruszenie netykiety i regulaminu) wnosze o wprowadzenie kontrolki jak w tytule, której to użycie powodowało by możliwość podglądu zgłaszanej wiadomości dla grup admin/moder

10
Szukam informacji odnośnie sterowania i pracy urządzenia zmiany kierunku jazdy w pojazdach kolejowych elektrycznych i spalinowych z przekładnią elektryczną. Konkretnie w których typach pojazdów nawrotnik zawsze jest ustawiony w jedną z pozycji skrajnych, a w których występuje jeszcze pozycja zerowa. Potrzebne do LD.

PS. Wiem, na niektórych typach niema w ogóle nawrotnika jako takiego, bo jego styki są na wale kułakowym (np Skoda 140 vel CD499.0), jakkolwiek poproszę również o wskazanie innych typów o takim rozwiązaniu.

11
Inne niekolejowe / Zaproszenie na obserwacje astronomiczne
« dnia: 16 Lipca 2012, 20:51:47 »
W dniach od 25 lipca do 1 sierpnia oraz od 12 do 19 sierpnia zapraszam do siebie (okolice Oświęcimia) na obserwacje astronomiczne. Oczywiście pod warunkiem bezchmurnej pogody. Do dyspozycji teleskop systemu Newtona o aperturze 200mm i ogniskowej 800mm. Jest to okres aktywności roju perseid (maximum przewidziane na 12 sierpnia, ZHR~100), więc może uda się zorganizować obserwację w pozycji leżącej (ale bez wcześniejszego aplikowania "ścinaczy":P). Wstęp oczywiście bezpłatny, bez ograniczeń wiekowych. Pytania proszę zadawać w wątku, zgłoszenia na PW.

12
Inne niekolejowe / Poszukiwany algorytm
« dnia: 23 Maja 2012, 19:28:21 »
Googlam od zeszłego tygodnia w poszukiwaniu algorytmu przeliczania daty na format Unix. Wiem, są w bibliotekach programistycznych gotowe metody, sęk w tym, że nie znalazłem implementacji w C, tylko deklaracje nagłówkowe. Jeśli ktoś zna ten algorytm (ma gdzieś zanotowany), to bardzo serdecznie proszę o podzielenie się:)

13
Bocznica / Potrzebna identyfikacja loka/mechanika
« dnia: 28 Grudnia 2011, 22:05:56 »
Otóż, dzisiaj (28.12.11) godzina 22.30 (tak plus minus 5 minut) wyjeżdża z Wadowic w kierunku Bielska pociąg prowadzony budyniem. Niestety słońce palące się na tylnym badylu było na tyle oślepiające, że numerów nie szło się dopatrzyć. Jeśli ktoś jest w stanie zidentyfikować lokomotywę, no i tego co za kieratem siedział i przedniego badyla pod oszronionym drutem nie podniósł, to będę wdzięczny.
Pozdrawiam:)

14
Bieżące Symulatorowe / Dyskusja o AI w MaSzynie
« dnia: 14 Czerwca 2011, 16:09:07 »
Zadam pytanie pomocnicze. Czy AI prowadzący skład robi hamowanie kontrolne? Mam bowiem pomysł. W czasie kontrolnego AI powinno zapamiętać kilka współczynników, głównie opóźnienie ruchu na pierwszej, drugiej, i ew. trzeciej pozycji hamowania służbowego oraz czas pełnego luzowania z tej pozycji. Co potem z tym robi? AI wiedząc jak daleko ma do semafora (widzi w ogóle tarcze?) czy do ograniczenia, policzy jakie hamowanie wdrożyć i jak długo hamować, żeby się zatrzymać pięknie przed S1 czy wjechać na odcinek z ograniczeniem prędkości.

Ponieważ dygresja dość mocno się rozbudowała, za sugestią @youBy'a wydzielam.
Quark-t

15
Tabor kolejowy / Kathrina
« dnia: 25 Kwietnia 2011, 19:19:46 »
Co prawda dość to stare, ale że nie znalazłem niczego na ten temat na forum więc zamieszczam. Najpierw link: http://itlpolska.com.pl/?lang=pl&site=album&id=5. Jest tam mała galeryjka ciekawie odmalowanego gagarina:) Żeby nie było, smoki zostały wykonane na zlecenie ITL, nie jest to graffiti napaćkane sprejami gdzieś na bocznicy.

16
Tabor / Błąd w gagarinach
« dnia: 24 Sierpnia 2010, 14:04:04 »
Każdy jeden z PC2009 mam błąd w .chk, linijka 9. Brakuje:
CompressorPower=Converterprzez co trzeba włączać sprężarkę z palca, a jak powszechnie wiadomo, kompresor jest napędzany z wału i sterowany autonomicznie.
PS. Czy wystawić poprawione .chk do testu?

17
Inne niekolejowe / DARKASTRO 2010
« dnia: 14 Maja 2010, 20:41:48 »
DARKASTRO 2010 to nazwa kolejnego, wakacyjnego zjazdu Stowarzyszenia POLARIS - OPP organizowanego w terminie 07-15 sierpnia br. na wzór corocznych, letnich obozów od ponad 15 lat. Tym razem tematyką przewodnią jest ochrona ciemnego nieba i obserwacje astronomiczne, a hasło "Poznaj ciemną stronę nocy..." odnosi się oczywiście do wyjątkowej tematyki "Dark-Sky" prowadzonej przez naszą organizację od 2005 roku w ramach programu Ciemne Niebo...

Więcej.. >>

18
Symulator / [solved] Błąd w exe?
« dnia: 15 Marca 2010, 13:32:04 »
W dokumentacji spalinówki jest napisane:

Cytuj
   - CompressorPower (zasilanie sprężarki)
      - Main (WN)
      - Converter (sprzęgnięte z przetwornicš)
      - Brak wpisu (zasilanie NN z włšcznikiem)
Przy wpisie "Converter" sprężarka powinna ruszać sama od razu po uruchomieniu silnika spalinowego, bo jest fizycznie z wałem połączona (no, przez przekładnie), ale... nie startuje, trzeba wcisnąć klawisz "C";] (exe PC2009). Błąd w exe?


   « Dodano: 15 Marca 2010, 13:45:26 »
Już wiem, exe jest czułe na umiejscowienie wpisu. Jeśli nie będzie w grupie "Brake" tylko gdzieś indziej, to nie zostanie on wzięty pod uwagę;]

19
Bocznica / Odp: Traxxy w PR!
« dnia: 28 Listopada 2009, 21:31:10 »
Taa.. Zwalniają wszędzie ludzi niezgodnie z kodeksem pracy i to bez odprawek <ciach>
A gdzie to i w jaki sposób rozwiązują umowy niezgodnie z kodeksem pracy?

Bocznica.
Krzysiek626

20
Bieżące kolejowe / Upadłość PR
« dnia: 30 Października 2009, 12:19:11 »
No p Przed chwilą w Radiu ZET poleciało, PR wszczyna procedurę upadłościową. Mówili, że mogą pociągnąć za sobą resztę grupy PKP. Czyżby zapowiadany od dawien dawna przez forumowych (i nie tylko) wieszczów koniec PKP stawał się rzeczywistością na naszych oczach?

Krzysiek626

21
Infrastruktura kolejowa / Budynek i kawałeczek stacji Dwory
« dnia: 30 Czerwca 2009, 20:13:42 »
Gdyby się komuś przydało, czysto poglądowe, niektóre w fatalnej jakości (Nokia E51), zdjęcia budynku stacji, trzech budyneczków o bliżej nieokreślonym dzisiaj wykorzystaniu, przejścia nad torami, zachodniej części stacji i paru innych pierdołek. Jeśli ktoś reflektuje, to w wolnych chwilach mogę spróbować powalczyć kompaktem.
Aha, minimalnie mi zwiał railowski czelendżer, a chciałem złapać jego dach;]

Edit: 20 minut się ładowało;], proszę:

http://eu07.pl/userfiles/4109/foto-Dwory.rar

22
Trasy / Poszukiwany plik: sts1dkn.t3d
« dnia: 14 Czerwca 2009, 18:26:20 »
Jak w temacie, szukajka forumowa ani plikowa nie znajdują.

Przenoszę.
Akvin

23
Bocznica / Odp: Najlepsze screeny
« dnia: 24 Kwietnia 2009, 00:06:58 »
No jak się tak patrzy na niektóre screen'y to aż żal, że MaSzyna nie obsługuje antyaliasing'u, bo nie można by screen'a odróżnić od zdjęcia:)

24
Inne niekolejowe / Kurs Pythona
« dnia: 13 Kwietnia 2009, 17:52:14 »
Jak w temacie, prosiłbym o polecenie mi jakiegoś w miarę dobrego kursu języka Python, ew. jeśli ktoś czuje się na siłach nauczyć go mnie (znam C/C++ oraz Pascala, kiedyś nawet się Fortrana uczyłem), to zapraszam na gg/PM.

25
Symulator / Próba szczegółowa/uproszczona a scenariusze
« dnia: 02 Marca 2009, 13:49:46 »
Otóż zauważyłem, że w praktycznie żadnej scenerii nie jest to uwzględnione, tylko wszyscy na upartego robią na szybko, czyli piszą scenariusze tak, że po najechaniu na skład, praktycznie od razu dostajemy wyjazd. Nie wiem czy są na PKP czy u prywaciarzy są jacyś superrewidenci, którzy szczegółową robią szybciej niż się skład popełnia, ja takich nie znam. Więc zwracam się z małym apelikiem: dajcie te pół godziny minimum od najechania na skład do postawienia wyjazdu, przy obrotniku chociaż z 10 minut.

26
Forum / Problem z wysyłaniem zgłoszenia do moderatora
« dnia: 17 Lutego 2009, 00:04:16 »
Otóż wygląda to tak (u mnie, nie wiem, czy ktoś jeszcze ma podobnie), że po napisaniu zgłoszenia i naciśnięciu "Wyslij", serwer jakby się zacina i trzeba bardzo długo czekać na jego odpowiedź. Zdarzża się nawet, zwłaszcza na komórce, że przeglądarka wywali błąd "przekroczono limit czasu żądania". No chyba, że to za zawalanie moderatorów robotą:-D

27
Forum / Czy można zapożyczyć regulamin?
« dnia: 09 Stycznia 2009, 11:42:29 »
Jak w temacie, czy można użyć regulaminu forum eu07.pl jako bazy dla regulaminu innego forum? Oczywiście w treści dopisałbym, że na nim bazuje.

28
Inne niekolejowe / Szczęśliwego Nowego Roku
« dnia: 01 Stycznia 2009, 00:19:59 »
Szczęśliwego Nowego Roku Astronomi:)
Inauguracji mi osobiście się udała, widziałem M1 Krab, obiekt na ktory całe życie czekałem. Niniejszym ogłaszam, że rok się uda:D

29
Inne niekolejowe / Hardcorowe focenie
« dnia: 29 Listopada 2008, 12:54:21 »
Jadę sobie dzisiaj przez wiadukt w Oświęcimiu, godzina 12.10, patrzę, jakiś ktoś z aparatem stoi foci wyjazdowe na Bieruń, a deszcz konkretny. No nic, skupiłem się na prowadzeniu. Za jakieś dwadzieścia minut jadę znowu, ten dalej foci, teraz wyjazdy na Krakowy. Tym razem się przyjrzałem, miał kamizelkę z logo "Drogi i Mosty". Teraz mam zagwozdke, czy to pracownik robi dokumentację i bierze za warunki pracy, czy jakiś Maniak Koleji się poświęca. A może to któryś z Was?:D

30
Pomoc doraźna / Uwaga na ServicePack3 do WinXP
« dnia: 17 Listopada 2008, 00:59:50 »
Otórzż po zainstalowaniu tego badziewska z symkiem dzieją się jaja. Na exe z diselpacka nie ma dźwięków silnika spalinowego, na nowym exe yB ()testowym jeszcze) nie działa pomocniczy i odluźniacz. Sprawdzę jeszcze czy nie ma jakichś dziwnych zachowań w exe Kursa i jakimś starszym.
Do czasu znalezienia rozwiązania zagwozdki proponuję trzymać się z daleka od SP3.REWIZOR

Strony: [1] 2