Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - filip2h

Strony: [1] 2
1
Pomoc doraźna / Problem z multisampling i pełnym ekranem
« dnia: 19 Listopada 2012, 16:03:25 »
Witam!

Pojawił się pewien problem, który nie wiem jak rozwiązać. Gdy wpisuję wartość większą niż 0 w multisampling przy wyświetlaniu pełnoekranowym pojawia mi się czarny pasek po lewej stronie ekranu i mniejszy na górze. Tak jakby symulator miał problem z dostosowaniem wymiarów do pełnego ekranu. Sprawdzone na 3 exe.
Rozdzielczość w starterze, jest taka jak rozdzielczość monitora. Zastanawiające jest też to, że po zrobieniu printscreena wszystko jest okej i w rozdzielczości monitora - czyli że nie wyświetlają się ani czarne paski ani rozdzielczość nie jest o mnie zmniejszona.

2
Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei serdecznie zaprasza 20 maja 2012 roku na przejazd pociągiem retro z Nowego Sącza do Chabówki połączony z prezentacjami gmin na trasie przejazdu oraz mnóstwem atrakcji.

Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się pod tym linkiem:
http://smk-ns.pl/retro2012.htm


Bez Ciebie nie jedziemy! :)

Jeśli ktoś ma pytania dot. imprezy, można zadawać je w tym wątku, bardzo chętnie odpowiem.

3
Bocznica / Odp: Dni Techniki Kolejowej 2011
« dnia: 04 Maja 2011, 13:48:57 »
Oczywiście Nowy Sącz w tym roku będzie brał udział w imprezie.
Planu jako takiego jeszcze niema, ale mogę szepnąć że NEWAG chce się zaprezentować w tym roku od środka i Cargo pokaże swoją najnowszą halę do obtaczania zestawów kołowych na szopie. Powiem szczerze, widziałem i robi wrażenie – pomieszczenie na miarę XXI w. :)
PLK także coś pokaże napewno czyli: nastawnia oraz maszyny. Najprawdopodobniej Energetyka ze swoim pojazdem do naprawy sieci trakcyjnej oraz SMK Nowy Sącz – czyli nasza izba tradycji :)
Termin jak zawsze – jeden dzień – sobota.

4
Witam, po ustaleniach z Rewizorem i otrzymanej zgodzie na zamieszczenie tego postu zamieszczam informację o majowej imprezie Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei. Jeśli ktoś miałby jakieś pytania, mogę odpowiedzieć gdyż jestem w koordynatorem grupy organizacyjnej.

Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei serdecznie zaprasza na imprezę regionalną pt.:
"Kolej na majówkę! Parowozem przez Galicyjską Kolej Transwersalną"
która odbędzie się w dniu 29 maja 2011 roku.

Program imprezy obejmuje:

- Przejazd pociągiem retro złożonym z lokomotywy parowej oraz zabytkowych wagonów pasażerskich na trasie Nowy Sącz – Chabówka,
- Pikniki regionalne na stacjach: Limanowa, Dobra k. Limanowej, Kasinia Wielka, Mszana Dolna, Rabka Zdrój połączone z prezentacją walorów turystycznych poszczególnych gmin regionu (postoje po 20-30min),
- Zwiedzanie Izby Tradycji Nowosądeckiego Węzła Kolejowego wraz z przewodnikiem od godziny 9:00,
- Zwiedzanie Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce,
- Powrót wynajętymi autokarami do Nowego Sącza,(autobus skomunikowany w Nowym Sączu z pociągiem Przewozów Regionalnych do Tarnowa o godzinie 18:47)

W trakcie imprezy uczestnikom towarzyszyć będą przewodnicy PTTK, którzy opowiedzą o ciekawostkach turystycznych regionu i nie tylko,

Dla uczestników przewidziane także liczne atrakcje i niespodzianki!

Rozpoczęcie imprezy o godzinie 9:30. Wyjazd pociągu retro ze stacji Nowy Sącz o godzinie 10:15 (pociąg retro będzie oczekiwał na pociąg Regio z Krakowa), przyjazd do skansenu w Chabówce około 16:00. Bilety w cenie 55 zł do nabycia :

- Kasy biletowe Przewozów Regionalnych (Nowy Sącz oraz Kraków Główny) od 14.05.2011,
- Zgłoszenia na e-mail: kolejowamajowka@op.pl, zgłaszający otrzyma numer konta do wpłaty oraz informację o sposobie odbioru biletu,
- Rezerwacja telefoniczna oraz informacja pod numerem:694-165-021,

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Dziecko do lat 7 podróżuje bezpłatnie pod opieką obojga rodziców, w tym przypadku organizator nie gwarantuje oddzielnej rezerwacji na miejsce siedzące dla dziecka.

Od osób fotografujących skład na trasie nie będzie pobierana żadna opłata. Jeżeli ktoś z fotografujących pragnie finansowo wesprzeć organizację pociągu, prosimy o dowolny datek na fundusz remontowy Izby Tradycji Kolejarzy Węzła Nowosądeckiego (numer konta na stronie www.smk-ns.pl/wsparcie.html)

Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie!

Współorganizatorzy: Powiat Nowy Sącz, Miasto Nowy Sącz, Gmina Limanowa, Powiat Limanowa, Miasto Limanowa, Gmina Dobra, Wieś Kasina Wielka, Miasto Rabka Zdrój, PTTK odział w Nowym Sączu, Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu,
Partner: Przewozy Regionalne
Patronat Medialny: Sądeczanin, Dziennik Polski, Radio Kraków, Radio Eska, TV-NS, Regionalna Telewizja Kablowa, e-ns.pl.

http://www.smk-ns.pl/retro2011.html

Akceptacja.

REWIZOR

5
Bocznica / Nieścisłości między SRJP na PR.pl a Hafasem
« dnia: 30 Września 2010, 22:17:14 »
Witam, w niedzielę wybieram się na CMK do Włoszczowy Północ w celach fotograficznych. Przygotowałem sobie na podstawie tabel ze stron przewozyregionalne.pl poglądowy RJ wszystkich pociągów dla stacji Włoszczowa Północ. Po zweryfikowaniu tego w hafasie na pkp.pl większość pociągów się nie zgadza i nawet jeśli chodzi o dokładną godzinę wyjazdu ze stacji początkowej.

W zamieszczonych poprawkach na stronie Przewozów regionalnych nie ma nic na tabelę 100. Co może być przyczyną rozbieżności i gdzie można znaleźć aktualną tabelę? Bo niestety w  hafasie to dużo nieprzyjemnej zabawy.


BTW strona Inter City nie działa także nawet tam nie mogę nic zobaczyć.

6
Bocznica / Problem z silnikiem w samochodzie.
« dnia: 25 Września 2010, 11:36:08 »
Witam, wybaczcie że piszę u nas na forum o temacie zupełnie kuriozalnym, ale mam problem a przy takiej dużej społeczności ktoś mi może coś doradzi.

Posiadam samochód Peugeot 206 z silnikiem benzyna/gaz 1.6 110 KM. Instalacja gazowa ma około dwa miesiące. Filtr powietrza do silnika, oleju oraz olej został wymieniony tydzień temu. Wczoraj wróciłem z dosyć długiej trasy Nowy Sącz - Łupków - Nowy Sącz. O ile w pierwszy dzień jazdy nic się nie działo to na drugi dzień załączyło mi się automatyczne ssanie i silnik pracował na wyższych obrotach niż powinien - jakieś 1,3 tys obrotów. Notorycznie mi gasł przy jałowym biegu. Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów przestał gasnąć lecz dalej pracował na ssaniu. Po dojechaniu do Sącza, nagle zaczął znowu gasnąć i po którymś zapaleniu silnika na jałowym biegu ledwo wkręcał się na 2,3 tys obrotów. Nie wiedziałem co jest, więc nawet rozpiąłem akumulator i podpiąłem ponownie. Po tym kilka razy jeszcze startowania silnika i weszło na obroty. Spowrotem zaczął gasnąć już nie włączając automatycznego ssania ale jakoś dotoczyłem się do domu.

Zapaloną mam pomarańczową kontrolkę "kontroli spalin" ale ona mi się często załącza i nie wiem dlaczego. No i czasami mi lubi włączyć ssanie ale to co wyżej zdarzyło mi się pierwszy raz.
Czy ktoś wie co może być przyczyną? A, i nie ma reguły czy to gaz czy benzyna.

7
Bocznica / Odp: Tekstura wagonu 2 kl. w barwach IC
« dnia: 08 Września 2010, 19:20:53 »
Screen!

8
Pomoc doraźna / Pewien problem...
« dnia: 10 Sierpnia 2010, 18:58:41 »


Oglądnijcie filmik i powiedzcie czy jest to normalne? Takie coś mam z każdym exe. Kilkanaście razy pobieranie paczki całościowej, różnych exe nic nie pomogło. Pisałem wiele razy na forum, nic nie dawało - pewna osoba nawet powiedziała że "pierdołami nie będzie się zajmowała".

Piszę tutaj by nie zaśmiecać działu Pomoc "pierdołami". Co do problemu skupcie się na silnikach trakcyjnych. Zanikanie głosu to wada frapsa.

9
Cytuj
Dziś odbył się pierwszy kurs lokomotywy Husarz na trasie Warszawa Wschodnia  - Kraków Główny - Warszawa Wschodnia. Pierwszymi pociągami, które na tej trasie pociągnęła lokomotywa firmy Siemens był EIC 1303 Krakus rel. Warszawa Wschodnia - Kraków Główny, a w drodze powrotnej (na odcinku z Krakowa) TLK 31410 rel. Krynica - Warszawa Wschodnia.

Cytuj
Planuje się, że w nadchodzącym tygodniu lokomotywy serii 183 przejmą obsługę trakcyjną następujących pociągów:
TLK 1311 na odcinku Warszawa Wschodnia - Kraków Główny
EIC 3512 Sawa na odcinku Kraków Główny - Warszawa Wschodnia
EIC 5311 Małopolska na odcinku Warszawa Wschodnia - Kraków Główny
EIC 3112 Tatry na odcinku Kraków Płaszów - Warszawa Wschodnia
(obiegi mogą ulec zmianie)

(TŻ)
Źródło: http://infokolej.blog.onet.pl/22-30-Husaria-w-Grodzie-Kraka,2,ID402107310,n

10
Inne niekolejowe / Problem z połączeniem WiFi w laptopie ASUS
« dnia: 12 Stycznia 2010, 13:46:12 »
Witam, posiadam laptopa Asus Extensa 5635G i chyba mam problem. Próbuję bez<>efektów połączyć się z siecią bez<>przewodową.
Włączam WiFi, wyszukuję sieci, znajduję niezabezpieczone z zasięgiem 4/5 a nie raz 5/5, próbuję się połączyć i nic... łączy, łączy, łączy (około 40s.) i poprostu przestaje bez jakiegokolwiek komunikatu. Laptopa mam od miesiąca, wszystko było instalowane w sklepie, więc stery chyba są ok. Korzystam ze zwykłego menadżera połączeń Windowsowego (XP).
Dodam jeszcze, że jakiś czas temu byłem u rodziny, gdzie w domu był LifeBox i po wpisaniu hasła łapało mi sieć bez problemu w całym domu.
Niżej "jotpeg" jak to wygląda. (w tym przypadku sieć ma jeden pasek zasięgu)

11
Witam... dziś jechałem z Lublina do Warszawy pociągiem Niemen. Na jednej stacji zaciekawił mnie układ semafora powtarzającego. Miał on cztery komory - pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. Na dole normalnie białe światło i na górze żółte. Lecz po co jeszcze dwie dodatkowe komory? Jedna napewno na zielone a druga? Jeśli w czymś to pomoże to zamieszczę nazwę stacji, ale na razie nie pametam... musiałbym przestudiować wszystkie mijane. Czy ktoś wie o co kaman? :P

Przenoszę do właściwego działu - wątek może w przyszłości innym nieco wyjaśnić.
ZiomalCl

12
Bocznica / Kupię Renault Clio
« dnia: 12 Października 2009, 18:50:42 »
Witojcie, tak jak w temacie jestem na kupnie Renault Clio.

Interesuje mnie model Clio II (po liftingu) - rocznik między 2002 a 2005. Silnik 1.4 16v albo 1.6 16v. Ma mieć klimę. Kolor ani ilość drzwi  nie gra roli. Jeśli ktoś by się pozbywał takiego autka lub wiedział o czymś takim proszę do mnie na GG/PW.

Chciałbym by osoby np. nielubiące tego samochodu bądź marki powstrzymali się od komentarzy typu: szajs, a dlaczemu nie Golf IV?. Jestem zainteresowany TYM samochodem, gdyż tata  ma nową Thalię (przejściówkę) 2007 i znam jak i ja tak i tata ten samochód od podszewki. A Thalia od Clio niczym się  nie różni. Poza tym jest z niego zadowolony.

Proszę też nie podsyłać mi linków z otomoto.pl lub allegro.pl gdyż na bieżąco badam ogłoszenia na tych stronach.

Do moderatorów/adminów: Jeśli nie ten dział, to proszę przenieść go w odpowiednie miejsce. Mi ten wydał się najodpowiedniejszy.

Pozdrawiam!


Regulamin forum: Nie spamuj, czyli nie wysyłaj reklam, ani ogłoszeń typu "sprzedam" czy "kupię".
Bocznica.

Krzysiek626

13
Bocznica / Odp: Zmodernizowana SM42
« dnia: 10 Października 2009, 16:39:01 »
A to dwa kolejne zdjęcia zmodernizowanej SM42. Która według mnie wygląda super.

Kiedy byłeś w Sączu i jak wpuścili Cię na NEWAG?

To żart? Takie rzeczy to na PW. Bocznica.
Krzysiek626

14
Bocznica / Odp: Podstawowa dzialalnosc SMK
« dnia: 29 Września 2009, 11:02:12 »
Patrz, załącznik :)
Buhahaha! :] xD

15
Tabor / 4E-ZEZ brak loka w starterze
« dnia: 22 Września 2009, 15:03:57 »
Bry. Dziś ściągnąłem model 4E z zezem oraz kabiną @huntera - proszę tylko bez głupich komentarzy, że beta i dopiero teraz. Mam ostatnio fazę przejściową z netem, działam na Blukonekt i ściąganie paczek po 30-40mb, to jest dla mnie abstrakcja gdyż mój limit dzienny wynosi 30mb (na cały miesiąc mam 1gb). Jeszcze kilka miesięcy i będzie OK, mniejsza o to.

Wpakowałem wszystko do pliku dynamic oraz sounds, wykonałem odpowiedni wpis do scenerii i kupa. Nie pojawia mi się "zez". Zwykłe 4E jak najbardziej, a zez ma jakieś widzimisię. Zaktualizowałem starter Ra, zaktualizowałem tabor w starterze, nawet pokusiłem się o dokonanie wpisu w dynamic.dat chociaż wiem, że nie jest to potrzebne w starterze, ale może akurat i nic. Ani po wklejeniu całej zawartości zeza do pliku 4E z poprzednią wersją, ani po utworzeniu osobnego pliku 4E-zez z zawartością tylko tej paczki.

Exe-SPKS. Pobrałem charakterystyki siódemki(zeza) dla SPKS, pozmieniałem nazwy i nic. Również na podstawowych(Dizelpak) nie działa.

*Dla moderatora/admina. Przepraszam za składnię lub jeśli wystąpiły jakieś błędy. Niestety dziś ciężko mi cokolwiek myśleć z powodu potwornego bólu głowy ;) > Proszę o wyrozumiałość :P

16
Bieżące kolejowe / Dzień Otwarty Kolei - Nowy Sącz 22.08.2009
« dnia: 10 Sierpnia 2009, 16:14:07 »
Witam bardzo serdecznie.

Chciałem zaprosić wszystkich Miłośników Kolei na Dzień Otwarty Kolei, który odbędzie się w Nowym Sączu dnia 22.08.2009 tj. sobota. Impreza jest organizowana przez Zakład Linii Kolejowych w Nowym Sączu oraz Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei. Impreza jest połączona z obchodem 100-lecia dworca kolejowego w Nowym Sączu oraz 120-lecia lokomotywowni w Nowym Sączu.

http://elektrowoz.kolej.org.pl/Inne/SMK/plakat-wersja_ostateczna-min.jpg > Pod tym linkiem znajduje się plakat Dnia Otwartego.

Plan przedstawia się następująco:
9:00 - Otwarcie imprezy z prezentacją organizatorów
9:30-10:00 - prezentacja i pokaz działania samochodu ratowniczego "UNIMOG"
10:00-11:30 - prezentacja EZT i promocyjny przejazd tym pociągiem na trasie Nowy Sącz-Stary Sącz-Nowy Sącz wraz ze zwiedzaniem nastawni dysponującej w Starym Sączu a także Ołtarza Papieskiego.
12:00-12:30 - prezentacja pojazdów i wyposażenia funkcjonariuszy SOK biorących udział w akcjach operacyjnych

Ponadto podczas trwania imprezy w godz. 9:00-14:00 uczestnicy będą mogli:

-na stoiskach promocyjnych uzyskać informacji dot. prezentowanych spółek wraz z otrzymaniem stosownych gadżetów i folderów
-zwiedzić Izbę Tradycji Kolejarzy Węzła Nowosądeckiego prze peronie 1 stacji Nowy Sącz
-zwiedzić w pilotowanych grupach nastawnię dysponującą stacji Nowy Sącz, przyjrzeć się pracy dyżurnego ruchu, urządzeniom oraz zasadom i technice prowadzenia ruchu kolejowego
-zwiedzać w pilotowanych grupach lokomotywownię w Nowym Sączu i przyjrzeć się pracy obrotnicy kolejowej, żurawia kolejowego oraz obrządzaniu lokomotywy spalinowej (tankowanie paliwa, podawanie piaski, oglądnie podwozia lokomotywy w kanale)
-obejrzeć prezentację maszyn i sprzętu technicznego będącego na stanie IŻ Nowy Sącz
-obejrzeć i zwiedzić prezentację lokomotyw będących na stanie PKP CARGO Zakład Południowy(ET41, ET21, SM42, SM30)
-obejrzeć prezentację taboru produkowanego, remontowanego i modernizowanego przez Spółkę Akcyjną NEWAG w Nowym Sączu(20WE, wagony IC)
-na stoisku Poczty Polskiej nabyć pamiątkowe kartki pocztowe wydane z okazji 100-lecia dworca w Nowym Sączu i 120-lecia lokomotywowni stemplowane okolicznościowymi pieczęciami
-wystawa fotografii pt: "Kolej wczoraj i dziś" prezentowanych przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei w budynku dworca.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam!

17
Inne niekolejowe / Poszukuję pewnego utworu
« dnia: 29 Maja 2009, 13:44:30 »
Witojcie.
Wczoraj w godzinach popołudniowych(17-18) w RMF FM leciała pewna piosenka. Śpiewała to pewna kobieta(dziewczyna) po angielsku. Nie jest to piosenka nowa; 2000-2007(dokładnie nie wiem). Jest ona w stylu POP-disco. Wiem tyle, że w przerywniku pojawia się "pa ra ra ra ra pa ra ra ra ra pa...(śpiewane przez tą dziewczynę)" Słów nie znam za bardzo chodzą mi różne po głowie, spędziłem kilka godzin w wyszukiwarce google i nic, a nie daje mi ta piosenka spokoju. Jeśli ktoś wie jaki to tytuł, albo wie coś więcej na jej temat lub słuchał wczoraj w tych godzinach RMFu to proszę o pomoc ;)

(Jeśli zły dział proszę przenieść)

Pozdrawiam,
filip2h

18
Bocznica / Wielkie dziś święto mamy... :D
« dnia: 21 Maja 2009, 14:44:19 »
Wszystkiego najlepsiejszego dla Rewiego naszego,
niech w swoje święto żadnych trolli nie ściga,
a z rodzinką przy torcie w domu odpoczywa.
Lecz jutro gdy dzień radosny się skończy,
kogoś zbanuje lub wyśle list gończy.
By źli userzy nie śmiecili na forum,
i kabinami Barta nie handlowali znowu xD

Jeśli na NK to nie jest żadna ściema,
nasz Rewi urodzinowy torcik dzisiaj spożywa.
A jeśli złą datę w rubryce wpisałeś,
to już sam wybacz... lecz kolegów oszukałeś.

STO LAT! :] :]

19
Bocznica / Wydzielone z "Kabina zwykłej siódemki"
« dnia: 17 Marca 2009, 16:13:21 »
jak napisałeś- W sumie od nadmiaru nikogo głowa nie boli
Od takiego przycisku jak "cytuj" też nie ;)

20
Bocznica / Wydzielone z "Wagon Gags 401Ka"
« dnia: 04 Marca 2009, 17:59:38 »
Przydały by się jakieś screeny.

Wydzielam.
Akvin

21
Publikacje / Zwierzyniec z radiem
« dnia: 26 Lutego 2009, 21:33:05 »
Witam. Chcę zaprezentować mój pierwszy dodatek do symulatora. Jest to radio w misjach z pociągiem pośpiesznym oraz towarowym. Co kilka minut możemy usłyszeć coś w radiu. Numery są fikcyjne i nie pokrywają się z tymi w sumku, ale niektóre sekwencje są kierowane do nas. Chociaż w niewielkim stopniu uralnia i uprzyjemnia symulację. Dźwięki były testowane u mnie wiele razy na exe Kursa i nie występowały żadne problemy. Przeszły też test dodatków.
PROSZĘ PRZECZYTAĆ PLIK "readme.txt"

Link: http://eu07.pl/userfiles/3989/Zwierzyniec_z_radiem.rar

Życzę miłego słuchania.
Pozdrawiam,
filip2h

22
Bieżące kolejowe / Stałe brutta na LHS'ie
« dnia: 08 Lutego 2009, 18:33:22 »
Witam. Chciałem Was koledzy prosić o pomoc. Czy ktoś się może orientuje o jakiś stałych (godzinowo) bruttach na LHS? Wybieram się na ferie do rodziny na Lubelszczyznę i po drodze zawsze mijam kilka przejazdów kolejowych oraz jadę drogą przy torach LHS. A bardzo by mnie cieszyło jeśli bym wiedział na 90%, że jakiś pociąg pojedzie by stanąć odpocząć od jazdy i przy okazji strzelić foto. Interesuje mnie odcinek Biłgoraj-Zwierzyniec-Szczebrzeszyn. Jeśli ktoś wie, to proszę o jakieś godzinki :)

Pozdrawiam serdecznie,
filip2h

PS: Jeśli nieodpowiedni temat, proszę o przeniesienie.

23
Bocznica / Zwierzyniec_z_radiem.rar
« dnia: 27 Stycznia 2009, 22:13:11 »

24
Pomoc doraźna / Zmiana ustawień klawiszy
« dnia: 17 Stycznia 2009, 12:51:43 »
Witam, czy jest taka możliwość jak w temacie? By przykładowo syrena działała na klawiszach "a" i "b" a nie tak jak normalnie "a" i "A". 

25
Tabor / Wpisy dzwięków danej lokomotywy
« dnia: 21 Grudnia 2008, 21:29:03 »
Witam. Mam pewien problem. Mianowicie posiadam dźwięk silników trakcyjnych lokomotywy. Gdy go podmieniam i zaczynam jechać lokiem przy około 80-100km/h nie pracują one tak jak powinny, tylko zaczynają piszczeć. Najprościej mówiąc - za szybko dźwięk jest odtwarzany. Czy jest możliwość zmiany parametru szybkości odtwarzania? Bardzo proszę o wytłumaczenie mi tak na chłopski rozum, to czego dany parametr służy w tym wpisie: (przykład ET22)
// mnozniki i offsety amplitudy AM AA i czestotliwosci FM FA
engine: motor-eu07.wav 200.0  0.5 0.5  0.06 0.1    //normalized: AM/(PWR+nmax)

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
filip2h!

26
Inne niekolejowe / Wybór sprzętu na fotki
« dnia: 30 Października 2008, 19:11:14 »
Witam. Mam podobny problem jak kolega niżej, tylko nie z telewizorem, leczy z aparatem. Noszę się z zamiarem kupna aparatu. Tylko tutaj pojawia się problem. Interesują mnie trzy pozycje, a nie mogę się zdecydować. Nie będę pisać do czego przede wszystkim będę używał tego aparatu i co będzie przedmiotem mojej fotografii, bo to jest chyba oczywiste. :P Aparaty które mam na oku to:
-Panasonic Lumix FZ50 (kompakt - obiektyw 35 – 420mm) - ok. 1600
-Nikon D40 (lustro) + (Nikor AF-S DX 18 - 55 mm) - ok. 1 199 zł
-Sony L200 (lustro) + (DT 18 - 70 mm) - ok. 1 299 zł
Nastawiam się bardziej na lustro, ale wiadomo ogniskowa...  chociaż w sumie to nie wychodzi wcale tak drogo. Bo taki przeciętny teleobiektyw z ogniskowa 55-200 czyli jak w cyfrze do około 300 to wydatek najmniej 300 zl do Nikona. Prośba do Was, jeśli się znacie troszkę, lub słyszeliście jakieś opinie, to podpowiedzcie mi :P

Pozdrawiam,
filip2h

27
Symulator / Wpisy dźwięków do pliku .scn
« dnia: 20 Października 2008, 22:42:40 »
Witam. Zachciało mi się dźwięków radia na trasie Zwierzyniec. wykonałem odpowiednie dźwięki, zdefiniowałem je w pliku .scn Zwierzyńca i coś się dzieje nie dobrze. Gdy włączam symka jest wszystko OK. Po odczekaniu na sygnał Ms2 na żeberku pojawia się pierwszy z wpisanych dźwięków. Zaczynam jazdę i po chwili słyszę ten sam dźwięk. Jadę dalej, wjeżdżam na tor przy peronie i wtedy powinien się pojawić drugi dźwięk oraz zmiana sygnałów manewrowych na Ms1. Ani dźwięku ani zmiany niema. OK... czekam dalej powinien pojawić się kolejny dźwięk, a jego niema. Z eventów wynika ze zmiana semafora wyjazdowego powinna nastąpić po 180s a nie następuję. Oczywiście pod ten ewent mam podpięty następny dźwięk kierpocia który powinien pojawić się po 190s. Również niema. Aha... i na semaforze wyjazdowym zmieniłem na sygnał Sz1.

Oto wpisy eventów które zrobiłem:
//==========================================================================
//==========================POSPIECH=======================================
//trasa A
node -1 0 memcell_trasa_a memcell 1.0 1.0 0.0 a 0 1 none endmemcell

node 5000 0 inf_o_rozk sound -145.0 1.5 90.0 inf_o_rozk.wav endsound
//
event inf_o_rozk sound 40.0 inf_o_rozk 1 endevent

node 5000 0 posp_po_lewo sound -145.0 1.5 90.0 posp_po_lewo.wav endsound
//
event posp_po_lewo sound 0.0 posp_po_lewo 1 endevent

node 5000 0 dykt_rozk sound -145.0 1.5 90.0 dykt_rozk.wav endsound
//
event dykt_rozk sound 10.0 dykt_rozk 1 endevent

node 5000 0 odjazd sound -145.0 1.5 90.0 odjazd.wav endsound
//
event odjazd sound 190.0 odjazd 1 endevent//node -1 0 start01 eventlauncher 15.0 0.0 750.0 2000 1 0 none trasa_a01 end

//rozpoczynamy manewry lokiem - zdarzenie wywolywane przez shift+1
event memcell_update_trasa_a01 updatevalues 0.0 memcell_trasa_a a 0 2 endevent
event trasa_a01 multiple 30.0 memcell_trasa_a
  kociary_Tm07_Ms2
  kociary_Tm03_Ms2
  kociary_zwr14-
  Anglik_test1315ac
  inf_o_rozk
  kociary_zwr08+
Anglik_test4581ac
kociary_zwr09+
memcell_update_trasa_a01
inf_o_rozk // < Dzwiek 1
condition memcompare a 0 1 endevent//S1 i Ms1 na semafory manewrowe - zdarzenie przypisane do toru
event memcell_update_trasa_a02 updatevalues 0.0 memcell_trasa_a a 0 4 endevent
event trasa_a02 multiple 5.0 memcell_trasa_a
  kociary_Tm07_Ms1
posp_po_lewo
  kociary_Tm03_Ms1
memcell_update_trasa_a02
trasa_a03
p_zamykaj_all
posp_po_lewo // < Dzwiek 2
condition memcompare a 0 2 endevent//ustawiamy wyjazd + sygnal do odjazdu - zdarzenie wywoływane przez trasa_a02
event trasa_a03 multiple 180.0 none
  odjazd // < Dzwiek 3
dykt_rozk // < Dzwiek 4
kociary_C_Sz1
kociary_C_W24
  kociary_zwr08-
kociary_zwr05+
kociary_zwr04+
endevent
/RESZTA JEST BEZ ZMIAN


Bardzo proszę o pomoc. Co zrobiłem źle?

Pozdrawiam!

28
Bocznica / Odp: Nowości 2008 by Sakorius - Profeta - EU05
« dnia: 02 Lipca 2008, 20:01:04 »
Cytuj
Tabor zostanie wydany w dwóch paczkach, lokomotywy EU/EP07, EU06, EP08 i ET41 w osobnym,
Jednego nie rozumiem. Na samym początku był pokazany skrin EP09 i podobno miała być również nowa epoka. A @Sakorius o niej nie nadmienił. Nie będzie ona wydana?

Umówmy się - jak Sławek czy Profeta będa mieli coś do napisania nt. EP09 czy jakiegokolwiek innego modelu to to zrobią. Skoro nie piszą to znaczy, że nie mają nic do dodania w tej sprawie, a pisanie, że "prace nad czymśtam chwilowo stoją" jest bez sensu.
Przenoszę kilka postów na bocznicę.

Andrzej.

29
Bocznica / Wydzielone z "CCCP Pack"
« dnia: 14 Maja 2008, 16:57:13 »
Ja mam problem... wyskakuje mi taki błąd:

30
Pomoc w tworzeniu / Wpis do configu... ??
« dnia: 18 Marca 2008, 18:40:12 »
Czy jest możliwość w Symku wpisu do configu lokomotywy lub trasy, by przy przejeżdżaniu przez zwrotnice lok wydawał jakiś dźwięk?   

Strony: [1] 2