Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Szymoniak

Strony: [1] 2
1
Tabor / Windows kontra EP09
« dnia: 09 Grudnia 2014, 22:41:28 »
Witam.
Krótko i na temat. Wstawiam jako lok sterowany EP09( obojętnie który numer i kabina czy to 005 czy 022) i ładuje na TD. Wszystko pięknie i ok, nie ma problemu. Natomiast Gdy wstawię lokomotywę na Drawinowie czy L53/61 wywala najpopularniejszy błąd Windowsa (załącznik). Komunikat pojawia się po wrzuceniu nawrotnika jazdy w kierunek. Obojętnie czy w tył czy w przód. Nie ma więc szansy na jaki kolwiek inny ruch. Exe zaktualizowane zgodnie i po kolei z instrukcjami autora (1188kB).
Poniżej załączniki błędu, log z TD oraz log z Drawinowa.
Przed kilku dniami taka kombinacja taborowa i trasy działała, nic nie było zmieniane, z dnia na dzień pojawił się błąd. Windows 7 (nie aktualizował się)


2
Witam.

Z okazji świąt mam chwilę czasu żeby cokolwiek napisać i zrobić coś na swoje forumowe konto. Postanowiłem więc omówić jak krok po kroku pobrać upragniony przez większość użytkowników program 3ds max. Program powstał w 1990r i jest stworzony przez firmę Kinetix, która później przekazała produkt firmie Autodesk. Służy on do tworzenia różnych  animacji i filmów w którym powstały między innymi polska animacja pt.: "Katedra" i fragmenty filmu "Władca Pierścieni" oraz wiele znanych gier komputerowych. Można też w nim tworzyć Maszynę (trasy, tabor, modele itd.). Cena licencji bez okresowej to koszt ok. 17 000 zł netto i 21 000 brutto. Jest to jeden z najbardziej znanych programów do tworzenia grafiki komputerowej na świecie.
Opisany poniżej tutorial jest tylko i wyłącznie sposobem dla studentów, gdyż przy rejestracji trzeba podać uczelnię, na której się uczymy oraz tryb dzienny/zaoczny.Krok [1] - wymagania systemowe.

Na dobry początek warto sprawdzić, czy program, który zamierzamy ściągnąć będzie płynnie wykonywał różnego typu operacje jak i będzie po prostu płynnie działał.
Sprawdźmy więc wymagania systemowe.
Wchodzimy w witrynę internetową pod adresem : http://www.autodesk.pl po czym wybieramy opcjonalnie zakładkę PRODUKTY, a następnie 3ds Max:


Gdy przejdziemy już do produktu, wyświetlą nam się różne opcje z lewej strony, w tym wymagania systemowe:

Po kliknięciu otworzy nam się nowa karta, bądź okno z możliwością wybrania wersji programu od roku 2008 do 2015. Łącznie 8 wersji. Z reguły im nowsza, tym płynniej program działa. Minimalne wymagania są dobrane tak, by czas wykonywania operacji nie był dłuższy niż 10s. tak jak informuje producent, natomiast z tym bywa różnie.


Krok [2]
- rejestracja.

Stwierdziliśmy, że chcemy pobrać program 3ds max. Wchodzimy więc pod adres http://www.autodesk.com/education/student-software( niestety tu zaczyna się obsługa strony po angielsku). W zależności na jakiej uczelni się uczymy wybieramy :
  • Secondary -               studia zaoczne, wieczorowe itp.
  • College & University - studia dzienne i uniwersytety

Po czym wybieramy poniżej z zakładki "Popular" 3ds max. W tym momencie przenieśliśmy się to wstępnej strony rejestracji i wybieramy opcję create account - czyli utwórz konto:


Rejestracja polega na podaniu swoich danych(kraj pochodzenia,data urodzenia, czy jesteśmy studentem,nauczycielem czy wykładowcą, nazwy uczelni, miejsca nauki i zamieszkania, adresu e-mailowego) Trzeba wybrać sobie nowe hasło do konta oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych. Gdy przejdziemy rejestrację dostajemy wiadomość e-mail na naszą skrzynkę by aktywować konto i wchodzimy w przesłany link. Nasz konto zostaje aktywowane a My możemy przejść do pobrania programu.


Krok [3] - pobieranie.

Jesteśmy zarejestrowani i zalogowani na stronie producenta autodesk. Wchodzimy w link: http://www.autodesk.com/education/free-software/3ds-max.
Jesteśmy już na stronie produktu do pobrania. Jedyne co musimy zrobić to wybrać wersję programu, jego język oraz rodzaj systemu operacyjnego naszego komputera.
Po załadowaniu się skryptu odnośnika do porbania pojawia nam się na dole ikona INSTALL NOW:

I nasz program zaczyna się pobierać. Myślę, że z instalacją już każdy sobie poradzi.
Dziękuję za okazaną pomoc koledze Benkowi, który to niezależnie od pory dnia czy święta jest na posterunku.
Pozdrawiam i życzę wesołych świąt, Szymon.

Przyklejam.
Benek

3
Pomoc w tworzeniu / Własna sceneria? Spróbujmy.
« dnia: 06 Kwietnia 2014, 10:41:57 »
Witam.
           
           Otóż moja zaciętość i możliwości denerwowania innych użytkowników nie mają chyba granic, to jednak nie mam zamiaru nikomu robić źle ani na złość. Wywalczyłem 3ds max'a i zacząłem kombinować. Jednak już po chwili, natrafiam na pierwszy problem.
Po wczytaniu skryptu main wyskakuje błąd (patrz screen). Skrypty utworzone w folderze Scripts>eu07 , Wczytane z polecenia Max Script>Run Script>Main.
Czy przyczyną może być nowsza część 3ds'a? Wersja to 3ds max 2014.

Pozdrawiam.

Edit:
 Niestety okna dialogowego nie da się rozwinąć.

4
Bocznica / Pro Train Perfect 2
« dnia: 02 Kwietnia 2014, 15:40:59 »
Witam. Dziś przypadkiem zdobyłem płytę Pro Train Perfect 2, wie ktoś może do czego to jest dodatek? Wydaje mi się , że do msts lub  Trainza, lecz nie mogę nic "wygooglować".
Pozdrawiam.

Użyj Google, jak radzi kolega w ostatnim poście. Cały temat był raportowany. Mało to jest stron, gdzie dyskutuje się na temat Trainza? Szymoniak, lepiej pomóż przy MaSzynie, zamiast pisać takie posty (w końcu w jakimś celu założyłeś tutaj konto).
Benek

5
Bocznica / Wydzielone z: Rotfl!
« dnia: 19 Maja 2011, 21:23:01 »
Złożony 4-członowy EZT :)

Gdzie rotfl?

Dyskusja zbędna i prowadząca donikąd.
Bocznica. Quark-t

6
Forum / Odpowiedzi w wątku wyświetlane w nieodpowiednim dziale
« dnia: 10 Maja 2011, 22:52:20 »
Krótko, zwięźle i na temat :) Na stronie głównej forum pod działem 'Screeny' ukazuje nam się informacja, że najnowsza wiadomość ukazała się w temacie "Problemy z Paczką Całościową" (zał. 1). Zaś cały ten temat znajduję się w całkowicie innym dziale – w 'Pomocy Doraźnej'(zał. 2). Problem po prostu polega na tym, że nieodpowiedni wątek jest wyświetlany w nieodpowiednim dziale :)
Pozdrawiam.

7
Tabor / EP08 by Szogun.
« dnia: 29 Stycznia 2011, 22:21:19 »
Witam.
W EP08 autorstwa @Szoguna nie podnoszą mi się patyki. Wszystko z paczki wypakowałem i nadpisałem zgodnie z readme. Log w załączniku. Debugmode miałem wyłączony. Używam PC2009 - Patch 1.1 .
Pozdrawiam.

8
Pomoc w tworzeniu / Jak dodać cień?
« dnia: 29 Grudnia 2010, 17:58:54 »
Witam :) Chciałem zapytać, jak dodać cień przy danym wagonie? Czy może to być kopia tekstury z innego wagonu (podobnego wymiarami rzecz jasna)?

9
Bocznica / Wagon Z2.
« dnia: 29 Sierpnia 2010, 23:55:37 »
Dobry Wieczór.
Nie chciałem tu wielce dyskutować a o jedną rzecz zapytać. Chodzi mi o paczkę całościową. Czy w następnym wcieleniu wyjdzie wagon Z2 Bautzen? W PC 2009 go nie było i chciałem po prostu zapytać czy o nim zapomniano czy trwają nad nim jakieś prace?
Pozdrawiam.

Bocznica.
Krzysiek626

10
Inne niekolejowe / Potega w Excelu.
« dnia: 26 Sierpnia 2010, 23:27:57 »
Dobry Wieczór. :) Chciałem zapytać czy wiecie może jak napisać potęgę w Excelu -nie chodzi mi o formułkę ani o obliczanie tylko o zapis matematyczny np.:4³. Gdy wpisuję i zaznaczam indeks górny to albo jest cała komórka w wymienionym indeksie a jak zaznaczę tekst i kliknę indeks górny to się pojawia "chciana" potęga, lecz gdy przejdę do innej komórki kursorem wszystko wraca do normy. Jest mi to ktoś w stanie wytłumaczyć?
Pozdrawiam.

P.S. Wujek google nie pomógł. :)

11
Tabor kolejowy / Rozruch w EU07/ET22.
« dnia: 26 Maja 2010, 22:46:38 »
Witam.
Chciałem zadać kilka pytań dot. rozruchu elektrowozów:
- Jak wygląda rozłożenie napędu w ET22 i EU/EP07? Czy jest to kolejno na pierwszy wózek, czy od razu na dwa? Pytam się o to ponieważ kiedyś od Mecha słyszałem że jak przesadzi się z rozruchem w byku to można podnieść jego czoło. Pisano mi już że to prosta fizyka, ale mam parę toków myśli "za" i "przeciw", które za sobą kolidują. Chciałem więc rozwiać wszelkie wątpliwości.
- Jak wygląda wysoki rozruch w EU07? W symulatorze na równoległym pokrętło wysokiego rozruchu "zeskakuje" i teraz pytam jaką mocą rozpędzać loka? x>400, czy 400< i więcej?

Pozdrawiam, szym13.

12
Pomoc w tworzeniu / Widoczność, pozycja kamery w 4E.
« dnia: 26 Maja 2010, 22:19:31 »
Witam.
Chciałem zapytać, które linijki odpowiadają za wysokość kamery w EU07 w pliku .mmd(4E-model z PC).
Doszedłem do wniosku że przy jeździe nocnej pod tym kątem widzenia tekstura smugi tylko pogarsza naszą widoczność, a z wyższego punktu widzenia widoczność jest lepsza. Chciałem więc to zmienić. :)

Pozdrawiam, szym13

13
Bocznica / Kilka pytań by szym :)
« dnia: 25 Maja 2010, 00:00:15 »
Dobry Wieczór? Jak leci :D?
Temat daje w Teście bo się jakoś tak nauczyłem, Jadnak jeśli admin stwierdzi że można gdzieś tam wrzucić to proszę bardzo. No ale do rzeczy. Chciałem zadać kilka pytań:

- Jak wygląda napęd w EU07 i ET22? Czy są to jakieś fazy czy już na pierwszej oporowej napęd jest na wszystkie 4/6 osie..?

-  Czy słyszeliście kiedyś o tym że przeginając z rozruchem w byku można podnieść jego czoło? Czy to jest w ogóle realne i możliwe?

- Jak zmienić pozycję widoku w kabinie EU07(Nowy model 4E)? Chciałbym zmienić tylko wysokość gdyż dochodzę do wniosku że z tej pozycji źle wygląda jazda nocna-tekstura smug padająca pod takim kątem tylko pogarsza widoczność, a z innego większego kąta jest lepiej.

- I takie mniej kolejowe. Skąd tanio zdobyć 3ds Max? Może bym spróbował swoich sił :).Pozdrawiam, szym13

P.S.
Dochodzę do wniosku że użytkownicy zakładają tematy w teście coraz częściej choć dużo z nich nadaje się normalnie na forum.Tak, wiem, sam to zrobiłem xD

Złe nawyki trzeba tępić. Do tego świadomie robisz bałagan i wysługujesz się administracją. I po co zmniejszona czcionka w wiadomości?
Bocznica, napisz jeszcze raz tak jak trzeba i tam gdzie trzeba. I pomiń pytania bezsensowne. Pobłażania nie będzie.
Quark-t

14
Bocznica / Odp: Problemy z Paczką Całościową 2009
« dnia: 29 Stycznia 2010, 20:19:38 »
Jest jeden sposób: Alt+Tab i potwierdzić dwa razy enterem i można jechać dalej :), a drugi to naprawić problem; zmienić loka lub inne metody :)

Tego problemu tak nie rozwiążesz, nulltrack jest dla pojazdu którym jedziemy i to jest koniec symulacji. Bocznica.
Krzysiek626

15
Bocznica / Wydzielone z: Problemy z Paczką Całościową 2009
« dnia: 16 Stycznia 2010, 14:33:37 »
Pierwszy będę ja.:) Ile waży paczuszka?
To nie jest problem z paczką. Wystarczy rozpocząć  pobieranie i się dowiesz ile waży.

 Chcesz być trolem to idź do trolowni.
Bocznica
/ Żuk

16
Bocznica / Geograficzna mapa świata.
« dnia: 29 Listopada 2009, 11:48:21 »
Witam Panowie ...i Panie :) Mam do Was następujące pytanie. Potrzebuję pilnie mapę świata taką jak wisi w szkolnych klasach.. Wiecie gdzie można takowoą dostać??  Allegro mi nie pomogło, google nie znalazły nic co mogło by mnie zadowolić.. Wiecie może w jakim typie hurtowni czy sklepach to szukać, gdyż u mnie w mieście nikt takich informacji mi nie wykazał...?
Pozdrawiam, szym13.

17
Bocznica / Wydzielone z: Rozkład - trochę pytań i odpowiedzi...
« dnia: 15 Listopada 2009, 18:27:57 »
Dzięki bardzo.
Pozdr. szym13 ;]

Bocznica
/ Żuk

18
Pomoc doraźna / Rozkład - trochę pytań i odpowiedzi...
« dnia: 15 Listopada 2009, 17:56:09 »
Witam. Na początek chciałem zaznaczyć że nie byłem pewien co do doboru działu, więc jeśli zły to przenosić!!!:)
No ale do rzeczy. Mam parę pytań do załączonego rozkładu. Jest to rozkład jazdy pociągów pasażerskich do użytku wewnętrznego, dla pociągów kursujących regularnie :). A więc pytania:

1. Co znajduje się w 1-szej rubryce?
2. Co znajduje się w 2-giej rubryce?
3. Co znajduje się w 5-tej,7-mej i 9 rubryce?
4. Jak obliczyć % masy hamującej dla danego pociągu?
5. Jak obliczyć obciążenie lokomotywy(i w jakich jednostkach się podaje)?


Instrukcja nie przewidziała odpowiedzi na te pytania więc pytam Was.
Pozdrawiam, szym13.

19
Bocznica / Wydzielone z: Ludzie w symulatorze
« dnia: 02 Sierpnia 2009, 00:11:44 »
Kolego Ra, a ty czasem nie bierzesz udziału w rozbudowie symulatora ATS???

Takie pytanie mogłeś zadać na PW.
Wydzielam.
ZiomalCl

20
Bocznica / Wydzielone z: Semafory w Całkowie
« dnia: 09 Maja 2009, 21:31:20 »
Spróbuj usunąć wszystkie pliki dotyczące Całkowa, ściągnij i zainstaluj od nowa.
Pozdrawiam, szym13

21
Bieżące kolejowe / Taksówki na PKP- czyli totalna głupota
« dnia: 28 Stycznia 2009, 11:35:47 »
Witam. Dziś chciałem napisać o Wrocławskim oddziale PKP sp.z.o.o., którym brakuje drużyn konduktorskich do obsługi pociągów. Wymyślił więc że jeśli zabrakło Im drużyn konduktorskich w Ich rejonie, to po co zatrudniać nowych pracowników? Zaczęli więc ściągać ich z innych dalszych rejonów wożąc ich taksówkami, i oczywiście opłacając ich kursy...
Więcej informacji...

Zródło: www.WirtualnaPolska.pl

Pozdrawiam.

22
Poszukuję, chcę zrobić / Zdjęcia pulpitu EP09.
« dnia: 09 Stycznia 2009, 21:11:07 »
Potrzebuję/Poszukuję wszystkie zdjęcia kabiny EP09(zmodernizowanej najlepiej). Przydatne jest mi każde zdjęcie. Jest mi to niezmiernie potrzebne. Najbardziej potrzebny mi jest manometr nr 4 czyli hamulca postojowego który został przeniesiony i wszystkie podpisy(żółte naklejki) mano i załączników oraz zdjęcia Volto. Najlepiej zdjęcia w dużej rozdzielczości lecz i tak będę wdzięczny za każde.
Pozdrawiam.

23
Trasy / Odpowiednia tekstura toru.
« dnia: 17 Grudnia 2008, 19:59:20 »
Witam. Dziś przemaglowałem cały katalog textures i nie mogłem znaleźć tekstur torów. Jedyne co znalazłem to podsypkę. Czy mógł by mi ktoś powiedzieć jakie są to pliki tzn. szyny,podsypki,podkłady itp.
Z góry za okazaną pomoc dziękuję.
Pozdrawiam, @Szymoniak

Edit:Szczególny trud sprawia mi znalezienie podsypki i podkładów toru prostego a zwrotnice już znalazłem.

24
Bocznica / Odp: Paczka całościowa
« dnia: 30 Stycznia 2008, 20:47:15 »
Jak znam życie paczki nie będzie.

P.S. Ta w podpisie Krzysztofa mi wystarcza.

Twój post jest zupełnie nie na temat. To jedna sprawa.
Druga to taka, że jakiś czas temu uskuteczniałeś na PW "handel" dodatkami, które nie sąTwojego autorstwa i które nie zostały oficjalnie wydane. Zapomniałem, że miałeś dostać bana, więc nadrabiam zaległości. Przepraszam za zwłokę.

Posty wydzielam i przenoszę na bocznicę.
Andrzej.


 Handel nieoficjalnymi dodatkami.

25
Bocznica / EU07.exe by youBy- Pzechyłka
« dnia: 29 Stycznia 2008, 21:10:23 »
Witam.Mam problem z przechyłką na tym exe ponieważ jeśli jest przechyłka w prawo to model idzie owszem na prawo ale kabina już na lewo. Czy ktoś ma ten sam problem??? Dzieje mi się to na każdym loku. Winie to exe. ponieważ na 664 lub exe @Kursa kabina przechyla się we właściwą stronę.
Pozdrawiam.

26
Bocznica / Odp: EN Jan Kiepura
« dnia: 29 Stycznia 2008, 20:26:36 »
Dorobiłem wózek, screen u góry w napisie "TAK".Zdjęcie wózka jest powiększone ponieważ to na drugim  planie jest nie aktualne.
Pozdrawiam.

Nie pisz posta pod postem tylko edytuj i dopisz do poprzedniego.
Akvin

27
Publikacje / EN Jan Kiepura
« dnia: 27 Stycznia 2008, 20:16:49 »
Witam. Chcę w wasze ręce oddać wagonik Jana Kiepury jest to sleeperetka oraz wózek do niego i wygląda TAK
I można go pobrać stąd
oraz link alternatywny
Oraz >>>wózek<<<
Zapowiadam też całą serię wagonów sypialnych, barowego i z miejscami do leżenia.;-)
Czy ten wagon wam się podoba???

28
Tabor / Hamulec...
« dnia: 19 Stycznia 2008, 17:06:44 »
Witam. Mam problem i nie mogę znaleźć jego przyczyny. Polega on na tym że np. na trasie Zwierzyniec są manewry(używanie obu kabin) i gdy jadę w drugiej kabinie rozpędzając sie ze składem sie do 10/20 km/h zaciskają sie hamulce i nie mogę w ogóle wyluzować ani loka ani składu.Dzieje sie to na loku ET22(201E-N). Problem rozpoczął się od zmiany exe. z "dzielpaka"

Mam jeszcze pytanie jak obrócić loka o 180 stopni. Wiem że pisano już o tym na forum ale nie mogę znaleźć nawet za pomocą szkujaki..

Pzdr.

29
Tabor / Czoło Wagonu UZ.
« dnia: 30 Grudnia 2007, 11:31:30 »
Mam problem z czołem wagonu Uz, po prostu gdzieś je wcięło:


wpis do scn mam taki:
node -1 0 505120-00256-5 dynamic PKP\Uz uz1 uz 0.0 nobody 0 20 Passengers enddynamic

30
Trasy / Prędkość co do AI.
« dnia: 24 Grudnia 2007, 23:31:23 »
Witam. Próbuje się uporać z problemem EP09 którą steruje "AI", a tak konkretnie ja jadąc EP07 na trasie SDR18 za szlakową 120km/h mijam BWE (z EPoką oczywiscie) która jedzie gdzieś z prędkością 90km/h.
Czy jest możliwość by jechała 160km/h, czy to można wpisać gdzieś jakiś event???

Wesołychi radosnych śWIąT BOżEGO NARODZENIA!!!

Strony: [1] 2