Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - FORDAN

Strony: [1]
1
Bieżące kolejowe / Pytanie dotyczące syren
« dnia: 19 Czerwca 2021, 14:37:44 »
Witam. Mam pytanie odnośnie syren w pojazdach szynowych z dwoma manipulatorami w kabinie. Czy da się w rzeczywistości aktywować obie syreny jednocześnie (SKN i SKW), gdyby maszynista i jego pomocnik w tym samym momencie użyli obu manipulatorów w różnych położeniach?

2
Symulator / Dziwne zachowanie lokomotywy SU45
« dnia: 18 Czerwca 2021, 18:36:00 »
Witam. Odkryłem niedawno dziwną rzecz podczas jazdy lokomotywą SU45. Mianowicie: przy prędkości ok. 100km/h gdy ustawię nastawnik kierunkowy na pozycję tył i dodam mocy to lokomotywa zaczyna nagle przyspieszać i takim sposobem przy pełnej mocy można ją rozpędzić do ponad 250km/h. Żebym został poprawnie zrozumiany, daję link do niepublicznego filmu który pokazuje sytuację w praktyce: https://youtu.be/Eed0igAgbr0. Chciałbym zaznaczyć, że problem występuje również w lokomotywach SP45 oraz ST45, w których dzieje się dokładnie to samo co w SU45.

3
Symulator / Dziwny dźwięk podczas postoju - SM42
« dnia: 06 Czerwca 2021, 17:22:00 »
Witam. Czy wie ktoś co odpowiada za dźwięk słyszalny na tym filmie: https://youtu.be/6gBx0iaBbho ? Odkryłem go dzisiaj podczas eksperymentów z SM42 na TD i zastanawia mnie co jest jego źródłem.

4
Bieżące kolejowe / Czy można samemu wejść do lokomotywowni?
« dnia: 14 Maja 2021, 20:26:44 »
Dobry Wieczór.
Mam pytanie odnośnie wchodzenia na teren lokomotywowni. Konkretnie chodzi mi o Warszawę Olsztynkę Grochowską. Czy można samemu wejść na teren tej "szopy"? Odpowiedź wydaje się oczywista, aczkolwiek chciałbym się upewnić.

5
Bieżące kolejowe / Wizualizacja barw PKP InterCity
« dnia: 21 Lutego 2021, 20:12:37 »
Dobry Wieczór.
Chciałbym zaprezentować wszystkim wizualizację barw PKP Intercity na lokomotywie EU46 Vectron oraz EP23. Zdjęcia w załączniku. Poprawiłem fragmenty czół, drzwi oraz loga PKP InterCity, więc teraz powinno być już dobrze. Proszę o oceny :)

6
Symulator / Sterowanie za pomocą Pada do Xbox One
« dnia: 05 Stycznia 2021, 21:56:02 »
Dobry Wieczór!
Mam pytanie: Jak wykorzystać pada do Xbox One w symulatorze MaSzyna? Podpiąłem pada przez bluetooth do komputera i teraz nie wiem jak przypisać przyciski do konkretnych funkcji (nastawnik jazdy, kran hamulca itp.). Próbowałem to ustawić za pomocą jakichś zewnętrznych programów, lecz nie znam się na tym, a na padzie chętnie bym pograł, bo klawiatura mi się już trochę znudziła. Wie ktoś jak przypisać przyciski do konkretnych funkcji?

7
Pomoc doraźna / Wirus - Trojan:Win32/Wacatac.D8!ml
« dnia: 27 Grudnia 2020, 18:54:27 »
Witam!
Mam następujący problem:
Dziś, jak na co dzień chciałem zagrać w MaSzynę, jednak po dwukrotnym wciśnięciu ikony nowego startera (jego uruchomienia) wyskoczył mi błąd oraz powiadomienie, że program Windows Defender znalazł zagrożenie. Po wejściu w ustawienia antywirusa i historie wirusów znalazłem: "Zablokowane zagrożenie" Trojan:Win32/Wacatac.D8!ml. Po chwili Windows Defender automatycznie usunął "zagrożenie" przez co nie mogę uruchomić MaSzyny. Stwierdziłem, że może reinstalacja symulatora pomoże, jednak po tym procesie, sytuacja cały czas sytuacja się powtarza. Zaznaczam, że wcześniej nie pobierałem żadnych nieautoryzowanych dodatków, scenariuszy itp. W internecie wyczytałem, że trojan Wacatac, dostaje się do systemu przez jakieś linki w e-mailach, ale wcześniej nie klikałem żadnych linków, czy czegoś podobnego.

Wie ktoś jak rozwiązać ten problem?

8
Bocznica / Zdjęcia na tekstury 111Eb Pesa Gama
« dnia: 22 Września 2020, 18:55:07 »
Witam! Posiadam zdjęcia 111Eb Pesa Gama Kolei Mazowieckich, jak ktoś potrzebuje to mogę wysłać e-mailem.

Strony: [1]