Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - michAL_57

Strony: [1]
1
Inne niekolejowe / Michał - wielki fan Kolei ♾️
« dnia: 23 Grudnia 2022, 17:59:45 »
Witajcie

Piszę w sprawie mojego syna Michała (z jego konta michAL_57), jestem jego tatą. Wiedząc jak wiele dla niego znaczyło korzystanie i kontakt ze społecznością fanów kolei, uznałem to za swój obowiązek. Chcę napisać jak dużo dla osób z niepełnosprawnościami stanowią grupy nieformalne i cyfrowy świat rozwijany w ich ramach.

Podobny wpis wysłałem na td2.info.pl bo tam się ostatnio udzielał. Postanowiłem wysłać i tu, może wybaczycie. Symulator MaSzyna był dla niego ostatnio z pewnych względów niedostępny z uwagi na ograniczenia fizyczne, ale pamiętam czasy do 2021 r. gdy się nim delektował!

Michał ostatnio pisał na forum TD2 5 października. Jeszcze w piątek, 7-go, po napisaniu matury próbnej w liceum dłubał sobie coś w GIMPie i planował pomóc w jakiejś testowej scenerii... Miałem plany go w tym wesprzeć dołączając do projektu. Miał mieć dużo czasu gdy skończy szkołę w 2023 r.

W czerwcu dobił do 17 lat. Całe życie był osobą poważnie niepełnosprawną. Od zawsze kochał kolej i autobusy. Miał chorobę mięśniową, w ostatnim roku poruszał tylko palcami dłoni, a mimo to kończył kolejne klasy ze świetnymi wynikami, ostatnio z nagrodą premiera RP. Znał nieźle 3 języki obce. Nie pamiętam, by kiedykolwiek narzekał na swój stan.

Niestety po paru dniach, 9 października rano stracił świadomość i samodzielny oddech, którego już przez ostatnie 68 dni nie odzyskał. Wiadomo, płuca też potrzebują mięśni.

W piątek 16 grudnia zmarł.

Zawsze z podziwem patrzyłem na jego wysiłki i rzeczowe wyrażanie się, co możecie łatwo sprawdzić, mimo, że napisanie choćby jednego słowa to dla niego był wysiłek większy niż dla nas. Od ponad roku dużo korzystał z respiratora.

Bardzo związał się ze społecznością TD2 i korzystał z tego symulatora (wcześniej, jak pisałem z MaSzyny, dopóki dawał radę, zafascynowany realizmem). Robił to mimo, że z komputerowych akcesoriów mógł obsługiwać już tylko myszkę i znajdował się w pozycji półleżącej. Najwyraźniej oddałby dla możliwości zajmowania się koleją wszystko. Interesował się zarówno jazdą, jak i sterowaniem ruchem.

Mam w głowie różne myśli jak upamiętnić Michała. Oczywiście bardzo mi zależy by konto forumowe Michała pozostało widoczne, choć nie będzie używane. Pomyślałem sobie pewnego dnia, czy kiedyś wizerunek Michała nie trafiłby do symulatora - na peron, do wagonu lub nawet do lokomotywy?

Dziękuję za to, co robicie. Pomyślcie o Nim, kiedykolwiek usłyszycie gwizd lokomotywy. Może to właśnie on przejeżdża i Was pozdrawia?

Konto Youtube Michała to https://www.youtube.com/channel/UCM6oIBufXJHHwJJLk0Y6PRg
Profile TD2: https://td2.info.pl/profile/?u=23976

Misiek na pewno gdzieś tam jeździ ukochanymi "kiblami". Wiadomo skąd jego internetowa ksywka - michAL-57.

Pozdrawiam,
Jarek

PS: Ceremonia pogrzebowa jest planowana w Warszawie, 28 grudnia o godz. 12 w kościele Św. Franciszka z Asyżu, przy ul. Hynka 4, Warszawa Okęcie. Następnie udajemy się na cmentarz przy ul. Pawła Lipowczana.

PS: Zamiast kwiatów, których nie będzie gdzie złożyć przy urnie na cmentarzu, proponujemy darowizny wspierające chłopców takich jak Michał: https://www.parentproject.org.pl/darowizny
Jest możliwość kupić im kilka dni więcej i tym samym spełnić życzenie Michała. W tytule przelewu można coś do niego napisać.
Dotyczy to też osób nie mogących przyjechać, a zainteresowanych tematem.

2
Pomoc doraźna / Brak wyjazdu z Bałtyku Miasta
« dnia: 11 Lipca 2020, 18:10:44 »
Na scenariuszu Bałtyk SKM1 po dojechaniu pociągiem ROJ55326 do Bałtyku Miasta nie dostaję wyjazdu z tej stacji w kierunku Bałtyku Głównego. Sprawdziłem, że szlak jest wolny. Załączam log i errors.

3
WWW / Dostęp do repozytorium SVN
« dnia: 22 Czerwca 2020, 18:05:54 »
Dzień dobry. Mam następujące pytanie: jaki jest adres repozytorium SVN (potrzebuję wygodnego i szybkiego dostępu tylko do odczytu)?

4
Pomoc doraźna / Brak wyjazdu ze stacji Drawinowo
« dnia: 14 Czerwca 2020, 17:29:01 »
Na scenerii Drawinowo w misji z pociągiem pospiesznym MPPE71102 nie wyświetlił mi się sygnał zezwalający na wyjazd ze stacji Drawinowo. Dopiero gdy ruszyłem, to usłyszałem sygnał odjazdu od kierownika, a gdy byłem już pod semaforem, to ukazał się sygnał S10. Załączam log i errors.

5
Pomoc doraźna / Błąd po uruchomieniu
« dnia: 17 Maja 2020, 16:39:08 »
Dzień dobry. Na scenerii baltyk cargo kilka sekund po uruchomieniu symulatora program crashuje. Pamiętam, że kiedyś występował błąd polegający na tym, że na starcie samochody znajdowały się zbyt blisko skrzyżowania i komputer "nie zdążał" z wylosowaniem kierunku, w którym pojadą. Czy jest możliwe, że ten błąd nadal występuje? Załączam pliki log, errors i crashdump.

6
Pomoc doraźna / Brak możliwości odhamowania składu
« dnia: 26 Kwietnia 2020, 17:43:02 »
Dzień dobry. Mam problem z odhamowaniem składu SN61+wagon osobowy na scenerii calkowo_sn61 z pociągiem APM 44316. Gdy chciałem odjeżdżać ze stacji Chróściele i już miałem odhamowany skład, to nagle zauważyłem, że skład sam ponownie się zahamował. Teraz nie mogę go w żaden sposób odhamować. Proszę o pomoc. Załączam pliki log i errors.

7
Rainsted / Składy w okienku "Wybierz skład do jazdy"
« dnia: 13 Kwietnia 2020, 17:54:32 »
Dzień dobry. Mam następujące pytanie: w jaki sposób Rainsted odróżnia te składy, które są wyświetlane w zakładce "Wczytanie" w okienku "Wybierz skład do jazdy", od wszystkich składów na danej scenerii widocznych w zakładce "Składy" (od jakiego wpisu w plikach to zależy?) ?

Strony: [1]