Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - MishutkAviation

Strony: [1]
1
Pomoc doraźna / Przełączanie aktywnego okna w czasie streamowania
« dnia: 22 Listopada 2020, 12:13:16 »
Cześć,
ostatnio testowałem robienie streamów za pomocą OBSa z MaSzyny, ale mam jeden problem - mianowicie przy przełączaniu aktywnego okna z/na okno MaSzyny (w trybie pełnoekranowym) ekran na streamie robi się na 2-3 sekundy czarny (mam dwa monitory - na jednym mam uruchomiony symulator, a na drugim OBSa i rozkład jazdy. W czasie streama czasem muszę coś dostosować na panelu w OBSie, ale po każdym przełączeniu okna występuje problem z czarnym ekranem, który pojawia się w przechwytywaniu ekranu w OBSie).
Tryb okienkowy MaSzyny nie wchodzi w grę, ponieważ wtedy na górze ekranu wyświetla się biały pasek okna. W OBSie testowałem różne opcje, jedyną sensownie działającą jest przechwytywanie całego ekranu).

Czy jest jakakolwiek możliwość naprawienia tego problemu z wyświetlaniem czarnego ekranu przez OBS? A może ktoś wie, jak w trybie okienkowym wyłączyć górny pasek okna?

Z góry dziękuję za pomoc.

2
Bieżące Symulatorowe / Tekstury okien siudemki EP07-338
« dnia: 07 Kwietnia 2020, 15:20:09 »
Witam!
Zauważyłem dzisiaj błąd w wyświetlaniu tekstur EP07-338 widzianych ze środka - kiedy kamerką z kabiny 'wychylam się' z lewego okna, kabinę widać przez szyby, ale 'wychylając się' po prawej - wyświetla się płaska tekstura zamiast szyby jak w załącznikach.

Patrząc z kamerki zewnętrznej wszystkie szyby wyświetlają się poprawnie, widać przez nie wnętrze kabiny.

3
Bieżące Symulatorowe / Tekstury schodów - Bałtyk SKM
« dnia: 02 Kwietnia 2020, 19:08:18 »
Dzień dobry!
Chciałbym tylko zwrócić uwagę na tekstury w scenerii Bałtyk SKM, a konkretnie schody w Bałtyku Mieście - tekstura sprawia, że, patrząc od frontu, praktycznie trudno się zorientować, że są tam jakieś schodki (zrzuty w załączniku).

4
Bieżące Symulatorowe / Dwa błędy - SU45-115 i SA134
« dnia: 01 Marca 2020, 11:46:53 »
Witam!
Ostatnio jadąc na scenariuszu Całkowo Wycieczka zauważyłem dwa błędy.
Po pierwsze - tekstura SU45-115 w malowaniu SKPL po lewej stronie posiada oznaczenia, które są ich lustrzanym odbiciem (jak w załączniku);
Po drugie - SA134-008 (jako AI), z którym minąłem się na jednej ze stacji zamiast tablic kierunkowych miał tam przezroczystość (jak w załączniku).

5
Bieżące Symulatorowe / E6ACT Dragon - błędy w tempomacie
« dnia: 20 Lutego 2020, 18:01:42 »
Witam.
Ostatnio zauważyłem podczas jazdy Dragonem mały błędzik dot. prędkości zadanej - w większości pozycji nastawnika V-zadanej prędkość ta np. zamiast 30 wyświetlała 29, zamiast 100 99 itp. - przykład w załączniku.
Wydaje mi się, że tak być nie powinno - dlatego to zgłaszam.
Pozdrawiam,
Michał

6
Trasy / Trawa w zimowej wersji Bałtyku SKM
« dnia: 26 Stycznia 2020, 16:21:12 »
Witam!
Chciałem tylko zgłosić uwagę, że w zimowej wersji scenerii Bałtyk SKM w Bałtyku Głównym, przy rozjeździe przed bocznicami za Tm12 znajduje się kawałek nieośnieżonej trawy - widać to w załączniku.

7
Tabor / Przypisanie osi przepustnicy do nastawników
« dnia: 25 Stycznia 2020, 10:30:56 »
Witam!
Posiadam przepustnicę do symulatorów lotniczych (Saitek Throttle Quadrant) z trzema osiami. Co wpisać w pliku .ini (chyba "gamepad_input"), żeby oś przepustnicy była osią nastawnika? Nie chodzi mi tu o input "zwiększ/zmniejsz", tylko o to, żeby cała oś była osią nastawnika.
Pozdrawiam!

8
Poszukuję, chcę zrobić / Chciałbym pomóc z teksturami
« dnia: 24 Stycznia 2020, 19:06:20 »
Witam!
Od jakiegoś czasu bawię się programem GIMP - ciągle się go jeszcze uczę, ale niektóre rzeczy mam już ogarnięte. Bardzo chętnie pomógłbym przy tworzeniu symulatora, więc chciałbym zapytać: czy ktoś potrzebuje przerobienia / zrobienia jakiś tekstur w GIMPie? Nie wiem, na czym mógłoby to polegać, ale mogę się podjąć na początek jakiegoś prostszego zadania.
Nie wiem niestety za wiele na temat tekstur... Czy gdzieś na forum jest instrukcja ich tworzenia w GIMPie?
Pozdrawiam!

9
Bieżące Symulatorowe / Pare pytań dot. Elfa
« dnia: 24 Stycznia 2020, 08:15:26 »
Witam!
Ostatnie wydanie MaSzyny przyniósł wiele ulepszeń do Elfa. Patrząc na rozwój tego projektu zastanawiam się, czy Autorzy w tej chwili dążą do tego, aby rodzina Elfów była chyba pierwszym pojazdem w MaSzynie, gdzie w kabinie każdy przycisk jest "klikalny", funkcjonalny? Z tego, co wiem, trwają jakieś prace dot. shaderów wycieraczek, ale co z takimi drobnostkami, jak np. przyciemnienie lampek CA/SHP? Niby nie ma zbyt dużego znaczenia, ale zawsze kolejny funkcjonalny przełącznik, usunięcie kolejnej atrapy. Czy więc prace nad tymi "ficzerami" będą trwały nadal i czy kiedyś Elf będzie całkowicie, w 100% funkcjonalny?
Pozdrawiam,
Michał

PS
Czy trwają prace nad szafami elektrycznymi w kabinie Elfa? Jeżeli tak, to na jakim są etapie? Tylko proszę o nie odpowiadanie tekstami w stylu "tak, tak, premiera już 31 lutego" - ja się nie narzucam, nie poganiam, nie żądam terminów, tylko pytam się, jak jest obecnie :)

PPS
Bardzo ładny ten nowy pasek ładowania ;)

10
Bieżące Symulatorowe / Zła data w kabinie ST45
« dnia: 16 Grudnia 2019, 17:52:43 »
Witam!
Chciałem tylko zwrócić uwagę, że przydałoby się zamazać lub zrobić coś z datą na ekranie ST45 - na tym ekranie wyświetlona jest zapewne data zrobienia zdjęcia, a więc 11.06.2011. Jest tam również godzina i ujmuje to troszkę realizmu, więc jeżeli ktoś miałby chwilkę, da się to pewnie poprawić.
Ekran w załączniku.
Dodatkowo jest tam również błędne oznaczenie loka (na zewnątrz ST45-03, a w kabinie ST45-04), ale z tego, co zauważyłem, w wielu pojazdach oznaczenie w kabinie nie jest takie, jakie powinno być.
Pozdrawiam!

11
Witam!
Chciałem zgłosić błędne ustawienie wskaźnika W4 na scenerii Całkowo, niestety nie pamiętam nazwy stacji - może ktoś pozna po zrzucie ekranu. Prawdopodobnie Paszki Wielkie lub Chróściele. Jak widać na zrzucie, wskaźnik ten jest za mocno przsunięty, przez co wnika w bok lokomotywy.
Jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie, był to scenariusz Całkowo_retro, misja z SU45-089 (zamieniona na Gagara).
Pozdrawiam!

12
Bieżące Symulatorowe / Problem z teksturą SU45-079 PR
« dnia: 10 Grudnia 2019, 19:19:01 »
Witam!
Ostatnio, jadąc na scenariuszu Całkowo_retro_zima zauważyłem pewien błąd w wyświetlaniu tekstury SU45-079 w malowaniu Przewozów Regionalnych. Widać to w załączniku.
Tak tylko informacyjnie, nie wiem, co jest tego powodem.

Pozdrawiam!

13
Bocznica / MaSzyna z przymrużeniem oka
« dnia: 08 Grudnia 2019, 19:19:20 »
Taka ot, przerobiona strona MaSzyny. Ten obrazek nie ma na celu nikogo obrazić.

Obrażony czy nie, obrazek niezgodny z regulaminem, to wycinamy. :> @Stele

14
Trasy / Problemy z AI na scenerii Całkowo_retro
« dnia: 15 Września 2019, 21:15:10 »
Informuję tutaj o problemie ze scenerią Całkowo, a konkretnie Całkowo_retro, poc. ROS88143, SP45 z Bipami.
Dojechałem normalnie do stacji Paszki Wielkie, czekając pod semaforem wyjazdowym. Powinienem się tu minąć ze Stonką z pociągiem osobowym, ale ona nie nadjeżdżała. Czekałem ponad 20 minut, ale nadal nie nadjeżdżała, nadal wyjazdowy na "Stój".
Wyszedłem z loka (F4) i przeniosłem się na następną stację z mijanką, tj. Całkowo. Tam znalazłem Stonkę stojącą w połowie peronu, a dokładniej lekko wystawała za semafor wyjazdowy wskazujący Sr2 "Wolna droga".
Miała zapalone światła czerwone na czole składu i wrzucony kierunek przeciwny do tego, jaki powinna mieć. Po wejściu do niej i włączeniu autopilota wjechała poprawnie na peron (zadanie "Prowadzić skład wg sygnałów i rozkładu") i dalej się zatrzymała - nie zmieniając kierunku.
Skąd takie problemy? Da się temu jakoś zaradzić?
Z góry dziękuję
         MishutkAviation

Strony: [1]