Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - wasyl

Strony: [1]
1
Witam
Poszukuję wszelkiego rodzaju fotek, które można wykorzystać do zrobienia obiektów kolejowych i nie tylko (nastawnie, dworce, sklepy bloki, magazyny, garaże, itp). Jeżeli komuś zbywa troszkę zdjęć to chętnie przygarnę. Kontakt proszę na PM.
Z góry dzięki
Zdravim...

2
Publikacje / "Zwierzyniec" (robocza nazwa "low")
« dnia: 28 Listopada 2007, 01:15:20 »
Witam!!!
Oto kolejna trasa - Zwierzyniec 1.0 (robocza nazwa "low"). Opis trasy, linki, itp. znajdziecie tutaj: http://solnet.xorg.pl/solnet/maszyna/opis_trasy_zwierzyniec/index.html
Dodatkowo przedstawiam paczkę z nowymi obiektami do symulatora "Wasyl_pack-1.0" (Link do paczki także znajduje się na powyższej stronie).

Alternatywne linki do trasy:
http://www.ep09.rail.pl/maszyna
http://ziemowitdtp.nazwa.pl/maszyna/
http://www.kolej.banda.pl/pub/


Jeżeli ktoś ma problem z odpaleniem trasy, proszę pisać w tym wątku:
http://eu07.pl/forum/index.php?&topic=6907.0
Mariusz

3
Pomoc w tworzeniu / Drzewa
« dnia: 27 Listopada 2007, 00:48:35 »
Witam!!!
Właśnie kończyłem "pakować/oddawać do użytku publicznego" nową trasę do Maszyny, gdy napotkałem na mały problem. W nowej trasie używam drzew, których domyślnie nie ma w paczce znajdującej się tu: http://mamut.mysza.eu.org/~krzysiek626. Jednak ja te drzewa posiadam i nie pamiętam skąd - skleroza nie boli ale czasem dokucza ;).
Przypuszczalnie pochodzą one z tego wątku: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,3229.0.html. Jednak link jest nieaktualny. Mam więc prośbę - czy może ktoś zweryfikować, czy w tej paczce znajdują się poniższe drzewa, ewentualnie jeśli nie ma ich w tej, to w jakiej się znajdują?
#drzewo_12.tga
#drzewo_2.tga
#drzewo_9.tga
#JabNisk1.tga
#JabNisk2.tga
#JabNisk3.tga
#KrzaczekLeszcz1.tga
#KrzaczekLeszcz2.tga
#KrzakLeszcz1.tga
#KrzakLeszcz2.tga
#krzak_1.tga
#Lipa1.tga
#Morwa1.tga
#Sosenka1.tga
#Sosna1.tga
#Sosna2.tga
#Sosna3.tga
#Swierk1.tga
#SwierkSrebrny1.tga
#Topola1.tga
#brzoza1.tga
#buk1.tga
#cottonwood1.tga
#cottonwood2.tga
#dab1.tga
#drzewo1.tga
#drzewo2.tga
#drzewo3.tga
#drzewo4.tga
#drzewo5.tga
#drzewo6.tga
#drzewo7.tga
#drzewo8.tga
#Jesion1.tga
#krzak1.tga
#lipa2.tga
#sosna4.tga
#sosna5.tga
#sosna6.tga
#sosna7.tga
#swierk2.tga
#swierk3.tga
#swierk4.tga
#swierk5.tga
#swierk6.tga
#swierk7.tga
#swierk8.tga
#wierzba1.tga

4
Infrastruktura kolejowa / W17 - ukres - gdzie i jak?
« dnia: 16 Października 2007, 00:14:40 »
Witam!!!
Mam pytanie odnośnie wskaźnika W17. Gdzie i jak jest ustawiany? ZTCW to ustawiany jest w miejscu, gdzie odlełość między osiami toru zaczyna wynosić 3,75m. Ale czy W17 ustawi się między każdymi "schodzącymi" się torami przed rozjazdem (raczej bez sensu), czy tylko w miejscach, gdzie schodza się tory na których mogą zatrzymać się wagony/loki (miejsca manewrowe, tory postojowe itp) (bardziej prawdopodobne). Proszę o zweryfikowanie wypowiedzi.

5
Infrastruktura kolejowa / Ustawienie wskaźników, itp
« dnia: 24 Września 2007, 02:19:29 »
Witam!!!
Mam kilka pytań odnośnie wskaźników i ich ustawienia.
1. Mamy szlak dwutorowy, na którym zerwana jest sieć trakcyjna na torze właściwym. Czy taki tor osłaniamy wskaźnikami We4? (wg. E1 tak, ale osobiście nigdy się z takim przypadkiem nie zetknąłem więc wolę zapytać)
Jeżeli tak, to według E1 We4 umieszczamy "w odległości 15 m przed miejscem, poza które przejazd jest zabroniony". Czy w powyższym przypadku miejscem tym będzie 15 m przed ostatnią zwrotnicą na stacji poprzedzającej wjazd na szlak? Wskaźnik ten umieszczamy tylko przy torze właściwym (We4a), czy przy torze niewłaściwym także (We4b)?
2. Mam taką małą stacyjkę, wraz z bocznicą. Proszę o skorygowanie mojego toku myślenia.
                               BOCZNICA
                                ___________|
                              /___________|
             -------------   /
<<----------/--------------\/-------------------------------------<<
>>----------\--------------/\------------------------------------->>
             ------------ /  \___________
                                         \___________________<>
        GŁ. A                 GŁ. B
Początkowo bocznica nie istniała, więc na torach od strony głowicy B umieszczona semafory wyjazdowe 4-komorowe. W późniejszym czasie dobudowano bocznicę, lecz nie zmieniono semaforów wyjazdowych na 5-komorowe. Nie ma więc możliwości podania sygnału S13 dla pociągów wjeżdzających na bocznicę. Zamiast tego podawany jest Sz1 - czy moje rozumowanie odnośnie Sz1 jest prawidłowe?

6
Inne niekolejowe / Dziwna arytmetyka w MaxScript
« dnia: 11 Września 2007, 01:00:35 »
Witam!!!
Pracuję nad małą rozbudową skryptu i w trakcie testowania trafiłem na ciekawą rzecz.
Ile to jest: (6.2 - 6) * 10 = ?
Zapewne większość matematyków odpowie, że 2. Ale wg.Autodesk-a: 1 :).
Mam takie linijki kodu:
ulam = (6.2 - 6) * 10
str_a = ulam as string
str_b = (ulam as integer) as string
str_a zwróci tekst "2.0" a str_b już zwróci "1". Winna temu jest konwersja "as integer", która ma odcinać część ułamkową. Ta jednak robi widocznie co innego :). Ktoś wie czemu tak jest i jak tego uniknąć?


7
Witam!!!

Dyrekcje polskich i czeskich kolei planują wydłużenie tras niektórych pociągów z Podbeskidzia,  dojeżdżających teraz tylko do pierwszych stacji po stronie czeskiej, do Ostrawy. Tymczasem czescy maszyniści nie chcą, aby po torach w Czechach jeździły polskie pociągi, tzw. jednostki elektryczne. Twierdzą, że miejsce tych składów jest w... muzeum!

Z Podbeskidzia do Czech jeżdżą obecnie codziennie cztery elektryczne składy. Dwa - przez Cieszyn do Czeskiego Cieszyna z Katowic (przyspieszony „Olza”) i z Bielska-Białej oraz dwa przez Zebrzydowice do Piotrowic koło Karwiny z Czechowic-Dziedzic.

Obie czeskie stacje są pierwszymi po stronie Czech i pociągi prowadzą do nich polscy maszyniści. Kolejowi decydenci chcą, aby te pociągi jeździły nieco dalej w głąb Czech, aż do Ostrawy. W takim przypadku na tamtym odcinku za sterami  musieliby zasiąść czescy maszyniści.

Tymczasem Federacja Czeskich Maszynistów ostro się sprzeciwia planom wydłużenia kursów. Większość tych jednostek elektrycznych pochodzi jeszcze z lat siedemdziesiątych, a nawet sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Instalacja elektryczna tych pociągów jest muzealna, a jazda nimi to prawdziwy horror - napisali w swoim oświadczeniu czescy maszyniści.

Wymyślili już nawet przezwisko dla polskich jednostek. Zwą je „Drzewolino”, co ma być ironią w porównaniu do kursujących w Czechach składów superekspresu Pendolino. Domagają się, aby dyrekcja Czeskich Kolei (České Drahy), która już wstępnie zgodziła się na wydłużenie polskich kursów, zmieniła swoją decyzję.

I pomyśleć, że pasażerowie z Podbeskidzia muszą prawie na co dzień jeździć takimi muzealnymi „Drzewolinami”!

/ps/ Kronika Beskidzka

8
Poradniki / [SCN/CTR] Zaawansowany tutorial tworzenia tras
« dnia: 05 Września 2007, 03:20:12 »
Witam!!!
Ja także postanowiłem wyjść na przeciw problemowi ''traso-pisarstwa''. Na pisanie tutoriala zbierałem się od dłuższego czasu. No i w końcu ... jest.
Często dostawałem maile lub wiadomości od wielu uzytkowników z prośbami o pomoc przy pisaniu własnych tras. Pytania dotyczyły "zdarzeń", obsługi AI i innych mniej lub bardziej zaawansowanych problemów. Pojawiało się też sporo pytań, na które odpowiedź można znaleść już w tutorialu bohuna lub były na forum. Bohun wykonał kawał dobrej roboty pisząc ten tutorial. Ja jednak postanowiłem pominąć podstawy i wziąłem się za pisanie tutoriala z bardziej zaawansowanymi zagadnieniami.
Tutorial nie jest jeszcze kompletny - obecnie liczy 15 stron. Zacząłem od "zdarzeń". Następnie pojawi się rozdział dotyczący AI, trakcji oraz tworzenia obiektów. Kolejna aktualizacja niebawem. Pisanie tutoriala było małą odskocznią w tworzeniu nowej trasy, więc jak tyko dokończę trasę, powrócę do pisania tutoriala (do ukończenia nowej trasy pozostało już tylko napisanie ostatniego z trzech scenariuszy!!!).

Link do tutoriala (05.09.2007): http://solnet.xorg.pl/solnet/maszyna/doc/zaawansowany_tutorial_05.09.2007.pdf

(alternatywny link: http://www.eu07.pl/userfiles/zaawansowany_tutorial_05.09.2007.pdf )

W razie jakiś błędów w tutorialu proszę o wiadomość na PM.

Przykleiłem wątek. Bartek

9
Infrastruktura kolejowa / Zdjęcia obiektów na tekstury.
« dnia: 26 Lipca 2007, 00:41:19 »
Oto wątek w którym można zamieszczać wartościowe materiały fotograficzne dla osób tworzących tekstury obiektów innych niż tabor.

Akvin


Witam!!!
W związku z ostatnimi moimi pracami w symulatorze wykonałem kilka obiektów na potrzeby nowej trasy.
Nowe obiekty niebawem zamieszczę jako paczkę, a do tego czasu wykonane juz obiekty można oglądać na: http://solnet.xorg.pl/solnet/maszyna/low/nowe_bud/ .
Niektóre obiekty jednak nie grzeszą jakością wykonania ze względu na zdjęcia małej rozdzielczości, zdjęcia wykonane po skosie itp.
I tu mam prośbę - poszukuję zdjęć nastawni, budynków dworca i różnych zabudowań infrastruktury kolejowej, które nadadzą się na tekstury obiektów.
Ważne, aby zdjęcia były wykonywane według podobnych zasad jak zdjęcia na tekstury taboru - czyli:
-zdjęcia powinny być wykonane prostopadle do obiektu
-przynajmniej po 1 zdjęciu z przodu i boku (tył nie jest wymagany ale mile widziany)
-najlepiej w pochmurny dzień, lub gdy światło słoneczne i obiekty nie powodują cieni na fotografowanym obiekcie
-wykonane z niewielkim zoomem eliminując efekt rybiego oka itp.
-bez lampy
-przyzwoitej rozdzielczości.

Za każdą pomoc wielkie THX ...

---------------------------------------------------
Witam!!!
Odgrzeję troszkę temat. Zamierzam wykonać paczkę obiektów do symulatora zawierającą przynajmniej 50 obiektów (jak będzie dużo fotek to obiektów będzie więcej). Interesują mnie więc zdjęcia na tekstury obiektów zarówno kolejowych jak i niekolejowych, np:
- bloki, domy, sklepy
- nastawnie, dworce, wiaty itp
- szafy WN, NN, podstacje
- fabryki, hale, magazyny
- ławki, lampy, kosze na śmieci, kontenery
- płoty, mury
- TOI TOI-e także ;)
- dosłownie wszystko, z czego można wykonać obiekt do maszyny :)
Pracę nad paczką już rozpoczete (podziękowania dla krzyśka626 za foty). Ponizej foty kilku obiektów:
http://solnet.net.pl/solnet/maszyna/wasyl_pack_2.0/

Ja niestety nie mam warunków technicznych do fotografowania (bardzo słaby aparat), ale jeżeli znajdą się fotki, to wykonanie obiektów będzie tylko kwestią czasu. Planowany termin oddania paczki od użytku to 24.12.2008 :). Info w sprawie fotek proszę więc przesylać na PW.

10
Witam!!!
Po długiej przerwie zabrałem się za kończenie kolejnej trasy. Jednak przy tworzeniu terenu pojawił się problem. Po naciśnięciu guzika "Make" nie dzieje się nic. A teraz najzabawniejsze :). Ten sam skrypt ale na innym kompie (z tą samą wersją MAXa) generuje teren, ale nie da się go wyeksportować do pliku!. Co ciekawe - jeszcze 3 miesiące temu się dało :) - nie robiłem żadnej reinstalacji itp.
Bardzo proszę o jakąś radę. Trasa ukończona już w 90%, a tu taka niespodzianka :(.
P.S. Na forum ktoś kiedyś podał receptę na tworzenie terenu przez ręczne odpalanie bat-a. Teren generuje się, ale nadal nie da się go wyeksportować - w pliku pojawia się tylko:

//-------------------------------------------------
// Object03
//-------------------------------------------------

11
Bieżące kolejowe / [Filem] Żnińska Kolej Powiatowa - cz. 1 & cz. 2
« dnia: 15 Grudnia 2005, 18:16:58 »
Witam!!!
Żnińska Kolej Powiatowa - cz. 1.
Wielkość: 56 MB
Rozdziałka: 768x576
Audio: 128kbps MPEG-Layer 3
UWAGA !!! Video: H.264 (wymagany enkoder h.264 - np. zainstalowanie najnowszego ffdshow)!!!
Time: 5:33

Screeny:
http://solnet.dnc.pl/solnet/maszyna/film_screen/1.jpg
http://solnet.dnc.pl/solnet/maszyna/film_screen/2.jpg
http://solnet.dnc.pl/solnet/maszyna/film_screen/3.jpg
http://solnet.dnc.pl/solnet/maszyna/film_screen/4.jpg

Link: http://grzesiek.chmaj.net/pub/eu07/Zninska_kolejka_waskotorowa.avi

Dodano:

...:::Żnińska Kolej Powiatowa - Część 2:::...

Link: http://grzesiek.chmaj.net/pub/eu07/Zninska_kolejka_waskotorowa_cz2.avi

Podziękowania dla usera Animus za udostępnienie serwera.

12
Bieżące Symulatorowe / Poszukiwany pomocnik przy tworzeniu tras
« dnia: 18 Listopada 2005, 20:29:20 »
Witam!!!
Ze względu na "kurczący" się mój wolny czas i chęć ukończenia kolejnej trasy, poszukuję 1 lub 2 osoby, które pomogą tworzyć nową trasę.
Czego oczekuję i jakie zadania mu powierzę:
- Tworzenie modeli do nowej scenerii (bloki, budynki, magazyny, fabryki, mosty, wiadukty, wieże itp - proste obiekty o małej ilości poligonów itp)
- Okresowe testowanie trasy i wyszukiwanie błędów.

To pierwsze zadanie jest najważniejsze.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt na PM.

13
Bieżące kolejowe / [Film] Oznaczenia lokomotyw
« dnia: 12 Listopada 2005, 17:19:45 »
Witam!!!
Dziś krótki filmik o oznaczeniach na lokomotywach. W zasadzie to żadna filozofia, ale zamieszczam ten filmik ze względu na ciekawe zdjęcia.
Mam nadzieje, że za tydzień "Waga ciężka" przygotuje coś ciekawszego.
Screeny:
http://solnet.dnc.pl/solnet/maszyna/tvn_turbo/s1.jpg
http://solnet.dnc.pl/solnet/maszyna/tvn_turbo/s2.jpg
http://solnet.dnc.pl/solnet/maszyna/tvn_turbo/s3.jpg

Wielkość: 26 MB
Rozdziałka: 768x576
Audio: 128kbps MPEG-Layer 3
Video: H.264 (wymagany enkoder h.264 - np. zainstalowanie ffdshow)!!!
Czas 2:34

Link: http://solnet.dnc.pl/solnet/maszyna/tvn_turbo/oznaczenia_lokomotyw.avi

Grand: Wiedziałem, że o czymś zapomniałem tylko nie wiedziałem co ...  ;) THX ;)

14
Bieżące kolejowe / [Film] EP05 - ostatni kurs
« dnia: 05 Listopada 2005, 17:18:39 »
Witam!!!
No i zaspałem ;). Ale już jest.
Ostatni kurs EP05.
Wielkość: 71 MB
Rozdziałka: 768x576
Audio: 128kbps MPEG-Layer 3
Video: XViD 1272 kbps 25fps
Time: 6:59

Maksymalna prędkość pobierania pliku z serwera - około 18 kB/s.

Link: http://solnet.dnc.pl/solnet/maszyna/ep05_ostatni_kurs/ep05_ostatni_kurs.avi

Maksymalna prędkość pobierania pliku z serwera - około 18 kB/s.

------------------------------------------------
Ten sam filmik tylko w znacznie lepszej jakości (z wyeliminowaniem przeplotu i filtrami - mam nadzieje, że kolejne też wyjdą tak dobrze jak ten bo poprzednia jakość aż prosiła się o pomstę do nieba ;) )
UWAGA !!! Video: H.264 (wymagany enkoder h.264 - np. zainstalowanie ffdshow)!!!
Link: http://solnet.dnc.pl/solnet/maszyna/ep05_ostatni_kurs/ep05_ostatni_kurs_2.avi

15
Bieżące kolejowe / [Film] Naprawa cystern kolejowycz - część 2
« dnia: 01 Listopada 2005, 03:04:10 »
Witam!!!
A oto druga część filmu o naprawie cystern kolejowych.
Wielkość: 78 MB
Rozdziałka: 768x576
Audio: 128kbps MPEG-Layer 3
Video: XViD 1272 kbps 25fps
Time: 7:41

Maksymalna prędkość pobierania pliku z serwera - około 18kB/s.

Link: http://solnet.dnc.pl/solnet/maszyna/naprawa_cystern/naprawa_cystern_2.avi

16
Bieżące kolejowe / [Film] Naprawa cystern kolejowych
« dnia: 23 Października 2005, 23:19:34 »
Witam!!!
Kolejny filmik: tym razem część pierwsza o naprawie cystern kolejowych.
Wielkość: 92MB
Rozdziałka: 768x576
Audio: 128kbps MPEG-Layer 3
Video: XViD 1288 kbps 25fps
Time: 9:01
Screeny:
http://solnet.dnc.pl/solnet/maszyna/naprawa_cystern/000.jpg
http://solnet.dnc.pl/solnet/maszyna/naprawa_cystern/001.jpg
http://solnet.dnc.pl/solnet/maszyna/naprawa_cystern/002.jpg
http://solnet.dnc.pl/solnet/maszyna/naprawa_cystern/003.jpg
http://solnet.dnc.pl/solnet/maszyna/naprawa_cystern/004.jpg

TAK JAK POPRZEDNIO UPRASZA SIĘ O ŚCIĄGANIE FILMIKU W PORACH NOCNYCH I PORANNYCH ZE WZGLĘDU NA TO, ŻE PLIK LEŻY NA MOIM PRYWATNYM SERWERZE, KTÓRY OBECNIE MA BARDZO OGRANICZONY TRANSFER WYJŚCIOWY !!! JEŚLI UZNAM TO ZA KONIECZNE, W GODZINACH POPOŁUDNIOWYCH, PLIK MOŻE BYĆ NIEDOSTĘPNY. NALEŻY ZACZEKAĆ DO PÓŹNEGO WIECZORA LUB NASTĘPNEGO DNIA I PONOWIĆ ZASYSANIE. JEŻELI KTOŚ ŚCIĄGNIE FILM I UDOSTĘPNI GO NA SWOIM SERWERZE (A BYŁO BY NAPRAWDĘ MIŁO), TO PROSZĘ O PODANIE LINKA W TYM TEMACIE.

Link: http://solnet.dnc.pl/solnet/maszyna/naprawa_cystern/naprawa_cystern.avi

17
Bieżące kolejowe / [Film] Lokomotywa dwusystemowa 1822
« dnia: 16 Października 2005, 23:37:54 »
Witam!!!
No i jest :).
Nagrałem filmik z TVN Turbo o lokomotywie 1822.
Jakość: nienajlepsza (kablówka mi troche szwankuje, ale być może poprawie odbiór jakimś wzmacniaczem, to kolejne filmiki mogły by być lepsze).
Wielkość: 84MB
Rozdziałka: 384x288
Audio: 55kbps MPEG-Layer 3
Video: DivX 164 kbps 25fps
Time: 8:20
Screeny:
http://solnet.dnc.pl/solnet/maszyna/1822/PDVD_000.jpg
http://solnet.dnc.pl/solnet/maszyna/1822/PDVD_001.jpg
http://solnet.dnc.pl/solnet/maszyna/1822/PDVD_002.jpg
http://solnet.dnc.pl/solnet/maszyna/1822/PDVD_003.jpg

UPRASZA SIĘ O ŚCIĄGANIE FILMIKU W PORACH NOCNYCH I PORANNYCH ZE WZGLĘDU NA TO, ŻE PLIK LEŻY NA MOIM PRYWATNYM SERWERZE, KTÓRY OBECNIE MA BARDZO OGRANICZONY TRANSFER WYJŚCIOWY !!! JEŚLI UZNAM TO ZA KONIECZNE, W GODZINACH POPOŁUDNIOWYCH, PLIK MOŻE BYĆ NIEDOSTĘPNY. NALEŻY ZACZEKAĆ DO PÓŹNEGO WIECZORA LUB NASTĘPNEGO DNIA I PONOWIĆ ZASYSANIE. JEŻELI KTOŚ ŚCIĄGNIE FILM I UDOSTĘPNI GO NA SWOIM SERWERZE (A BYŁO BY NAPRAWDĘ MIŁO), TO PROSZĘ O PODANIE LINKA W TYM TEMACIE.

Link: http://solnet.dnc.pl/solnet/maszyna/1822/1822.avi

18
Pomoc doraźna / Eu07 a Radek x200
« dnia: 16 Sierpnia 2005, 01:46:29 »
Witam!!!
Pojawił się u mnie spory problem.
Ostatnio zakupiłem nowego kompa z płytą główną z zintegrowaną grafą Radeon XPRESS 200. Problem w tym, że jak odpalam symulator i zaczynam poruszać się w trybie Freefly to nagle zamiast płynnego przemieszczania się to "przenosi" mnie w jednym momencie o jakieś 500 metrów w kierunku w którym się poruszam.
Uniemożliwia mi to całkowicie pracę nad nową trasą.
Co robić? Sprawdzałem różne stery (Catalysy i te z płyty) i nadal to samo.

19
Poszukuję, chcę zrobić / Kotwa + bramka
« dnia: 06 Listopada 2004, 02:31:46 »
Witam!!!
Mam taką propozycję:
Czy ktoś mógłby wykonać naciąg (kotwe) mocowany do bramki EST 770 (o ile takie istnieją a chyba istnieją).

20
Pomoc w tworzeniu / Tory a wzniesienia
« dnia: 12 Października 2004, 23:33:42 »
Witam!!!
Chciałbym prosic o receptę na szybkie kładzenie torów ale tak, zeby można było tworzyć wzniesienia, podjazdy itp.
W nowej trasie zaczołem robic to normalnie ręcami (tworzenie odcinka, obracanie o kąt, łączenie z resztą i dziubdzianie w terenie) ale to straszna męczarnia, zeby potem dopasowac teren do torów. Jak ktoś ma jakiś inny sposób bardzo byłbym wdzięczny, za podzielenie się nim.
I jeszcze jedna sprawa do twórcy skryptu - czy można tak zmodyfikować skrypt, aby przy kładzeniu torów podawało się kąt albo różnicę wzniesień pomiedzy początkiem a końcem toru? Ułatwiło by to znacznie tworzenie wzniesień.

21
Na warsztacie / Nowa trasa - Coming Soon ;)
« dnia: 10 Października 2004, 00:28:50 »
Witam!!!
Właśnie dziś zaczołem pracę nad nową trasą - pomysł rodził się w głowie od ponad miesiąca. Trasa będzie fikcyjna ale za to pojawi się sporo możliwości w prowadzeniu pociągów.
Staram się optymalizować trase na słabsze maszyny. Mogę jedynie zapewnić, że trasa bedzie posiadała szlak SBL, 2 szlaki dwutorowe i jeden jednotorowy, gdzie będą one się łączyć na jednej większej stacji węzłowej (4 perony). Do tego powstaną 2 lub 3 mniejsze stacje (maxymalnie 2 perony i 2 drogi przejazdowe) oraz kilka przystanków.
Rezultaty dzisiejszej pracy można oglądać pod dresem: http://81.168.222.10/maszyna/trasa.html
Jeśli ktoś ma jakieś propozycje w sprawie nowej trasy proszę pisać na e-mail - obiecuje, że rozpatrzę każdą uwagę.
Trase planuje oddać do użytku przed Świętami Bożego Narodzenia (taki mały prezent pod choinkę będzie ;) ).
P.S.: Jak zawsze obietnic tworzenai tras dotrzymuje więc wywiąze się i z tej obietnicy - no chyba, że komp pujdzie mi z dymem ;).

22
Trasy / Pytanie o eaosy i Adu
« dnia: 09 Września 2004, 23:49:18 »
Witam!!!
Jakie powinny byc wpisy w unofficjalnej wersji maszyny (eu07-160704-unoff) aby prawidłowo wyświetlały sie eaosy i Adu?

23
Publikacje / Bochnia-Brzesko Okocim
« dnia: 12 Sierpnia 2004, 22:56:47 »
Witam!!!
Przedstawiam testową wersje trasy Bochnia-Brzesko Okocim.
Trasa nie jest wolna od błędów - jest to tylko wersja beta. Chciałbym abyście napisali do mnie o wszystkich rażących błedach w tej trasie.
Do skończenia trasy zostało mi stworzenie budynku dworca głównego w Bochni oraz zagospodarowanie przestrzeni wokół stacji głównych.
Chwilowo nie umieszczam opisu misji (w miare mozliwosci nalezy sie domyslec ;) ) oraz prosze nie zwracac mi uwagi na brak opisów do trasy. W wersji "stable" juz wszystko będzie.
Beta-testerzy do dzieła :). Link będzie czynny do jutra (13 sierpnia) do północy.
http://solnet.myftp.org/bochnia_brzesko_okocim_v.beta_0.9.zip
P.S. W przygotowaniu jest już dalsza cześć trasy z Brzeska do Tarnowa Głównego. Chętni do współpracy (w szczególności do pomocy przy obiektach) będą mile widziani.

24
Pomoc w tworzeniu / 2 textury na 1 obiekt
« dnia: 15 Lipca 2004, 22:59:01 »
Witam!!!
Jak nalozyc 2 textury na 1 obiekt i wyexportowac do scenerii (scm)? Chodzi o to, aby jdna strona sześcianu miała jedną texture a reszta inna texture.

25
Na warsztacie / Zwrotnicowo - wersja 0.9 beta !!!
« dnia: 26 Kwietnia 2004, 21:56:51 »
Witam!!!
W tym poście chciałem przedstawić moją pierwszą trase "Zwrotnicowo - Manewrowo - Gagariny Małe - Semaforowo". Trasa ma długość około 70 km. (bynajmniej tak mi sie wydaje ;) ).
Prosiłbym o zgłaszanie wszelkich uwag na temat trasy. Jest to moja pierwsza trasa (powstała w niespełna 10 dni), więc mogłem popełnić wiele błedów. Za wszystkie uwagi wielkie dzięki. Po uwzględnieniu wszystkich uwag i korekcie trasy, umieszczę trase w dziale download. Do tego czasu linka podam tutaj.
UWAGA!!! PROSZĘ O NIE ZWRACANIE MI UWAGI NA: za blisko postawione semafory i za ostre łuki. Postaram się to jak najszybciej naprawić.
Trasa nie posiada jeszcze trakcji i SBL ale myślę, że w oficjalnej wersji już będzie.
Oto link: http://solnet.myftp.org/zwrotnicowo.zip

26
Tabor / Problem z składem
« dnia: 17 Kwietnia 2004, 01:48:51 »
Witam!!!
Piszę traske, gdzie wagony stoją na jednym torze i podjeżdzam lokiem aby doczepic się do nich i je zabrać. Wiec podjeżdzam, doczepiam sie, wrzucam "jedynke" i ... ani rusz - wagony jak przymurowane do torów stoją i nie chcą sie ruszyć.

Wagony na scenie umieszcam tak:

trainset none zwrotnicowo_pobocze02 10.0 0.0
node -1 0 505120-00255-6 dynamic PKP\Syp  none syp 0.0 nobody 3 0 enddynamic
endtrainset

a loka tak:

trainset Moje zwrotnicowo_f02 0.0 0.0
node -1 0 EU07-424 dynamic PKP\EU07 eu07-424 303E 0.0 reardriver 0 0 enddynamic
endtrainset

Co robię źle? Za pomoc z góry wiekie dzięki.

27
Pomoc w tworzeniu / Tworzenie torów
« dnia: 08 Kwietnia 2004, 17:21:38 »
Witam!!!
Wziołem się wkońcu za tworzenie tras no i nawet nie takie straszne jak diabła obsmarowywują.
Jednak napotkałem na mały problem - szukałem w archiwum ale nie mogłem tego znaleść a chyba już była o tym mowa.
Przykładowo mam 2 tory (2 odcinki trasy biegnące z naprzeciwka) i chciałbym je ze sobą połączyć - jak to zrobić? Mysłałem, ze jest jakaś opcja Snap to Vertex albo coś ale nigdzie tego nie widze.

28
Poszukuję, chcę zrobić / Gwizdek ;)
« dnia: 29 Stycznia 2004, 13:46:20 »
Witam!!!
Mam taką chyba dość ciekawą propozycję. Nie wiem czy ktoś wcześniej o to pytał ale zaryzykuje.
Aby symulator był bardziej realny można by dodać odgłos gwizdka zezwalający na odjazd pociągu :). Chodzi o to, ze jak dostajemy sygnał na semaforze do odjazdu to po tym powinen znaleść się odgłos konduktora albo dyzurnego stacji (czy jak im tam ;) ) odgwizdującego odjazd.
Czy jest to możliwe do zrobienia?
Pozdrowionka...

29
Bieżące Symulatorowe / Skwarki :)
« dnia: 16 Stycznia 2004, 12:03:33 »
Witam!!!
Mam pytanko do autorów Smyka. Dlaczego nikt nie zdefiniował tras do stacji Skwarki? Dopiero wczoraj do tego doszedłem i pojechałem dwoma pseudo-nowymi trasami. Normalnie są suuuuper !!! Czyżby autorzy ukrywali coś przed nami ;).
A tak serio to suuupe trasa szczególnie ta gdzie z początku jedzie się w dół i jest duuużo i duuże zakręty.
After-health-nia...

30
Bieżące Symulatorowe / Co z patykami?
« dnia: 15 Stycznia 2004, 12:03:13 »
Witam!!!
Chciałem się zapytać jak idą prace nad podnoszeniem pantografów? Czyżby kibelek przyćmił patyki? ;)
Pozdrawiam ...

Strony: [1]