Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Lipek

Strony: [1]
1
Symulator / Fala w 6DG
« dnia: 11 Kwietnia 2023, 13:51:11 »
Cześć, chyba nie do końca ogarniam działanie napełniania uderzeniowego w 6dg. Zawsze gdy go używam to ciśnienie w PG faktycznie skacze ale już nie wraca do pożądanych 5bar. Napełniania uderzeniowego używam w sposób następujący: naciskam i trzymam przycisk NU jednocześnie luzując skład hamulcem zespolonym (klawiszem . ). Ciśnienie w PG najpierw osiąga trochę ponad 5bar i wtedy puszczam przycisk a ciśnienie spada, pociąg luzuje a potem ciśnienie w PG znowu wzrasta tylko, że już nie spada do 5bar. Zostaje na poziomie 5.3bar i nie spada z czasem tak jak w innych lokomotywach tj. po kilku minutach. Czy robię coś źle?

Poniżej podsyłam link do filmu gdzie nagrałem to zjawisko:
2
Symulator / Luzowanie pociągu towarowego.
« dnia: 03 Kwietnia 2023, 20:43:24 »
Cześć,
 być może temat mojego posta jest banalny i prosty ale nie do końca rozumiem mechanizmu luzowania pociągu towarowego po hamowaniu nagłym i podczepieniu wagonów. Wiem, że po hamowaniu nagłym należy ustawić kran hamulca na fale i napełnić przewód odluźniaczem, ale skąd wtedy mam wiedzieć, że skład jest wyluzowany i gotowy do jazdy skoro manometr cylindra hamulcowego nie pokazuje wtedy rzeczywistego wskazania? Czy fali używać również świeżo po podczepieniu wagonów? Oraz czy podczepiać je mając kran hamulca na pozycji odcięcia czy luzowania.

Z góry dzięki za wskazówki

3
Pomoc doraźna / Próba hamulca
« dnia: 07 Maja 2021, 14:27:08 »
Cześć, zauważyłem, że mimo załączenia trybu działania hamulca zespolonego na "próbę hamulca", działa on identycznie jak w trybie normalnym tj. przy hamowaniu nagłym załącza się hamowanie awaryjne i upuszcza się całe powietrze z przewodu zasilającego. Czy robię coś źle? Korzystam z najnowszej wersji gry i najnowszego exe.

4
Pomoc doraźna / Niskie napięcie baterii
« dnia: 09 Marca 2021, 22:57:56 »
Cześć, grając en57-akl i en57-aks zauważyłem poniższy błąd. Mianowicie po uruchomieniu składu i spełnieniu wszystkich potrzebnych do jazdy procedur na ekranie widnieje błąd "ezt2 - niskie napięcie baterii", i ezt2 - niskie ciśnienie w przewodzie zasilającym. Skład pojedynczy, domyślnie przypisany na bałtyk skm2, najnowsze exe i najnowsza wersja startera, jednak to samo działo się na starym exe i starej wersji startera.

Poniżej linki do screenów:

https://uploadir.com/u/vmmv4zqz

https://uploadir.com/u/a58kvcfl

EDIT: log.txt jest z gameplayu na starym exe, jednak po przełączeniu na nowe nic się nie zmieniło.

EDIT2: Zauważyłem, że w sprzęgach nie ma zaznaczonego wysokiego napięcia i nie można tego zmienić, może to jest powodem tego problemu?


5
Pomoc doraźna / Zoom pod innym przyciskiem.
« dnia: 06 Marca 2021, 14:26:38 »
Cześć, czy jest jakaś możliwość ustawienia szybkiego zooma na inny klawisz niż przyciśniecie kółka myszy? Nie mogę znaleźć tego nigdzie w configach. Dzięki.

Edit: Właśnie zbindowałem Middle Click pod Z przy użyciu AutoHotkey, ale czy jest jakiś sposób, żeby zrobić tak na stałe w plikach symulatora?

6
Pomoc doraźna / Odhamowanie składu - EU43
« dnia: 17 Maja 2020, 23:08:40 »
Witam, napotkał mnie dzisiaj poniższy problem. Przy podłączeniu lokomotywy EU43 do składu towarowego oraz odhamowaniu składu mogę nim normalnie ruszyć, jednak gdy tylko przestawię hamulec zespolony z pozycji napełniania uderzeniowego na pozycję luzowania lub odejmowania siły hamowania oraz pozycje jej utrzymania lokomotywa momentalnie zaczyna hamować ED, a chwilę później nabija się powietrze w cylindrze hamulcowym. Jestem pewien, że nie ustawiam hamulca w pozycje hamowania. Nie jestem doświadczony w prowadzeniu składów towarowych, może coś robię źle? Proszę o pomoc.

7
Bieżące Symulatorowe / Prędkościowa zagwozdka
« dnia: 08 Kwietnia 2019, 23:26:56 »
Witam, mam pytanie odnośnie zwiększania prędkości dla pociągu osobowego, mianowicie gdy po odpaleniu scenerii l053 Poranek ze składem pojedynczego EN96 relacji Dębica - Psie Pole na wyjazd dostajemy sygnał S10, problem wynika jednak z tego, że po przejechaniu niewielkiego dystansu Pomocnik podpowiada nam, że limit nie wynosi już 40, a 60, a następnie wskaźnik W27a mówi nam o podwyższeniu prędkości szlakowej do 120km/h co również jest pokazane w Pomocniku, moje wątpliwości wzbudziło to, że podczas jazdy opisanej w wątku nie został minięty żaden semafor pokazujący jakikolwiek sygnał w moją stronę dla mojego toru, dlatego więc chciałem się zapytać, z czego wynika ta zmiana prędkości i czy są jakieś wskaźniki bądź przepisy, które pozwalają na taki zabieg, pozdrawiam :)

8
Bieżące kolejowe / Ograniczenie prędkości a wskaznik
« dnia: 22 Marca 2019, 23:55:12 »
Witam, moje pytanie brzmi: czy po minięciu semafora nadającego sygnał S 13 a następnie minięcia wskaźnika W 27a wskazującego prędkość przykładowo 120 km/h mogę przyśpieszyć do prędkości rozkładowej czy nadal muszę utrzymywać prędkość 40 km/h, aż do następnego semafora? Pozdrawiam :)

9
Pomoc doraźna / Problemy z Traxxem
« dnia: 13 Lutego 2019, 13:33:40 »
Witam, gdy odpalilem ostatnimi czasy Traxxa moją uwagę zwróciły dziwne, trzeszczące dźwięki, które zaczynaja się przy około 100km/h, a zanikaja przy  130 km/h, pamiętam, że kiedy ostatni raz odpalilem Traxxa parę aktualizacji temu, tych efektów nie było, więc chciałbym sie dowiedzieć czy to jest zamierzone czy, może u mnie występuje jakiś błąd z dzwiękiem, problem występuje przy obu wersjach, spalinowej oraz elektrycznej, ponadto zauważyłem, że nie mogę przy pomocy żadnego przycisku odpalić monitorów w spalinowym Traxxie, czy muszę coś pobrać by móc odpalić monitory? Z góry dzięki za pomoc :) Poniżej zamieszczam filmik z problemem dot. dzwięku.

https://youtu.be/kDFX8aXt-PE

10
Pomoc doraźna / Dziwny hamulec w EN57
« dnia: 09 Września 2018, 17:24:01 »
Witam, chciałbym uzyskać pomoc w sprawie problemu, na który natrafiłem pewien czasu temu, a mianowicie niezrozumiałe działanie hamulca w EN57.
A więc, do rzeczy. Przy próbie zahamowania hamulcem w pozycji kranu maszynisty [Num 8] i [Num 5] zupełnie nic się nie dzieje, efekt ruchu kranu hamulca jest lecz ciśnienie w cylindrze hamulcowym jak stało tak stoi na 0. Działa jedynie hamowanie w pozycji [Num 2]. Do tego operowanie hamulcem poprzez [Num 9] oraz [Num 3] daje identyczny efekt... Na innej scenerii natomiast zauwazylem podobny problem lecz tym razem chodzi o to, że kran hamulca, w każdej pozycji wpuszcza tyle samo powietrza do cylindra, a więc hamuje z identyczną siłą, nie wiem czy może być to spowodowane. Proszę o pomoc i z góry dziękuje, Pozdrawiam =)

11
Pomoc doraźna / Odhamowanie po RadioStopie
« dnia: 09 Sierpnia 2016, 16:23:14 »
Witam, ostatnio bawiłem się troche z radiostopem (ctrl + pause/break), ale napotkałem problem a mianowicie brak możliwości odhamowania. Próbowałem odluźniaczem, odluźniaczem z falą ale nic. Poniżej daje link do filmiku na, ktorym nagralem moj problem. Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc :)
https://youtu.be/FrkhWsNdVDA

12
Bocznica / BR285 - Rozmazana kabina
« dnia: 18 Kwietnia 2016, 13:55:00 »
Witam, wróciłem do MaSzyny po dłuższej przerwie i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to nie ostra kabina i zegary w BR285. Na ekranie bez przybliżenia nie da się nic odczytać. Czy da się to jakoś poprawić? Pozdrawiam
Tutaj daje screena -> https://scr.hu/7ZDGmv

Proszę dodać screen jako załącznik do wiadomości.
adsim

Brak reakcji. Ostrzeżenie i bocznica.
Benek

13
Bocznica / Bombardier Traxx
« dnia: 18 Sierpnia 2015, 10:26:09 »
Witam, chciałbym się zapytać czy posiada ktoś link do pobrania kabiny do Traxxa. Pozdrawiam

Wyciszam za notoryczne spamowanie forum.
Benek

14
Bocznica / Nie działająca lokomotywa
« dnia: 17 Sierpnia 2015, 14:33:37 »
Witam, chciałbym się zapytać czy posiada ktoś link do pobrania kabiny lokomotywy 146.Pozdrawiam

Odsyłam do readme.html. Bocznica.
Benek

15
Bocznica / Napełnienie uderzeniowe
« dnia: 27 Lipca 2015, 11:56:01 »
Witam. Co robi napełnianie uderzeniowe (prócz napełniania przewodu głównego) i czy się na coś przydaje? Proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam

Użyj wyszukiwarki. Jeszcze jeden taki post, a już nic nie napiszesz. Bocznica.
Benek

16
Bocznica / Czuwak
« dnia: 27 Lipca 2015, 12:25:58 »
Witam mam pytanie. Jak zrobić, żeby podczas włączenia się czuwaka albo shp dioda caps locka migała? Pozdrawiam

Reg. obowiązki 17.
Bocznica.
Benek

17
Bocznica / Fala
« dnia: 23 Lipca 2015, 13:56:39 »
Witam, chciałbym się dowiedzieć do czego jest fala i co można dzięki niej zrobić
Zostałeś raportowany i to słusznie. Mało tego, że wybrałeś nieodpowiedni dział, to jeszcze na dokładkę nie potrafisz dokładnie określić tego o co pytasz. Bocznica.
Sawi

18
Bocznica / Teamspeak
« dnia: 22 Lipca 2015, 20:10:54 »
Witam, przepraszam, że piszę to w tym dziale, ale nie wiem gdzie indziej. Chciałbym się zapytać czy istnieje jakiś Teamspeak 3 dla graczy tego symulatora. Pozdrawim

Reg. obowiązki 4.
Po co tworzysz nowy wątek? Wystarczyło wpisać w wyszukiwarkę frazę teamspeak. Bocznica.
Benek

19
Bocznica / Odp: Co o tym sądzicie?
« dnia: 21 Lipca 2015, 22:19:25 »
I nazywał się streeciarz?

Na PW z takimi wiadomościami. Dążysz do moderacji. Bocznica.
Benek

20
Inne niekolejowe / Co o tym sądzicie?
« dnia: 21 Lipca 2015, 21:02:57 »

21
Bocznica / Sterowanie
« dnia: 20 Lipca 2015, 14:48:05 »
Według mnie dla mniej zaawansowanych powinno być sterowanie myszką bo łatwiej to zapamiętać.

Reg. zakazy 10, obowiązki 4.
Według mnie ten temat nie ma sensu. Bocznica.
Benek

22
Bocznica / Odhamowywanie
« dnia: 20 Lipca 2015, 15:14:31 »
Witam mam pytanie. Jak odhamować cały skład, bo gdy podłączam wagony i próbuję odhamować to na zegarze jest, że nie ma powietrza w cylindrach hamulcowych, ale wagony nadal hamują. Chciałbym się dowiedzieć jak odhamować cały skład a nie tylko lokomotywę. Pozdrawiam

Reg. obowiązki 17.
Przeczytaj plik readme.html.
Benek

23
Bocznica / Hamowanie
« dnia: 20 Lipca 2015, 14:31:15 »
Witam chciałbym się spytać jak podczas jazdy np. 70 km/h trochę przyhamować np. do 60 km/h, bo jak próbuję tak zrobić to po odluźnieniu hamulca pociąg nadal traci prędkość. Pozdrawiam.

Reg. obowiązki 4.
Bocznica.
Benek

24
Bocznica / Odp: Hamulce
« dnia: 13 Lipca 2015, 11:06:42 »
Dzięki :D
Wiadomość raportowana. Regulamin zakazy 12. Bocznica.
Sawi


25
Bocznica / Hamulce
« dnia: 13 Lipca 2015, 10:25:55 »
Witam mam pytanie. Jakim klawiszem hamować, żeby wyhamować na peronie, ale bez wielkiego szarpania. I kiedy zacząć hamować gdy jadę np 60 km/h. Pozdrawiam
Ja tutaj pytania, a precyzyjniej rzecz ujmując pytań nie dostrzegam. Zatem proszę poprawić tę wiadomość.
Sawi

EDIT:
Widzę totalna olewka. Zatem skoro tak ciężko poprawić ułatwiam, i lecimy z całym tym wątkiem na bok.
Sawi

Strony: [1]