Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Technik

Strony: [1]
1
Bocznica / Odp: Rainsted - promienie łuków
« dnia: 06 Lipca 2015, 11:51:44 »
Dobra, zobaczę co da się zrobić. Na razie ze względu na brak możliwości eksportu udało mi się zrobić całą stację Poznań Górczyn. Teraz czas na Poznań Główny... Jeszcze jedno pytanie - czy jeżeli mam układ torowy szlaku Poznań Junikowo->Główny, mogę go wyeksportować do 3dsa, "ozdobić" (drogi, teren, sygnalizacja, przejazdy, includy itd) i potem kontynuować pracę nad układem torowym w Rainstedzie dalej, tzn. Główny->Garbary->Wschód->Antoninek? Da się to potem w 3dsie połączyć?

A, jeszcze jedno, na Poznaniu Główny zdjęcia z Geoportala są niewyraźne, jakieś takie stare... Da się użyć tych z Googla?

Oto różnica:Reg. obowiązki 2.
Proszę napisać raz jeszcze wiadomość i umieścić grafikę jako załącznik, bo w tej chwili jest to nieczytelne.
Benek

2
Czy mechanicy ruszając EU07 czy EP09 bocznikują pierwszą bezoporową czy lecą na drugą grupę na oporach od razu? I jeszcze jedno, czy stojąc powiedzmy w peronie stoi się na składzie zahamowanym czy odhamowanym, jeżeli zahamowanym to pomocniczym czy zespolonym?

3
Bieżące kolejowe / Kran hamulcowy ED250 (Pendolino)
« dnia: 10 Czerwca 2015, 22:52:32 »
Jaki kran hamulcowy ma ED250 i w jaki sposób odbywa się hamowanie ED? Rękojeść na drodze elektrycznej uruchamia ED czy, tak jak w dziewiątce jest to robione na drodze pneumatycznej? Do jakiej prędkości można hamować ED? Później można użyć EP czy trzeba tradycyjnym pneumatykiem?

4
Bieżące kolejowe / Czy to możliwe (SKMT)
« dnia: 06 Czerwca 2015, 11:32:55 »
Ostatnio znalazłem taką "opinię" kogoś: http://forum-gdansk.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=88451 . Oto cytat:

Cytuj
2. Małe Przestraszenie

Gdy pociąg ruszył ze stacji Wyścigi, do drzwi przedziału służbowego ustawiła się kolejka chętnych po bilety. Niedługa, stanowiły ją prócz mnie tylko dwie jeszcze osoby, jedna przede mną, jedna za mną. Ale już pierwsza osoba najpierw musiała odliczyć drobne, co zajęło jej tyle czasu, że konduktor/kasjer/motorniczy w jednej osobie porzucił nas i poszedł zatrzymywać pociąg, bo już wjeżdżaliśmy na stację Sopot.`Wtedy właśnie odkryłem, że tam działa TYLKO JEDNA JEDYNA OSOBA, która zamiast skupić się na pilnowaniu, czy droga przed nami jest pusta, ruszaniu i zatrzymywaniu pociągu, najlepiej bez pasażerów przytrzaśniętych w pół drzwiami, musi jednocześnie sprzedawać bilety. By sprawdzić me odkrycie, zapłaciłem za mój bilet (wart 3,60zł, byłby wart dwakroć tyle, jeśli bym przyznał że ruszałem z Oliwy, nie przez odległość, tylko dlatego, że w Oliwie jest kasa) banknotem 50 zł. Konduktor poszedł po resztę, a ja mogłem wstawić głowę do jego kanciapy i upewnić się, że jest tam całkowicie sam. Że za każdym razem, gdy podchodzi do drzwi swego przedziału służbowego, pozostawia kabinę motorniczego NIEOBSADZONĄ. Przestraszony wziąłem swój bilet i poszedłem do swego roweru, odpiąłem go i przeprowadziłem na drugi koniec wagony, po to tylko, by przekonać się, że w przedziale dla pasażerów z większym bagażem, rowerami i wózkami, zwanym obrazowo rzeźnią, trwa w najlepsze libacja i palone są papierosy. Cofnąłem się więc o dwa wyjścia, przypiąłem rower do wyjścia naprzeciw tego, które się otwierało i siadłem, otwierając książkę, by uspokoić nerwy.

3. Przerażenie

Po chwili ktoś szybko przeszedł koło mnie. To był kolejarz/motorniczy/konduktor/kasjer, a pociąg był w pędzie, między stacjami. Kolejarz zatrzymał się zaraz koło mnie i wyjął z oprawy sufitowej migającą świetlówkę, z którą wrócił na przód. Widocznie ktoś się mu na nią skarżył. Świetlówka była blisko DRUGIEGO KOŃCA SKŁADU. W czasie tej interwencji pociąg jechał jak statek-widmo, jak legendarny Latający Holender, bez żywej duszy za sterem. Gdyby ktoś na drodze zechciał rozpalić ognisko, zatrzymać ciężarówkę, zdemontować most, pociąg wjechał by w przeszkodę. Do samej Gdyni nie mogłem się skupić na lekturze. Rozmawiałem tylko o zdarzeniu z współpasażerami, których moja wytrzeszczona mina rozbawiła. Komentowali, że widocznie rzadko jeżdżę SKM, skoro takie zdarzenia mnie dziwią.

To możliwe że nie jechał żaden kierpoć? Że maszynista zostawił nieobsadzoną kabinę? Doszedł na drugi koniec składu w czasie jazdy i czuwak ani SHP nie zatrzymał?

Reg. obowiązki 11.
Znacznik code służy do wyświetlania kodu, a nie cytowanych treści. Od tego jest znacznik quote. Poprawiłem.
Benek

5
Bocznica / Odp: Dyskontpack
« dnia: 28 Maja 2015, 14:07:04 »
Będzie mi potrzebne Netto, mamy gdzieś model?

W dziale Publikacje nie dyskutujemy. Wyślij PW do autora. Bocznica.
Benek

6
Bieżące Symulatorowe / Rainsted - promienie łuków
« dnia: 22 Maja 2015, 15:40:36 »
Kontynuując projekt pewnej scenerii realistycznej mam problem z łukami w Rainstedzie. Na zakładce NAPRAW jakiegokolwiek promienia łuku bym nie wpisał łuk wygląda identycznie... Da się coś z tym zrobić?

7
Na warsztacie / Tłumaczenie kodów Pascalowych
« dnia: 25 Kwietnia 2015, 13:12:02 »
Właśnie zabrałem się za tłumaczenie pascali stąd: https://github.com/eu07/maszyna/tree/master/McZapkie na Cpp, pierwsze wyniki powinny pojawić się w przyszłym tygodniu.

8
Bieżące kolejowe / Fizyka wykolejeń
« dnia: 30 Marca 2015, 20:05:47 »
Temat mnie ostatnio zainteresował, więc pytam. Gdzieś na forum "fizycznym" znalazłem na obliczenie prędkości przy jakiej wagon się wykolei, jednak tam było uwzględnione tylko promień łuku, wysokość ciężaru, prześwit i to wszystko. Nie ma wpływu na to długość wagonu? Nie chce mi się wierzyć że kibel (jednostka trzyczłonowa) gdyby jego człony miały po 3m długości nie mógłby jechać szybciej...

9
Bocznica / Lista scenerii wg Technika
« dnia: 27 Marca 2015, 12:50:35 »
Lista scenerii:

Bałtyk - bardzo krótka, fikcyjna. Mi osobiście nie przypadła do gustu ze względu na niezbyt dobrze ułożony rozkład. Niezbyt stabilne wyzwalanie eventów (często zdarza się brak wyjazdu) - stan na PC 2014.

Całkowo - jedyna spalinowa misja w Maszynie. Jedziemy po linii zapewne pamiętającej parowozy, bardzo klimatyczna lecz niezbyt ciekawa - jedziemy, dookoła nic nie ma, długi czas między przystankami.

Drawinowo - przejechanie całej expresem zajmuje jakieś 50 minut. Typowa fikcyjna magistrala, dużo mijanych składów po drodze. Całkiem ciekawa, stabilna, choć wielu nie przypadnie do gustu (szybki skład, specyficzny klimat).

Elektrociepłownia Dobre - sceneria manewrowa (fikcyjna), może być, raczej nie lubię manewrowych klimatów.

Krzyżowa - sceneria o dziwnym układzie torowym ("pętla"), całkiem ciekawa, stabilna.

Linia 053 - Fikcyjna sceneria, dużo ciekawych misji.

Linia 053/Całkowo - Misz-masz. Sceneria "CAŁKOWO", choć "odrutowana", zmodernizowana, przyspieszona i połączona z magistralą. Osobiście lubię przemierzać ją na jakimś nowoczesnym EZT, w MaSzynie mamy tylko EN57-2000... :)

Linia 61 - jedyna realistyczna sceneria. Ciekawa, "dość szybka", radiotelefon itd lecz tutaj często zdarzają się błędy jak brak wyjazdu itd.

Moczniki - górska sceneria z "ordynarnymi" nazwami przystanków, zawiera magistralę oraz linię drugorzędną. Ciekawa misja towarowa.

Quark - nie wypowiem się, nie jeżdżę.

Tarniowo - nie wypowiem się, nie jeżdżę.

Zwierzyniec - całkiem lubiana sceneria, trochę w "spalinowym" klimacie choć jest zelektryfikowana. Stabilna.

Po wg nie ma kropki.
Benek

Reg. zakazy 12, obowiązki 16.
Wiadomość raportowana jako nic niewnosząca. Zgadzam się, nie napisałeś po co w ogóle jest ta lista, a informacje które wypisałeś są bezwartościowe. Poza tym jak chcesz coś wypunktować, to użyj odpowiednich narzędzi jak lista uporządkowana lub nieuporządkowana. Cały temat do kosza.
Benek

10
Bieżące Symulatorowe / Znaleziony błąd na Linii 61 - Regio
« dnia: 22 Marca 2015, 11:26:39 »
Ostatnio jadąc na tym scenariuszu wykryłem błąd. Na stacji Kochanowice peron jest z obu stron kibelka, jednak jeden jest krótszy. Stanąłem tak, aby otworzyć drzwi z obu stron jednostki. I stoję 5 minut i nie ma sygnału na semku ani odjazdu... No więc zamknąłem drzwi i podjechałem pod drugi peron (także drzwi otworzyłem tylko prawe) i... odjazd natychmiast. W linku poniżej log, errors, info i taśma.

http://eu07.pl/userfiles/23145/bugs-regiobug.zip

11
Jak pewnie większość osób wie Microsoft wynalazł takie coś zwane Xbox Kinect. Z odpowiednim oprogramowaniem może być to bardzo pomocne przy tworzeniu modeli do MaSzyny. Osobiście jeszcze nie próbowałem, to jest przykładowy model tym urządzeniem zrobiony:

http://candelor.com/wp-content/uploads/2013/01/reme_candelor-1024x558.jpg

Jak widać nie jest źle. Na razie spakowałem kinecta tworząc takie coś: http://eu07.pl/userfiles/23145/foto-kinectmaszyna.jpg W środku jest laptop, akumulator i oczywiście sam Kinect. W najbliższym czasie postaram się wybrać gdzieś z tym sprzętem i wrzucę tu utworzony model żeby doświadczeni ocenili jego przydatność.

Reg. obowiązki 2.
Proszę poprawnie wstawić grafikę, zgodnie z Regulaminem.
Benek

12
Pomoc w tworzeniu / Problem z Rainstedem - tworzenie trasy
« dnia: 07 Marca 2015, 23:20:11 »
Ostatnio próbuję zrobić "mój" przystanek osobowy w Rainstedzie. Niestety, w danych UMP jest tylko jeden tor (linia jest dwutorowa), a i układ torowy bocznic jest nieaktualny. Wykorzystując funkcję "dodaj tor" w Rainstedzie ładnie dodaje się tor, ale... po drugiej stronie, tam gdzie w rzeczywistości nic nie ma. Jak więc przemieścić tor?

13
Bocznica / Pierwsza MaSzynowa Aglomeracyjna Trasa SKM!
« dnia: 23 Grudnia 2014, 13:36:35 »
Na początek garść screenów:

SKMka stoi na przystanku Kolejowo Zwrotnicowo


"Koniec świata" - Wskaźniki W4, tarcze zaporowe i kozły oporowePrzystanek Kolejowo Wieże:


Most imienia Stonki (nazwa wzięła się od pomnika lokomotywy na nim stojącym):

(BRAK ZDJĘCIA)

Tunel średnicowy i podziemna stacja:

(BRAK ZDJĘCIA)

SBLka podająca sygnał S1a:

(BRAK ZDJĘCIA)

Połączenie z linią dalekobieżną:

(BRAK ZDJĘCIA)

Reg. obowiązki 2.
Zostajesz wyciszony. Fajnie, że się starasz, ale nadal nie przeczytałeś Regulaminu, nie ma sensu dawać Ci kolejnych ostrzeżeń. Odpoczniesz od forum, może się zmobilizujesz i przeczytasz Regulamin. A jak nie, to się pożegnamy. Bocznica.
Benek

14
Bocznica / Skrypty do 3DS Maxa 2015
« dnia: 07 Listopada 2014, 10:24:05 »
Udostępniam skrypty 3ds Maxa z lekkimi modyfikacjami umożliwiającymi uruchomienie ich na najnowszym 3dsie.

DOWNLOAD: http://eu07.pl/userfiles/

Napiszę krótko. Dążysz do moderacji. Wrzuciłeś paczkę do Testu Dodatków, użytkownicy o nią pytają, a Ty nie raczysz odpowiedzieć, tylko wysyłasz kolejne wątki. Ostatnia szansa.
Benek


15
Bocznica / Skrypty 3ds Max dla 3ds Max 2015
« dnia: 05 Listopada 2014, 23:17:14 »
Udostępniam skrypty 3ds Maxa z lekkimi modyfikacjami umożliwiającymi uruchomienie ich na najnowszym 3dsie.

DOWNLOAD: http://eu07.pl/userfiles/...

A może by tak najpierw przeszły wstępną weryfikację, bo nawet nie wiemy co jest w paczce? Skrypty publikujemy w innym temacie i na pewno nie w dziale Publikacje. Bocznica.
Benek

16
Bocznica / Edytor Scenerii SCENedit
« dnia: 05 Listopada 2014, 23:07:17 »
Robi wrażenie edytor @PEKAPA czy mój?

17
Na warsztacie / DO USUNIĘCIA
« dnia: 05 Listopada 2014, 16:54:21 »
DO USUNIĘCIA

18
Na warsztacie / DO USUNIĘCIA
« dnia: 02 Listopada 2014, 18:26:13 »
DO USUNIĘCIA!

19
Bocznica / Odp: Całkowo
« dnia: 10 Października 2014, 13:15:28 »
Całkiem dobra służba, momentami fajny klimat, takiej tradycyjnej, polskiej kolei - jedziemy przez różne wsie, lasy... Tylko przestrzegam wszystkich przed wybraniem 6DG jako lok ciągnący osobówkę. Szlak jest mocno zalesiony, potezeba dobrej widoczności a 6DG takiej nie zapewnia... Wiele razy nie widziałem wskaźników etc...

Do moderacji: Sceneria jest cały czas w symku, co z tego że temat stary jak cały czas aktualny...

Twój post nic nie wnosi, ostatnia wiadomość padła w 2008 roku. Marna prowokacja, moderujemy.
Benek

20
Pomoc doraźna / Sterowanie Byczka serii 2000
« dnia: 06 Października 2014, 13:47:58 »
Witam!

Mam taki problem:

- Na Bałtyku (scenariusz towarowy) zawsze zmieniam wstawionego tam starego Byka na ET22-2009. Wydaje mi się, że skoro Byk ten ma joystick zamiast koła, to nie ma osobnego manipulatora bocznika. Jednak gdy naciskam Num* i Num/ to słychać odgłos "pykania". Czy to błąd w symku, czy może ten lok ma jednak bocznik?

MaSzyna 08.14

21
Bocznica / Odp: Projekt SKM Trójmiasto - sceneria do symulatora
« dnia: 03 Października 2014, 12:55:28 »
I na czym stoi projekt? Hmm..., jazda po 3city na MaSzynie wygląda kusząco...

Komentarz jest tu zbędny. Bocznica.
adsim

22
Witajcie!

Jakiś czas temu szukałem jakiegoś sensownego, taniego i łatwego w wykonaniu projektu interfejsu nastawnika do komputera. Niestety nie znalazłem, opracowałem więc własny.

Potrzebne części:

- sam nastawnik, najlepiej kierownica od żuka - cena bardzo różna

- grubsza blacha, ~3mm - ~5zł

- magnesy neodymowe, jeden na każdą pozycję + dodatkowy magnes z drugiej strony. - ~4zł (aliexpress.com)

- kontaktrony niskonapięciowe - ~2$ (aliexpress.com)

- sterowanie. Osobiście polecam płytkę ewaluacyjną Funduino Mega (klon Arduino Mega). Wbudowany kontroler USB. Emulacja klawiatury jest banalne prosta, na przyszłość można przerobić na RS232 over USB lub emulację PoKeys - 9$ (aliexpress.com)

- jakieś pudło do zamocowania tego - ~10zł?


Oto jak miałoby to wyglądać:W blaszy wywiercona jest dziura, gdzie włożony jest zamocowany "nosek" kierownicy. Do kierownicy przymocowany jest z boku magnes neodymowy, który przyciąga się z magnesami na blaszce ("duże kwadraty"), co daje efekt wyczuwalnego przeskakiwania pozycji. Przy okazji kontaktrony ("małe kwadraty") "wyczuwają", na której pozycji znajduje się koło nastawnika. Oprogramowanie w AtMega na Funduino liczy pozycje, i wysyła Num+ i Num- do komputera. Podłączenie elektroniczne:

Każdy kontaktron z jednej strony podpięty jest do VCC. Z drugiej strony do GPIO mikrokontrolera.

Jestem ciekawy opinii na temat projektu.

Reg. zakazy 26.
Nie usuwaj nigdy samodzielnie wpisu Administratora lub Moderatora (czerwona lub niebieska czcionka). Zapoznaj się natychmiast z Regulaminem forum. Proszę nie dodawać w nazwie tematu informacji o tym, by nie scalać wątku z innymi. Nazwy tematów są dla użytkowników forum, a informacje dla moderatorów należy wysłać poprzez PW lub przekazać za pomocą formularza Zgłoś do moderatora.
Benek

23
Bocznica / Najprostszy projekt nastawnika z wyczuwalnymi pozycjami
« dnia: 17 Sierpnia 2014, 16:20:50 »
Witajcie!

Jakiś czas temu szukałem jakiegoś sensownego, taniego i łatwego w wykonaniu projektu interfejsu nastawnika do komputera. Niestety nie znalazłem, opracowałem więc własny.

Potrzebne części:

- sam nastawnik, najlepiej kierownica od żuka - cena bardzo różna

- grubsza blacha, ~3mm - ~5zł

- magnesy neodymowe, jeden na każdą pozycję + dodatkowy magnes z drugiej strony. - ~4zł (aliexpress.com)

- kontaktrony niskonapięciowe - ~2$ (aliexpress.com)

- sterowanie. Osobiście polecam płytkę ewaluacyjną Funduino Mega (klon Arduino Mega). Wbudowany kontroler USB. Emulacja klawiatury jest banalne prosta, na przyszłość można przerobić na RS232 over USB lub emulację PoKeys - 9$ (aliexpress.com)

- jakieś pudło do zamocowania tego - ~10zł?


Oto jak miałoby to wyglądać:W blaszy wywiercona jest dziura, gdzie włożony jest zamocowany "nosek" kierownicy. Do kierownicy przymocowany jest z boku magnes neodymowy, który przyciąga się z magnesami na blaszce ("duże kwadraty"), co daje efekt wyczuwalnego przeskakiwania pozycji. Przy okazji kontaktrony ("małe kwadraty") "wyczuwają", na której pozycji znajduje się koło nastawnika. Oprogramowanie w AtMega na Funduino liczy pozycje, i wysyła Num+ i Num- do komputera. Podłączenie elektroniczne:

Każdy kontaktron z jednej strony podpięty jest do VCC. Z drugiej strony do GPIO mikrokontrolera.

Jestem ciekawy opinii na temat projektu.

Reg. obowiązki 2.
Proszę poprawić.
Benek


Odwiedziłeś forum dwukrotnie, nie poprawiłeś wiadomości ani nie nawiązałeś ze mną kontaktu. Możesz napisać raz jeszcze, ale grafiki umieść w załączniku.
Benek

24
Bocznica / Problem na E.C. Dobre
« dnia: 29 Czerwca 2014, 16:13:18 »
Witam,

Znalazłem dość nieciekawy problem na tej scenerii, który nie pozwala mi dokończyć tej służby. Problem jest taki, że jadąc lokomotywą manewrową, gdy zapomnę zbić czuwaka, lokomotywa po prostu przestaje reagować na prawie wszystko. Nie da się tknąć kranu, odpiąć wagonów itd. Najnowszy RAINSTED i najnowsza wersja MaSzyny.

Zapoznaj się z dokumentacją MaSzyny, jest to Twój obowiązek.
Benek

25
Bocznica / Realistyczne pulpity, wykonam
« dnia: 10 Czerwca 2014, 12:53:54 »
Marzysz o realistycznym pulpicie do MaSzyny, co nie będzie kosztował krocie? Zmęczony małą realistyką symulacji na klawiaturze?

Jeżeli chcesz mieć pulpit, możesz napisać do mnie na PW. Koszt pulpitu waha się w granicach 300 do 400 zł, zależnie od pojazdu. Pulpity wykonuję z układami umożliwiającymi podłączenie przez złącze USB, dodatkowe sterowniki nie są wymagane, wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję w Rainsted aby MaSzyna "gadała" z pulpitem.

Pulpity są wykonywane w skali, bez oryginalnych części z lokomotyw. Materiał do wyboru pleksa/blacha aluminiowa/sklejka/płyta meblowa.

Proszę NIE KOMENTOWAĆ tutaj, jaka to lipa bez oryginalnych części, jak drogo itd. Nie pasuje Ci taki pulpit to idź próbuj zdobyć oryginalne części...

Reg. zakazy 18, obowiązki 6, 16.
Zapoznaj się z Regulaminem forum.
Benek

26
Bieżące Symulatorowe / Programista, pomysł na nowy brand... WAŻNE
« dnia: 01 Czerwca 2014, 01:19:59 »
Witajcie!

Może na początku się przedstawię. Mam na imię Szymon, jestem z zawodu programistą aplikacji mobilnych, pasjonuje się elektroniką, szczególnie programowalną.

Mam trzy sprawy:

1. Czemu kod źródłowy MaSzyny nie jest na GPLu?? Ogólnie jestem ogromnym zwolennikiem wolnego oprogramowania, moim zdaniem otwarcie MaSzyny przyniosłoby same korzyści.

2. Czemu MaSzyna jest tylko na przestarzałą architekturę x86? Dlaczego nie jest dostosowana do ekranów dotykowych?

3. Z uwagi na moją pasję, mógłbym zacząć produkować coś w rodzaju pulpitu do podpięcia do kompa. Słyszałem, że powstaje jakaś nowa MaSzyna pod nową marką, może zrobilibyśmy sklep.maszyna.pl lub coś takiego, tam możnaby było kupić gotowe pulpity maszynisty do podpięcia do kompa. Dochód z tego szedł by na dalszy developing MaSzyny. Dodatkowo mógłbym pomóc w portowaniu tej nowej MaSzyny na Androida.

Co o tym sądzicie?

W ogóle koncept tych paneli maszynisty jest taki:

- Jako przełączniki dajemy zwykłe "pstryczki hebelkowe", podłączone pod jakiś expander I2C, który to z kolei podłączony jest do AtMegi8, wersji z wbudowanym kontrolerem USB.

- Jako te wskaźniki ciśnień damy zwykłe woltomierze analogowe, oczywiście z wymienioną "karteczką", podpięte pod PWMy.

- Jako nastawnik... O właśnie - oto jest pytanie. Ja myślałem o jakiejś starej metalowej kierownicy ze złomu, przypiętej do enkodera cyfrowego, który jest też wpięty do naszego mikroprocka.

- z kontrolkami nie ma problemu, zwykłe ledy/małe żaróweczki

- Jako główna płyta do której wszystkie komponenty będą przymocowane będzie paminat epoksydowo-szklany, oklejony odpowiednim materiałem.

Strony: [1]