Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - mac310

Strony: [1]
1
Bieżące kolejowe / Trakcja podwójna lub popych
« dnia: 02 Stycznia 2022, 14:44:59 »
Zawsze mnie zastanawiało jak to jest z synchronizacją prędkości dwóch lokomotyw ciągnących ale bez stosowania połączenia przewodami ukrotnienia. Podobna sytuacja gdy jedną ciągnie, a druga popycha. Przecież nie da się idealnie zsynchronizować prędkości i wtedy albo rozciągają sprzęgi lub cały skład (przy popychu) albo go ściskają przez różnicę prędkości.
W dawnych instrukcjach czytałem o sygnałach dawanych gwizdawką, żeby maszyniści wiedzieli kiedy zacząć/skończyć popychanie ale to nic nie mówi o prędkości. Myśląc analogią samochodów dochodzi chyba do szarpania ja te prędkości się zmieniają.
A może za bardzo kombinuję ;)

2
Tabor / Odp: Eszelon
« dnia: 10 Września 2017, 23:25:30 »
Dodałem wg opisu i mam wagon SLMMPS ale bez ładunku. Co jeszcze trzeba zrobić, żeby ładunek się pojawił?

3
Tabor / Odp: Pakiet udźwiękowienia dla lokomotyw ET41 i EU/EP07
« dnia: 09 Września 2017, 20:20:28 »
Działa tylko na najnowszej paczce 17.07. Jak wrzuciłem do poprzedniej to niestety ale zmiany w .mmd jak sądzę powodują błąd przy uruchamianiu symulacji.

4
Pomoc doraźna / krzyżowa2 - S1 przed Krzyżową
« dnia: 19 Marca 2014, 00:23:53 »
Zauważyłem problem w scenerii krzyżowa2. Jadąc składem pe3435 z EP07-1066 mam stój na semaforze wjazdowym do Krzyżowej i nie mam szansy kontynuowania jazdy. Dla sprawdzenia co jest dalej przejechałem za semafor i w efekcie zostałem skierowany na tor zajęty przez ET22.
Używam paczki 08.13 z EU07_429.exe. Log w załączeniu.
Podobna sytuacja była w scenerii l053-sluzba-1-night, gdzie z Psiego Pola nie chciała się ruszyć drezyna ale podmieniając ją na SM42 wszystko działa prawidłowo. Czyżby tutaj też jakiś skład nie mógł zostać ruszony przez exe?

5
Bocznica / l053-sluzba-1-night - S1 przed Psim Polem
« dnia: 02 Marca 2014, 23:06:44 »
Zauważyłem problem w scenerii l053-sluzba-1-night. Na wjazdowym semaforze K przed Psim Polem mam S1 i nie mam możliwości kontynuowania służby. Stoję na wjeździe dobre kilka minut i cały czas nie dostaję wjazdu. Pod semaforem jestem lekko po czasie (około półtorej minuty) ale nie wiem czy to ma związek z tą sytuacją.

Może jakieś dane na temat paczki, exe, log?
Benek


Logowałeś się, nie poprawiłeś. Bocznica.
Benek

6
Bocznica / zwierzyniec_towos dyskoteka na wjazdowym do Pawianowa
« dnia: 28 Grudnia 2013, 02:26:45 »
Wg opisu na wjazdowym do Pawianowa powinienem zobaczyć Sz, a tu widzę coś mniej więcej jak na załączonym obrazku z tym, że dwa dolne światła mrugają. Czy ktoś też zauważył taki efekt? To chyba nie jest zamierzony sygnał?
Sceneria oryginalna z paczki 08_13. Efekt jest zawsze taki sam ile razy bym nie jechał.

Reg. obowiązki 4.
Wpisz w pole wyszukiwarki słowo dyskoteka i spójrz na 4. z kolei temat.
Benek

7
Poszukuję, chcę zrobić / Rozbiórka zaworów FD1 i FV4a
« dnia: 18 Maja 2013, 01:07:08 »
Jestem w posiadaniu kompletnych zaworów, które chcę rozmontować tak aby zewnętrzne obudowy pozostały i sposób poruszania kranami również, ale żeby odchudzić je wagowo (zwłaszcza FV4a swoje waży), a przede wszystkim dać możliwość podłączenia potencjometrów pod oś obrotu kranu.
Nie chciałbym ich popsuć bo to dość kosztowne zabawki. Schematy jakie mam nie do końca obrazują możliwość rozmontowania tychże. Mam wrażenie, jakby były zamkniętymi odlewami z różnymi otworami.
Jeśli ktoś używa takowych do pulpitu MaSzyny, lub rozkręcał je kiedykolwiek to proszę o sugestie jak się do tego zabrać.

8
Pomoc doraźna / Standardowa klawiatura a PoKeys
« dnia: 08 Maja 2013, 22:25:17 »
Od jakiegoś czasu testuję możliwości PoKeys i generalnie bardzo mi się podobają jego możliwości. W zasadzie wszystko na razie działa z wyjątkiem stabilności sterowania hebelkami poprzez TriggeredInput. Nie rozumiem tego zjawiska, ale efekt jest taki, że ze standardowej klawiatury można w dowolnej częstotliwości przełączyć np. przetwornicę klikając odpowiednio "Shift+x" oraz "x". Programując te same sekwencje w PoKeys system operacyjny dostaje co trzeba, co widać np. w notatniku. Dowolnie szybkie przełączanie hebelka generuje oczekiwane sekwencje znaków. W MaSzynie wygląda jednak to tak, że okno loga poprawnie pokazuje przyciskanie odpowiednich klawiszy tak samo jak by były wywoływane standardową klawiaturą, jednak sam interfejs MaSzyny nie reaguje za każdym razem. Czasem muszę kilkukrotnie przełączyć hebelek żeby nastąpiła zmiana ustawienia widoczna na pulpicie MaSzyny. Czyli log pokazuje co innego od reakcji symulatora.
Czy można na to jakoś zaradzić? Jak diagnozować takie zjawisko?

Jeśli literę a można zastąpić spójnikiem i, to nie stosujemy przecinka przed a.
Poprawiłem nazwę tematu.
Benek

9
Bocznica / Zdjęcie nastawnika jazdy
« dnia: 07 Maja 2013, 22:33:40 »
Mam elegancką kierownicę od żuka z dziurą po klaksonie. Chciałbym ją wypełnić czymś co będzie możliwie wiernie odpowiadało oryginałowi z lokomotywy. Mam zamiar wyciąć koło z jakiegoś materiału i nadrukować na nim stosowną grafikę i do tego potrzebuję dobrej jakości zdjęcia tego środka nastawnika.
Jeśli ktoś ma, albo może pstryknąć jakiś ładny nastawnik, to się polecam.
Mogę w rewanżu zrobić stosowny wydruk na czymś sztywnym (np. PCV).

W wątki "Zdjęcia taboru na tekstury" masz tego całą masę. Do wyboru, do koloru.
Pisz poziomo.
Bocznica.
Rozi

10
Poszukuję, chcę zrobić / Kolory lampek EU07
« dnia: 19 Kwietnia 2013, 11:23:57 »
Niestety nie wszystkie lampki udaje mi się zapalić w symulatorze, a na zdjęciach też nie widać dokładnych kolorów.
Czy ktoś mógłby rozszyfrować jakie kolory lampek są na tym pulpicie EU07 (załączony obrazek)

1 -
2 -
3 - zielona
4 -
5 - żółta?
6 -
7 - zielona
8 - żółta?
9 -
10 - czerwona
11 - żółta?
12 - niebieska

11
Bieżące kolejowe / Kolejowo w Belgii
« dnia: 28 Października 2012, 13:49:32 »
Za miesiąc będę miał do dyspozycji dwa weekendy w Belgii. Jak ktoś zna ciekawe miejsca związane z kolejnictwem, które warto zobaczyć, to niech się podzieli.
Ja na razie znam słynny dworzec w Antwerii. Nie wiem czy np. są jakieś pozostałości fabryki Cockerill, które można zobaczyć...
Tak czy inaczej czekam na sugestie, a jeśli się uda dotrzeć to obiecuję fotograficzne wspomnienia. Dzięki :)

12
Bieżące kolejowe / Umieszczanie semaforów na słupach
« dnia: 29 Czerwca 2012, 23:20:03 »
Nie mogłem znaleźć informacji na ten temat więc zaryzykowałem pytanie.
Widzę w naturze, że niektóre semafory są ustawione bezpośrednio na słupach, a niektóre równolegle do słupa na wysięgniku z prawej strony. Czy takie różne umiejscowienia świateł na słupie semafora jest uzasadnione czymś konkretnym np. wskazuje na coś lub jest stosowane w określonych okolicznościach czy po prostu jest kwestią bliżej nieokreślonego przypadku?
Jeden z dyżurnych ruchu twierdził, że światła w jednej linii ze słupem są umieszczane gdy nie ma wątpliwości co do tego jakiego toru dotyczą, a na wysięgniku z prawej są umieszczane wtedy gdy kilka semaforów jest blisko siebie i z daleka można mieć wątpliwość który dotyczy którego toru. Niby, że to umieszczenie po prawej stronie słupa ma poprawiać widoczność i jednoznaczność przypisania semafora do toru. Jakoś mnie to nie przekonuje, a instrukcja sygnalizacji nie mówi tu jasno.

13
Symulator / Nagłe zatrzymanie składu
« dnia: 19 Maja 2012, 22:15:52 »
Jechałem składem me212 w misji quark_noc. Wszystko szło pięknie, aż tu nagle bez żadnych konkretnych przyczyn skład raptownie stanął w miejscu. Nie było wykolejenia ani innych dziwnych rzeczy. Próbowałem ruszyć ponownie ale bez skutku. W lokomotywie wszystko niby grało ale nie ruszała. Jak się odczepiłem od wagonów to można było bez problemu jechać samą lokomotywą. Niestety po podpięciu się ponownym do składu nie można go było ruszyć. Wyglądał jak przyspawany do toru. Odchamowywanie nie pomagało. Zakończyłem misję poprzez F10.
Zastanawiam się czy to był jakiś przypadek, który nie da się zreprodukować, czy może jest to skutek jakiegoś mojego działania...

Pozdrawiam

Maciek

14
Symulator / Godzina odjazdu
« dnia: 19 Maja 2012, 21:58:51 »
Szukałem po dokumentacji i interfejsie startera i jakoś ni znalazłem rozwiązania na dość podstawowy problem. Załączone do misji rozkłady jazdy przewidują różne godziny odjazdów np. 10:17. Jak mam się trzymać rozkładu jeśli po uruchomieniu misji zegar wskazuje 10:30 (po nasiśnięciu F1)?
Czy jest możliwość ustawienia czasu startu misji tak, żeby to wszystko miało sens? Może jest inna metoda na odniesienie się do rozkładu jazdy...?

Pozdrawiam

Maciek

Strony: [1]