Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - |andy|

Strony: [1]
1
Bieżące kolejowe / Instrukcja obsługi EU45
« dnia: 27 Września 2010, 19:53:53 »
Jak w temacie. Znalezione w sieci, może się komuś przyda
http://intercityzachod.files.wordpress.com/2010/05/eu-45.pdf

2
Forum / Podziękowanie
« dnia: 01 Czerwca 2009, 22:48:34 »
Jako, że już nie pełnię funkcji moderatora na forum chciałem podziękować Oliemu za zaufanie jakim mnie obdarzył dodając mnie do grupy Moderatorów, innym administratorom i moderatorom za współpracę (tu wyrazy uznania dl Tomka, który wział się, jak widać z dobrym rezultatem za mobilizację ludzi do pracy) oraz użytkownikom forum za cierpliwość i wyrozumiałość. Starałem się pracować najlepiej jak potrafiłem, jeśli jednek ktoś poczuł się skrzywdzony - przepraszam.
Administratorom i moderatorom życzę siły i cierpliwości do dalszej pracy.

3
Bieżące kolejowe / Odmienności w budowie taboru.
« dnia: 31 Maja 2009, 21:05:40 »
Ma ktoś może pomysł dlaczego zaznaczony element jest wypukły a nie płaski jak na większości lokomotyw?

4
Forum / Test dodatków
« dnia: 04 Stycznia 2009, 22:59:32 »
Cześć.
Coraz częściej w dziale Test Dodatków pojawiają się paczki, w których nie ma pliku info.txt. Przypominam, że taki plik powinien się znaleźć w paczce wrzucanej do testów i w razie wrzucania niekompletnych paczek posypią się ostrzeżenia.


5
Bocznica / wozki.zip
« dnia: 27 Grudnia 2008, 20:04:04 »
kk

6
Bocznica / 2007-05-01--12.26.12.zip
« dnia: 21 Grudnia 2008, 21:43:59 »
Przepraszam, pomyłka. Już przenoszę na bocznicę.

7
Bocznica / Odp: Własna lokomotywa.
« dnia: 28 Lipca 2008, 13:25:28 »
Przerobie lokomotywę ET22, inne dzwięki, inna kabina, inne tekstury.

Cytat: kubusiaczek
Link: http://www.eu07.pl/misc/ed3d
Cytat: Bombardier
http://www.kolej.pl/mczapkie/maszyna/ed3d/

Przykro mi, to jest właśnie to. Proponuje zakończyć tę dyskusję. Poza tym:

Strona ta opisuje tworzenie modeli 3D dla potrzeb symulatora MaSzyna EU07-424 przy pomocy programu 3dstudiomax lub gmax.


Dzięki za linka na działającą strone :-)

Tnij cytaty. Przenoszę do działu pomoc.

Andrzej.

8
Bocznica / Odp: Orient Express
« dnia: 12 Lipca 2008, 19:25:08 »
Zna ktoś może, trasę przejazdu i daty, w jakich będzie można ten pociąg spotkać, w poszczególnych miastach?

Na pmk Iwan zamieścił pełny plan przejazdu. Link do wątku http://groups.google.pl/group/pl.misc.kolej/browse_frm/thread/247caa5d0a39fa71?hl=pl# Jutro będzie u mnie na Podlasiu, postaram się go złapać gdzieś na szlaku.

9
Forum / Przypomnienie
« dnia: 29 Stycznia 2008, 21:54:42 »
Przypominam
Nakazuje tymczasowe wstrzymanie się od wysyłania prywatnych wiadomości itp. Inaczej forum będzie musiało być na pewien okres wyłączone!

Byłoby fajnie, gdybyście się do tego stosowali.

10
Bieżące kolejowe / Grzanie składu a kilometry.
« dnia: 01 Listopada 2007, 17:10:50 »
Cześć.
Może ktoś wyjaśnić jak w praktyce odbywa się liczenie przejechanych przez lokomotywę kilometrów (np. pomiędzy NR)? Taka siódemka niby może przecjechać 500 000 km między naprawami, jednek część kilometrów jest ponoć odliczana na podstawie grzania składu pociągu (to też jest praca lokomotywy). Jak to się odbywa? Jest to stała liczba kilometrów, czy zmienna w zależności od... No właśnie, od czego? Bo chyba nikt nie liczy ile godzin był podpięty sprzęg ogrzewania...

11
Bieżące kolejowe / Wypadek
« dnia: 10 Września 2007, 22:30:00 »
Zdaję sobie sprawę, że forum to nie kronika policyjna, ale nie mogę się oprzeć żeby tego nie opisać.

Jechałem dziś do Warszawy Konopnicką (Białystok-Warszawa), niedługo po wyjeździe z Białegosotoku w coś uderzyliśmy. Szybko okazało się, że był to ciągnik jakiegoś miejscowego rolnika. Facet ma 76 lat i nie ma jednej nogi (proteza). Nie ma też prawa jazdy ;) Oto Polska właśnie. Kierowca przeżył, nic wielkiego mu się nie stało. Lokomotywa niestety nie była zdatna do jazdy (m.in urwany cylinder). Gdyby kogoś interesowało to zrobiłem kilka zdjęć:
http://members.lycos.co.uk/andyeu2/wypadek/
Jak już nas przesadzili w Białymstoku (bo ściągali skład do Białegosotku) do Kingi to po drodze po pociągu rozeszła się informacja, że z jadącego składu chciał wyskoczyć jakiś człowiek, ale konduktor go powstrzymał. Co za dzień...

12
Poszukuję, chcę zrobić / Potrzebny modelarz
« dnia: 31 Sierpnia 2007, 08:21:45 »
Cześć.
Potrzebna jest osoba, która podjęłaby się wykonania modelu takiego wynalazku: http://members.lycos.co.uk/andyeu2/wagon.JPG
Ja ze swojej strony oferuję zdjęcia dwóch boków wagonu i ew. czoła wagonu (ale tylko tego od strony tradycyjnych drzwi). Może nie wszystkie zdjęcia są rewelacyjne, ale te zawsze można zrobić jeszcze raz.
Więc jak - pomożecie?

13
Bocznica / Wydzielone
« dnia: 25 Sierpnia 2007, 22:34:11 »
Cytat: "Marix"
Witam (...)


Cześć.
Otwórz w notatniku scenerie, z którą masz problem. Jedną z pierwszych linijek pewnie jest linijka w stylu
sky skj_day3_chmury.t3d endsky

(ew. inna nazwa pliku przed .t3d).
Jak już znajdziesz taką linijkę to postaw przed nią //
Rezultat:
//sky skj_day3_chmury.t3d endsky

lub w ogóle ją usuń.
Daj znać czy pomogło.

14
Inne niekolejowe / Mapy
« dnia: 21 Maja 2007, 21:47:19 »
Chyba nie było wspominane. Zachęcany reklamami zajrzałem na zumi.pl - warto było. Są dośc dokładne mapy satelitarne, na których dobrze jest widoczna m.in. infrastruktura kolejowa (oglądałem gł. Białystok), fakt, że nie ma całej Polski, ale to co jest to jest rewelacja. Polecam jeśli chcecie zobaczyć układ torowy jakiejśtam stacji czy pooglądać samoloty na Okęciu.

PS. Nie jestem opłacany przez właścicieli strony ;)

15
Bieżące kolejowe / Awaria i nietypowy skład
« dnia: 12 Maja 2007, 20:50:58 »
Cześć.
Na szlaku Białystok-Warszawa jakiś czas temu miała miejsce awaria. Skład TLK Starosta (Białystok-Poznań) pojechał objazdem przez Czeremchę (warto zaznaczyć, że nie ma tam sieci trakcyjnej) i Siedlce. Nic szczególnego? A jednak. PKP IC i PKP PR szybko dogadały się ze sobą i Starosta został podpięty to osobowego do Czeremchy (tak jest taniej) a cały skład wyglądał tak: http://members.lycos.co.uk/andyeu2/mistrz/awaria.jpg

16
Inne niekolejowe / W11 i kolej.
« dnia: 19 Kwietnia 2007, 20:41:52 »
W ramach odmóżdżania się oglądałem przed chwilą W11 na TVNie. Temat kręcił się wokół  kolei (potrącenie), były migawki z pociągu (że niby z Lublina jechał) i fragmenty z kabiny EU06-12 (świezo po rewizj, ZT Kraków postarał się i wystawił do zdjęć  ładną maszynę). Jeśli ktoś chce oglądać to jutro w ciągu dnia pewnie będzie powtórka.

PS. Maszynista okazał się winny pomocy w zabójstwie (nie wiem jak to po prawniczemu brzmi) i skazany na 15 lat. Czyli w ZT Kraków jest jedna posada ;)

17
Inne niekolejowe / Maj, czyli długi weekend
« dnia: 18 Kwietnia 2007, 18:50:06 »
Cześć.
Zbliża się długii (bo 9 dniowy) weekend. W związku z tym pytanie - co planujecie? Wyjazdy? Kółeczka (z tymi może być różnie, bo turystyk jest raczej średnio przystępny)?
Ja na pewno wybiorę się gdzieś ze znajomymi na 2-3 dni, tyle, że jeszcze nie wiem gdzie i kiedy. Liczę, że Wasze plany dadzą mi natchnienie ;)

18
Bieżące kolejowe / Wykoleił się pociąg Praga-Warszawa
« dnia: 17 Lutego 2007, 13:33:07 »
Hej, za Onetem:
W sobotę rano w Pradze wykoleił się pociąg EuroCity relacji Praga-Warszawa - podaje agencja CTK. Nikt z pasażerów nie ucierpiał.
Do wykolejenia pociągu doszło pomiędzy główną stacją w Pradze a stacją Praga-Liben około godziny 10.30 rano. Jak powiedział cytowany przez CTK dyrektor kontroli ruchu kolejowego Jan Kucera, z szyn wypadła lokomotywa i pięć pierwszych wagonów. Wypadek spowodował poważne utrudnienia w ruchu pociągów na trasie, na której natężenie ruchu pociągów jest w Czechach największe.

Prawdopodobnie linia pozostanie zablokowana do końca dnia - czeska kolej zapowiedziała zorganizowanie pasażerom alternatywnego środka transportu.

http://wiadomosci.onet.pl/1488100,12,item.html

Dziwne, że poleciało aż 5 wagonów.

19
Bieżące kolejowe / Awaria, pchanie i prędkości.
« dnia: 22 Grudnia 2005, 11:48:27 »
Cześć.
Pytanie do znawców przepisów. Wyobrażmy sobie taką sytuację: jedzie pociąg na szlaku i mamy defekt lokomotywy. Mechanik zamawia podmianę, przyjeżdża druga lokomotywa, lecz nie ma możliwości podczepienia się od czoła pociągu (szlak), więc podpina się do jego końca. Chcemy jechać dalej, ale tu jest problem. Z jaką prędkością jedziemy jeśli:
a) w uszkodzonej lokomotywie (tej od czoła, czyli od właściwego kierunku jazdy) są sprawne hamulce (przyjmijmy, że padł silnik)
b) w uszkodzonej lokomotywie jest awaria hamulców?

Czy w obu przypadkach jedziemy 20 km/h (bo z taką prędkością powinniśmy spychać skład, a skład z luźdzmi to chyba 15 km/h(?) )? Czy te 20 jedziemy tylko w przypadku b), a w przypadku a) jedziemy na radio z Vmax, a mechanik z lokomotywy od czoła hamuje w razie potrzeby?

Może ktoś to wyjaśnić? Z góry dzięki.

20
Forum / Usuwanie konta.
« dnia: 18 Września 2005, 12:11:25 »
MAm pytanie do adminów: czy zwykły user ma możliwośc, a jeśli tak to w jaki sposób, usunąć (zlikwidować) swoje konto?

21
Tabor kolejowy / Jak to jest?
« dnia: 23 Sierpnia 2005, 18:22:17 »
Mam małą wątpliwość i nie mam książki o lokomotywach aby to sprawdzić. W czym rzecz. Otóż w EU07 (mówię o prawdziwych lokomotywach a nie o symulatorze) po ustawieniu nawrotnika w pozycję "Jazda w tył" możemy jechać tylko na pierwszym układzie (tu pytanie dodatkowe: czy na drugi układ nastawnik nie wejdzie, bo jest jakaś blokada, która uniemożliwi dalsze kręcenie kołem, czy poprostu nie zostaną załączone wyżesze pozycje, pomimo tego, że nastawnikiem będę kręcił?). A jak to wygląda w ET22? Tylko na pierwszym układzie, czy może na pierwszym i na drugim możemy jechać do tyłu (kto wie, może z racji 3 układów konstruktorzy zrobili i taką możliwość?)?

Z góry dziękuję znawcom za rozwianie moich wątpliwości.

22
Forum / Coś się popsuło.
« dnia: 19 Czerwca 2005, 22:51:42 »
Cześć.
Iwan, jest mały problem. Pomimo tego, że przeczytam dany wątek świeci się on jako nie przeczytany, nawet jak kliknę na "Oznacz wszystkie fora jako przeczytane" część postów świeci się na zielono. Coś u mnie świruje?

23
Bocznica / Sygnaturki.
« dnia: 05 Listopada 2004, 15:49:09 »
Witam.
Na forum wielokrotnie było o wielkości obrazków, lecz nie było nic o wielkości sygnaturek. Czy ktoś z administratorów mógłby oficjalnie powiedzieć jaki jest maksymalny rozmiar sygnaturki? Bo śmesznie wygląda post, gdzie jest jedna linijka tekstu (odpowiedzi na pytanie lub popularnego "ZAMKNĄĆ TEMAT") i 9(!!!) linijek sygnaturki. Nie będę rzucał nickami, osoba zainteresowana wie o kogo chodzi, bo wysyłałem PW, która pozostała bez odzewu.

24
Na warsztacie / Linia 418
« dnia: 11 Września 2004, 09:56:47 »
Witam.
Studio Trasowe Doruchów ma zaszczyt zaprezentować Państwu screeny z powstającej właśnie trasy "Linia 418": http://members.lycos.co.uk/mateuzs/linia418/ .
Reżyserem (autorem) trasy jest Mateuzs.
Planowany termin wydania trasy: brak danych.
W chwili obecnej możecie obejrzeć 119 screenów obrazujących rozwój poszczególnych odcinków trasy. Co jakiś czas będą dodawane nowe screeny, więc zaglądajcie tam czasem. Życzę miłego oglądania.

25
Pomoc w tworzeniu / Sygnalizacja przejazdowa.
« dnia: 13 Kwietnia 2004, 08:25:15 »
Nie bardzo wiem gdzie to napisać (chciałem w propozycjach, ale tam nie można pisać :P ), więc piszę tu: czy w obecnej wersji (czyli przed Nebulą) jest możliwe stworzenie i uruchomienie sygnalizacji przejazdowej? Ja ze swojej strony służę fotkami zarówno sygnalizatora jak i tarczy ostrzegającej o nim (jak tylko trochę się zachmurzy pojadę do Rozedranki porobić te fotki).

Strony: [1]