Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Wokulski

Strony: [1] 2
1
Bocznica / Odp: test-linia053 poranek.7z
« dnia: 05 Stycznia 2018, 22:11:44 »
Próba wrzutki plików...

2
Forum / Ciśnienie 300, czyli forum robi psikusa mi!
« dnia: 05 Stycznia 2018, 19:56:30 »
Sprawa tego rodzaju. Odpowiadam na wątek (akurat w tym przypadku w BT), daję wyślij i powraca mi do "Rozpocznij nowy wątek".
Myślałem, że pantograf się połamie, bo napisałem obszerny wątek na temat misji i wszystko poszło w pi...
Powód? Dodam, że dodałem w załączniku 2 zdjęcia i 2 pliki txt.

3
Bocznica / Odp: Prędkość pociągu towarowego z popychem
« dnia: 19 Marca 2017, 20:53:22 »
Dzięki Boryc.

4
Bocznica / Odp: test-calkowo niebezpieczny pociag.7z
« dnia: 20 Lutego 2017, 13:29:52 »
Dyskusja na temat autostopów leci na bok :)

@macius5991


Możesz zawsze pauzę wcisnąć jak Ci szybko. W druga stronę gorzej.
2. Złapał mnie autostop?
3. Samą jazdę testowałem.

5
Forum / Tymczasowa skórka forum - szybsze działanie?
« dnia: 20 Września 2016, 14:20:23 »
Cześć i czoł(gi)em. Jak wiemy, teraz na forum jest tymczasowa skórka, ale do czego zmierzam. Mam wrażenie, że czas wczytywania stron i działania samego forum jest szybsze. Czy skórka może mieć wpływ na szybsze funkcjonowanie forum?
Przeniosłem do działu Forum. | @macius5991

6
Inne niekolejowe / Wspomóż kolegę!
« dnia: 03 Sierpnia 2016, 16:40:55 »
Strzałeczka koledzy. Tak na spontana wziąłem udział w konkursie fotograficznym. Mógłbym liczyć na pomoc w "lajkach", czyli 5 gwiazdkach? Z góry dzięki!
 http://ngc6edycja.sslpro.pl/photos/show/pid/4236

7
Bieżące Symulatorowe / Modele MaSzynowe w TD2.
« dnia: 16 Lutego 2016, 14:11:55 »
Powitać. Śledzę ostatnio na fejsie profil TD2. Zaciekawiło mnie to, że mają ONI nasze modele siódemek. Czy jest jakaś współpraca między MaSzyną a TD2? Czy ktoś na ten temat może coś więcej powiedzieć? Niżej screeny taboru w TD2.

8
Na warsztacie / Linia053 - Całkowo misja brutto
« dnia: 16 Lutego 2016, 14:02:22 »
Hej, cześć i czołem. Po rozmowie przeprowadzonej z autorem scenariusza, czyli @Mati_An doszliśmy do wspólnego wniosku, żeby przerzucić z Archiwum TD do Na warsztacie scenariusz towarowy na Linii053 z Całkowem + nowy kawałek trasy, stworzony przez Mateusza@Bohuna. Jako, że nie miałem czasu na pełne testy, wrzucam Wam do testów "coś nowego". Udało mi się tylko odpalić symulację, aby sprawdzić, czy nie wywala w trakcie ładowania. Na szczęście nie ma kłopotów, wszystko działa. Generują się pliki errors.txt. Proszę potraktować poważnie i zwrócić uwagę na całokształt, bo Mateusz włożył dość sporo pracy w ten dodatek. Wszelkie błędy piszemy w tym wątku. Jako, że minęło już 2 lata od stworzenia, dla pewności proszę odptaszkować opcję "łamanie pantografu" oraz "zasilanie pantografów".Chyba, że znajdą się osoby chętne to można przetestować z włączonym łamaniem i zasilaniem.
Cytuj
Przedstawiam Wam mój scenariusz towarowy na zmodyfikowanej trasie Dębica - Sadomierz - Całkowo - Macierzewo, dodatkowo powiększonej o odcinek Macierzewo - Bronowiec KWK - Bohunowo Port. Ze względu na wielkość scenerii (ok 160 km) i czas trwania symulacji (4,5h) całośc została podzielona na 3 części. Pierwsza część obejmuje odcinek Dębica - Rudawa i podczas niej najpierw jedziemy luzem ze stacji towarowej do osobowej, gdzie czeka na nas ciężkie brutto z tłuczniem (masa 4000T). Odcinek ten zawiera zdarzenia losowe, więc nie jest powiedziane, że do Rudawy dojedziemy zgodnie z rozkładem. Część druga obejmuje odcinek Rudawa - Sandomierz - Całkowo - Biedrzychów, czyli mieszankę linii dwutorowej z krętą jednotorówką. Stacje w Całkowie i w Paszkach Wielkich zostały odpowiednio wydłużone, aby przyjąć tak długi skład (620 m), dodatkowo stacja w Macierzewie została ominięta przy pomocy łącznicy, aby nie trzeba było zmieniać tam czoła. Część trzecia, obejmująca odcinek Biedrzychów - Bronowiec KWK - Bohunowo Port, to ponownie dwutorowa magistrala, na której mijamy trochę pociągów. Po przyjeździe do Bronowca KWK odpinamy się do składu z tłuczniem i manewrujemy do pełnych węglarek, których celem jest port w Bohunowie. Podczas jazdy należy zwrócić uwagę na miejsce opuszczania pantografów, a także na prędkość szlakową 30 km/h na ostatnim etapie jazdy. Po dojeździe do portu misja jest zakończona.

Dodatkowe uwagi:
- ze względu na dużą liczbę pociągów na odcinkach Swoszowice - Turów i Grotowice Małe - Bronowiec KWK mogą (choć nie muszą) zdarzać się wyłączenia podstacji z powodu zbyt dużego jednoczesnego poboru prądu
- na wyżej wymienionych odcinkach została zamontowana zmodernizowana 3-stawna SBL działająca w oparciu o odcinki izolowane, dzięki temu zdecydowanie lepiej wygląda jej działanie
- na łącznicy omijającej Macierzewo nachylenie toru wynosi 6 promili, mimo dużej masy składu nie powinno być problemu z przejazdem (prędkość rzędu 35-40 km/h)
- rozruch pociągu należy przeprowadzać prądem o natężeniu max 350 amperów, przy większych wartościach istnieje zagrożenie rozerwania składu

Życzę przyjemnej jazdy
Mateusz "Mati_An" Kusina

Link do paczki --> http://eu07.pl/userfiles/1064/l053_calkowo_misja_brutto_dds.7z

PS. W wolnej chwili postaram się poprawiać znalezione błędy. Z góry dzięki za pomoc i testy. JOŁ.

9
Bocznica / Odp: Dźwięki i wasze propozycje wytycznych
« dnia: 29 Stycznia 2016, 16:51:13 »
Bocznica.

10
Publikacje / L61+L144_spalinowo
« dnia: 04 Października 2015, 12:40:21 »
Dzień dobry, cześć i czołem. Przedstawiam Wam długo wyczekiwany scenariusz na lokomotywie ST43/SM42. Misja jest prosta, nie posiada zdarzeń losowych a naszym zadaniem jest...uruchomicie symulację to przekonacie się sami. Serdeczne podziękowania dla chłopaków, którzy naprowadzili mnie do poprawnego działania symulacji oraz stworzyli najpotrzebniejsze dodatki, by misja mogła wyjść kompletna. Na dzień dzisiejszy jest to ostatnia misja z moich rąk, czy to się zmieni to ciężko mi określić. W tejże misji, na scenerii poruszają się same spalinowozy, lecz misja jest przejezdna na trakcji elektrycznej (myślę, że nie wjeżdżamy nigdzie na tor bez sieci trakcyjnej). Poniżej link do scenariusza.

Życzę miłej jazdy i S2.
Pozdrawiam, Wojciech "Woku" Kubat
10.15

11
Bocznica / Odp: Problemy z paczką użytkową MaSzyna_15_04
« dnia: 23 Kwietnia 2015, 13:10:06 »
Szkoda, że ludzie chętni do testowania budzą się dopiero jak już jest gotowy produkt. Warto zaznaczyć, że jest to wątek o problemach, a nie test dodatku(ów).

12
Publikacje / Poprawka scenariusza "Zwierzyniec_SM42"
« dnia: 20 Kwietnia 2015, 20:24:49 »
Witam, przedstawiam Wam oficjalną paczkę wydaną z mych rąk scenariusza na lokomotywie spalinowej SM42 (6Dg). Scenariusz ten został wydany z nową wersją paczki w formacie TGA/DDS, lecz zawierał błędy.

Krótka mowa dotycząca scenariusza. Jazda na zmodernizowanej lokomotywie spółki PKP Cargo z wagonami krytymi. Parę zdarzeń losowych, średni ruch taboru (AI), nagrania RTF. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi przy tworzeniu, poprawianiu. Niestety, nie pamiętam wszystkich więc podziękuję ogólnie.
Niżej znajduje się link do paczki.
Link --> http://eu07.pl/userfiles/14534/zwierzyniec-sm42_1.rar

Życzę miłej jazdy na Zwierzyńcu. UWAGA! Jest to jedynie poprawka scenariusza.
Pozdrawiam, Wojciech "Woku" Kubat
04.2015.

13
Bocznica / Odp: Exe od wersji 470
« dnia: 15 Kwietnia 2015, 13:39:14 »
<rotfl>Jesteś naszym nowym Ra? :D</rotfl>

Reg. zakazy 12.
Nie ma nic dziwnego w programowaniu.
Benek

14
Bocznica / Odp: Rotfl!
« dnia: 11 Kwietnia 2015, 00:27:39 »
To jest typ "jesteśtrollemuruchomtditamgraj".

15
Bocznica / Odp: Różnice. traxx vs eurosprinter
« dnia: 26 Lutego 2015, 20:11:19 »
[OT]Proponowałbym zerknąć w Test dodatków, bo czeka tam coś, co chciałbym w końcu wydać bo już z deczka zaczynam się irytować podejściem BT[/OT]

No tak to działa, że nic nie wymusisz na użytkownikach. Bocznica.
Benek

16
Pomoc w tworzeniu / Zwiększanie głośności gotowych nagrań.
« dnia: 07 Stycznia 2015, 14:49:15 »
Czy znajdzie się osoba, która byłby w stanie zwiększyć mi głoś nagrania tak, aby nie tracić na jakości a przebiło odgłos pracującego silnika SM42/6Dg?

17
Pomoc w tworzeniu / Chcesz pomóc w przygotowaniu nowej PC? Zajrzyj!
« dnia: 23 Listopada 2014, 14:17:24 »
Siemanko, mrugam Wam semafor na wolną!
Panowie i Panie, jest sprawa. Potrzebuję, aby chętne osoby przejechały trzy scenariusze na Zwierzyńcu. Dlaczego? Dlatego, że muszę stworzyć rozkłady jazdy dla scenariuszy, które go nie posiadają. Jako, że Zwierzyniec jest małą i sympatyczną scenerią to nie zajmie Wam to dużo czasu, a pomożecie całemu WPC w szybszym przygotowaniu paczki! W każdym razie, potrzeba przejechać następujące scenariusze:

- zwierzyniec_tow - Dla obu pociągów zakładamy 60km/h. Spisujemy dokładne czasy, wjazdy, wyjazdy, postoje;
- zwierzyniec_osob - Tutaj prędkości dla pociągu są takie, jak prędkości drogowe dla danych odcinków. Czyli, semafor wskazuje jazdę do 40km/h, po zjechaniu ostatnią osią, przyspieszamy do 70km/h bo taką mamy drogową. I tak za każdym razem po minięciu wskaźnika W27;
- zwierzyniec_towos - w starterze są podane prędkości, z jakimi należy jechać i na jakich odcinkach. Proszę się stosować do ograniczeń stałych, semaforów.

UWAGA! Na przejeździe przed przystankiem osobowym Kociary jest zwolnienie czasowe do 20km/h. Proszę go pominąć i przejechać z normalną prędkością jaka jest na tym odcinku.

Im szybciej dostanę godziny tym szybciej uporamy się z poprawkami, a Wy będziecie mogli się cieszyć kompatybilnym scenariuszem.

Drodzy moderatorzy, gdyby zaczął się tutaj spam na temat, kiedy paczka, co będzie, za ile, po co, etc, to proszę od razu wysyłać na bok. W tym poście mają się znajdować tylko godziny tych trzech scenariuszy oraz ewentualne pytania do tych trzech scenariuszy!

Pozdrawiam, Wokulski.

18
Bocznica / Jak włączyć tryb pasażera?
« dnia: 07 Września 2014, 18:22:41 »
Poproszę ms2 i na bok.

19
Bocznica / Wydzielone z: Przed Legnicą wykoleił się pociąg
« dnia: 18 Maja 2014, 18:09:27 »
To zależy co było powodem, czy zawiniła maszyna czy maszynista.

20
Bocznica / Wydzielone z: Pytania o ewenty.
« dnia: 15 Grudnia 2013, 17:02:09 »
Cytuj
node -1 0 launchproba_alakowice eventlauncher 5136 8589 10.5 1000 w 0 mulproba_alakowice mulproba_alakowice condition memproba_alakowice * 1 1 end
Na końcu powinno być endevent, a nie end.

21
Pomoc w tworzeniu / Nagrania do nowego scenariusza.
« dnia: 24 Listopada 2013, 18:51:15 »
Witam, poszukuję osób chętnych, które mógłby mogłyby nagrać mi parę zwrotów do nowego scenariusza. Wiek od 16 w górę. Potrzebowałbym:
- dyżurny ruchu w Kociarach; - kamil1306 - dźwięki dostarczono
- dyżurny w Psiary Zagroda; - RoboBatman - dźwięki dostarczono
- dyżurny Psiary Śródmieście; - macius5991 - dźwięki dostarczono
- manewrowy na bocznicy; - MasterYoda
- mechanik; - dak - dźwięki dostarczono
Jeśli są osoby chętne to proszę o PW z informacją kim by chcieli zostać. Im szybciej złożymy dźwięki, tym szybciej dodam paczkę do testów - czyli to od Was zależy kiedy nowy scenariusz się pojawi na forum.

Rozi

22
Publikacje / Linia053 - trylogia towarowa
« dnia: 03 Października 2013, 19:48:37 »
Witam!

Przedstawiam Wam trzy nowe scenariusze na linii053.
Wszystkie informacje zawarte są w pliku info.
Życzę wszystkim przyjemnej jazdy.
Woku, 10.2013.

23
Bocznica / Odp: MaSzyna 08.13 — błędy i komentarze.
« dnia: 28 Września 2013, 10:13:18 »
Bocznica.

Ok.
adsim

24
Bieżące kolejowe / Parowozjada w Chabówce 2013
« dnia: 13 Sierpnia 2013, 14:17:41 »
Pytanie jak co roku, wybiera się ktoś? Chciałbym w tym roku ustalić jakieś miejsce, i się spotkać z osobami z forum.

25
Publikacje / Zwierzyniec_ED72
« dnia: 03 Marca 2013, 21:36:55 »
Przedstawiam Wam kolejny scenariusz - Zwierzyniec_ED72!

DOWNLOAD: http://eu07.pl/pobierz/#zwierzyniec_ed72

Krótka misja na EZT ED72. Czas symulacji około 1h.

Proszę się zapoznać z plikiem info.txt.
Życzę przyjemnej jazdy po Zwierzyńcu!
03.2013r.

26
Bocznica / Wydzielone z: Dwa pociągi na jednym torze.
« dnia: 26 Lutego 2013, 21:43:04 »
Panowie na sam początek prośba - nie pisać swoich scenariuszy co mogło być powodem, kto zawinił...Tak się składa, że wiem co było powodem, i dzięki czemu nie doszło do tragedii. Nie zdradzę tego, a zobaczymy czy media i po pewnym czasie komisja przekaże to samo o czym wiem ja.

Bocznica.
AtapiCl

27
Bocznica / Wydzielone z: Problem z ET42
« dnia: 20 Lutego 2013, 21:04:22 »
Mam problem tego typu, że hasler stoi w miejscu.
Spotkał się ktoś z takim błędem?
Gwarantuję Ci, że jak przeczytasz ze zrozumieniem info dotyczące uruchamiania to problem zniknie ;-)

28
Publikacje / zwierzyniec_transport
« dnia: 07 Listopada 2012, 19:00:00 »
Przedstawiam Wam nowy scenariusz: zwierzyniec_transport!
Link --> http://eu07.pl/userfiles/14534/zwierzyniec_transport_3.rar

UWAGA! Aby przejść w Psiarach Zagroda do EU07 proszę wyjść z ST45 naciskając F4, następnie podlecieć pod EU07 (najlepiej nad kabinę) nacisnąć F5, i następnie F4!.
EDIT: 20.11.2012r. - poprawiony wpis dla EP07.

Proszę zapoznać się z plikiem info.txt.
Życzę miłej jazdy na zimowej wersji Zwierzyńca!
11.2012r.

29
Bocznica / Odp: Odp: Postępy przy pracach w ZNTK...
« dnia: 01 Września 2012, 23:19:09 »
Do wszystkich zainteresowanych tworzeniem lub nauką tworzenia nowych tekstur lokomotyw - zapraszam do pomocniczej lektury kolegi Patryka (@hanys), gdzie opisuje jak w szybki i prosty sposób zacząć tworzenie. http://eu07.pl/forum/index.php/topic,21993.msg306351.html#msg306351.

30
Publikacje / l61+l144_lotos
« dnia: 25 Czerwca 2012, 22:34:33 »
Przedstawiam Wam nowy scenariusz na linię L61+L144!
Link ---> http://eu07.pl/userfiles/14534/l61_l144_lotos.rar

Jest to mój pierwszy scenariusz, i jest na podobnej zasadzie jak u @szoguna - nauka.
Misja trwa niecałe 2 godziny.
Proszę uważnie przeczytać info, oraz nasłuchiwać uważnie radia w trakcie symulacji!
Pozdrawiam i życzę S2.
UWAGA! Przy dojechaniu w Pludrach do T448p i naciśnięciu SHIFT+9, po usłyszeniu informacji przez radio - tak to koniec misji.

Strony: [1] 2