Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - walery.kaszyniak

Strony: [1]
1
Niedawno pomyślałem sobie, że można by udostępnić użytkownikom kod źródłowy symulatora. Niektórzy zapewne powiedzą, że to nie ma sensu, no to ja powiem, że twórcy szybko obsługi lokomotyw z rozruchem impulsowym nie dodadzą, a użytkownicy bardziej zaawansowani co do programowania mogliby popracować nad tym i tworzyć własne nowe funkcje.

2
Bocznica / Wydzielone z: PKP na GPW
« dnia: 28 Maja 2011, 10:18:18 »
Z tego, co ja wiem, PKP IC i PKP Cargo wchodzi  na gielde w 2014 roku.

Podaj/wskaż  źródło wiadomości, tymczasem jest to gdybanie. Bocznica.
Krzysiek626

3
Bieżące kolejowe / Sprawa Pendolino
« dnia: 28 Maja 2011, 10:14:57 »
PKP IC zamierza kupić Pendolino za duże pieniądze. Bez wychylnego pudła. Podążające tylko z Katowic do Gdańska. Czy nie wydaje się wam, że należałoby raczej kupić pociąg trochę wolniejszy, a przede wszystkim tańszy? Na przykład słyszałem, że PESA jest zdolna do produkcji Elfa z najwyższą prędkością 200 km/h. Czy nie kupujemy Pendolino tylko dla prestiżu? Ja bym kupił Elfa z prędkością 200 km/h z podwyższonym standardem. Wielkim marnotrawstwem będzie zakup Pendolino. Jest właściwie niewiele szybsze, a w Polsce osiągnie tyle samo, co przyspieszony Elf. Jeszcze bez wychylania... To jest bezsens. Gdybyśmy kupowali Pendolino z wychylnym pudłem do obsługi wolniejszych linii, np. Poznań-Wrocław, gdzie często jeżdżę, to bym się zgodził. Ale to?

4
Bieżące kolejowe / SA132 - przyspieszenie oraz kolej w Międzychodzie
« dnia: 27 Kwietnia 2011, 20:00:16 »
Uważam, że warto wznowić połączenia pasażerskie na linii Szamotuły – Międzychód. Byłoby to konkurencyjne dla transportu drogowego i bardziej ekologiczne. Poza tym PKS'y jeżdżące do Międzychodu przez Sieraków są zwykle przeładowane, więc naprawdę warto się zastanowić nad wznowieniem przewozów pasażerskich choćby podczas wakacji. Zastanawiałem się ostatnio nad prędkością i czasem przejazdu, gdyby linię zmodernizowano do 90, 100 lub 120 km/h. Jako pociąg... niech będzie na przykład SA132. Mam pytanie – jakie osiąga przyspieszenie i jak długo zajmie mu przyspieszenie do 100 km/h? Bardzo bym też prosił o podanie drogi hamowania ze 100 km/h. W internecie nie mogłem znaleźć – nawet na stronie Pesy i na Wikipedii. I jeszcze jedno – co sądzicie o wznowieniu ruchu do Międzychodu? Linia do Szamotuł jest już w niewiele lepszym stanie od tej przez Rokietnicę, żadnych robót konserwacyjnych, a przejezdna jest tylko na odcinku Międzychód – Sieraków (i tak już pociągi nie jeżdżą – nawet towarowe – od przeszło roku nic nie widać).

5
Bocznica / Problem z ET22-2000 w scenerii Tarniowo
« dnia: 28 Marca 2011, 18:35:39 »
Podoba mi się lokomotywa ET22-2000, ale dostępna jest tylko na scenerii Tarniowo, gdzie twórca tej scenerii zrobił błąd w rozjeździe krzyżowym. Inna lokomotywa, która jedzie dalej ma czerwone światło, bo rozjazd krzyżowy nakieruje ją na tor, przy którym stoi ET22 ze składem pasażerskim. Jak naprawić ten błąd w scenerii? Czy są jakieś patche?


Z Regulaminu:
4. Przed zadaniem pytania, poszukaj odpowiedzi na nie przy pomocy wyszukiwarki. Dla nikogo bowiem nie jest przyjemne ani tysięczny raz odpowiadać na to samo pytanie, ani nawet tysięczny raz czytać tych pytań i odpowiedzi.

W Pomocy doraźnej jest kilka wątków na ten temat. Wystarczy tylko tam zajrzeć.

Bocznica, libertyn89

6
Pomoc doraźna / Nie mogę ruszyć SU46 w Całkowie
« dnia: 13 Marca 2011, 14:20:56 »
Mam problem z uruchomieniem SU46 na scenerii Całkowo. Uruchomiłem w ten sposób:
d
+
Shift m
.
+
Shift u Shift y Shift i
+
Lokomotywa nie ruszyła. W poprzednich wersjach symulatora tak włączałem i działało, a teraz sami widzicie... Popełniam jakiś błąd?

Z Regulaminu:
Zakładając nowy wątek, nadaj mu temat adekwatny do treści wiadomości. Tematy typu: "Pomocy!!!", "Problem", "Bardzo ważne!", wprowadzają bałagan na Forum, uniemożliwiając innym Użytkownikom znalezienie interesujących ich treści.
Proszę to poprawić.
libertyn89

7
Bocznica / Problem z elektrowozami
« dnia: 01 Grudnia 2010, 16:26:41 »
Mam problem z elektrowozami (EN57, ET22, EU07). ET22 z węglarkami Eaos nie chciał ruszyć mimo odhamowania. Pozostałe chwilę jechały, potem pojawiły się dwie czerwone lampki, zaczęły migać i słyszałem brzęczenie. W czym robię błąd?

Nie przeczytałeś wątku o wymownym tytule: Przeczytaj zanim zapytasz: Jak ruszyć lokomotywą
Bocznica. Quark-t

Strony: [1]