Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Cordylus

Strony: [1]
1
Bieżące kolejowe / Głosujmy na parowóz Px48!
« dnia: 19 Czerwca 2014, 22:17:31 »
Jak może wiecie lub nie, działam jako wolontariusz na Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej. Sprowadziliśmy niedawno Px48 w celu uruchomienia go i przewozów ludzi. Potrzeba jednak sporo pieniędzy na jego remont, gdyż stał sobie zapuszczony przez ponad 20 lat jako pomnik przed fabryką w Chrzanowie. Rozpoczęło się głosowanie w budżecie obywatelskim miasta Koszalina. Jednym z projektów jest właśnie przywrócenie do stanu czynnego tego parowozu: Opcja nr. 5 w kategorii projektów do 500 tys. zł:
http://obywatelski.koszalin.pl/pl/ankieta-koszalinski-budzet-obywatelski-2015

Z racji faktu iż głosować może każda osoba "związana z Koszalinem", to w praktyce zagłosować może każdy obywatel RP powyżej 16 lat.
Potrzebne jest imię, nazwisko i PESEL - spokojnie, organizuje to Urząd Miejski, który do nazwisk i PESELi i tak ma dostęp, więc nie ukradną danych. Porównają tylko, czy nie są zmyślone i czy nie głos nie został oddany wielokrotnie. Głosujcie więc, niech zagłosują wasze rodziny i znajomi. Rozsyłajcie to po wszelkich forach, a parowóz będzie jeździł. Szanse są duże, jednak każdy głos jest ważny bo jak widać balansujemy nieco na krawędzi głosów. Żeby dostać dofinansowanie potrzebne jest nam co najmniej drugie miejsce. W kategorii projektów tanich, można wybrać sobie co się chce, ja wybrałem wybiegi dla psów, bo takowych w mieście nie ma, a wiem, że są potrzebne.

Tak ta maszyna wygląda teraz:
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/t1.0-9/10431700_599879296777615_934053670523691071_n.jpg

Link do ankiety nie działa. Proszę poprawić. Usunąłem też puste linie.
Benek

2
Bieżące kolejowe / Mechanik EN57
« dnia: 22 Października 2012, 16:05:16 »
EDIT: Tworzę stronę archiwizującą wszystko co tyczy się symulatora Mechanik EN57:
http://mechanik-en57.cba.pl/
Z tego powodu proszę was o wszystkie pliki związane z tym programem jakie tylko macie, a stworzymy jedną bazę tego wszystkiego.


Symulator ten na pewno nie jest wam obcy! :)

Uruchomiłem ostatnio mojego DOS-owego staruszka z nostalgicznym przyciskiem "turbo" z przodu. Jeśli chodzi o oprogramowanie oczywistym wyborem był Mechanik.
Mam wersję standardową oraz ściągnąłem (nie bez problemów) nawet przepiękną wersję Trasaland Edition i objeździłem ją już ładnych kilkadziesiąt razy.

Chciałbym pobawić się jednak w tworzenie scenariuszy do tego symulatora. Problem w tym, że nie pozostały się już żadne instrukcje jak się za to zabrać. Prawdę mówiąc jedyną stroną, gdzie było coś o tym wspomniane to ta nieaktualizowana od dekady "skorupa WWW": http://www.zabikowo.net/kolej/archiwum_WWW/Heland/
Wynika jednak z tego, że tworzenie takich tras jest możliwe.

Czy ktoś ma o tym jakąś wiedzę? Na internet nie ma co liczyć.

Strony: [1]