Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Kudłaty_90

Strony: [1]
1
Pomoc doraźna / Odp: Obsługa Matrosova
« dnia: 12 Lutego 2023, 00:57:22 »
a orientuje sie ktoś z Was czy gdzieś można zdobyć jakąś lepiej wykonaną kabine do SM31? Albo chociaż malowania zewnętrzne? Bo ta lokomotywa niestety widze nadal jakoś mocno pominięta jest w symulatorze od kiedy pamiętam i jej wygląd sie nie zmienił chyba od 10 lat albo lepiej... Bo nie ukrywam że Trumna jest dla mnie bardzo sympatyczna i fajna alternatywa pomiędzy SM42 a Tamarą ;)

2
Pomoc doraźna / Odp: Obsługa Matrosova
« dnia: 11 Lutego 2023, 14:40:35 »
dobra jest działa chyba już wszystko ogarniam ;D

3
Pomoc doraźna / Odp: Obsługa Matrosova
« dnia: 11 Lutego 2023, 14:05:30 »
Hmm próbowałem połączyć razem Tamare z SM42 i coś nie pykło bo Tamare uruchomiłem a Stonka nie odpaliła... w "podpowiedziach" miałem cały czas te polecenie żeby "zamknąć styczniki" czy coś no w każdym razie klawisz "m" tak jakby rozrusznik chociaż Tamara była już odpalona... w obu lokomotywach musi być zaznaczone "ukrotnienie" czy tylko w tej sterującej/sterowanej? no i czy powietrze 8atm też ma być zaznaczone?

4
Pomoc doraźna / Odp: Obsługa Matrosova
« dnia: 11 Lutego 2023, 02:31:50 »
A jeszcze podpowiedzcie czy da sie ukrotnić TEM2 z SM42? bo też takie tandemy w realu widać sie spotyka...

5
Pomoc doraźna / Odp: Obsługa Matrosova
« dnia: 10 Lutego 2023, 21:00:37 »
Gagar+tamara działa, trzymasz ctrl w starterze i zaznaczasz ukrotnienie.
Łooo baben ale super ;D to rozumiem że przy zaznaczaniu ukrotnienia mam trzymać ten ctrl? P.S. widze że ten symulator idzie cały czas naprzód :)) i można siedzieć zarówno w tamarze jak i gagarinie? Jak to jest technicznie rozwiązane skoro Gagarin ma dużo więcej "biegów" w nastawniku od Tamary?

Tamary, żeby ukrotnić zgodnie z rzeczywistością to muszą być złączone krótkimi dziobami (po wstawieniu drugiej kliknij opcję "odwrócony".
znaczy sie "dupami" do siebie? tak mi się wydaje że najczęściej tak widać "połączone" manewrówki ;)

6
Pomoc doraźna / Odp: Obsługa Matrosova
« dnia: 10 Lutego 2023, 20:17:47 »
Hamujesz jak traxem. num2 zwiększenie mocy hamowania, num5 utrzymanie, num6 luzowanie. Siła hamowania zależy od ilości powietrza spuszczonego z pg.

Działa Panie Kolego ten sposób! dzięki serdeczne! o to mnie sie rozchodziło, teraz tylko kwestia wyczucia odpowiedniego ;) P.S. żadnym Traxem ani niczym nowszym niż lata 90te w tym symulatorze jeszcze nie jeździłem ;D ja fanatyk staroci ;)

Majstry a jeszcze pytanie troche organizacyjne żeby nie zakładać kolejnego tematu... czy moge ukrotnić np 2xTEM2 i nimi normalnie sterować z jednej kabiny i czy np można prawidłowo w tej grze ukrotnić np TEM2 z TEM2U czy SM48? Bo domyślam sie że tandemy typu Gagarin + Tamara to już nie przejdzie żeby to działało jak należy?

7
Pomoc doraźna / Obsługa Matrosova
« dnia: 10 Lutego 2023, 13:29:49 »
Witam, jeszcze raz ja... niestety =) (próbowałem znaleźć w wyszukiwarce ale nic konkretnego). Chciałbym nauczyć sie używać hamulca matrosowa który jest w Tamarach i mam z tym problem bo nie działa to tak "na chłopski rozum" jak hamulce naszych polskich lokomotyw. Jeśli próbuje używać matrosowa tak jak oerlikona to skład hamuje bardzo ostro i do zera a więc robie coś nie tak (totalnie nie mam kontroli nad tym co sie dzieje)... pomóżcie Pany, chodzi mi najlepiej o przykładową sytuacje że jade powiedzmy 70-80km/h i chcę tylko zwolnić co zrobić po kolei i np w przypadku hamowania do zera ale nie gwałtownie tak żebym załapał o co kaman i później już praktyka ;)

8
ano również ubolewam z braku jakichkolwiek tekstur realnych do SM31... chociaż jedna, dwie by sie przydały (do SM42 jest od groma) ale podejrzewam że głównym powodem braku tworzenia pod tą lokomotywe jest właśnie wnętrze wykonane chyba z 10 lat temu - tandeta... szkoda bo Trumna to moja ulubiona manewrówka bo SM42 jest słabe i ciężko prowadzić jakieś ciekawsze, większe składy a z kolei Tamara to radzieckie, nie polskie takie ;D no generalnie SM31 to fajna alternatywa pomiędzy SM42 a SM48 ;) ktoś może zna jakieś mody, zródło gdzie jest chociaż tekstura zewnętrzna dla tej lokomotywy?

9
Pomoc doraźna / Problem z nabijaniem powietrza
« dnia: 07 Lutego 2023, 23:09:38 »
Witam, mam problem ze scenerią Moczniki Popych. Po podpięciu lokomotywy do pustego składu coś jest nie tak bo przy dodawaniu "gazu" silnik nie reaguje ani nie rusza ani nie słychać żeby zwiększały sie obroty... na dodatek coś jest nie tak z manometrem powietrza bo zbiornik główny mam tylko około 200kpa po użyciu odluźniacza i w zbiorniku głównym powietrze pomału spada a nabija sie pomału znowu w cylindrze hamulcowym... ktoś podpowie co jest? P.S. po 20 minutach stania zbiornik główny już tylko 90kpa =/
Dobra jest nie było tematu... kilka ostatnich wagonów było zahamowane ręcznym hamulcem... kiedyś jak grałem pare lat temu to zdaje sie była opcja podglądu danego wagonu, jego statusu itp że było napisane czy jest zaciągnięty hamulec czy nie... teraz chyba nie ma tej opcji

Strony: [1]