Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Radek87

Strony: [1]
1
Pomoc w tworzeniu / Rozjazd krzyżowy w 3ds
« dnia: 15 Września 2005, 17:19:20 »
Gdzie obecnie można znaleźć owe pliki z rozjazdami krzyżowymi do max'a? Podane liniki nie działają, jakiś inny link znaleziony na forum również.

2
Poszukuję, chcę zrobić / Tarcza manewrowa
« dnia: 05 Lipca 2005, 18:48:58 »
To odgrzanie to sie jednak trochę przydało :) , bo ja już wziąłem za pewnik ze nikt tego nie zrobi, no i poprawiłem to sam :)
Niech ktoś tylko powie gdzie dać poprawione pliki.
Poprawić mam też zamiar modele innych semaforów na których znalazłem podobne ale mniejsze ubytki.

3
Poszukuję, chcę zrobić / Tarcza manewrowa
« dnia: 01 Lipca 2005, 23:29:45 »
Ktoś chyba powinien mieć pliki maxa?

Wiem że się da ręcznie, choć to minutka już nie będzie.
Ręcznie też myślę, że bym sobie poradził, i chyba tak zrobię jeśli nikt nie znajdzie maxa z modelem :)

4
Poszukuję, chcę zrobić / Tarcza manewrowa
« dnia: 01 Lipca 2005, 16:58:59 »
Co gorsza do dziś nikt nie raczył się tym zająć, a to dosłownie byłaby minutka roboty ...

5
Poszukuję, chcę zrobić / Drezyna lekka typu Dl2
« dnia: 17 Czerwca 2005, 22:12:05 »
Chyba juz spróbowałem każdej sekwencji tych +  -  /  *  i za nic nie chce mi drezynka ruszyć. Owszem silnik się włącza ale dalej nie potrafię :/
Mógłby ktoś podać co mam kolejno wciskać?

Chyba się starzeję, że o takie banały się pytam :)

Pozdrawiam
Radek

6
Poszukuję, chcę zrobić / [Nebula] nastawnik
« dnia: 07 Czerwca 2005, 18:34:39 »
Jeśli myszka będzie używana do różnych rzeczy, to w jaki sposób będziemy poruszać "głową"?

7
Pomoc w tworzeniu / Zatrzymywanie się pociągu na S1 - problem
« dnia: 05 Grudnia 2004, 16:54:18 »
No więc udało mi się dojść do przyczyny tego problemu, otóż eventy były wyzwalane poprzez "eventall" a aby było dobrze muszą być poprzez "event".

Tylko dlaczego o tym nie jest nigdzie napisane?

8
Pomoc w tworzeniu / Zatrzymywanie się pociągu na S1 - problem
« dnia: 19 Listopada 2004, 22:15:14 »
Jest to semafor SS4zcpbI

9
Pomoc w tworzeniu / Zatrzymywanie się pociągu na S1 - problem
« dnia: 19 Listopada 2004, 21:57:16 »
Mam takie problem/pytanie, otóż w scenerii ustawiłem semafor, a do toru obok przypisałem odpowiednie zdarzenie (_sem_info).
I w zasadzie wszystko jest ok ale: jedzie sobie pociąg, przy poprzednim semaforze zwalnia, a przy tym się zatrzymuje (czyli wszystko działa jak powinno), stan semafora się nie zmienia, a po kilku minutach (3-4) lokomotywa daje Rp1 i rusza (a na semaforze dalej jest S1).
Co zrobiłem źle? czy może nie napisałem wszystkich potrebnych eventów aby pociąg został pod tym semaforem?

10
Pomoc w tworzeniu / Kawałek prostej
« dnia: 15 Listopada 2004, 07:57:54 »
Jedna rzecz jeszcze jest nie tak, proponuję zamiast ciuchcia wpisać none, w przeciwnym wypadku podczas uruchamiania wywali komunikat o braku timetable dla ciuchcia, jednak symulator się uruchomi.

11
Poszukuję, chcę zrobić / Tarcza manewrowa
« dnia: 27 Października 2004, 21:46:11 »
Otóż czy mógłby ktoś poprawić model tarczy manewrowej, chodzi mi o dziurę jaka w niej istnieje, chyba wprowadzenie poprawek nie będzie zbyt pracochłonne? To o czym mówię widzać na screenie poniżej.


12
Pomoc w tworzeniu / Trawa:)
« dnia: 13 Lipca 2004, 20:25:38 »
Dobra poradziłem już sobie z delanuay tylko teraz nie mam zielonego pojęcia jak na to nałożyć teksturę.

13
Pomoc w tworzeniu / Trawa:)
« dnia: 13 Lipca 2004, 19:24:21 »
Zainstalowałem sobie gmaxa i mam niewielki problem przy robieniu trawy.
Mianowicie stworzyłem linie tylko w jaki sposób informacje o nich wyeksportować do ScriptListenera aby potem w zewnętrznym programie wykonac delanuay?

14
Bieżące Symulatorowe / Trasa Jelitkowo
« dnia: 25 Czerwca 2004, 08:13:18 »
Może nie tyle że nie chcę z niego korzystać , ale na razie nie chce mi się uczyć obsługi, która nie wygląda na zbyt prostą, moze dopiero jak będzie nebula, albo jak znajdę więcej czasu w wakacje.

15
Bieżące Symulatorowe / Trasa Jelitkowo
« dnia: 24 Czerwca 2004, 23:50:20 »
pROSiAczek a łuki brałeś gotowe z innych scenerii czy też może wspomagałeś się czymś przy ich wykonywaniu? a może sam liczyłeś te wektory styczności (tak to ktoś chyba nazwał gdy ja pisałem że pracuje w notatniku)?
Tak wogóle to w jaki sposób je się liczy?
Jak juz kiedyś pisałem nie będe narazie korzystał z maxa i potrenuję dalej w notatniku, więc proszę o odpowiedzi na moje pytania.

16
Tabor kolejowy / pare rzeczy do sciagania albo i nie
« dnia: 20 Kwietnia 2004, 17:57:21 »
50 promili to nie 0,5 procenta tylko 5%, ale coś nie wydaje mi sie aby pod takie wzniesienie dało się podjechać, może się mylę.

17
Bocznica / trasy
« dnia: 06 Kwietnia 2004, 17:43:48 »
Paul
Cytuj
Hehehe... Tworzenie tras w Notatniku... Trzeba mieć talent:)


I to ogromny ;) te cyferki na ekranie są przerażające :D

Dżyszla
Cytuj
i trasy można... Pod warunkiem, że się sprzęgnie to np. z STV, żeby było widać, co się zrobiło. Wszystko się da.


Dzięki ci Dżyszla za ten program, bo STV bardzo ułatwia mi pracę, nie wiem czy to bez STV byłoby wogóle mozliwe, a na pewno baaardzo pracochłonne.

Pit
Cytuj
Daj jakies zdjecia na tekstury to cheteni domki zrobie ;)
Z niczego nie powstaną ;)


Dobrze ze o tym powiedziałeś, akurat kończę film w aparacie to zrobię zdjęcia jakichś budynków. Tak wiec po świętach wywołam zeskanuję gdzieś i Ci podeślę jakoś. Od razu ostrzegam fotografem raczej najlepszym nie jestem :) ale myślę że jakoś wyjdzie.

McZapkie
Cytuj
1. ty robisz w tym notatniku jakies łuki? Obliczasz znormalizowane wektory styczne? Gratuluje :-)
2. gmax mozna sciągnać ze strony Discreet za darmo.


Ad 1: owszem jakieś łuki będą, nie zrobię ich sam bo nawet niewiedziałbym jak je policzyć, tylko będę kopiował już istniejące, ewentualnie coś pokombinuję jeszcze, sam za to zrobię wszystkie proste ;)
Ad 2: na razie przynajmniej nie chce mi sie uczyć obsługi tego i podobnych programów, kiedy umiem korzystć z notatnika :) w przyszłośći kiedy możliwośći notatnika przestaną mnie zadowalać to na pewno sięgnę po gmax'a albo 3ds'a.
Zresztą ta stacyjka będzie naprawde mała, i bardziej niż na skomplikowane torowisko stawiam na urozmaicone otoczenie, budynki itp...

18
Bocznica / trasy
« dnia: 06 Kwietnia 2004, 08:04:11 »
Ja własnie w notatniku tworzę niewielki przystanek w quarkmce na odcinku pomiędzy skwarkami fabryką a wielkim kacem, planuję zrobić kilka nowych torów (część już zrobiłem, prowizoryczne perony też już sa) i ogólnie taką niewielką stacyjkę itd. problemem będą tylko obiekty typu domy itp bo w notatniku raczej ich nie zrobię, dlatego prosiłbym aby ktoś wykonał dla mnie kilka jakichś prostych obiektów (bydynek stacyjny, kilka domów) w ostatecznośći dam te które już są w symku. noi jak się nauczę to napisze teżmoże jakieś eventy ale z tymi eventami to bardzo odległa przyszłosć.

19
Bieżące Symulatorowe / Zbuntowane maszyny!
« dnia: 16 Stycznia 2004, 09:49:46 »
A mnie zastanawia fakt dlaczego SOKista nie zareagował na to? przecierz kręci się tam w pobliżu! ale tak to właśnie jest w Polsce :)

20
Tabor / Nie rozumie jednej sprawy ....
« dnia: 10 Stycznia 2004, 20:50:41 »
a kto ci powiedział że nie ma?... JUZ JEST!!! nawet jeździłem...
admini nic nie wiedzieli bo to była chyba jekaś konspiracja :P

21
Na warsztacie / Nowa trasa.
« dnia: 06 Stycznia 2004, 22:17:30 »
całkiem dobry pomysł z tymi reklamami, ale to musiałoby chyba więcej osób korzystać z symka, no i co z ewentualnymi zarobionymi pieniędzmi? a moze tak na rzeczza kupienia i renowacji jakiegoś loka, np sm03, ale to mnóstwo pieniędzy by trzeba, zresztą to tyko marzenia...

A teraz się lekko przyczepię do tej trasy.
Chodzi mi o 26 zdjęcie. Nie znam się za bardzo ale jest na nim przejazd jednotorowy i krzyż św Andrzeja taki jak do przejazdów wielotorowych? a to chyba by było łatwo poprawić.

A trasa sie świetnie zapowiada...
Pozdrawiam kolejnego trasopisarza i oby takich więcej...

22
Zastanawia mnie takie coś, czy jeśli w rzeczywistoś***ąg nie zatrzyma się na czerwonym (załóżmy ze z powodów znanych tylko osobie go prowadzącej) i będzie to gdzieś daleko w lesie , w wyniku tego nic się nikomu nie stanie, nie najedzie na zaden pociąg z przodu, itp. to w jaki sposób takie przekroczenie przepisów zostanie wykryte?

No a co do symka to myślę że ta ocena jazdy będzie troszkę taka nienaturalna, no bo w rzeczywistoście chyba nikt (nawet anioł stróż:) nie stoi i nie mówi że coś źle robimy... Jeśli ktoś chce w symku przestrzegać przepisów to będzie ich przestrzegał, a jeśli nie to i tak żadnych komunikatów nie będzie słuchał...  Ewentualnie powiedzmy na stacji ktoś może do nas krzyknąć przez radio "ty skur... (ten, tego, no wiecie o co chodzi:) ślepy jesteś... :) lub trochę mniej nasyconą emocjami formę takiego komunikatu :)
Właśnie pomyślałem że takie komunikaty jedynie mogły by się przydać początkującym w poznaniu przepisów ruchu oraz nauczeniu się w miarę poprawnej jazdy...

Pozdrawiam, i życze wesołych świąt...

23
Tabor kolejowy / Co się stało z EU07 ????
« dnia: 21 Listopada 2003, 16:15:14 »
te drobiazgi niestety mają wpływ też na FPS :( choć zgodzę się z toba że by to lepiej i bardziej realnie wyglądało, ale na takie cos mogliby sobie pozwolić tylko koledzy z szbkimi i wydajnymi komputerami...

24
Forum / ZMIANA FORUM!
« dnia: 18 Listopada 2003, 23:38:53 »
Poprzednie forum było lepsze (to jest subiektywne odczucie) ale to też nie jest złe... Tylko ten kolor po dłuższym czasie męczy oczy... można by go zmianic na taki jaki miało poprzednie forum...

Strony: [1]