Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Robert_PKP

Strony: [1]
1
Zostało jeszcze coś do wykorzystania? Chętnie użyczę głosu. :)

2
Bocznica / Odp: Wydzielone z: Repainty w przypadku braku zdjęć
« dnia: 13 Października 2012, 11:19:57 »
Maniek nie znasz sprawy, więc takie uwagi są nie na miejscu.
Więc może przedstawcie "sprawę" szerszemu ogółowi? Bo jak na razie to wygląda mniej więcej tak: pewna grupa wie - oni wiedzą, więc są na 'nie'; inni nic nie wiedzą i patrzą na tą całą sytuację zdroworozsądkowo. I nagle okazuje się, że tworzy się dyskusja na wiele postów, bo nikt do końca sobie nie umie tej sprawy wyjaśnić. Niestety, tworzenie tajemnic nigdy na dobre nie wychodzi.

3
Bocznica / Odp: Wydzielone z: Repainty w przypadku braku zdjęć
« dnia: 12 Października 2012, 19:28:27 »
W takim razie zwracam honor. Co nie zmienia faktu, że od czytania takich dyskusji zmniejszają się chęci na spróbowanie czegokolwiek. ;) Pozdrawiam!

4
Bocznica / Odp: Wydzielone z: Repainty w przypadku braku zdjęć
« dnia: 12 Października 2012, 18:40:51 »
Nie rozumiem tylko o co ten cały szum? Narzucacie komuś, co ma robić i co ma pokazywać? Później się dziwicie, że nikt nic nie robi, nie pokazuje... Kolega ma czas, ma chęci - robi to co chce. Demokrację (jeszcze) w tym kraju mamy i każdy ma konstytucyjne prawo do robienia tego, co chce robić. Chciał - pokazał. Zamiast dostać merytoryczne wskazówki, co mógłby poprawić w teksturze dostał masę pyskówek o uproszczonej formie*: "jesteś głupi, ogarnij się, zostaw, nie rusz, wyjdź." Panowie, może zamiast kogoś krytykować za to, co robi, warto po prostu mu doradzić, bo tak jak mówię - to jego sprawa co tworzy, a powinno mu się pomóc, skoro ma chęci i tej pomocy oczekuje. @Hanys: Nie wiem, o co robisz cały dym - nikt nie publikuje tej tekstury, więc Twoje "niedawanie zgody" jest komiczne. Sugeruję odstawić na bok emocje, bo tego się czytać nie da. 

Wybaczcie, teraz możecie mnie zbesztać, ale nie mogłem już na to patrzeć za bardzo... Musiałem się wygadać. ;)
___________________________________________________
* - jest to bardzo telegraficzny skrót, ale doskonale wyrazi emocje panujące.

Kolor czerwony zarezerwowany jest dla administratorów Forum.
Regulamin, Zakazy p. 9.
ABu

5
Bocznica / Odp: Wydzielone z: Repainty w przypadku braku zdjęć
« dnia: 10 Października 2012, 22:14:24 »
A mi się wydaje, że kolega ot tak sobie palnął, że teksturę ma. Tekstury nie ma i teraz próbuje wybrnąć z opresji...

6
Bieżące Symulatorowe / Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« dnia: 30 Września 2012, 10:26:03 »
A wiatraczek to co, ręcznie kręcisz? Włączasz - kręci się, wyłączasz przestaje... To samo wycieraczki. Włączysz - będą wycierać. Wyłączysz - przestaną.

7
Symulator / Tablice kierunkowe
« dnia: 29 Sierpnia 2012, 01:21:43 »
Witam, wpadłem ostatnio na pomysł stworzenia animowanych, gotowych tablic kierunkowych. Tu pytanie głównie do twórców: Czy dałoby się nałożyć na wagon plane'a, przypisać mu pobieranie tekstury np. z folderu z teksturami scenerii, tak by importował gotowy plik graficzny odpowiadający "dekoracji" pociągu? Warto pomyśleć o tym, by akceptowało to rozszerzenie .gif. Wtedy EN57 mógłby mieć "pływający napis". Gdyby też przypisać jakąś kombinację klawiszy, która np. zmieniałaby treści wyświetlacza, byłby to ogromny postęp. Myślę tu o takim rozwiązaniu, jakie przez lata istniało w VirtualBusie, gdzie klawiszami 1, 2 mogliśmy wybierać między pięcioma, gotowymi bitmapami wyświetlacza. Zapewne zaraz ktoś będzie mieć mi za złe, że gadam a nic nie robię... Chętnie mógłbym coś zrobić, jednak nie znam struktur działania programu - domyślam się jedynie, co gdzie leży. Przez ostatnie 5 lat grywałem w VirtualBusa. Ten symulator nie miał tajemnic dla mnie. Tworzyłem dodatki, mapy. Więc chętnie zagłębiłbym się i w MaSzynę. Gdyby ktoś zechciał - zapraszam na PW, pojęcie o modelowaniu jakieś tam mam. ;) Pozdrawiam

8
SU45-245 z oliwkową bipą z Jarkawka do Macierzewa intensywnie fotografowana na najbardziej klimatycznym odcinku swojej trasy między Jarkawkiem a Wilisiem.

9
Bocznica / Odp: MaSzynowe szlaki w obiektywie
« dnia: 25 Sierpnia 2012, 20:51:00 »
Ok, to ten na bocznicę w takim razie. ;)

10
Bocznica / Odp: MaSzynowe szlaki w obiektywie
« dnia: 25 Sierpnia 2012, 20:43:56 »
A można by wiedzieć, który? Bo szukałem, to nie widziałem nic "ogólnego".

11
Bocznica / MaSzynowe szlaki w obiektywie
« dnia: 25 Sierpnia 2012, 20:33:30 »
Witam, jestem tutaj nowy. Od niedawna korzystam z PC2011. Poprzednią wersją MaSzyny była bodajże 16072003, lub coś koło tego. Zmieniło się wiele na plus! Ale jednak nie o tym... W tym temacie chciałbym prezentować screeny, które wykonałem/wykonam na różnych MaSzynowych szlakach z możliwie najciekawszym taborem. Jeśli nie powinienem zakładać tego tematu - proszę na bocznicę. ;)

Na pierwszy wrzut poszło Całkowo z SU45 i oliwkową bipą. Screeny powstały jedynie na odcinku od Jarkawka do Wilisia.

Wszelkie uwagi, czy dyskusja mile widziana. Pozdrawiam! :)

Bocznica na prośbę autora.
ABu

Strony: [1]