Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Felix_7713

Strony: [1]
1
Nie wierzę, aby maszynista EN57 bez rozkazu (pisemnego, lub podanego przez radio) zignorował sygnał "stój" (S1) widoczny z peronu.
http://www.panoramio.com/photo/35453890

Dziś wiadomo już na pewno, że zarówno ET22, jak i EN57 jechały na czołówkę (na szczęście) z prędkością 40 km/h. Oba składy wyhamowały po zadziałaniu radio-stop'u uruchomionego z nastawni. Kto zawinił tym razem ? Należy poczekać z opiniami tak jak w przypadku Szczekocin. Dopiero po długim czasie prokuratura  postawiła zarzut dyżurnej  z drugiej nastawni. A tu media jak zwykle natychmiast wydają wyrok, tym razem na naszynistę jednostki.   

2
Bieżące Symulatorowe / Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« dnia: 23 Września 2012, 10:33:32 »
1.Dopracowanie sprzęgania i rozsprzęgania taboru,aby ta czynność była łatwiejsza ,n.p. z opuszczonymi patykami, bez konieczności "dociskania".
2.Ułatwić manewry (chociaż w opcji dla początkujących maszynistów), aby n. p. po podczepieniu lokomotywy do nowego składu zawsze była możliwość odblokowania hamulców (bezawaryjność sprężarki ?) i dalsza jazda.
3.Zmniejszyć czas oczekiwania na sygnał odjazdu w miejscach, gdzie przekracza 3 minuty, a tam gdzie Autor koniecznie chce wprowadzić dłuższe czasy oczekiwania: opisać to, aby (szczególnie na początku scenariusza) taki długo świecący na czerwono semafor nie był traktowany jako błąd w symulatorze. 

3
Pomoc w tworzeniu / Odp: Towrzenie w gmax
« dnia: 11 Sierpnia 2012, 13:30:37 »
@Sawi
Sprawdzałem przed chwilą.
Link:
http://www.grabash.cba.pl/tutorial01.html
działa.
Dodam jeszcze, że tutorial w języku angielskim, do którego też link podałem opisuje tworzenie dodatków
do gry MSTS (kolejowej), ale początkujących Twórców symulatora MaSzyna oswoi z programem GMax.

4
Pomoc w tworzeniu / Odp: Towrzenie w gmax
« dnia: 10 Sierpnia 2012, 14:48:49 »
Jeśli chodzi o tworzenie grafiki w GMax, to w Internecie można znaleźć sporą ilość tutoriali  w języku angielskim, chociażby tu:
http://www.vmbollig.de/msts/tut_en/
 Jeśli chodzi o tutorial po polsku, to bardzo przystępny jest na tej stronie.
http://www.grabash.cba.pl/tutorial01.html
Wprawdzie pisany on jest  dla twórców dodatków do Trainz’a, ale podstaw tworzenia grafiki do symulatora MaSzyna  też nauczy.

Strony: [1]