Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - mareczek

Strony: [1] 2 3 4
1
Z osiem lat temu, ktoś ładnie ją przyozdobił w teren. Ale został zbanowany.
Bana na forum za dobre zachowanie się nie dostaje ;)

2
Na warsztacie / Odp: [ANKIETA] Wyrzucenie scenerii "Moczniki" z paczki
« dnia: 05 Grudnia 2022, 21:22:14 »
Tu już nawet o miejsce na dysku nie chodzi, a o PR. Jako symulator który stawia jakość na pierwszym miejscu powinniśmy mieć wyłącznie dobre scenerie. A jak ktoś ma słabszy komputer może zmniejszyć jakość tekstur, ograniczyć widoczność oraz przejść na stary tryb renderowania.

3
Na warsztacie / Odp: Maszynowe dodatki Miłosza
« dnia: 30 Listopada 2022, 22:00:19 »
Od czasu ostatniej aktualizacji pojawiły się kolejno:

- wagon 140A-z w nowym schemacie malowania*;
- biletomat KM;
- wagony "wydmuszki" — wybebeszone 11xA czekające na dalszą modernizację;
- EP07-1049*;
- EP09-046 w okleinie Niepodległa;
- wagony T3000e Sdggmrss i Sdggmrs służące do przewozu naczep, kontenerów oraz platform r2L**.

* cegiełkę dołożył Joachimowicz,
** cegiełkę dołożył RafaPolska424.

4
Pomoc w tworzeniu / Odp: ED160 - Ponowne podejście do tematu
« dnia: 28 Listopada 2022, 22:18:16 »
Udało się zdobyć materiały na połączenia międzywagonowe, a co za tym idzie coś powoli udaje się kleić.

5
Na warsztacie / Odp: D29-97/98/99/94/117 - Zakopianka
« dnia: 21 Listopada 2022, 11:47:39 »
Gdyby na racjonalnych argumentach i debatach się kończyło, to by się to inaczej potoczyło. Jednak zachowania poszczególnych osób są po prostu kuriozalne i nie do zaakceptowania.
Czyje zachowania?

Począwszy od krytykowania tego, że miałam "czelność" wyrażać opinię na temat innych projektów, poprzez marginalizowanie prowadzonych przeze mnie prac do "jakiejś tam kolejnej scenerii, boże, ta znowu o tej srakopiance", kończąc wyzywaniu mnie
Kto?

Już samo to, że w moim czy innych osób kierunku kierowane były słowa "Gówniarze, szczyle"...
Kto kierował?

Tl;dr dla całej lekturki, skierowane głównie do osób odpowiedzialnych za całe zamieszanie:
"Osób odpowiedzialnych" - czyli kogo?

Ja wiem, że rzucać oskarżenia jest bardzo łatwo, natomiast nie wyobrażam sobie prowadzenia jakiejkolwiek dalszej dyskusji w tym wątku bez wskazania konkretnych osób odpowiedzialnych za niepowodzenie projektu "Zakopianka". Od razu zasygnalizuję, że nie dostaliśmy (my - administracja czy moderatorzy) żadnej wiadomości czy raportu od Ciebie w tej sprawie. A myślę że powinniśmy dostać, skoro padały wyzwiska, słowa poniżania czy inne zachowania nie do zaakceptowania. Tak więc ponawiam pytanie - kto? Uprzejmie proszę o odpowiedź, nawet w formie prywatnej wiadomości.

6
Na warsztacie / Odp: D29-97/98/99/94/117 - Zakopianka
« dnia: 20 Listopada 2022, 19:18:33 »
Tl;dr:

Nagłe zakończenie projektu, wydanie stanu aktualnego tak jak jest, archiwizacja plików źródłowych, pożegnanie. Wszelkie informacje dotyczące paczki, instrukcje obsługi, znane błędy na dole, a poniżej lektura wyjaśniająca o co chodzi.

Lektura:

Decyzja jest pokierowania sytuacją panującą w społeczności symulatora. Brak perspektyw jego rozwoju, ilość dodatkowych prac jakie trzeba wykonać żeby dany projekt móc dalej go prowadzić, ograniczenia symulatora ale przede wszystkim - oporność części zespołu przed zmianami połączona z wrogością. W takich warunkach nie da się pracować. Brakuje wielu podstawowych elementów, wielu funkcjonalności, obecnie nie ma nawet jednej osoby która regularnie by rozwijała *.exe symulatora. Wewnętrzne podziały i błędnie zdefiniowane kierunki rozwoju, braki standardów; te problemy już kilka lat temu doprowadziły do znacznego zahamowania prac nad symulatorem, i wielokrotnie przyczyniały się do odejść wielu osób na przestrzeni kilkunastu lat. Tabor jest priorytetowany ponad scenerie. Braki nawet cienia chęci do pomocy nie tylko nad samymi sceneriami, ale też narzędziami do ich tworzenia powoduje, że te wychodzą raz na kilka lat, albo mają pełno mankamentów - począwszy od już układu torowego. O krzywych przejściowych i profilu pionowym mogliście nigdy nie słyszeć, ale na udostępnionych fragmentach będziecie mieli okazję się przekonać jak bardzo istotne są to elementy. A takich braków jest znacznie, znacznie więcej, w każdym "aspekcie" scenerii.
Próbowaliśmy coś w tym zmienić. Przygotowane zostało kilka poradników, kilkaset kilometrów scenerii, kilkaset modeli. Mimo to ani pomocy, ani aprobaty brak - nasze działania są marginalizowane, traktowane lekceważąco, krytykowane. Albo sytuacja jest tak jak kilka lat temu odwracana ogonem - to my spowalniamy rozwój, latami budujemy scenerie, i mamy czelność chcieć coś zmieniać. Na tym toksycznie konserwatywnym podejściu nie jest możliwe przeprowadzenie istotnych zmian. Kilka lat temu potraktowany w podobny sposób został Ra - odsuwanie się od jego osoby na przestrzenia lat doprowadziło do "konieczności" zastąpienia Rainsteda Starterem, ponieważ "nie dało się" wprowadzić istotnych funkcjonalności. Jest to fakt. Ale można było inaczej. Dokładnie tak samo jest w tej chwili i naszym przypadku.
Gdyby na racjonalnych argumentach i debatach się kończyło, to by się to inaczej potoczyło. Jednak zachowania poszczególnych osób są po prostu kuriozalne i nie do zaakceptowania. W 12 miesięcy jak bardzo się zmotywowałam do pracy, tak w 12 miesięcy rozwijanie symulatora zostało mi po prostu obrzydzone. Począwszy od krytykowania tego, że miałam "czelność" wyrażać opinię na temat innych projektów, poprzez marginalizowanie prowadzonych przeze mnie prac do "jakiejś tam kolejnej scenerii, boże, ta znowu o tej srakopiance", kończąc wyzywaniu mnie, czy nawet podważaniu tego czy w ogóle jestem kobietą w odpowiedzi na moje bronienie się.
I tak - mogłabym się tym nie przejmować i robić swoje w zaciszu. Lecz prędzej czy później takie dyskusje i tak zostałby przeprowadzone, ale już w momencie gdy projekty miałyby być wydawane, a zmiany wprowadzone. Już samo to, że w moim czy innych osób kierunku kierowane były słowa "Gówniarze, szczyle"... Doskonale prezentuje to sytuacja z ST44. Ostatnie kilka lat model tworzony był tak, że większość informacji jakie były publikowane to, że albo jest on tworzony od nowa, albo trzeba zrobić coś inaczej. Kolejne lata mijają a jedyne co słychać, to kłótnie o losowe kwestie na mm, oraz że każdy poświęca swój własny czas. Co ważne, pojawia się stwierdzenie, że każdy w swoim wolnym czasie dokłada własną cegiełkę do symulatora. W końcu gdy model zostaje sprowadzony z innego źródła, to dosłownie wybija szambo. Model jest krytykowany, autor jest krytykowany, osoby odpowiedzialne za sprowadzanie modelu do symulatora są wyzywane, podejmowane są wszelkie próby zatrzymania modelu. To jak jest w końcu z tymi cegiełkami? Każdy może, czy tylko wieloletni męczennicy?

Tl;dr dla całej lekturki, skierowane głównie do osób odpowiedzialnych za całe zamieszanie:

To, że tworzysz od lat dla symulatora nie daje żadnego immunitetu ani nie sprawia, że twoje zdanie jest ważniejsze. Najważniejszy jest postęp, a zachowania takie jak przedstawione wyżej prowadzą jedynie do jego wyhamowania. Postępując w ten sposób w imię własnych racji i dobra szkodzicie całemu projektowi, i każdemu docelowemu użytkownikowi symulatora. W ten sposób nie zachowują się osoby w kwiecie wieku. Nie tędy droga. Takie zachowania prowadzą i będą nadal prowadzić jedynie do odejść kolejnych osób.

Autorka posta nie zamierza brać udziału w dalszej dyskusji wynikającej z powyższego tekstu. Jedyne odpowiedzi jakich będę udzielać, to te bezpośrednio dotyczące scenerii bądź innych projektów.
Projekt i informacje z nim związane:

Z dniem 20.11.2022 projekt zatrzymał się na następującym stadium:

D29-91 (odcinek Kraków Zabłocie - Kraków Prokocim Osobowy)
- Geometria pozioma, geometria pionowa;
D29-94 (odcinek Kraków Płaszów - Podbory Skawińskie) - Geometria pozioma, geometria pionowa;
D29-97 - Geometria pozioma, geometria pionowa;
D29-117 (odcinek Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Kalwaria Zebrzydowska) - Geometria pozioma, geometria pionowa
D29-98 - Geometria pozioma, geometria pionowa, wskaźniki, profile, teren, usrk;
D29-104 (odcinek Chabówka - Rabka Zdrój) - Geometria pozioma, geometria pionowa, profile, teren, wskaźniki, usrk;
D29-99 - Geometria pozioma, geometria pionowa, profile, teren, wskaźniki, usrk, sieć trakcyjna (odcinek Zakopane - Sieniawa, jedynie prowadzenie przewodu jezdnego oraz konstrukcje wsporcze);

Do paczki dołączone zostają dwa scenariusze dotychczas wykorzystywane przez autorów do testów - "Tatry - scenariusz demonstracyjny", oraz "Tatry - scenariusz deweloperski". Scenariusz demonstracyjny pozwala na przejechanie odcinka z Suchej Beskidzkiej do Zakopanego pociągiem 13413 "Tatry" z rozkładu 2011/2012, oraz pociągiem powrotnym (przesiadka na jedną z lokomotyw odstawioną na Spyrkówce w Zakopanem). Istnieje również możliwość przejażdżki osobowym 22120 w odwrotnej relacji. W plikach znajdują się również rozkłady dla innych pociągów - mądre głowy sobie skleją. Koniecznie należy nadmienić - brak jest eventów sterujących, przebiegi należy nastawiać sobie ręcznie pod klawiszem Tab (render pełny).Scenariusz deweloperski zawiera tylko jeden skład bez rozkładów. Wszystkie pliki są odpowiednio ponazywane i posegregowane, zwłaszcza w folderze /scenery. Dotyczy to również zestawu plików źródłowych, który zostanie wydany osobie, która byłaby zainteresowana ewentualnym dalszym rozwijaniem projektu. Powinno to w znaczący sposób zachęcić do pracy, gdyż myślę, że nawet osoba nie znająca struktury symulatora prędko byłaby się wstanie połapać co jest czym :).
W paczce znajduje się repack paczki sieci trakcyjnej autorstwa @bohunIC (oryginały wysięgników), @danniel (warianty wysięgników) oraz innych autorów (bramki, słupy, odłączniki, kotwy - autorów ciężko zidentyfikować). Paczka znajduje się w osobnych folderach "siec_trakcyjna_ph". Docelowo zestaw tych elementów, (po włączeniu w niego słupów, odłączników, naciągów, przewodów wzmacniajacych oraz LPNów), miał zostać opublikowany jako "placeholder" pod przyszłą publikację całkowicie nowej paczki sieci trakcyjnej, nad którą od roku pracę prowadzi @Blaclava, @JAN21, @KolejWPolsce, @Celuś. Paczkę tą cechować miało bezproblemowe pasowanie do siebie wszystkich elementów, brak wariantów łączonych (wszystko osobno, budowa z "klocków" - mniej plików), oraz w efekcie - możliwość banalnej wręcz podmiany w momencie wyjścia paczki pełnej. Nie wszystko jednak udało się z tego zakresu zrealizować. Pośród plików znaleźć można również pewne elementy z poprzedniej "próby" odtworzenia Zakopianki - mosty autorstwa @PEKAP i @Kolejarz.

Podziękowania:

Serdecznie dziękuję wszystkim którzy przez ostatnie 12 miesięcy pomagali w rozwoju projektu, począwszy od samego wprowadzenia mnie "w" Maszynę, po aktywną pomoc, poprzez testy. po dobre słowo. Dziękuję za mile spędzony czas i za wspólne rozwijanie symulatora. Nic ze sobą do grobu zabierać nie zamierzam, postaram się czynnie odpowiadać na pytania oraz nawet w pewnym stopniu wspomóc osoby zainteresowane ewentualnym rozwijaniem projektu. Sama jednak w opisanej wyżej sytuacji nie jestem w stanie dalej pracować. Zatem z nazwiska i za co:

- @Ra - Wysłuchiwanie mojego ględzenia i rozwijanie edytora;
- @JAN21 - Wprowadzenie do symulatora, aktywna pomoc przy projekcie, pomoc merytoryczna przy tworzeniu poradników;
- @GOPdriver - Wprowadzenie do symulatora;
- @Toprus - Tony materiałów historyczno-fotograficznych, testy, aktywna pomoc przy projekcie;
- @Balaclava - Możliwość wspólnej pracy przy projekcie infrastruktrukturalnym, wielokrotne otwieranie oczu w kontekście Blendera, pomoc merytoryczna przy tworzeniu poradników;
- @Kolejarz - Tony materiałów historyczno-filmowych, setki zdjęć i pomiarów;
- @KolejWPolsce - Możliwość wspólnej pracy przy projekcie infrastrukturalnym;
- @youBy - Wysłuchiwanie mojego ględzenia, i wprowadzenie istotnych zmian w exe (widoczky :DDD), pomoc merytoryczna przy tworzeniu poradników;
- @Stele - Niby tylko, ale aż - wyciągnięcie z szafy karłów do Chabówky;

Link do pobrania scenerii:

7
Publikacje / Odp: Oficjalny Maszynowy Warsztat Ziela
« dnia: 19 Listopada 2022, 19:44:53 »
[19.11.2022] Nieco dłuższy przestój na repo, więc wstawię tutaj przed wrzutą na repo. Zestaw eurosprinterów:
189 004 DB: https://eu07.pl/userfiles/28235/189-004-r2.7z
ES64F4-805 MRCE: https://eu07.pl/userfiles/28235/189%20805-r2.7z
ES64F4-205 w starym malowaniu MRCE: https://eu07.pl/userfiles/28235/ES64F4-205-r2.7z
ES64F4-153 PKP Cargo: https://eu07.pl/userfiles/28235/ES64F4-153-r2.7z
ES64F4-205'14 w malowaniu MRCE/PKP Cargo: https://eu07.pl/userfiles/28235/ES64F4-205'14-r2.7z
ES64F4-845 Express Rail: https://eu07.pl/userfiles/28235/E189-845.7z

8
Tabor kolejowy / Odp: Baza dźwięków taboru
« dnia: 18 Listopada 2022, 18:01:23 »
https://eu07.pl/userfiles/24504/EP09%20sounds.rar
https://eu07.pl/userfiles/24504/EP07%20sounds.rar
Witam, przesyłam dźwięki nastawników, bocznikowania oraz klucza kierunkowego do EP09 oraz EP07, mam nadzieję, że się przydadzą. Dodatkowo w EP07 dźwięk przycisku CA/SHP, dźwięki hebelków oraz dźwięk hamulca pomocniczego.

9
Publikacje / MaSzyna 22.11
« dnia: 05 Listopada 2022, 18:11:34 »

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym wydaniem Symulatora "MaSzyna" - MaSzyna 22.11! Prezentuje stan prac nad Symulatorem na listopad 2022 roku.
Jest to patch, który należy zainstalować na poprzednią paczkę 22.08, nie należy go instalować w folderach systemowych, gdzie X to litera dysku systemowego:
X:\ProgramData, X:\Program Files, X:\Windows.


POBIERZ

Instalator nie ma wykupionego podpisu certyfikowanego i będzie bardziej podejrzany dla antywirusów od poprzedniego.

Wymagane miejsce na dysku do instalacji MaSzyny 22.11: 50 GBInstalacja manualna; Torrenta można też pobrać by seedować i wesprzeć nasz serwer:
Torrent 22.03: https://stuff.eu07.pl/maszyna-r7997.zip.torrent (pobrać klientem bittorrent. Wypakować archiwum do nowego katalogu)
Poniższe pliki wypakować do folderu symulatora:
Patch 1 do wydania 22.03: https://stuff.eu07.pl/maszyna-diff-r7997-r8037.zip
Patch 22.08: https://stuff.eu07.pl/releasebins/2208/maszyna-diff-r8037-r8375.zip.torrent (również pobrać klientem bittorrent. Wypakować archiwum do paczki 22.03)
Patch 22.11: https://stuff.eu07.pl/releasebins/2211/maszyna-diff-r8375-r8462.zip.torrent  (również pobrać klientem bittorrent. Wypakować archiwum do paczki 22.08)

I zależnie od wersji systemu operacyjnego
X64:
https://stuff.eu07.pl/releasebins/2211/x64/libs.zip
https://stuff.eu07.pl/releasebins/2211/x64/eu07.zip
X86:
https://stuff.eu07.pl/releasebins/2211/x32/libs.zip
https://stuff.eu07.pl/releasebins/2211/x32/eu07.zip

Starter: https://stuff.eu07.pl/releasebins/2211/starters/starter.zip
Rainsted: https://stuff.eu07.pl/releasebins/2211/starters/rainsted.zip
Pliki dla twórców map: https://stuff.eu07.pl/releasebins/2211/editor_tools.zip
Programy na potrzeby symulatora: https://stuff.eu07.pl/releasebins/2211/simulator_software.zip

Biblioteki MSVC2008:
https://download.microsoft.com/download/5/D/8/5D8C65CB-C849-4025-8E95-C3966CAFD8AE/vcredist_x64.exe
https://download.microsoft.com/download/5/D/8/5D8C65CB-C849-4025-8E95-C3966CAFD8AE/vcredist_x86.exe
Biblioteki MSVC2015+:
https://aka.ms/vs/17/release/vc_redist.x64.exe
https://aka.ms/vs/17/release/vc_redist.x86.exe
Biblioteki UCRT:
https://milek7.pl/.stuff/eu07exe/ucrt64.7z
https://milek7.pl/.stuff/eu07exe/ucrt86.7z


Pełna lista zmian (login i hasło jak do forum)

10
Na warsztacie / Moje ostateczne stanowisko
« dnia: 31 Października 2022, 06:57:10 »
Hej ze względu na wczorajszą guanoburzę jaka miała miejsce na mm oraz pomówienia i żenujący wręcz poziom dyskusjii użytkownika, który sam jest hipokrytą i ma problemy ze sobą, które rozładowuje na klawiaturze zostałem zmuszony do przedstawienia swojego ostatecznego stanowiska dotyczącego zaczętych przeze mnie projektów. Wygląda ono następująco iż robię to co chcę i kiedy chcę. Nigdzie nie podawałem terminu, a jeśli to zrobiłem, to przepraszam byłem w błędzie. Nie mam z nikim ani umowy spisanej, ani tym bardziej czegoś co mnie wiąże bym zrobił to w danym czasie. By była jasność w takiej sytuacji mogę to nawet i 10 lat robić jak słusznie wczoraj wytknął @SQT a wam nic do tego. Zostało mnie wczoraj wytknięte również że rzekomo chciałem się pochwalić tym co robię i temu robię screeny co jest kompletną bzdurą bo nie zależy mnie na atencjii i jakimś poklasku to już mam dawno za sobą. Wielu z was się wydaje, że mnie znacie i wiecie to czy tamto, ale prawda jest zupełnie innna. Jednak zmęczyło mnie już pisanie jak jest i co się zmienia bo wy i tak wiecie lepiej niż ja sam. Screeny nie mają na celu pokazać patrzcie co mam a wy mieć nie będziecie, tylko patrzcie tak wygląda na daną chwilę ten projekt. Obecnie na głowie mam coś znaczniej ważniejszego niż modele temu czas jaki na to mogę poświecić jest znikomy i potrwa to jeszcze trochę. Miałem czas i chęci to robiłem i pewnie robić nadal będę jak się pojawi ku temu okazja i większa ilość czasu. Zarzucane mnie było nie raz kiszenie dodatków co jest z perspektywy czasu dość zabawne bo po dokładnym objaśneniu sytuacjii wysłałem do skończenia E189, husarzą i kilka innych rzeczy o których nie macie pojęcia a są one w paczce i cieszą oko lub w czasie nieokreślnym się tam niebawem pojawią. Długi czas się upierałem by tego nie dawać, bo nie ma kabiny i to był błąd który po objaśneniu zrozumiałem, bo zawsze to można wydać jako pojazd sterowany przez komputer a kabine zrobić póżniej.

11
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 28 Października 2022, 21:55:53 »
Kaliska jako pierwsza dostanie nowe sygnalizatory EHZ-12/13 i EHZ-32 :).

12
Na warsztacie / Odp: Drawinowo od nowa
« dnia: 09 Października 2022, 20:50:10 »
W zał. archiwum - nowe otoczenie od wjazdu do Włodowic do Grodziska Zachodniego (z wyj. Grodziska Zachodniego, w którym jedynie zostały podmienione dwie nieoświetlone nastawnie na jedną oświetloną) oraz ruch sam. AI na scenerii.

Po pobraniu i wgraniu nowych plików,  należy usunąć z katalogu scenery dwa pliki .sbt: drawinowo_od_rana. sbt oraz drawinowo_od_rana_lite.sbt, EDIT: a z pliku teren.scm wpisy od linii 687 do 1285. 

Zaznaczone na zrzutach ekranów pawilony i sklepy, zostały celowo "zakomentowane" w plikach grabowek.scm i nowedrawinowo.scm (można samodzielnie pobrać z testu dodatków+nowe shadery z emission map shaders i "odkomentować").

Edit: Poprawione archiwum zawiera dodatkowo dwa pliki scm: lampy_drawinowo.scm (poprawiono lampy, które nic nie oświetlały w peronach we Włodowicacho, w Grodzisku Zachodnim i przy podg Stawiska Dolne) oraz teren.scm (usunięte zostały wpisy odlinii 687 do 1285 oraz niektóre pola, które unosiły się w powietrzu przy po Lubniew Mały). Ponadto przesunięte zostały wiaty przystankowe i wprowadzono szereg innych drobnych poprawek, głównie związanych z roślinnością. 

Edit2: Poprawione archiwum: dostosowany plik scenery drawinowo_od_rana do nowej wersji 22.11, dodane lampy przy podg Grabówek Lachy oraz drobne poprawki, głównie dot. roślinności.


https://eu07.pl/userfiles/28282/nowedrawinowo.7z

13
IC 16113 na czele z EP07 opuszcza Lubliniec w piękny jesienny wieczór.

14
Na warsztacie / Odp: D29-97/98/99/94/117 - Zakopianka
« dnia: 24 Września 2022, 02:43:29 »
Aktualizacja pierwszego postu. Zakończyły się zasadnicze prace na połowie scenerii. Linie 98 i 99 są już w pełni przejezdne, w pełni osygnalizowane, dostosowane pod współpracę z AI i rozkładami jazdy. Teren pojawił się już na całej długości w/w odcinka, przygotowano krajobrazy odległe bazujące na danych NMT100 dla województwa małopolskiego (wykorzystano 2/3 jego powierzchni). Wstępnie pomalowane zostały również Tatry oraz kamieniołom w Osielcu. Na ten moment trwają prace mające na celu przygotowanie pierwszych fragmentów do dekorowania - niwelowane są wycieki terenu na tory, bądź lewitacje toru, modelowane i malowane są szczegółowe elementy terenu (ściany oporowe, mniejsze rowy). Rozpoczęło się układanie siatki dróg, o czym na bieżąco informować będzie gg. Wstawiono pomocnicze bryły budynków z cityGML. Powstają dedykowane perony i istotne obiekty inżynieryjne. Podbijam również pierwszy post - Chętnie przygarnę, i w razie potrzeby podszkolę, osoby zainteresowane pomocą przy dekorowaniu scenerii, oraz innych drobnych pracach w zależności od umiejętności i czasu dostępnego dla osoby zainteresowanej. Warto, każdy znajdzie zajęcie dla siebie, poszczególne czynności nie są zbyt specjalnie skomplikowane. Współpraca przy projekcie daje nowe umiejętności i możliwość dalszego rozwoju w kierunku rozwoju symulatora. Zachęcam gorąco, nawet jeśli nie przy tej konkretnej scenerii, to przy każdym innym takim projekcie. Przestrzegam jednak osoby zgłaszające się jedynie z myślą o pobraniu sobie unoffowej scenerii - zwłaszcza na początku, do pracy wydawany jest jedynie fragment scenerii do tych prac niezbędny ;).

baba za dużo gada, ale za to screeny dada:

15
Na warsztacie / Odp: Drawinowo od nowa
« dnia: 23 Września 2022, 20:25:29 »
W pierwszym poście pojawił się zaktualizowany link – stan na rev. 45. Nowa paczka zawiera sygnały odjazdów od kierowników pociągów pasażerskich, dostępnych do prowadzenia przez użytkownika.

Organizacja: SpawaczTIG141
Nagrania: SpawaczTIG141, youBy, matek123, k. wojak, mk1991, krzechix, Vanquish, Sebeq
Obróbka: Hirek

16
Symulator / Odp: Losowane buczki CA/SHP na tym samym lokomotywie
« dnia: 06 Września 2022, 15:48:42 »
Kiedyś takie buczki były masowo produkowane dla przemysłu, nie tylko do lokomotyw i EZT. Nie widzę problemu w podmianach pomiędzy różnymi pojazdami.

17
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 22.08 - problemy
« dnia: 01 Września 2022, 18:46:59 »
W pliku mmd ED72 (5bs-ra) wpisy poniżej są przesunięte nad napis internaldata, przez co te dźwięki nie odtwarzają się w kabinie.
rainsound: { sound0: rainsound_default.wav sound30: rain_normal.wav sound70: rain_heavy.wav amplitudefactor: 0.5 }
buzzer: bzyczek4.wav
tachoclock: { soundset: [ 26284_en57_hasler-start.wav|26284_en57_hasler-trwa.wav|26284_en57_hasler-stop.wav, 26284_en71_hasler-start.wav|26284_en71_hasler-trwa.wav|26284_en71_hasler-stop.wav ] amplitudefactor: 2.0 }
//switch: 697_en57-switch-1.wav
relay: 697_en57_ham-0.wav

18
| 29.08.2022 |   

ED78-019 + EN63A-036 jako wieczorne regio 80230 relacji Szczecin Główny - Koszalin, opuszcza stację Białogard

19
Pomoc doraźna / Odp: ED78 Błąd fotokomórki drzwi
« dnia: 26 Sierpnia 2022, 20:37:30 »
Te błędy nic nie znaczą, są tylko do ozdoby, nie blokują jazdy, nie robią nic.

20
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 22.08 - problemy
« dnia: 25 Sierpnia 2022, 12:59:05 »
W pliku 6bbiii_led_pr_pom.mmd są wsadzone dźwięki runningnoise, których już nie ma w paczce:
runningnoise: {
 range: -1
 amplitudefactor: 0.4
 amplitudeoffset: 0.1
 crossfade: 95
 sound0: silence1.wav pitch0: 100
 sound10: 697_en57_runningnoise-10.wav pitch10: 100
 sound40: 697_en57_runningnoise-40.wav pitch40: 100
 sound60: 697_en57_runningnoise-60.wav pitch60: 100
 sound80: 697_en57_runningnoise-80.wav pitch80: 100
 sound100: 697_en57_runningnoise-100.wav pitch100: 100
 sound200: 697_en57_runningnoise-100.wav pitch200: 120 }

21
Publikacje / Odp: MaSzyna 22.08
« dnia: 22 Sierpnia 2022, 16:40:14 »
Skrócony opis zmian z readme:

Wprowadzono:

lokomotywy serii 749/751/752 (tylko kabina lowpoly): 749 246-5, 751 062-1 oraz 752 026-5 @DieselPower, @youBy, @Toprus;
wagony WLAB10 Bautzen86, Görlitz77, Görlitz79, Görlitz81 @DieselPower;
wagony YB Bautzen78, Bautzen79, Bautzen81, Bautzen83, Görlitz78 @DieselPower;
wagon 134Ac Bc10mnouz 61 51 50-90 001-0 @DieselPower;
wagony 112Am, 112Ar, 112At, 140A A9nou @jakubg1;
wagony 402R, 408R, 418R, 419Ra, 422R, 452R @DieselPower;
wagony 426W: 84 51 5945 943-5 @DieselPower;
wagony 436W: 83 51 5382 396-8, 83 51 5382 431-2, 84 51 5348 267-2 @DieselPower;
wagony 452W: 31 51 5375 017-1 @DieselPower;
wagony Sgg(m)rs(s): N-213, N-234 wraz z dedykowanymi ładunkami @DieselPower;
wagon 111A z gołym szkieletem, pomalowany podkładem i oczekujący na naprawę @Miłosz Dorsz;
funkcję aktywacji kabiny/pulpitu w EZT serii EN57AKŁ, EN57AL, EN71AKŚ @youBy, @Kermit;
funkcję aktywacji kabiny/pulpitu w EZT serii 21WE, 22WE, 34WE, 31WE, 36WEa, 45WE, ED78 @youBy, @Kermit;
funkcję aktywacji kabiny/pulpitu w lokomotywie serii E6ACT @youBy, @Kermit;
funkcję składania lusterek w EZT serii 31WE, 36WEa, 45WE, ED78 @youBy, @Kermit;
funkcję prowizorycznych kamer monitoringu systemu ENTE w EZT serii 31WE, 36WEa, 45WE, ED78 @youBy, @Kermit;
funkcję uproszczonej próby hamulca w EZT serii 31WE, 36WEa, 45WE, ED78 @jakubg1, @Kermit;
funkcję włączania (bootowania) i wyłączania ekranu rozkładu jazdy ENTE @jakubg1;
zakładkę Komunikaty w EZT serii 31WE, 36WEa, 45WE, ED78 [aktywacja tylko klawiszem 4] @jakubg1;
nowy dźwięk buczka ostrzegawczego w EZT serii EN57 @Turbokibel;
nowe modele budynków stacyjnych @Balaclava;
nowe modele budynków fabrycznych, magazynowych, kościelnych @Robs074 (Workers & Resources), konwersja: @Stele, @Sebeq, @matek123;
nowy model budynku nastawni w Ludyni @Kolej w Polsce;
nowe modele słupów wysokiego napięcia typu OS24 @Kolej w Polsce;
nowe modele wskaźników przytorowych @MishutkAviation;
nowy model szafy przekaźnikowej @Sebeq;
nowy model traktora @selfie 3D scan (sketchfab), konwersja: @Balaclava;
nowe modele płóz hamulcowych @Balaclava;
nowe modele semaforów @Pitek;
nowe profile szyn @JAN21;
nowe tablice relacyjne Macro-System do pojazdów serii 31WE (wariant zachodniopomorski, dolnośląski, Polregio), 36WEa (wariant zachodniopomorski, dolnośląski, opolski) @jakubg1;
generator rozkładów jazdy @tor424;

Zaktualizowano:

dźwięki dla lokomotyw serii EP09 (przekładnia) @mareczek;
dźwięki dla lokomotyw serii ET22 (nastawnik jazdy) @Michał_@2001, @mareczek, @Turbokibel;
dźwięki dla lokomotyw serii ST44 (przekładnia, syreny) @mareczek;
dźwięki dla lokomotyw serii E6ACTa (układ napędowy) @youBy, (syreny) @Turbokibel;
dźwięki dla lokomotyw serii EU07-15xx (syreny) @Turbokibel;
dźwięki dla EZT serii EN71 (syreny) @FORDAN;
dźwięki dla EZT serii 31WE, 31WEa, 45WE (przetwornica, styczniki) @Turbokibel;
dźwięki dla EZT serii EN57, ED72 (dźwięk toczenia) @mareczek;
dźwięki dla EZT serii EN57AKŁ, EN71AKŚ (dźwięk toczenia) @mareczek, (dźwięk przetwornic, sprężarki) @Turbokibel;
dźwięki dla EZT serii EN57AL (dźwięk toczenia) @mareczek;
dźwięki dla EZT serii EN57AL, EN57AKŚ, EN57AKŁ (stukoty) @Turbokibel;
dźwięki dla EZT serii EN57 (sprężarki) @Turbokibel;
kabinę dla EZT serii 22WEc @Hirek;
model oraz tekstury dla wagonu serii XH @matek123;
wózki dla wagonów serii 401Zl, 401Zp, 408S @matek123;
fizyka dla EZT serii EW60 @youBy;
funkcję nadawania zezwolenia otwarcia drzwi w EZT serii 31WE, 36WEa, 45WE, ED78 @youBy, @Kermit;

Dodano tekstury:

dla lokomotyw serii EP07, w tym:
EP07-356, EP07-376, EP07-1049;
dla lokomotyw serii EU07, w tym:
EU07-036, EU07-228;
dla lokomotyw serii ET22, w tym:
ET22-976;
dla lokomotyw serii EP09, w tym:
EP09-014'20, EP09-039'18;
dla lokomotyw serii EU44, w tym:
EU44-001'12, EU44-004'18, EU44-005'18, EU44-005'21, EU44-006'22, EU44-009'13, EU44-010'12, EU44-010'13, EU44-004'12;
dla lokomotyw serii SM42, w tym:
SM42-2412, SM42-2531;
dla lokomotyw serii 3E/1, w tym:
3E/1-74;
dla lokomotyw serii E6ACTadb, w tym:
E6ACTadb-043, E6ACTadb-027, ET26-001, ET26-006;
dla lokomotyw serii E6ACTa, w tym:
ET25-003, E6ACTa-004'19;
dla lokomotyw serii E186, w tym:
186-943;
dla lokomotyw serii ES64F4, w tym:
189-846;
dla lokomotyw serii ES64U4, w tym:
183-500, 183-714, 183-718, 1216-229, 1216-235, 1216-238, 1216-239, 1216-910;
dla lokomotyw serii 181, w tym:
181 053-0, 181 089-4, 181 121-5;
dla lokomotyw serii 182, w tym:
182 028-1, 182 137-7, 182 096-8, 182 108-1, 182 166-9;
dla lokomotyw serii 183, w tym:
183 028-0, 183 014-0, 183 018-1;
dla EZT serii EN71, w tym:
EN71-052;
dla wagonów typu 140A, w tym:
50 51 1978 286-8 - właściciel: PKP Intercity;
dla wagonów typu 111Ainw, w tym:
51 51 28 70 013-2 - właściciel: PKP Intercity;
dla wagonów typu 401Z, w tym:
82 51 5940 526-5, 82 51 5941 076-0, 82 51 5941 859-9, 82 51 5942 287-2, 82 51 5942 543-8, 82 51 5943 267-3 - wagony na złom;
dla wagonów typu 457W, w tym:
33 56 5300 147-9, 33 56 5300 129-7, 33 56 5300 168-5, 33 56 5300 170-1, 33 56 5301 060-3, 33 56 5301 072-8, 33 56 5301 079-3, 33 56 5301 188-2, 33 56 5301 200-5, 33 56 5334 047-1, 33 56 5342 162-8, 33 56 5348 088-9, 33 56 5348 354-5, 83 56 5300 210-4, 83 56 5300 229-4;
dla wagonów typu R462W, w tym:
31 51 5358 819-1, 31 51 5360 105-1, 31 51 5368 586-4, 31 51 5371 757-6, 31 51 5499 002-4, 31 51 5359 313-4, 31 51 5369 110-2, 31 51 5371 182-7, 31 51 5499 315-0, 31 51 5372 090-1, 31 51 5368 208-5, 31 51 5368 369-5 - różnych właścicieli, 31 51 5345 491-5, 31 51 5355 010-0, 31 51 5355 033-2, 31 51 5360 403-0, 31 51 5367 932-1, 31 51 5368 599-7, 31 51 5371 945-7, 31 51 5498 938-0, 31 51 5499 579-1, 82 51 5346 374-0, 82 51 5497 285-5 - historyczne;
dla wagonów typu 426Za, w tym:
31 51 4705 010-0, 31 51 4705 422-7 (wrak), 31 51 4706 229-5, 31 51 4707 081-9, 31 51 4707 804-4, 31 51 4707 838-2;
dla wagonów typu 1415Ax, w tym:
33 51 5333 513-8, 33 51 5338 894-7, 33 51 5338 867-3, 33 51 5348 757-4, 33 51 5348 857-2 - różnych właścicieli;
dla wagonów typu B553W, w tym:
33 51 5333 513-8, 33 51 5338 894-7, 33 51 5338 867-3, 33 51 5348 757-4, 33 51 5348 857-2, 33 51 5839 016-1, 33 51 5839 020-3, 33 51 5839 067-4, 33 52 5839 138-2, 33 52 5839 144-0, 33 56 5341 093-6 - różnych właścicieli;
dla wagonów typów 402R, 408R, 418R, 419Ra, 422R, 452R, w tym:
402R: 33 51 7877 561-5, 33 51 7877 567-2, 33 51 7888 610-7, 83 51 7877 557-2;
408R: 33 51 7852 011-0, 83 51 7901 688-5, 84 51 7883 715-7;
418R: 33 51 7876 085-6, 33 51 7881 871-2, 33 51 7881 884-5, 33 51 7881 908-2, 33 51 7884 623-4;
419Ra: 33 51 7984 306-5, 33 51 7850 749-7;
422R: 33 51 7866 108-8, 33 51 7866 050-2;
452R: 33 51 7852 713-1, 33 51 7852 113-4, 33 51 7852 893-1, 33 51 7852 558-0;
dla wagonów typu YB, w tym:
505420-41199-1, 505482-40081-7, 505429-48055-9, 505482-40307-6, 505419-41061-6, 515420-41525-6, 515420-41553-8, 515420-41562-9, 515420-41584-3, 515420-41595-9, 505419-41019-4, 505420-41264-3, 505420-41303-9, 505482-46135-5, 515420-41582-7, 515420-41725-2, 515420-41856-5, 515420-41916-7, 515482-40378-6, 515482-40408-1 - właściciel: České Dráhy;
505682-40116-9, 505620-48018-4, 505629-40007-6, 505682-48028-8, 515620-31001-8, 515620-30004-3, 515659-41193-5, 515659-41200-8, 515620-41981-9, 515620-41986-8 - właściciel: Železničná spoločnosť Slovensko a.s.;
505482-46167-8, 555459-72050-7, 515420-41557-9, 515655-80150-1, 515459-41135-8, 515620-31004-2, 515519-80014-5, 515520-80025-8, 515659-41204-0, 555459-72050-7 - różnych właścicieli;
dla wagonów typu Z2, w tym:
61 51 2170 024-4 - właściel: PKP Intercity;

Usprawnienia i nowe funkcje exe:

wprowadzono funkcję aktywacji pulpitu w niektórych pojazdach trakcyjnych;
wprowadzono funkcję losowania pełnych zestawów syren;
wprowadzono funkcję osobnej weryfikacji kontrolki SHP;
wprowadzono funkcję aktywacji kabiny w:
  EZT serii EN57AKŁ, EN57AL, EN71AKŚ;
  EZT serii 21WE, 22WE, 34WE, 31WE, 36WEa, 45WE, ED78;
  lokomotywie serii E6ACT.

Niezależnie od powyższych w najnowszym wydaniu wprowadzono szereg poprawek w poszczególnych modelach, sceneriach czy scenariuszach, które zostały wykryte od czasu premiery poprzedniego wydania.

Poniżej screeny wybranych nowości.

22
Publikacje / MaSzyna 22.08
« dnia: 22 Sierpnia 2022, 13:18:33 »

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym wydaniem Symulatora "MaSzyna" - MaSzyna 22.08! Prezentuje stan prac nad Symulatorem na sierpień 2022 roku.
Jest to patch, który należy zainstalować na poprzednią paczkę 22.03, nie należy go instalować w folderach systemowych, gdzie X to litera dysku systemowego:
X:\ProgramData, X:\Program Files, X:\Windows.


POBIERZ

Instalator nie ma wykupionego podpisu certyfikowanego i będzie bardziej podejrzany dla antywirusów od poprzedniego.

Wymagane miejsce na dysku do instalacji MaSzyny 22.08: 46 GBInstalacja manualna; Torrenta można też pobrać by seedować i wesprzeć nasz serwer:
Torrent 22.03: https://stuff.eu07.pl/maszyna-r7997.zip.torrent (pobrać klientem bittorrent. Wypakować archiwum do nowego katalogu)
Poniższe pliki wypakować do folderu symulatora:
Patch 1 do wydania 22.03: https://stuff.eu07.pl/maszyna-diff-r7997-r8037.zip
Patch 22.08: https://stuff.eu07.pl/releasebins/2208/maszyna-diff-r8037-r8375.zip.torrent (również pobrać klientem bittorrent. Wypakować archiwum do paczki 22.03)
Patch 1 do wydania 22.08: https://stuff.eu07.pl/releasebins/2208/maszyna-diff-r8375-r8389.zip
I zależnie od wersji systemu operacyjnego
X64:
https://stuff.eu07.pl/releasebins/2208/x64/libs.zip
https://stuff.eu07.pl/releasebins/2208/x64/eu07.zip
X86:
https://stuff.eu07.pl/releasebins/2208/x32/libs.zip
https://stuff.eu07.pl/releasebins/2208/x32/eu07.zip

Starter: https://stuff.eu07.pl/releasebins/2208/starters/starter.zip
Rainsted: https://stuff.eu07.pl/releasebins/2208/starters/rainsted.zip
Pliki dla twórców map: https://stuff.eu07.pl/releasebins/2208/editor_tools.zip
Programy na potrzeby symulatora: https://stuff.eu07.pl/releasebins/2208/simulator_software.zip

Biblioteki MSVC2008:
https://download.microsoft.com/download/5/D/8/5D8C65CB-C849-4025-8E95-C3966CAFD8AE/vcredist_x64.exe
https://download.microsoft.com/download/5/D/8/5D8C65CB-C849-4025-8E95-C3966CAFD8AE/vcredist_x86.exe
Biblioteki MSVC2015+:
https://aka.ms/vs/17/release/vc_redist.x64.exe
https://aka.ms/vs/17/release/vc_redist.x86.exe
Biblioteki UCRT:
https://milek7.pl/.stuff/eu07exe/ucrt64.7z
https://milek7.pl/.stuff/eu07exe/ucrt86.7z


Pełna lista zmian
Lista sum kontrolnych plików

następna maszyna planowo to 22.11

23
Na warsztacie / Odp: Galicyjska Kolej Transwersalna
« dnia: 19 Sierpnia 2022, 20:41:10 »
Przy Bieszczadach też praca idzie do przodu :) Postępy przy drogach w Zagórzu.

24
Na warsztacie / Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« dnia: 17 Sierpnia 2022, 00:33:39 »
Postęp przy lk61 i lk4:
-wstępne położenie lk4 na odcinku Knapówka - Psary,
-postęp prac przy drogach przy bocznicy zakładowej w Rykoszynie.

25
Na Bałtyku i L053.

26
Wydział zamówień / Odp: EN57-19xx wymiary
« dnia: 10 Sierpnia 2022, 07:07:14 »
Dzięki temu, że odgrzebałem ten wątek https://eu07.pl/forum/index.php/topic,25339.msg440543.html#msg440543 co nieco osprzętu zrobione. Myślę, że może cześć się uda odzyskać tego co zrobił Marcin, ale to się jeszcze okaże. Jak ktoś dysponuje zdjęciami dobrej jakośći kołyski (wanny bujakkowej) chętnie przygarnę, to samo belki bujakowej. Ogólnie nie pogardzę zdjęciami wózka i osprzętu. Pzdr

27
Wydział zamówień / Odp: EN57-19xx wymiary
« dnia: 07 Sierpnia 2022, 14:37:03 »
Nie wiem, a na ile tam pomiar jest dokładny?
EDIT:
Coś tam się pomału lepi według rysunku, który pjoter dawał na mm. Lepszy rydz, niż nic.

28
Na warsztacie / Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« dnia: 06 Sierpnia 2022, 07:36:23 »
@bve2 masz rację, przydało by się, realniej by wyglądało... @Jan21 wiem że bawi się w zmiany tekstur terenu, więc może coś wymyśli :D

A to przy okazji jeszcze screen ;)


29
Tabor kolejowy / Odp: Baza dźwięków taboru
« dnia: 31 Lipca 2022, 14:05:12 »
Dźwięki silnika lokomotywy Class66 - nagrywane na zewnątrz:

https://eu07.pl/userfiles/1053/silnik_dzwieki.7z

30
Na warsztacie / Odp: Ankieta - Całkowo v2
« dnia: 27 Lipca 2022, 21:15:20 »
Wersja finalna będzie jak zakończy się dostosowywanie do paczki całościowej. Autor zdecydował, że nie będzie elektryfikowana i niech taka pozostanie. Wystarczy zobaczyć ile scenerii jest "pod drutem".

Strony: [1] 2 3 4