Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - deletet

Strony: [1]
1
Ostatnio trochę pobawiłem się z kodem arduino w naszym pulpicie. Okazuje się, że arduino jako emulator klawiatury może także całkiem przyzwoicie współpracować z TD2 :)


2
YouBy - super robota, podziwiam, szczególnie iż takie projekty są swego rodzaju nowością. Trzymam kciuki za dalszy rozwój pulpitu.

      W moim siódemkowym pulpicie sporo się zmieniło, udało się poskładać nastawnik, podłączyć kontrolki i parę innych rzeczy. Co do nastawnika - podłączyłem go za pomocą przełączników krańcowych, efekt przerósł moje oczekiwania bo działa to bardzo dobrze. Dodatkowo dorzuciłem dwa przełączniki odpowiedzialne za skrajne pozycje w razie jakby krańcówki nie wyrobiły i zgubiły pozycję. Całość projektu uzupełniłem o mały „uprzyjemniacz” w postaci ściany bocznej i czołowej. Docelowo podejdą tu większe ekrany ale obecnie brak na to funduszy.

3
Zgodnie z zapowiedzią, mała relacja i wyjaśnienie gdzie będzie można na pulpicie pojeździć: http://www.psmk.org.pl/symulator-lokomotywy-sm42/

Co do czterech monitorów - fajnie by było gdyby podłączyć chociaż dwa, widok maszynisty przód-tył. Pytanie czy maszyna oferuje taką możliwość na ten moment?

4
Chciałbym się pochwalić, ze pojawił sie kolejny pulpit do maszyny. Na domiar jest to chyba pierwszy pulpit lokomotywy SM42 ;). Stworzony został z myślą o publicznych cyklicznych prezentacjach, więcej szczegółów myślę, że podam wkrótce. Mam także zamiar napisać krótką relację z budowy.

Pozdrawiam
Maciej

5
Mała prezentacja postępów w moim projekcie.
Cała skrzynka znalazła w końcu swoja finalną wersję. Skłoniłem się ku opcji podzielenia tego na moduły. Pulpit składa się z 4 modułów (foto 3 z nich w załącznikach, czwartym jest górna półka pulpitu, do której zostaną zamocowane panele z miernikami i przełącznikami), zaletą tego rozwiązania jest spora mobilność pulpitu. Było to dla mnie ważne bo nie zamierzam tego bez końca trzymać dla siebie, liczę na to, że uda się to udostępnić innym. Z innych rzeczy, które zrobiłem to podłączyłem przyciski i przełączniki. Również ożywione zostały mierniki elektryczne, zaś manometry są w trakcie przeróbki. Powoli jakoś to się do przodu posuwa. Tyle nowinek, teraz ogłoszenia.
Szukam w dalszym ciągu manipulatora radia (Radmor 3366), tarcz i pokręteł od przełączników pakietowych (tych okrągłych, na poziomym pulpicie siódemki, same przełączniki posiadam).
Jeżeli ktoś chce się pozbyć jakichś drobiazgów typu zasłonki PKP, rozkazy, półki na rozkład jazdy itp. - przygarnę.

6
Nowe exe od @tmj i tester komunikacji szeregowej od @maciek001 pozwoliły mi w końcu na uruchomienie manometru pantografów w udawanym "przedziale maszynowym". Tu trochę opisałem co i jak.
Mam nadzieję, że po poprawkach w exe da się również ruszyć składem bo na razie brak możliwości odhamowania wagonów.
Update: W exe 210516 już można odhamować. Dzięki @tmj :)

7
Jak nie znasz się na programowaniu (lub nie chce Ci się drutować) i chcesz zaoszczędzić na czasie to Pokeys i masz wszystko z bańki - plug & play. Minimalna wiedza z elektroniki potrzebna będzie do płytek sterujących lampkami na pulpicie. Zaawansowana wiedza z elektroniki i programowania potrzebna będzie do sterownika Haslera, bez pomocy ludzi tutaj z forum, mój Hasler nadal wskazywałby 0 :D

8
Witajcie, sprawa z pulpitem się ciągnie od grudnia 2019 roku kiedy razem z kolegą zaproponowałem pomysł na zbudowanie makiety w skali H0, mamy modele cyfrowe itd ale wyszło nam za dużo pieniędzy na to wszystko aby pracować przy makiecie. Więc powstał pomysł zbudowania pulpitu pod symulator Maszyna. I jest 22 grudnia 2020 przyjechał do naszej szkoły pulpit z lokomotywy EP albo EU07 która aktualnie przechodzi przygotowanie pod modernizację na 07A. Czy jesteście w stanie powiedzieć mi w jaki najprostszy sposób podłączyć kran, nastawnik, hasler, wszystkie kontrolki i przełączniki? Pulpit w całości kompletny, odmalowany wydaje mi się że nawet wał jest w nastawniku. Dzisiaj sprawdzałem, dotykałem, hebelki działają wszystko działa tylko jak to podłączyć bez przeszukiwania tysięcy wpisów w wątku powyżej. Ma ktoś jakieś plany i jest mi w stanie pomóc? Tak trochę lipa aby uczniowie stypendyści w IC i ci którzy zaproponowali pomysł (my) się poddali i porzucili pomysł kiedy jest monitor, komputer, pulpit. Aby nie było że wymyślam to podsyłam zdjęcia tego pulpitu. Za wszelką pomoc dziękuję bardzo. Każdy pomysł się przyda.

9
Inne niekolejowe / Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« dnia: 27 Września 2020, 17:03:36 »
Jesteśmy na etapie w-miarę-działającego symulatora szkoleniowego. Wszelkie pytania o to co będzie za rok i jaka będzie polityka wydawnicza, są bez sensu na tym etapie produkcji. Będzie co się uda zrobić i co wydawca wymusi/pozwoli.

10
Na warsztacie / Odp: Nowy zewnęrzny edytor ?
« dnia: 06 Lipca 2020, 01:41:22 »
Zapraszam was do obserwowania postępu prac bezpośrednio poprzez repozytorium na githubie
https://github.com/skorakora/The_mikols_editor

11
Bieżące Symulatorowe / Odp: MaSzyna z portem COM (SerialPort)
« dnia: 03 Lipca 2020, 14:41:32 »
A ja mam takie pytanie bo zrobiłem sobie "atrapę" przedziału maszynowego i wszystko fajnie bo nie muszę bawić się z klawiaturą podczas przechodzenia między kabinami ale niestety nie do końca. Po wejściu do drugiej kabiny stoimy sobie na środku i trzeba użyć myszy, żeby usiąść zanastawnikiem. Czy jest jakaś metoda, żeby te kliknięcia myszą również zrealizować w komunikacji szeregowej?

Strony: [1]