Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - jochand

Strony: [1]
1
I ja bym tą scenerie zostawił w tych latach co ją otworzyłeś...
Tak abstrahując od tego w jakich latach autor dokończy tę scenerię, to dziwię się że tak dużo tworzonych dodatków jest historycznych (z pełnym szacunkiem dla twórców).
Sam uczę się pisać scenariusze i nie ukrywam mam problem, żeby wszystkie wstawione pociągi AI miały aktualne malowania bo przygniatająca większość jest historycznych i o dziwo nowo-tworzone w większości powstają również historyczne :(
Żeby daleko nie szukać można wejść do działu test dodatków i:
- zamiast nowych malowań EN57 Polregio większość jest starych bordowo-szarych (np Zestaw EN57: 047, 1068)
- zamiast nowych malowań byków powstają stare np ET22-1017, a nawet z żółtym czołem 603,799, ewentualnie już odstawione jak et22-153,  ET22 z CM Łazy.
Rozumiem jak by w dziale "Zdjęcia taboru na tekstury" brakowało aktualnych zdjęć, ale tak nie jest.
Mamy historyczne dobre scenerie jak Całkowo, Stary Jawor lub L61 (2011r.), a tu pojawiają się głosy aby kaliska też była w historycznym klimacie.
Uważam że Maszyna powinna IŚĆ Z DUCHEM CZASU, bo robi się w miażdżącej przewadze symulator historyczny.
Wszystkie dodatki, nawet te aktualne i tak staną się kiedyś historyczne więc ich przewaga była, jest i będzie, dlatego powinno tworzyć się w większości te jak najbardziej aktualne.
Przepraszam za OT, ale to tak przy okazji.

3
Chociaż nastawnik jazdy obsługuję przyciskami myszki, uważam że Kolega @jochand ma rację. Obsługując nastawnik jazdy jedynie przyciskami + i - rzeczywiście nieporęcznie byłoby przysłowiowo ,,szukać po ciemku" klawisza Shift.
Mamy przez lata przyzwyczajenia, które tak po prostu trudno odzwyczaić i w pełni uwagę rozumiem.

4
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 19 Kwietnia 2020, 20:19:30 »
Problem nie dotyczy startera, a podstawowej wersji Bałtyku z paczki. Wyrzuca po paru sekundach działania (także uruchamiane bezpośrednio z .exe), choć czasem działa prawidłowo.

Dodana możliwość przesuwania (metodą przeciągnij i upuść) pojazdów w graficznym podglądzie.
Link do paczki: https://eu07.pl/userfiles/7492/starter210420.7z

5
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 08 Kwietnia 2020, 11:35:27 »
Ja usuwam bardzo szybko. W opcji usuń pojazdy po usunięciu jednego od razu podświetla się następny, co do opcji związanej z pokazywaniem pojazdów ja mam domyślnie zaznaczone   i nie pokazuje mi pojazdów AI  w magazynie. Fakt ze przydałby się podgląd tekstury przed dodaniem pojazdu. Ale co do pierwszych punktów to kwestia przyzwyczajenia. Ogólnie uważam ze to super starter. Właśnie takiego brakowało w symulatorze.

6
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 02 Kwietnia 2020, 16:17:54 »
Akurat też odnoszę wrażenie, że ostatnimi czasy jakby WS częściej puszczał na Drawinowie - może to właśnie wprowadzenie sekcji coś zmieniło?

7
Na warsztacie / Panowie w polskich barwach narodowych z racami na l144
« dnia: 11 Listopada 2019, 15:14:24 »
Paczka przygotowana pod nagranie. Figurka pana w bluzie z orzełkiem, z flagą i racą. Oraz umieszczenie ich na l144 wraz ze śpiewaniem hymnu w Lublińcu. Wykorzystane nagranie ze stołecznego marszu 2017.
https://eu07.pl/userfiles/23180/patriota.7z
include linia144/l144_patrioci.scm end

8
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 30 Października 2019, 22:12:08 »
W dzisiejszym uaktualnieniu:

- poprawka, ukrocone modernistyczne zapedy renderera graficznego w trybie simple

- w ramach koncertu zyczen, zwiekszony nieco poziom jasnosci dziennego nieba

- palimy intele, domyslnym trybem wizualizacji jest szaderowy renderer przeszczepiony z galazki Milka7, wymagajacy openGL w wersji 3.3 lub wyzszej. Dotychczasowy biedarenderer dostepny jest poprzez ustawienie parametru gfxrenderer w pliku .ini na wartosc legacy

Strony: [1]