Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Michał Michalski

Strony: [1]
1
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 27 Stycznia 2023, 06:16:49 »
Widzę, że ostania aktualizacja jest z Aktualizacja 16.12.2021r. Z samej treści wynika dość sporo poprawek jest szansa na aktualizacje paczki?

2
Na warsztacie / Odp: Galicyjska Kolej Transwersalna
« dnia: 21 Stycznia 2023, 23:27:52 »
Postęp prac nad otoczeniem w Bieszczadach.

3
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 18 Stycznia 2023, 16:31:49 »
Podobnie sie czeka na wyjazd towarowego z ow do lolech.
W realu tez sa postoje.

4
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 15 Stycznia 2023, 20:38:10 »
Dobry dzień. Pociąg 52106 ma problem z oznaczeniem przystanku, jeśli dobrze zrozumiałem. Przystanek w Ostrowie się nie liczy, niestety podpowiedź mówi "podczep się pod pociąg z przodu". Muszę to wrzucić, jakby zmienić kierowcę :) Jeszcze jedno pytanie: w rozkładzie jazdy brakuje niektórych znaków przystankowych, próbowałem je wstawić poprzez edytor tekstu, ale wygląda na to, że po setnym kilometrze nie zadziałało :(

5
Inne niekolejowe / Odp: Michał - wielki fan Kolei ♾️
« dnia: 28 Grudnia 2022, 23:16:12 »
Dziękuję za serdeczne myśli powodujące, że Michał dalej jest z nami. Dziękuję też osobom obecnym z nami na miejscu. Wiem że Egon Witczak był, czy ktoś ze społeczności był jeszcze? Proszę o kontakt, bo nie zdążyłem pogadać.

Tata Michała

6
Scenariusze nazywają się:
Lk61_cargo_254015
Lk61_cargo_424044
Lk61_regio_42304
Lk61_tlk_82202
Nie wiem jakim sposobem miało by ich braknąć w paczce, ale jeżeli jakimś cudem do tego doszło to należy pobrać ręcznie te pliki z repozytorium.

7
Moim zdaniem najtrudniejszą kwestią tego edytora jest ogarnięcię "kruczków", które mają istotny wpływ na jego używanie i tworzenie. Jego się da nauczyć, ale trzeba sobie dać czas, aby wszystkie umiejętności opanować. Prawdę mówiąc same chęci wystarczą, jeśli na początku nastawimy się, że przez pierwszy tydzień ułożymy mało. Potem gdy już nauczymy się schematu, to wszystko idzie z górki. Cały edytor rainsted opiera się na schemacie. JAN21 robił filmiki jak go używać. Dzięki nim i pomocy JAN21 na mm byłem w stanie podnieść swoje umiejętności w zakresie obsługi edytora rainsted.

8
Nie dziwię się, że ludzi do pomocy jest jak na lekarstwo. Edytor w Maszynie jest tak skomplikowany, że same chęci pomocy nie wystarczą. Mówię tu o sobie, aczkolwiek domyślam się, że takich osób którzy byliby chętni pomóc a nie potrafią jest wiele. Wiem, że Maszyna to dzieło bezpłatne, rozwijane przez hobbystów i oczywiście podziwiam tutejszych twórców. Ja zacząłem się ostanio bawić w TANE, z myślą odtworzenia nieistniejącej linii 414 i mimo, że jestem na etapie uczenia się trybu geodety, to jest to całkiem inna bajka. Może kiedyś będzie też prościej w Maszynie. Pozdrawiam i Wesołych Świąt wszystkim :)

9
Wszystko pobrałem w dobrej kolejności zainstalowałem ale gdy wybieram linie 61 nie widać rozkładów jazdy, pociągów towarowych i regio. Tylko widać jednego IC  z EP09 i wszystkie inne są SM42

10
Sytuacja analogiczna jak z Galicją, do końca jeszcze dużo, ludzi do pomocy jak na lekarstwo, a przyszłość niewiadoma..

Do waszej dyspozycji jest względnie gotowy szlak podg. Kucelinka - Małogoszcz. Mocno rozgrzebany natomiast jest cały Częstochowski węzeł, a samymi torami dysponuje odcinek Małogoszcz - Kielce - Sitkówka Nowiny.

Jeżeli ktoś jest chętny do dekorowania to Częstochowa jest wolna. Wszystkie inne rejony należy konsultować z @AIR.
Większość problemów w węźle Częstochowskim, wynika z integracji nowej L61 z tą od @Ra. Jeżeli znajdzie się parę osób zdatnych udekorować tego molocha, to pomyślę nad rozwodem i zrobi się całość na porządnie w jednym klocku.

Odwrotnie jak w przypadku Bieszczad - tutaj mile widziane będą raporty z błędów zauważonych podczas przejażdżek. W plikach składowych planuje dość duży chaos, przez co w momencie rozpakowywania powstaje dużo konfliktów identycznych plików. Będzie to w przyszłości uporządkowane do standardu analogicznego jak w Bieszczadach.

Sceneria posiada cztery przejezdne scenariusze - Dwa towarowe, Regio i IC.

Ostrzeżenie - sceneria BARDZO (trochę mniej niż poprzednia) wymagająca sprzętowo. Czas ładowania, zwłaszcza przy pierwszym uruchomieniu, jest bardzo długi i wymaga zmiany pory roku na wiosnę lub ustawienia skalowania tekstur na 512. Po pierwszym załadowaniu można wrócić do dowolnej pory roku lub przywrócenia skalowania do poprzedniej wartości. - Dotyczy, w paczce nie został zawarty plik .sbt. Aktualizacje będą pojawiać się na bieżąco na repozytorium, a paczki całościowe będą składane na życzenie, nie częściej niż raz w miesiącu.

Autorzy:
-Tory, teren, sygnalizacja - Jan21
-Tory w węźle Kieleckim, wsparcie psychiczne i masa poprawek - Celuś
-Dekoracje - AIR, Kuba_PL, Despero, Toprus
-Drogi, wskaźniki, poprawki - GG
-Słupy, druty i obiekty dedykowane - Kolej w Polsce

Link do pobrania: https://eu07.pl/userfiles/21553/czwk-l61-r2.rar
Link do poprawki: https://eu07.pl/userfiles/21553/l61_poprawka.rar
Link do repozytorium: https://eu07.pl/svn/czwk-l61/

Pozdrówki

Edit: Uwaga! Do działania wymagane są placeholdery drzew i krzaków, do pobrania stąd: https://eu07.pl/forum/index.php/topic,31581.0.html
Oraz ukiszona paczka sieci trakcyjnej, do pobrania stąd: https://eu07.pl/userfiles/23139/el_sieci_tra_mod-r4.7z

W pierwszej kolejności wypakowujemy sieć trakcyjną, a dopiero potem archiwum z trasą!

11
Inne niekolejowe / Odp: Michał - wielki fan Kolei ♾️
« dnia: 24 Grudnia 2022, 00:03:15 »
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie✝️☦️

O śmierci współużytkownika forum czyta się jak o śmierci kogoś bardzo bliskiego... i to jeszcze o śmierci w tak młodym wieku. Pozostaje żyć w nadziei iż Pan Bóg przyjmie go do raju, i że tam jest dla niego lepiej.

Mimo iż nie mogę wiele, to obiecuję Panu, panie Jarosławie, że postaram się w godny sposób upamiętnić Michała, a także zaangażować do tego inne osoby.

Requiescant in Pace, Wiecznaja Pamiat'

12
Forum / Odp: Boże Narodzenie 2022
« dnia: 23 Grudnia 2022, 23:59:08 »

13
Forum / Odp: Boże Narodzenie 2022
« dnia: 23 Grudnia 2022, 23:40:35 »
Zdrowia szczęścia i radości i przyjemności oraz wiele wspaniałego taboru i map do Maszyny w przyszłym roku.

15
Inne niekolejowe / Michał - wielki fan Kolei ♾️
« dnia: 23 Grudnia 2022, 17:59:45 »
Witajcie

Piszę w sprawie mojego syna Michała (z jego konta michAL_57), jestem jego tatą. Wiedząc jak wiele dla niego znaczyło korzystanie i kontakt ze społecznością fanów kolei, uznałem to za swój obowiązek. Chcę napisać jak dużo dla osób z niepełnosprawnościami stanowią grupy nieformalne i cyfrowy świat rozwijany w ich ramach.

Podobny wpis wysłałem na td2.info.pl bo tam się ostatnio udzielał. Postanowiłem wysłać i tu, może wybaczycie. Symulator MaSzyna był dla niego ostatnio z pewnych względów niedostępny z uwagi na ograniczenia fizyczne, ale pamiętam czasy do 2021 r. gdy się nim delektował!

Michał ostatnio pisał na forum TD2 5 października. Jeszcze w piątek, 7-go, po napisaniu matury próbnej w liceum dłubał sobie coś w GIMPie i planował pomóc w jakiejś testowej scenerii... Miałem plany go w tym wesprzeć dołączając do projektu. Miał mieć dużo czasu gdy skończy szkołę w 2023 r.

W czerwcu dobił do 17 lat. Całe życie był osobą poważnie niepełnosprawną. Od zawsze kochał kolej i autobusy. Miał chorobę mięśniową, w ostatnim roku poruszał tylko palcami dłoni, a mimo to kończył kolejne klasy ze świetnymi wynikami, ostatnio z nagrodą premiera RP. Znał nieźle 3 języki obce. Nie pamiętam, by kiedykolwiek narzekał na swój stan.

Niestety po paru dniach, 9 października rano stracił świadomość i samodzielny oddech, którego już przez ostatnie 68 dni nie odzyskał. Wiadomo, płuca też potrzebują mięśni.

W piątek 16 grudnia zmarł.

Zawsze z podziwem patrzyłem na jego wysiłki i rzeczowe wyrażanie się, co możecie łatwo sprawdzić, mimo, że napisanie choćby jednego słowa to dla niego był wysiłek większy niż dla nas. Od ponad roku dużo korzystał z respiratora.

Bardzo związał się ze społecznością TD2 i korzystał z tego symulatora (wcześniej, jak pisałem z MaSzyny, dopóki dawał radę, zafascynowany realizmem). Robił to mimo, że z komputerowych akcesoriów mógł obsługiwać już tylko myszkę i znajdował się w pozycji półleżącej. Najwyraźniej oddałby dla możliwości zajmowania się koleją wszystko. Interesował się zarówno jazdą, jak i sterowaniem ruchem.

Mam w głowie różne myśli jak upamiętnić Michała. Oczywiście bardzo mi zależy by konto forumowe Michała pozostało widoczne, choć nie będzie używane. Pomyślałem sobie pewnego dnia, czy kiedyś wizerunek Michała nie trafiłby do symulatora - na peron, do wagonu lub nawet do lokomotywy?

Dziękuję za to, co robicie. Pomyślcie o Nim, kiedykolwiek usłyszycie gwizd lokomotywy. Może to właśnie on przejeżdża i Was pozdrawia?

Konto Youtube Michała to https://www.youtube.com/channel/UCM6oIBufXJHHwJJLk0Y6PRg
Profile TD2: https://td2.info.pl/profile/?u=23976

Misiek na pewno gdzieś tam jeździ ukochanymi "kiblami". Wiadomo skąd jego internetowa ksywka - michAL-57.

Pozdrawiam,
Jarek

PS: Ceremonia pogrzebowa jest planowana w Warszawie, 28 grudnia o godz. 12 w kościele Św. Franciszka z Asyżu, przy ul. Hynka 4, Warszawa Okęcie. Następnie udajemy się na cmentarz przy ul. Pawła Lipowczana.

PS: Zamiast kwiatów, których nie będzie gdzie złożyć przy urnie na cmentarzu, proponujemy darowizny wspierające chłopców takich jak Michał: https://www.parentproject.org.pl/darowizny
Jest możliwość kupić im kilka dni więcej i tym samym spełnić życzenie Michała. W tytule przelewu można coś do niego napisać.
Dotyczy to też osób nie mogących przyjechać, a zainteresowanych tematem.

16
Forum / Boże Narodzenie 2022
« dnia: 23 Grudnia 2022, 14:33:24 »

17
Na warsztacie / Odp: Projekt Podlasie '05
« dnia: 22 Grudnia 2022, 18:03:43 »
Cześć, idą święta więc trzeba nieco odkurzyć wątek :) Projekt oczywiście nie umarł tylko ciągle się rozwija. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zostały ułożone tory na linii 31 do samej Hajnówki (doszło 8 nowych stacji: Mordy, Niemojki, Platerów, Siemiatycze, Nurzec, Czeremcha, Witowo, Hajnówka). Na linii 55 i na stacji Siedlce została dodana sygnalizacja, ukresy i część wskaźników. Cała linia 55 została wypoziomowana zgodnie z wcześniej wprowadzonym profilem pionowym.

Kolejne prace w kontekście linii 55 skupią się na optymalizacji i dodaniu terenu, natomiast na linii 31 prace będą obejmować profil pionowy i wypoziomowanie torów.

Krótki opis załączonych screenów:
mapa22 – mapa całego projektu
Siedlce1 – st. Siedlce, widok z części pasażerskiej w kierunku Łukowa/Czeremchy
Siedlce2 – st. Siedlce, widok z części pasażerskiej w kierunku Mińska Maz.
Sokolow1 – st. Sokołów Podl., widok w kierunku Siedlec

18
Symulator / Odp: Składy realistyczne - zestawienie wpisów
« dnia: 19 Grudnia 2022, 00:26:37 »
88121/0 (potocznie zwany "Hajnówką") W-wa Zach.-Hajnówka, RJ 2003/2004
node -1 0 SU45-201 dynamic pkp\su45_v2 301D-201 301D 0 headdriver 99 0 enddynamic
node -1 0 bdnu_2000575-4 dynamic pkp\11xa_v2 bdnu_2000575-4 111an_120 0 nobody 115 0 enddynamic
node -1 0 b_2038300-3 dynamic pkp\11xa_v2 b_2038300-3 111Ag 0 nobody 115 0 enddynamic
node -1 0 adu_1970258-4 dynamic pkp\11xa_v2 adu_1970258-4 112a_old 0 nobody 115 0 enddynamic
node -1 0 bdu_2078503-3 dynamic pkp\11xa_v2 bdu_2078503-3 111a_old 0 nobody 115 0 enddynamic
node -1 0 bdnu_2000187-8 dynamic pkp\11xa_v2 bdnu_2000187-8 111an_braz 0 nobody 0 0 enddynamic

88121/0 "Żubr" W-wa Zach.-Hajnówka, RJ 2006/2007
node -1 0 SU45-225 dynamic pkp\su45_v2 301D-225 301D 0 headdriver 99 0 enddynamic
node -1 0 adu_1970552-0 dynamic pkp\11xa_v2 adu_1970552-0 112ae_okr 0 nobody 115 0 enddynamic
node -1 0 bd_2008066-6 dynamic pkp\11xa_v2 bd_2008066-6 111au_ic 0 nobody 115 0 enddynamic
node -1 0 bdu_2078558-7 dynamic pkp\11xa_v2 bdu_2078558-7 111as_pkppr_okr 0 nobody 115 0 enddynamic
node -1 0 bh_2118048-1 dynamic pkp\120a_v1 bh_2118048-1 120A_KZ 0 nobody 0 0 enddynamic

31102/3 "Jadwiga" Kraków Główny-Terespol, RJ 2008/2009
node -1 0 EP07-332 dynamic pkp\303e_v1 303E-EP-TV-332 303E-EP-TV-IC 0 headdriver 99 0 enddynamic
node -1 0 WLAB10o_525170-80026-8 dynamic pkp\wlab_v1 WLAB10o_525170-80026-8 G77_1 0 nobody 115 0 enddynamic
node -1 0 azdu_1910084-8 dynamic pkp\11xa_v2 azdu_1910084-8 112ae_niski 0 nobody 115 0 enddynamic
node -1 0 b10ou_2000158-9 dynamic pkp\11xa_v2 b10ou_2000158-9 111ac 0 nobody 115 0 enddynamic
node -1 0 bmnopux_50512608067-8 dynamic pkp\bdhpumn_v3 BMNOPUX_50512608067-8 BDHPUMN_TAPICERKA_1 0 nobody 115 0 enddynamic
node -1 0 bmnopux_50512608104-9 dynamic pkp\bdhpumn_v3 BMNOPUX_50512608104-9 BDHPUMN_TAPICERKA_2 0 nobody 0 0 enddynamic

19
Na warsztacie / Odp: D29-97/98/99/94/117 - Zakopianka
« dnia: 16 Grudnia 2022, 01:35:16 »
Nie została opublikowana w takim stanie, proszę nie wprowadzać w błąd.

Usterką jest niepoprawna ścieżka w plikach zbiorczych terenu. Rozwiązanie na gorąco, to podmienić pliki l98_ter.scm oraz l99_ter.scm w folderze scenery/tatry/teren, na te umieszczone w załącznikach do tego posta. Poprawioną paczkę całościową scenerii zamieszczę w wolnej chwili.

Ed. 14:33 - jeszcze jedna poprawka, podmieniono załącznik.

20
Na warsztacie / Odp: D29-97/98/99/94/117 - Zakopianka
« dnia: 16 Grudnia 2022, 00:15:55 »
W takim stanie została opublikowana xD

21
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 22.11 - problemy
« dnia: 15 Grudnia 2022, 19:58:43 »
Witam. NIebardzo wiem gdzie to napisac ale napisze tu.
Zglaszam problem z scenariuszami l053_noc. Otoz cale ai zdechlo w Sandomierzu. Naszego pospiecha zatrzymal semafor na wyjezdzie z zernik. Przed nami 2 pociagi pod s1 w strone sandomierza a w samym sandomierzu stoja inne pod s1 w strone zernik. Log ponizej. Wczesniej kilka razy to objezdzalem i nic sie nie dzialo. Dzis cos sie poblokowalo.

22
Inne niekolejowe / Odp: Wasza praca/szkoła
« dnia: 14 Grudnia 2022, 21:04:46 »
Elektromonter, były Mistrz na warsztacie polregio Wrocław ;)
A wcześniej elektromonter na warsztacie polregio w Lesznie

23
Inne niekolejowe / Odp: Wasza praca/szkoła
« dnia: 13 Grudnia 2022, 21:49:44 »
Ja uczę się ZSPM nr 1 w Warszawie i gram na klarnecie.

24
WWW / Język rosyjski
« dnia: 10 Grudnia 2022, 22:04:03 »
Witam.
Od pewnej pory gdy wchodzę na stronę eu07.pl i wybieram język rosyjski, wyskakuje mi komunikat, że "język rosyjski nie jest dostępny" - pomimo, że menu górne nadal zostaje po rosyjsku. ;p W związku z niniejszym proszę o poprawienie tego, ewentualnie o zmianę komunikatu na odpowiedni językowo, czyli na "Русский язык недоступен" (Russkij jazyk niedostupien)

Pozdrowienia od Rosjanina polonisty, miłośnika komunikacji i fana Maszyny od 2009. roku... Życzę powodzenia w dalszym rozwoju...

PS. Gdy po raz pierwszy przyjechałem do Polski i wsiadłem do przedziału EN57 to akurat mocno mi się skojarzyła z tym symulatorem - poczułem się trochę jak w wirtualnej rzeczywistości. :)

25
Na warsztacie / Odp: Galicyjska Kolej Transwersalna
« dnia: 09 Grudnia 2022, 01:05:40 »
Prace zasadnicze nad układem torowym całości zostały zakończone. Aktualnie rozpoczyna się proces wykańczania (krzywe przejściowe, nazewnictwo i napędy rozjazdów etc), w następnym kroku linia 96 oraz 104 zostaną wypoziomowane, a następnie osygnalizowane. W międzyczasie (zależnie od weny) będzie powstawać również teren. Po zakończeniu prac zasadniczych, wszystkie moce skupią się nad wykończeniem Linii 107 i jak najszybszym jej wydaniem.
Ciekawostka: Sumaryczna długość wszystkich torów na scenerii wynosi 678km, niwelet: 200km osiągnięte po 147 roboczogodzinach

Na obrazku poniżej możemy zobaczyć projekt w całej okazałości, na dodatek połączony z zakopianką.


26
Na warsztacie / Odp: D29-97/98/99/94/117 - Zakopianka
« dnia: 08 Grudnia 2022, 17:06:11 »
Dlatego na koniec zostało dodane poniższe zdanie.
Cytuj
Środowisko Maszyny jednak trzyma poziom :D

Czytając wypowiedzi obu stron zastanawiam się czy aby na pewno o przepychanki chodzi. Jak pisałem wcześniej, to nie jest tak, że tylko maszyna kłóci się między sobą. Żadne środowisko w które się zagłębiałem nie było wyjątkowe i wszędzie były równe żenujące kłótnie. Ta tutaj idealnie wpisuje się w schemat. Kluczem dla mnie jest pytanie Po co robię? Dla kogo? W maszynie Stapox dał przykład, że jeśli chcesz się odciąć od toksycznego środowiska, betonu, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się odciąć i robić po swojemu. "Maszyna" jako projekt dalej się rozwijał, z jednej strony dodatki na forum, z drugiej te Stapoxowe, które nie były ograniczane wizją osób niezwiązanych z ich produkcją. W innych symulatorach ludzie wykorzystywali również inne powszechnie stosowane rozwiązania.
Jeśli autor chce rozwijać symulator, dać przykład, że można inaczej, wznieść tworzenie scenerii na wyższy poziom, to nic nie stoi na przeszkodzie. Pomijam ograniczenia symulatora i tym podobne, bo zaczynając tworzyć chyba miał świadomość na co się pisze. Ukończenie projektu mogłoby być czymś, co pozwoliłoby niektórym spojrzeć na tę stronę symulatora inaczej, zakończenie go w tym stanie daje jedynie kolejny dowód, że jeśli ktoś wychodzi z podobną inicjatywą, to nie warto się w nią angażować, bo niczym zapałka, jak szybko wybuchła, tak szybko się wypaliła. I chyba nie ma sensu na kimkolwiek wieszać psów, bo ilość takich inicjatyw jest... spora. Gdyby wszystkie się udały, to mielibyśmy symulator zbliżony do ideału.

27
Tabor kolejowy / ET22 rekord mocy
« dnia: 08 Grudnia 2022, 09:29:56 »
Witajcie!
Moc ciągła ET22 podawana w literaturze dla napięcia 3kV wynosi 3000 kW. Jak wiadomo tabor trakcji elektrycznej charakteryzuje się dużą przeciążalnością i chwilowe moce mogą osiągać dwukrotność tej wartości. Pokazany na obrazkach zapis rzeczywistej jazdy, to fragment zapisu zwykłej pracy na jednotorowej linii pomiędzy Olzą a Wodzisławiem Śląskim ze składem pociągu o masie ok. 1400 brt. Dla lepszej czytelności wykresu pomnożyłem prędkość jazdy i pozycje jazdy przez liczbę 10. Pozycje jazdy z osłabionym polem są zapisywane w prędkościomierzu jako setki. Pozycję 21 i boczniki od 1 do 6 odzwierciedla liczba z zakresu 101-106. Pozycję 48 i boczniki od 1 do 6 odzwierciedla liczba z zakresu 301-306. Moc maksymalną uzyskał kolega maszynista podczas tej jazdy na pozycji 48 i boczniku nr. 5. Moc pobierana z sieci na cele trakcyjne osiągnęła wartość 5837 kW przy prędkości 68,6 km/h.

28
Na warsztacie / Sceneria Jeziorka do pobrania - WiP
« dnia: 03 Grudnia 2022, 21:54:44 »
Podobnie jak z Bieszczadami, trwa akcja czyszczenie magazynów.

Po pobraniu użytkownik ma do dyspozycji NIEDOKOŃCZONĄ scenerię "Jeziorka", o długości około 15 kilometrów, obejmującą kawałek bocznicy Elektrociepłowni Siekierki znajdującej się w Warszawie. Szlak prowadzi od punktu zdawczo-odbiorczego w Jeziornie do samej elektrowni. Teren wzięty z geoportalu z pomocą Jana21.

Vmax 30km/h z ograniczeniami do 20 na przejazdach i 3-5km/h na wadze przy hałdzie. Rozjazdami możemy sterować samemu (i pojechać na przykład na wysypisko popiołów :)).

Otoczenie jest poniżej jakichkolwiek standardów, scenerię wrzucam jedynie do pobawienia się, jakby ktoś na przykład miał sentyment do tej trasy. Chętnych oczywiście zapraszam do dekorowania na własną rękę i podsyłania w wątku efektów... może coś z tego wyjdzie. Stan na okolice roku 2019.

Dziękuję Janowi za pomoc z terenem, nauką rainsteda i poprawkami. Kogutowi za ogarnianie całości ze strony technicznej, oraz Parka za pomoc w dekorowaniu.

Link do pobrania: https://eu07.pl/userfiles/28312/jeziorka.rar
Wymagane pliki t3d drzew i krzaków w tym wątku: https://eu07.pl/forum/index.php/topic,31581.0.html

29
Na warsztacie / Odp: [HIT] Bieszczady WIP - do pobrania
« dnia: 25 Listopada 2022, 21:40:14 »
Fajna sceneria. Ciągnijcie dalej bo szkoda by było zakończyć.  Ja przejechałem tylko kawałek w "prawo" i "lewo". W jednym i drugim wypadku wykoleiłem się. Screeny z obu miejsc. W tym drugim przypadku będę wiedzieć, że muszę zmienić ustawienie torów.

30
Na warsztacie / [HIT] Bieszczady WIP - do pobrania
« dnia: 23 Listopada 2022, 22:22:28 »
W związku z niepewną przyszłością naszych projektów, spowodowaną ostatnimi perturbacjami (w zasadzie o tym co nas drażni, można przeczytać w oświadczeniu @Celuś (https://eu07.pl/forum/index.php/topic,34215.msg562088.html#msg562088)), udostępniamy Wam do dyspozycji "rozgrzebaną" scenerię - Bieszczady '00.  W niedalekiej przyszłości pojawi się także L61 i Cegielnia. Przed nami jeszcze dużo pracy, więc chcieliśmy ten czas oczekiwania trochę skrócić, a przy okazji zabezpieczyć Was przed nagłym anulowaniem prac.

Na szlaku do Łupkowa możemy już podziwiać otoczenie bliskie dokończenia, jednak nie w stanie finalnym. Reszta scenerii w większości składa się z gołego terenu i automatycznie wstawionych budynków. Potencjalne osoby chętne do dekorowania prosimy o w miarę wierne odwzorowanie okolic torów w oparciu o filmy cab/rearview oraz mapy. Pozostało bardzo dużo do zrobienia, a jedna czy dwie osoby z ograniczonym czasem nie dają rady.

Ważne - nie jest to faza testów, więc prosimy nie pisać wiadomości na temat błędów, a raczej na temat własnych odczuć i "cobymożna zrobić lepiej". Jesteśmy w pełni świadomi wszystkich błędów - brakujących tekstur, latających trawek, braku czy lewitujących dróg lub torów zanikających w terenie.
Sceneria na ten moment NIE POSIADA zaprogramowanych scenariuszy. Rozjazdami i semaforami sterujemy sami poprzez mapę. Zaleca się rozstawienie składów w magazynie według własnych preferencji. W Starterze możemy wybierać z kilku różnych miejsc ustawienia początkowego składu, głównie na linii 107.
Ostrzeżenie - sceneria BARDZO wymagająca sprzętowo. Czas ładowania, zwłaszcza przy pierwszym uruchomieniu, jest bardzo długi i wymaga zmiany pory roku na wiosnę lub ustawienia skalowania tekstur na 512. Po pierwszym załadowaniu można wrócić do dowolnej pory roku lub przywrócenia skalowania do poprzedniej wartości. - Nie dotyczy, w paczce zawarty został plik .sbt, po jego usunięciu należy zastosować powyższą metodę. Aktualizacje będą pojawiać się na bieżąco na repozytorium, a paczki całościowe będą składane na życzenie, nie częściej niż raz w miesiącu.

Autorzy:
-Tory, teren, sygnalizacja - Jan21
-Dekoracje - Toprus , Jakisrandomowynoob, maciekt269
-Drogi - GG
-Słupy i druty - Kolej w Polsce

Link do pobrania: https://eu07.pl/userfiles/21553/bieszczady.rar
Link do repozytorium: https://eu07.pl/svn/bieszczady

Pozdrówki

Edit: Uwaga! Do działania wymagane są placeholdery drzew i krzaków, do pobrania stąd: https://eu07.pl/forum/index.php/topic,31581.0.html
Oraz przerobione trawki do pobrania stąd: https://eu07.pl/userfiles/11222/grass_l61_atlas.7z


Edit: /01.12.2022/ Pierwszy scenariusz w mocnej wersji beta. Trochę poprawek i innych dupereli. Do pobrania pod tym samym linkiem. Poprawka do scenariusza: https://eu07.pl/userfiles/21553/scenery-r5.rar

Edit: /16.01.2023/ Do pobrania pod tym samym linkiem co zawsze, najnowsza wersja zawierająca dodatkowo: Linię 96, Linie 104, Linie 110, oraz przedłużenie Linii 108 od Jasła do Stróż. Linie są w stanie "surowym, zasadniczym" co oznacza, że są przejezdne przez użytkownika, oraz przez AI (przy ręcznym sterowaniu, lub gdy ktoś napisze scenariusz), lecz nie zawierają jakościowych dekoracji i wizualnie wymagają jeszcze trochę dopieszczenia. Linia 104 kończy się za Rabką-Zaryte, aby dojechać do Chabówki należy pobrać Zakopiankę, wszystkie niezbędne zależności powinny się bez problemu wczytać.
W paczce dodatkowo został zawarty plik .sbt, gdyż czas ładowania całego projektu z plików .scm przekracza 40minut.

Strony: [1]