Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - MishutkAviation

Strony: [1]
1
Na warsztacie / Pulpit pojazdu Elf II / EN75 STADLER Flirt
« dnia: 01 Maja 2022, 21:07:55 »
Witajcie Panowie,

od jakiegoś czasu modeluję w dość zaawansowanym programie "Inventor" i pomyślałem, że moje dotychczasowe umiejętności wraz ze stałą stycznością z pojazdami EZT mogą wnieść nieco do kolekcji floty nowoczesnych pojazdów w symulatorze. A więc do sedna. Mimo posiadania dość zaawanasowanego programu nie jestem w stanie póki co opanować tworzenia skomplikowanych brył większych niż te które mogę zwymiarować "od ręki" suwmiarką, dlatego ograniczyłem się do tworzenia mniejszych obiektów w kabinie maszynisty. Jeśli więc jest na tutejszym forum użytkownik, który chciałby nawiązać współpracę w zakresie tworzenia modeli pojazdów generacji Elf II oraz EN75 STADLER "Flirt", to proszę o kontakt. Dysponuję wszelką dokumentację techniczną (rysunki techniczne) potrzebną do wykonania modelów, a ponadto posiadam urządzenie rejestrujące dźwięk Tascam DR-40X, którym mógłbym nagrać dowolne dźwięki tych pojazdów w wysokiej jakości. Poniżej prezentuję kilka screenów z prac nad pulpitem pojazdu generacji Elf II oraz EN75 "Flirt" w wersji dla Kolei Śląskich. Wszelkie elementy zostały wykonane z dokładnością do 0,1mm względem oryginalnego wyposażenia pulpitu maszynisty. Tymi projektami zajmę się w pierwszej kolejności, a efekty dalszych prac modelowania pulpitów będę prezentować w tym poście.

2
Na warsztacie / Odp: Wrzosy - otwarte testy
« dnia: 23 Stycznia 2022, 15:56:29 »
Tak. Ale to nie wina scenerii, że AI nie umie hamować przy braku napięcia :< Mogę zanik napięcia usunąć całkowicie do czasu aż nauczymy AI jazdy bez prądu.

4
Na warsztacie / Odp: Wrzosy - otwarte testy
« dnia: 03 Września 2021, 20:12:17 »
Na scenariuszu z osobowym 34800 na podg. Wolica Piastowska miałem wjazd na S9, po podaniu wjazdu na Wolicy WoB z sygnału S9 zamiast S2 zrobił się sygnał wątpliwy widoczny w załączniku, może jakiś jednorazowy błąd. @MishutkAviation tam nawet tego oznaczenia numeru kanału nie powinno być przy przystanku osobowym, bo to nie są posterunki ruchu, a niektóre też je mają.

+++ Poprawione | @MaciejM

5
W dzisiejszym uaktualnieniu:

- poprawka, procedura uruchamiania pojazdu powinna byc mniej czepliwa pozycji hamulca zespolonego

- w ramach koncertu zyczen, aktywacja sygnalu SHP nastepuje w momencie kontaktu rezonatora z czujnikiem, zamiast jak do tej pory w momencie wjazdu na tor spiety z rezonatorem

- funkcjonalnosc, polozenie czujnika SHP w pojezdzie moze byc zdefiniowane wpisem MagnetLocation=X w sekcji Security pliku fiz, gdzie X jest odlegloscia miedzy czolem pojazdu a czujnikiem, w metrach. Domyslnie czujnik umieszczony jest w polowie dlugosci pojazdu.

6
Na warsztacie / Odp: Maszynowe dodatki Miłosza.
« dnia: 28 Listopada 2020, 00:13:39 »
Trochę prac z ostatnich kilkunastu dni.
Zrobiłem drugą skórkę 141A-20 (zostało zrobić pozostałe 4 i poprzesuwać modele pasażerów we wnętrzu), ponadto wagony dostaną (2 przedstawione niżej już dostały) mapy imitujące wypukłości (normalmapy), więc Impuls już nie będzie jedynym pojazdem w MaSzynie ich używającym. Wcześniej zajmowałem się nowymi lampami do TEM2 fujiego, światłami i poprawkami pudła 754 dla Rafała oraz dokończeniem i poprawieniem tekstury EU07-007 Joachimowicza.

7
Pomoc doraźna / Odp: Problem z zalogowaniem się do repozytorium
« dnia: 25 Listopada 2020, 21:28:39 »
Zobacz teraz. Nie masz jakichś dziwnych znaków w haśle?

Wylogowałem się z forum, znów zalogowałem, znów wpisałem hasło w repo i... działa! Nie wiem jak, ale dzięki bardzo za pomoc !

8
Pomoc doraźna / Odp: Problem z zalogowaniem się do repozytorium
« dnia: 25 Listopada 2020, 13:40:34 »
https://wiki.eu07.pl/websvn/ pod ten link próbowałeś się dostać?

9
Tabor kolejowy / Odp: Kabina Skody CD163
« dnia: 12 Października 2020, 01:19:27 »
Dobra to skoro tak się sprawy mają, to ja postaram się to dociągnąć przynamniej by se jako AI ta skoda śmigała, a czy będzię kabina lub nie to już jest w waszej kwestii. Szkoda mi czasu poświęconego w ten model, który jest o niebo lepszy od v1, nawet w obecnym stanie. Zatem jak ktoś ma dojście poproszę o foty przede wszystkim na tekstury oraz poglądowe by poprawić rażace błedy. Ty Kuba jak znajdziesz ta roboczą tex Agaty to też mnie wyślij, bo lepszy rydz niż nic. Nie jestem zwolennikiem modeli bez kabin, ale cóż trzeba być realistą w tym przypadku. A patrząc, że przez ponad trzy lata nic się prawie nie zmieniło, to moim zdaniem jedyna sensowna opcja na obecnym etapie.

10
Na warsztacie / Odp: ST44 Nowy model
« dnia: 22 Września 2020, 20:26:56 »
Odkurzam by nie było, że przepadło i na tym koniec. Tym bardziej ze względu na rozpoczynającą się astronomiczną jesień, czyli ponad 5 miesięcy ciszy. Na obecną chwilę czekam aż dach wrócii z lakierni i będzie można przystapić do wstępnego składania. Dach jak i jego manele są zrobione od zera na podstawie filmu wraz z jego screenami oraz zrzutów ekranu plastikowych modeli.

11
Publikacje / MaSzyna 20.09
« dnia: 17 Września 2020, 14:07:36 »

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym wydaniem Symulatora "MaSzyna" - MaSzyna 20.09! Prezentuje stan prac nad Symulatorem na wrzesień 2020 roku.
Jest to samodzielna paczka i należy ją zainstalować do pustego folderu.

POBIERZ


Wymagane miejsce na dysku do instalacji MaSzyny 20.09: 30GBZalecamy używać nowy starter, Rainsted nie jest w pełni kompatybilny z obecną paczką i wymaga poprawek autora.

12
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 20.04 - problemy
« dnia: 04 Maja 2020, 12:17:54 »
Dlaczego uruchamiając linię 61 towarowy-2 przez nowy Starter skład do poprowadzenia stoi za lokomotywą na starcie a odpalając przez Rainsted stoi tam gdzie powinien? Potem dostajemy manewry na wolny tor, bo ten skład który powinien na nim stać stoi tam gdzie na początku lok.
Było już zgłaszane w wątku startera. Był błąd rozsypujący składnię pliku tymczasowego z podmiankami pojazdow, co skutkowało sklejeniem obu składów. Dziś powinna być na to poprawka w wątku startera.

Nie wiem, czy to doszło w tym wydaniu, ale po przełączeniu przełącznika jazdy manewrowej w SM42 widać pod nim tenże przełącznik w 2D, na płaskiej teksturze pulpitu. Chyba kiedyś był nieaktywny, więc nie było potrzeby go wymazywać.
Jest od kilku wydań, od kiedy przełącznik się animuje. Świta mi, że pokrętło nie ma unikalnych uv i nie pozwala na wymazanie tła bez przemapowania modelu. Kilka dni temu wyszedł lifting kabiny sm42, to może jest to poprawione. Nie sprawdzałem.

13
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 20.04 - problemy
« dnia: 01 Maja 2020, 21:26:03 »
Specjalnie to zostało dodane do EN71AKS, i tak to nic nie robi, tylko sobie świeci na ekranie... Pobierz aktualny plik ekranu z rozszerzeniem .py z repozytorium i powinno być o wiele mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia komunikatów awarii.

14
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 20.04 - problemy
« dnia: 01 Maja 2020, 16:46:37 »
To pewnie nie błąd, ale mimo wszystko chciałbym się spytać - o co chodzi z komunikatem "brak komunikacji CAN ze sterownikiem drzwi" wraz z informacją"jazda awaryjna" w EN71AKŚ? Wcześniej, jak miałem ją pobraną z repo, tego komunikatu nie było.
Doszło kilkanaście komunikatów o awariach komunikacji sieci składu. Czystko kosmetyczne, nie ma wpływu na jazdę. Ich prawdopodobieństwo zostało już zmniejszone, bo choć mają kilka %, to jest ich jednak dużo.

15
Bieżące Symulatorowe / Odp: Tekstury okien siudemki EP07-338
« dnia: 07 Kwietnia 2020, 15:32:43 »
Spójrz z zewnątrz. Tam jest firanka. ;)

16
Bieżące Symulatorowe / Odp: Tekstury schodów - Bałtyk SKM
« dnia: 04 Kwietnia 2020, 01:39:11 »
Bałtykowa wersja skończona, aż się błyszczy... Wieczorem biorę się za kolejną - tym razem metalową konstrukcję
Edit: Dzięki @matek123, na pewno skorzystam :)

17
Na warsztacie / Odp: ST44 Nowy model
« dnia: 23 Marca 2020, 23:58:47 »
Mały progress i widać pomału już zalążek czoła wreszcie.

18
Trasy / Odp: Trawa w zimowej wersji Bałtyku SKM
« dnia: 26 Stycznia 2020, 17:54:50 »
Nie no babol i trzeba wyrezać. Rzeczona podsypka ma teksturę zwrot_grass. Automat wywalający je i umieszczający proceduralne nie łapie. Wywalam ze wszystkich scenerii inca z tą podsypką. Rewizja 5125.

19
Na warsztacie / Odp: Modernizacja Drawinowa - etap 1.
« dnia: 01 Grudnia 2017, 22:37:56 »
Z tymi rowami jest trochę zamieszania, ale za dużo zachodu to teraz poprawiać. W następnym wydanym odcinku rowy będą przy wszystkich torach i szosach.

Strony: [1]