Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - renatka22

Strony: [1]
1
Na warsztacie / Odp: l053 - zalesianie
« dnia: 03 Kwietnia 2021, 21:35:14 »
Prace cały czas posuwają się do przodu. Na święta zrobię sobie przerwę, lecz przed nimi trzeba coś pogrzebać.
Aktualnie pracuję na szlakiem Dębica Osobowa - Dębica Towarowa. Szlak to dosłowna Sahara. Na wyjeździe z Dębicy Tow. w stronę osobowej powstał robny lasek. Zakryje on część pustyni.
Zdjęcie porównujące na dole.

Po uzgodnieniu z twórcą scenerii Wrzosy Panem @MaciejM odpuszczam sobie stację Dębica Osobowa - działam tylko do ustalonej granicy.
Plan będzie przebiegać bez większych zmian, prócz w/w. Etap pierwszy jest już ukończony w 67%. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, to etap pierwszy do 2 tygodni powinien zostać skończony, zakładając poprawki i drobne opóźnienia.

2
Na warsztacie / l053 - zalesianie
« dnia: 30 Marca 2021, 19:55:04 »
Po namowie @turbokibel zdecydowałem się na dołożenie swojej cegiełki do maszyny. Zabrałem się za zalesianie dobrze każdemu znanej scenerii l053. Jest to według mnie najbardziej zaawansowana sceneria, ma ogrom ciekawych misji oraz jest przyjemna do jazdy.
Nigdy nie myślałem, że otoczenie na tej scenerii jest aż tak ubogie. Z powodu licznych postępów technologicznych, czy to shadery, czy to coraz lepsze podzespoły do PC oraz narzekanie innych graczy, że scenerie są pustynne podjąłem się tego zadania.
Na pierwszy ogień poszedł cały okręg Dębicy Towarowej.
Szlak Karpikowiki - Dębica Towarowa został gruntownie zmodernizowany na poziomie zieleni. Pojawiło się od groma trawy, dużo drzew aby zakryć pustynię oraz sporo krzaków aby urealnić owe łaty.
Zmodernizowana na poziomie zieleni ma zostać cała sceneria, lecz jest to podzielone na 4 etapy.
Etap pierwszy obejmuje część towarową Dębicy. Kolejnym etapem jest dojść do Turowa. Po Turowie zazielenianie do Rudawy, po ukończeniu etapu numer 3 zostanie tylko Sandomierz i okolice.
Niestety starsze komputery mogą mieć duży problem z tak dużą ilością zieleni, niestety ludzie z bardzo zaawansowanymi komputerami nie powinni cierpieć z powodu, że ktoś inny ma starszy komputer.
Owa modernizacja będzie znakomitym dodatkiem do przyszłej scenerii Wrzosy.
Na dole screen z planu pracy oraz screeny z pierwszymi postępami.

3
Wiosna na Śląsku - 2015.

Starszy i Stary.

Transport do Wielkopolski.

Brak prądu.

4
22WEa mają dwie przetwornice i cztery mocne silniki, po dwa na skrajnych wózkach. Obie kabiny są "duże" i mają wąski korytarz, w którym po lewej są komputery i falowniki, a po prawej elektryka i pneumatyka.
22WEc mają jedną przetwornicę, cztery słabsze silniki na wózkach pierwszym i drugim, nie mają tempomatu i posiadają nowszy komputer pokładowy (ten po prawej), coś jak na Linku, oraz komputer z prędkościomierzem (taki, jak długie Elfy KŚ, z bardzo ozdobnym zegarem). Tylko jeden z nich (053) potrafi jeździć 160km/h. W członie D w kabinie jest cicho, bo za maszynistą nie ma urządzeń - jest tam urządzony przedział służbowy dla kierownika pociągu.

5
Na warsztacie / Odp: Linia053_Wrzosy (do pobrania w pierwszym poście)
« dnia: 25 Czerwca 2020, 12:26:58 »
Cześć.

Pobrałem tę scenerię, przejechałem się MPE 12010 i brak wyjazdu z Jerzynianek.

Teren jest ładny, jedynie przejście z L53 na wrzosy wygląda strasznie sztucznie. Przydałaby się poprawka.

Mam nadzieję, że ruch na tej scenerii będzie jeszcze większy niż na samej L53 - było by to fajne ciągle mijać jakiś skład.

Posiadam kilka pomysłów na scenariusze, lecz nie wiem czy potrzebujecie propozycji.

1. IC BASIN relacji Wolica - Sandomierz, przez stacje: Wolica, Mokra, Jerzynianka, Wrzosy, Dębica (os), Turów, Rudawa.

Lokomotywa EP09. Misję rozpoczynamy na torze odstawczym w Wolicy, uruchamiamy lokomotywę i czekamy aż manewrówka podstawi nam skład w peron. Podpinamy się pod skład i jedziemy zgodnie z rozkładem jazdy. W Dębicy osobowej odczepiamy się od składu, jedziemy na wolny tor i czekamy aż manewrówka podepnie nam dodatkowe wagony. Ponownie podczepiamy się pod skład i ciągniemy go do Sandomierza. Tam się urywamy i zjeżdżamy na tor odstawczy.

2. Manewrówka IC na stacji Dębica (os).

Lokomotywa SM42. formujemy skład dla TLK relacji Dębica - Wolica. Następnie zabieramy wagony dla IC BASIN i je doczepiamy. W tym czasie bieg kończy TLK Maliniak (z Sandomierza), więc po podczepienia dod. wagonów do składu IC BASIN musimy ściągnąć wagony TLK Maliniak'a na tor odstawczy. Po tym czeka nas 20-30 min przerwy, lecz w czasie tej przerwy może się zdarzyć, że IC URAN (z Sandomierza do stacji Wrzosy) zdefektuje między Psim Polem a Swoszowicami. Gdy się to stanie musimy go zabrać do Dębicy. Gdy już to zrobimy, odczepiamy jego 2 ostatnie wagony, które następnie odstawiamy na tor odstawczy. Wracamy po skład IC URANUS i ciągniemy go aż do stacji Wrzosy. Tam odstawiamy jego wagony na bok wraz z lokomotywą. Wracamy luzem do Dębicy i formujemy skład dla TLK Banach (do Sandomierza) i wracamy na tor odstawczy, gdzie kończymy służbę.

3. Regio relacji Potok - Mokra.

EN57. Zatrzymujemy się na każdej stacji, następnie wracamy ponownie do Mokrej gdzie kończymy służbę.

4. Regio relacji Jerzynianka - Turów.

EN57-2000 x2. -To co wyżej.-

5. Regio relacji Dębica - Mokra

EN76. -To co wyżej.-

6. Ciężki towarowy relacji Dębica Tow. - Wolica Tow.

ET41. Zaczynamy w lokomotywowni, czekamy aż ET22 przyciągnie wagony, następnie manwerówka doczepia kolejne, podczepiamy się i jedziemy zgodnie z rozkładem jazdy.

Myślę, że coś z tego się nada. Misję manewrówką z takimi eventami by się przydały.

Strony: [1]