Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - 11wceek

Strony: [1]
1
Forum / Czy leci z nami pilot 3
« dnia: 15 Kwietnia 2024, 10:32:10 »
Potrzebujemy zmian.

Kontekst sytuacji: Milek w styczniu zapowiedział paczkę w marcu. 18 lutego padła propozycja wydania paczki 14.03 (z przerwą na wydawanie od końca lutego w celu testowania paczki). 8 marca dostaliśmy odpowiedź od Milka, że proponuje on wydanie paczki 23 marca. Jak doskonale wiemy, paczka nie wyszła. Od tego czasu, mimo pytania, co z tym terminem, nie mamy żadnego kontaktu z Milkiem, a i sam Milek zalogował się na forum ostatni raz 25 marca.

Milek niestety znowu nie jest responsywny, w naszej opinii potrzebujemy bieżącego rozwiązania problemu w postaci:
1. Mianowania @Miłosz Dorsz na administratora. Mimo wszystko, w aktualnej strukturze, potrzebujemy aktywnego administratora.
2. Przywrócenie do WR @Hirek i powierzenie mu zadania generowania paczek, bo Milek kolejny raz zawodzi w tej kwestii. Propozycja: paczka całościowa raz na rok + patche co 3 miesiące.

Dlaczego uważamy, że regularne wydawanie paczek całościowych jest takie ważne?
- Do testu wielu dodatków potrzebne są pliki, które pochodzą z dodatków wydanych kilka miesięcy wcześniej. Może to oznaczać czekanie wielu miesięcy na możliwość przetestowania dodatku. Co prawda @jakubg1 opublikował jakiś czas temu poradnik jak pobierać dodatki za pomocą programu TortoiseSVN, jednak aby w pełni przetestować dodatek konieczne może się okazać pobranie zawartości wielu niezależnych folderów, usunięcie odpowiednich plików E3D oraz inne trudne dla chętnych początkujących procedury, stanowiące dość wysoki próg wejścia dla potencjalnych deweloperów.
- Scenerie w dziale "Na warsztacie" wymagają obiektów, które nie zostały jeszcze opublikowane w najnowszej wersji symulatora, lecz zostały dodane na repozytorium wiele miesięcy temu. Może to spowodować stagnację w rozwoju scenerii bądź jej dostosowania do najnowszej wersji MaSzyny, a co za tym idzie, jeszcze bardziej opóźnić jej oficjalny debiut w paczce całościowej.

Przedstawione postulaty nie są odrzuceniem propozycji z innych wątków, tylko reakcją na bieżący problem. Proces restrukturyzacji musi być przedyskutowany i zapewne chwilę zajmie, poza tym jego dopracowanie jest trudne ze względu na znikomą aktywność Milka, a problem braku osoby decyzyjnej i osoby do składania paczek jest bieżący i niezależny od wszelkich pomysłów na zmianę struktury zarządzania.

Ponadto, rozmowa o potencjalnych zmianach trwa 8 miesięcy, Milek nie jest zbytnio aktywny, żadnej zmiany nie ma, a szansy na szybkie wprowadzenie tych zmian również nie widzimy.

Mamy również świadomość, co swego czasu zrobił Hirek, ale z racji na upływ czasu, aktualną postawę Hirka oraz posiadane przez niego kompetencje, uważamy, że przywrócenie go do WR będzie dobrym pomysłem.

2
Inne niekolejowe / Odp: Michał - wielki fan Kolei ♾️
« dnia: 08 Października 2023, 22:54:16 »
Rok temu rano dane Mu było wykonać ostatnie samodzielne oddechy. Jednak ukochaną kolej przez wiele dni nadal miał w sercu... 💗

3
Forum / Odp: Czy leci z nami pilot?
« dnia: 07 Lutego 2023, 19:46:41 »
MaSzyna w serduszku zawsze, choć uważam, że przez ostatnie lata droga, którą symulator obrał, już dawno prowadzi go donikąd. Było tu kilka osób, które pchnęło projekt do przodu chociażby poprzez przepisywanie exe, ale był to chyba też moment, w którym można było zmienić całkowicie koncepcję MaSzyny, a nie przepisać kropka w kropkę i wypluć to samo co było X czas temu. Może się mylę, ale przepisywanie MaSzyny odebrałem jak tworzenie koła na nowo, które przyniosło wiele nowego, ale ostatecznie nie ułatwiło twórcom za wiele.

Dla mnie jakiekolwiek tworzenie czegokolwiek tutaj jest wąskim gardłem - trudność w stworzeniu czegokolwiek własnego, głupiego wsadzenia boxa z teksturami na scenerie może niejednego zniechęcić, a bo modele musza być w .t3d, nie działa exporter z nowym Blenderem, ze starym coś się krzaczy i tak w kółko, a co dopiero testować, postawić na scenerii... Trzeba anielskiej cierpliwości, której wielu w obecnych czasach brakuje.
Malujesz coś eleganckiego w Substance, to tu nie ma shaderów, które to potem obsłużą i ostatecznie wychodzi z tego paint.

Brak intuicyjnego tworzenia scenerii, eventów, edytora map. Kolejne wersje MaSzyny, a map nowych 0. Osobiście nawet nie ściągam kolejnych wersji MaSzyny, bo nowe tekstury wagonów czy lokomotyw są mi obojętne.
Brakuje elementów, które przyciągną młodych, dzieciaki, które będą się w to bawić a w przyszłości rozwijać, my się starzejemy, przychodzą nowi. Co ma ich zachęcić? Nam wystarczała wyobraźnia "O tu załadowałem węgiel". Dzisiejsza młodzież chce widzieć jak ten węgiel sypie się do wagonów, czy ludzie wsiadają do pociągu na stacjach. Chcą rywalizacji, chcą multika. I trochę właśnie w ten sposób kupuje młodych Simrail, jeśli faktycznie jeszcze zaoferuje dobre środowisko dla twórców obiektów, tras itp. to odpływ ludzi z MaSzyny czy TD2 będzie jeszcze większy. Był moment, w którym MaSzyna stanowiła najlepszy symulator kolejowy, a mam wrażenie, że przez nietrafione decyzje zaczyna schodzić na dalszy plan.
Taki mój wylew.

4
Inne niekolejowe / Odp: Michał - wielki fan Kolei ♾️
« dnia: 24 Grudnia 2022, 00:03:15 »
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie✝️☦️

O śmierci współużytkownika forum czyta się jak o śmierci kogoś bardzo bliskiego... i to jeszcze o śmierci w tak młodym wieku. Pozostaje żyć w nadziei iż Pan Bóg przyjmie go do raju, i że tam jest dla niego lepiej.

Mimo iż nie mogę wiele, to obiecuję Panu, panie Jarosławie, że postaram się w godny sposób upamiętnić Michała, a także zaangażować do tego inne osoby.

Requiescant in Pace, Wiecznaja Pamiat'

5
Inne niekolejowe / Michał - wielki fan Kolei ♾️
« dnia: 23 Grudnia 2022, 17:59:45 »
Witajcie

Piszę w sprawie mojego syna Michała (z jego konta michAL_57), jestem jego tatą. Wiedząc jak wiele dla niego znaczyło korzystanie i kontakt ze społecznością fanów kolei, uznałem to za swój obowiązek. Chcę napisać jak dużo dla osób z niepełnosprawnościami stanowią grupy nieformalne i cyfrowy świat rozwijany w ich ramach.

Podobny wpis wysłałem na td2.info.pl bo tam się ostatnio udzielał. Postanowiłem wysłać i tu, może wybaczycie. Symulator MaSzyna był dla niego ostatnio z pewnych względów niedostępny z uwagi na ograniczenia fizyczne, ale pamiętam czasy do 2021 r. gdy się nim delektował!

Michał ostatnio pisał na forum TD2 5 października. Jeszcze w piątek, 7-go, po napisaniu matury próbnej w liceum dłubał sobie coś w GIMPie i planował pomóc w jakiejś testowej scenerii... Miałem plany go w tym wesprzeć dołączając do projektu. Miał mieć dużo czasu gdy skończy szkołę w 2023 r.

W czerwcu dobił do 17 lat. Całe życie był osobą poważnie niepełnosprawną. Od zawsze kochał kolej i autobusy. Miał chorobę mięśniową, w ostatnim roku poruszał tylko palcami dłoni, a mimo to kończył kolejne klasy ze świetnymi wynikami, ostatnio z nagrodą premiera RP. Znał nieźle 3 języki obce. Nie pamiętam, by kiedykolwiek narzekał na swój stan.

Niestety po paru dniach, 9 października rano stracił świadomość i samodzielny oddech, którego już przez ostatnie 68 dni nie odzyskał. Wiadomo, płuca też potrzebują mięśni.

W piątek 16 grudnia zmarł.

Zawsze z podziwem patrzyłem na jego wysiłki i rzeczowe wyrażanie się, co możecie łatwo sprawdzić, mimo, że napisanie choćby jednego słowa to dla niego był wysiłek większy niż dla nas. Od ponad roku dużo korzystał z respiratora.

Bardzo związał się ze społecznością TD2 i korzystał z tego symulatora (wcześniej, jak pisałem z MaSzyny, dopóki dawał radę, zafascynowany realizmem). Robił to mimo, że z komputerowych akcesoriów mógł obsługiwać już tylko myszkę i znajdował się w pozycji półleżącej. Najwyraźniej oddałby dla możliwości zajmowania się koleją wszystko. Interesował się zarówno jazdą, jak i sterowaniem ruchem.

Mam w głowie różne myśli jak upamiętnić Michała. Oczywiście bardzo mi zależy by konto forumowe Michała pozostało widoczne, choć nie będzie używane. Pomyślałem sobie pewnego dnia, czy kiedyś wizerunek Michała nie trafiłby do symulatora - na peron, do wagonu lub nawet do lokomotywy?

Dziękuję za to, co robicie. Pomyślcie o Nim, kiedykolwiek usłyszycie gwizd lokomotywy. Może to właśnie on przejeżdża i Was pozdrawia?

Konto Youtube Michała to https://www.youtube.com/channel/UCM6oIBufXJHHwJJLk0Y6PRg
Profile TD2: https://td2.info.pl/profile/?u=23976

Misiek na pewno gdzieś tam jeździ ukochanymi "kiblami". Wiadomo skąd jego internetowa ksywka - michAL-57.

Pozdrawiam,
Jarek

PS: Ceremonia pogrzebowa jest planowana w Warszawie, 28 grudnia o godz. 12 w kościele Św. Franciszka z Asyżu, przy ul. Hynka 4, Warszawa Okęcie. Następnie udajemy się na cmentarz przy ul. Pawła Lipowczana.

PS: Zamiast kwiatów, których nie będzie gdzie złożyć przy urnie na cmentarzu, proponujemy darowizny wspierające chłopców takich jak Michał: https://www.parentproject.org.pl/darowizny
Jest możliwość kupić im kilka dni więcej i tym samym spełnić życzenie Michała. W tytule przelewu można coś do niego napisać.
Dotyczy to też osób nie mogących przyjechać, a zainteresowanych tematem.

6
Screeny / Odp: Rotfl!
« dnia: 08 Października 2022, 17:38:37 »
Fru zero siedem dwieście siedemnaście.

7
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 18.12 - problemy
« dnia: 06 Grudnia 2018, 15:41:45 »
Potwierdzam błąd z E6ACT.

8
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 18.12 - problemy
« dnia: 06 Grudnia 2018, 15:05:06 »
U mnie po wgraniu MaSzyny 18.12 do nowego czystego folderu zauważyłem następujące problemy:
- Brak dźwięku przełączania radia w EP09-011
- Nie działa prawy przycisk myszy, który zmieniał położenie kamery na domyślne
- Nie działa Esc jeżeli chcemy wyłączyć pauzę
- Brak mini do lokomotywy EP07-32918
- W Dragonie jak siedzimy w kabinie, to nie widać sieci trakcyjnej
- W EN71 prześwituje ściana w członie RA
- Gdy próbujemy hamować za pomocą klawiatury numerycznej, to nie ma płynnego przejścia na kolejną pozycję. Gdy wciśniemy trójkę to kran hamulca przestawia się od razu na np. 1.4 a następnie na 4.0

9
Screeny / Odp: Rotfl!
« dnia: 02 Lipca 2018, 16:41:47 »
Takie wypadki również się zdarzają, czyli mega karambol samochodów w MaSzynie.

10
Tabor / Odp: EU 43-czyżby ograniczenie prędkości?
« dnia: 15 Stycznia 2018, 11:13:53 »
Mam to samo, najnowsze exe. Dragon też leci max 119.

11
Bieżące Symulatorowe / Całkowo retro, a lata 80-te
« dnia: 06 Listopada 2017, 19:19:20 »
Witam serdecznie

Chciałbym się podzielić pewnymi uwagami na temat ostatnio wydanej scenerii związanej z Całkowem.
Bardzo fajnie, że pojawiają się zakusy powrotu do tamtych lat. Osobiście w samej scenerii uruchomiłem pierwszy scenariusz z SP45 z Wilisia do Macierzewa. To co mi się na pewno podobało, to wykonywanie manewrów przez AI albo to, że skład osobowy do drogi podstawia przy peronie lokomotywa manewrowa (nie odnieśliście jednak wrażenia, że ta lokomotywa trochę na tych manewrach nie jeździ za szybko??). Jednak do pełni szczęścia czegoś mi zabrakło. Otóż w samej scenerii brakuje klimatu jaki pamiętam z tamtych lat.
Zacznę od dźwięku zamykanych przejazdów. Mamy w scenerii dźwięk elektroniczny współczesnych automatycznych przejazdów, zamiast klasycznego dzwonka. W starszych wersjach maszyny były te klasyczne dzwonki - na jakiś kompach na pewno jeszcze pliki tego dźwięku przetrwały.         
Stan torowiska i posterunków - w latach 80-tych było nie do pomyślenia aby na torach rosły jakieś trawy, a krzaki były w skrajni taboru. Wszystkie posterunki były czynne, a ruch odbywał się praktycznie po każdej lokalnej linii kolejowej normalnie z zapowiadaniem pociągów. Zapewne autor nie ingerował w wygląd scenerii (mam tu na myśli trasę z Wilisia do Jarkawek), a jedynie w tabor i w związane z nim zdarzenia. osobiście uważam, że na pewno w latach 80-tych szlak przykładu z Wilisia do Jarkawek były utrzymany zupełnie w dobrym stanie z czynnymi wszystkimi posterunkami i z prędkością szlakową co najmniej 60 km/h. Dodam, że trawa nie tylko nie rosła na torach ale i w międzytorzu, na stacjach, nawet obszarach gdzie tory się oddalały na większa odległość ze względu na peron w międzytorzu.
W latach 80-tych, oprócz Jelczami i Starami, drobnica głównie jeździła koleją. Na każdej stacji były jakieś rampy wyładunkowe na których zawsze były podstawione jakieś wagony. Było dużo pociągów. Praktycznie na każdej stacji oprócz normalnych pociągów, na torach dodatkowych stały zawsze jakieś wagony (składy wagonowe). W Całkowie jest pusto (jest żeberko z koziołkiem) - fajnie by było na torze gł. dodatkowym zobaczyć jakiś pociąg towarowy przy mijaniu osobówek. W Paszkach też jakiś taki spokój, nic się nie dzieje. Chróściele - teraz jest tam przystanek osobowy, ale od toru głównego odgałęzia się jakieś żeberko. Świadczy to o tym, że w latach 80-tych mógł być to najzwyklejszy posterunek biorący udział w zapowiadaniu pociągów, będący oprócz tego żeberka co najmniej mijanką, a na żeberku mieć rampę wyładunkową dla paru wagonów.
Tak przy okazji, wyszedł również ostatnio odświeżony model Ganza. Sceneria Całkowska ma trochę oddawać charakter pojezierza, na którym w latach 80-tych akurat dużo jeździło SN61. Miło by było, gdyby wrócił do scenerii i nie obraziłbym się gdyby był tak samo, jak w wydanym pierwszym scenariuszu Całkowa w 2006 roku, gdzie Ganz i dwa ryflaki były roli głównej.
Cały ten wywód powyżej, jest moim osobistym odbiorem lat 80-tych. Pamiętających tamte czasy forumowiczów zapraszam do podzielenia się własnymi odczuciami widoku PKP. Być może ktoś pamięta trochę inaczej tamte lata lub ma też jakieś zastrzeżenia co do tego co napisałem.
Pozdrawiam
P.J.

P.S.
Osobiście dla mnie pociągi retro, to składy maksymalnie powojenne do lat 50-tych. Pociągi z lat 80-tych -> retro? Chyba jestem już jednak stary...    
         
 

12
Screeny / Odp: Rotfl!
« dnia: 23 Września 2015, 13:52:04 »
"KaeM" w wersji "troszeczke" przezroczystej (@Sawi mnie zabije :D).

13
Screeny / Odp: Rotfl!
« dnia: 29 Maja 2015, 14:48:48 »
Ten sygnalizator w przejeździe kolejowym dymi, czy mi się wydaje?

14
Screeny / Odp: Rotfl!
« dnia: 28 Maja 2015, 13:15:17 »
Lewiatan.

15
Screeny / Odp: Rotfl!
« dnia: 27 Sierpnia 2014, 23:19:04 »
Po lewej SN57-2000, jeszcze w malowaniu PR. Po prawej świeżo ocynkowany AT-AT w wersji "york", transportowany na malowanie.

16
Screeny / Odp: Rotfl!
« dnia: 21 Sierpnia 2014, 22:49:27 »
Pociąg otwarty dla podróżnych. :)

17
Screeny / Odp: Rotfl!
« dnia: 23 Lipca 2014, 18:48:43 »
Testując l053 cargo. Stałem sobie w Macierzewie czekając na wjazd kibla, shift+F6, alt+tab i czekamy na wyjazd. A tu nagle trach, jebudu, przywracam okienko i pół mojego jamnika leży w polu za Turowem.

18
Screeny / Odp: Rotfl!
« dnia: 18 Czerwca 2014, 23:15:21 »
Witajcie.
Dzisiaj "odpaliłem" sobie scenerię Całkowo. Po staremu, czyli z manualną zmianą zwrotnic. Oczywiście wszystko mi się posypało - a to SU45 nie chciała się ze mną minąć, a to semafor wjazdowy i wyjazdowy pokazywały "droga wolna", a to zderzenie z ST44 pod Całkowem... Ale niechcący dokonałem i dość nietypowej a cieszącej oko sytuacji - otóż od Wilisia do Jarkawek prowadziłem jazdę "na widoczność" z poc. osobowym ciągniętym przez ST44. Na jednej z mijanek prowizorycznie wykonałem manewry tak, że ST44 "leciał" przede mną.
A to, że jeden drugiemu śmigał na haku ostatniego wagonu z prędkością 40 km/h... Szczegół, nie? :) Załączam kilka screenów z tej "imprezy", wraz ze screenem mega ruchu w Jarkawkach. Trzy tory i trzy składy, wow. :)))

Pozdrawiam!

19
Screeny / Odp: Rotfl!
« dnia: 05 Stycznia 2014, 01:39:26 »
W zasadzie, to coś innego chciałem uzyskać, ale tak też jest ładnie...

  Dodano: 05 Stycznia 2014, 02:19:20
Za drugim razem już lepiej!

  Dodano: 05 Stycznia 2014, 02:27:40
Kurde, no.

20
Screeny / Odp: Rotfl!
« dnia: 25 Lutego 2013, 21:24:47 »
Chora rozkmina na temat impulsa :D

Strony: [1]