Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - yrek150

Strony: [1]
1
Bieżące kolejowe / Odp: Filmy kolejowe w sieci
« dnia: 16 Maja 2020, 12:28:18 »
Witam kolegów!
Ostatnio znalazłem to przeglądając internet:

2
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 13 Maja 2020, 10:03:21 »
A widzisz tam jakiś mostek czy drzwi? Wysiadka i lecisz na drugi koniec peronem.

3
I ja bym tą scenerie zostawił w tych latach co ją otworzyłeś...
Tak abstrahując od tego w jakich latach autor dokończy tę scenerię, to dziwię się że tak dużo tworzonych dodatków jest historycznych (z pełnym szacunkiem dla twórców).
Sam uczę się pisać scenariusze i nie ukrywam mam problem, żeby wszystkie wstawione pociągi AI miały aktualne malowania bo przygniatająca większość jest historycznych i o dziwo nowo-tworzone w większości powstają również historyczne :(
Żeby daleko nie szukać można wejść do działu test dodatków i:
- zamiast nowych malowań EN57 Polregio większość jest starych bordowo-szarych (np Zestaw EN57: 047, 1068)
- zamiast nowych malowań byków powstają stare np ET22-1017, a nawet z żółtym czołem 603,799, ewentualnie już odstawione jak et22-153,  ET22 z CM Łazy.
Rozumiem jak by w dziale "Zdjęcia taboru na tekstury" brakowało aktualnych zdjęć, ale tak nie jest.
Mamy historyczne dobre scenerie jak Całkowo, Stary Jawor lub L61 (2011r.), a tu pojawiają się głosy aby kaliska też była w historycznym klimacie.
Uważam że Maszyna powinna IŚĆ Z DUCHEM CZASU, bo robi się w miażdżącej przewadze symulator historyczny.
Wszystkie dodatki, nawet te aktualne i tak staną się kiedyś historyczne więc ich przewaga była, jest i będzie, dlatego powinno tworzyć się w większości te jak najbardziej aktualne.
Przepraszam za OT, ale to tak przy okazji.

4
No dzień dobry. Kolego pozdze, to flagowa sceneria w MaSzynie. Jadąc Włókniarzem czuję się jak prawdziwy mechanik prując siódemką czy bykiem do Łodzi Kaliskiej. Ehh jak brakuje jeszcze z Kaliskiej do Ostrowa misji z pośpiechem i manewrami przed odjazdem. I ja bym tą scenerie zostawił w tych latach co ją otworzyłeś, niech pozostaną stare malowania składów jak było przed ponad 10ciu latach. I tak jak piszę ten post, zaraz uruchamiam lajtopa i uruchamiam włókniarza. I to właśnie na ten temat chciałem powiedzieć i dziękuje za te wypowiedź.

5
Zadziwia mnie jak tak gnuśna sceneria cieszy sie duzym zainteresowaniem.
Nawet nie wiesz jaka to przyjemność pojeździć sobie na "realnej" scenerii z nachyleniami :-)

Dokładnie, sceneria realna, dwutorowa, długa z profilem pionowym :)  Jak by zrobić ranking ulubionych zelektryfikowanych scenerii to kaliska była by z pewnością na pierwszym miejscu, a potem dłuuugo nic.... mimo iż nie jest dokończona i odzwierciedla dawne czasy.
Na pewno setki, ba nawet tysiące osób z niecierpliwością czekają na aktualną, pasującą do dzisiejszych czasów wersję.

6
Z kilkoma bledami w sterowaniu w Pabianicach i Nowych Skalmierzycach. Nie polecam. Zadziwia mnie jak tak gnuśna sceneria cieszy sie duzym zainteresowaniem.

Bo bez Kaliskiej nie ma symulatora :P Problemem obecnej maszyny od długiego czasu jest tak naprawdę brak scenerii. Taboru jest jeśli nie wystarczająco to naprawdę dużo, a jeździć nie ma po czym, szczególnie pod drutem (Całkowo v2 daje niezłe mozliwości na dieslach). Ile razy można tłuc 20-50 kilometrowe odcinki na LO53 i Bałtyku :P Dlatego im prędzej ta sceneria trafi do paczki, tym lepiej dla MaSzyny i jej popularności.

7
Mi się udało śmignąć z Częstochowy do samiuśkiej Kaliskiej. Odcinek Częstochowa - ZWK bez otoczenia. Wyjechałem nocą o brzasku w Łodzi.

Fajnie, że autor dodaje kolejne stacje i szlaki, ale myślę, że na razie lepiej było by się skupić na dokończeniu odcinka linii 14, a odcinek linię 146 na razie odpuścić bo tam i tak nie wiele pociągów jeździ, a pasażerskie to nawet w ogóle, na linii 131 chyba też pasażerskie nie jeżdżą. Z takich dodatkowych bonusów zamiast dokończenia linii 146 i 131 marzy mi się stacja Łódź Widzew. Wiele pociągów (ŁKA, IC) zaczyna i kończy na tej stacji bieg. W Łodzi Kaliskiej IC to w ogóle ciężko zobaczyć, więc realistyczniej było by symulować dojeżdżając (ew. zaczynając) na stacji Łódź Widzew :)

8
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 20.04 - problemy
« dnia: 01 Maja 2020, 21:26:03 »
Specjalnie to zostało dodane do EN71AKS, i tak to nic nie robi, tylko sobie świeci na ekranie... Pobierz aktualny plik ekranu z rozszerzeniem .py z repozytorium i powinno być o wiele mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia komunikatów awarii.

9
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 28 Kwietnia 2020, 20:55:42 »
Windows Defender u mnie zarówno na W 8.1 i W10 nie krzyczy że starter Szczawika ma jakiegoś wirusa czy inne szkodliwe oprogramowanie. Także według mnie - starter Szczawika jest czysty. A niestety - niektóre komercyjne antywirusy są można powiedzieć ...nadgorliwe.

10
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 27 Kwietnia 2020, 12:31:41 »
Wgrałem na svn aktualną wersję.
Turbokibel wczoraj zgłaszał, że po dodaniu duplikatów lokomotyw nie przydziela im unikalnych nazw node dynamic.
Nie ma tam suwaczka godziny w ustawieniach pogodowych, czy ślepy jestem? Na dyrektywie scenario.time.override w tempie scenerii powinno śmigać.
W ustawieniach fizyki by się przydała flaga crashdamage. Sporo osób zgłasza dziwne rozerwania, to by sobie mogli wyłączyć. Odpowiada ona za wszystkie uszkodzenia spowodowane wyliczeniami sił na sprzęgach. I wykolejenie od dzwona i rozerwanie od niewyluzowanego składu.
I jeszcze gfx.postfx.chromaticaberration.enabled do postprocesów. Wyłączam w ini domyślnie, w trosce o zdrowie użytkowników, a bez checkboxa, to nikt nie znajdzie.

W opcjach graficznych warto by wyszczególnić wybór renderera i przeładowywać całe menu na podstawie tego wyboru.
glutfont tyczy się tylko starego ui i obecnie nie ma wpływu chyba na żaden tryb.
Vbo ma znaczenie tylko w legacy/simple. Cienie tylko w legacy.
Wszystkie postfx mają znaczenie tylko w trybie full. Jeszcze full+skippipeline można tam wcisnąć jako szaderowy uproszczony, a simple jako stary uproszczony oznaczyć.

11
@Dizelku, z całego serca dziękuję za schematy, opisy i zdjęcia dla serii 371/372. Jeszcze jakbyś gdzieś znalazł zdjęcia z kabiny bezpośrednio, chętnie przygarnę (również pokrewnej serii DB 180).
Na zachętę parę "fociaków" z aktualnej wersji 371 003-5:

12
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 25 Kwietnia 2020, 00:52:50 »
Czy starter jest już na tyle dopracowany by go wgrać na repo i promować jako sugerowany sposób uruchamiania symulacji w następnym wydaniu? Jak tak, to poproszę wgrać. Tylko wymagane pliki. Wszystko co sam generuje, niech generuje lokalnie i do svnignore je dopisać.

13
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 10 Kwietnia 2020, 11:29:25 »
Ustawienie przed startem jest bardziej imersyjne. ;)

14
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 09 Kwietnia 2020, 12:55:23 »
Zasadniczo skrót był, pod ctrl+Delete. :) Co do widoczności składów, dotychczas na checkboxa były składy bez obsady.
Nowa wersja:
  • podgląd tekstury po najechaniu na nią na liście,
  • składy AI domyślnie ukryte; można je zobaczyć po zaznaczeniu 'Pokazuj pociągi AI' w magazynie,
  • usuwanie i dodawanie pojazdów skrótami Delete oraz Insert, Ctrl+Delete usuwa wszystkie pojazdy ze składu,
  • zmiana opisu przycisku aktualizacji, ekran powitalny i inne pomniejsze poprawki.
Link do paczki: https://eu07.pl/userfiles/7492/09_04_2020_starter.7z

15
Bieżące Symulatorowe / Odp: Tekstury okien siudemki EP07-338
« dnia: 07 Kwietnia 2020, 15:42:56 »
Aaaa, okej. Trochę dziwnie to wyglądało (w kabinie ani w lowpoly firanki nie ma), dlatego przykuło moją uwagę. W takim razie bez sensu pisałem, sorry.

Prawda, bez sensu :)
Zamykam.
@MaciejM

16
Na warsztacie / Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« dnia: 04 Kwietnia 2020, 23:12:01 »
Podjeżdżasz do złej tarczy - trzeba jechać na drugą stronę lokomotywowni pod tarczę Tm21.

Pobawiłem się trochę składami m.in. podmieniłem jednego z EN57 na EN76, a SN61 na SA134. Pojazdy te inaczej jednak reagują na komendy wysyłane przez semafory wraz z rozkładami jazdy. Przykładowo - po jakimś czasie po dojeździe na stację w Wilisiu SA134 do semafora za jego plecami jest wysyłana (za pomocą copyvalues z innej komórki) komenda "Timetable:calkowo_v2/rozklady_osob/ROPr_wil-willas1420 10 0". SN61 reagował na to w ten sposób, że dostawał rzeczony rozkład (widać go było pod F2), po czym dawał Rp1 i podjeżdzał pod semafor, z którego wysłano komendę. Analogicznie działało to w przypadku EN57 w Janiszewie. Tymczasem zarówno SA134, jak i EN76 reagują w ten sposób, że rozkład owszem otrzymują, uruchamiają oświetlenie z odpowiedniej strony, ale stoją cały czas w tym samym miejscu. I teraz pytanie - z czego wynika różnica w reakcji? I w jaki sposób zmusić je, żeby jednak podjechały pod semafor?

17
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 02 Kwietnia 2020, 18:17:31 »
Powtórzyłem jazdę na l053-noc oraz drawinowie-noc i skoki napięcia w sieci powtarzają się w tych samych miejscach, oczywiście z rozłączaniem WSa. Nie ma to związku z rozruchem, opuszczaniem pantografów. Nawet na wybiegu wyrzuca. Verbum @EU40.

18
Na warsztacie / Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« dnia: 02 Kwietnia 2020, 16:06:59 »
Całkowicie zgadzam się z przedmócą, jest straszny misz-masz jeśli chodzi o osadzenie tej scenerii w jakimkolwiek okresie. Myślę, że jest już wystarczająco taboru, aby to w miarę zunifikować, bo teraz mamy osobówki z żółtym fiatem na czele z wagonami IC, a z drugiej strony ST45 i traxxy DB. To się nie spina :) Jest to najlepsza obok kaliskiej sceneria i warto, aby jak najszybciej trafiła do oficjalnej paczki, więc warto by mieć to na uwadze. Chyba już każdy na pamięć zna każde źdźbło trawy w lo53, Całkowie v1 i Bałtyku :P

19
Na warsztacie / Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« dnia: 01 Kwietnia 2020, 01:34:00 »
Tarcza jest dobrze przypisana, to pomocnik coś błądzi we mgle. Screen w załączniku - tarcza wskazuje Ms1, w tabelce skanowania jest podane wil_tm19_sem_info w odległości 12 m z prawidłową wartością prędkości 0 km/h, a pomocnik mimo to pisze "limit: 40 km/h". Problem występuje po odhamowaniu składu.
Na tym screenie pojazd jest w trybie jazdy rozkladowej obey_train a nie manewrowej shunt, wiec zgodnie z trybem ma stan tarczy manewrowej w dolnej czesci plecow. Faktycznie zainteresowany jest dopiero normalnym semaforem ktory widzi 600 metrow dalej.

20
Pomoc doraźna / Odp: Event przypisany do toru - zdalnie
« dnia: 31 Marca 2020, 21:07:12 »
Nie. Musisz go wysłać na jakieś tory na bok z portalem zjadającym. Coś za zasięgiem kamery jest liczone tylko jako przebieg fizyki i ma znikomy wpływ na wydajność.

21
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 29 Marca 2020, 12:12:35 »
@gg, to był program testowy, obecnie przestarzały i nierozwijany; usunąłem go z listy.
@EU40, tak samo jak skład na scenerii. Po wykonaniu zmian należy jedynie nacisnąć przycisk "Zapisz magazyn".
@panmrherobrine @yrek150 wprowadzę poprawki, niebawem wrzucę.
Cytuj
W zakładce stan techniczny podmienił bym textboxy na jakieś suwaki
Symulator nie ma widełek tych wartości ani kroku, a nie chciałem zaokrąglać ewentualnych wartości we wpisach.

22
Symulator / Odp: Zapisywanie gry
« dnia: 28 Marca 2020, 23:55:54 »
Mi po czymś takim nie działa dźwięk w symulatorze co jest bardzo dziwne.

23
W  Przypadku autora kaliskiej, chwila to trwa rok. Popatrz jak dlugo trwa tworzenie tej mapy.

24
Na warsztacie / Odp: Półsprzęgi
« dnia: 22 Marca 2020, 16:24:09 »
Fajnie jakby model zależał od sąsiadującego pojazdu z automatycznym a nie od pojazdu z hakiem.
Ja to moze nieprecyzyjnie przedstawilem, ale tak wlasnie jest. Definicje modelu oraz punktu zawieszenia pobierane sa z mmd wykrytego w sasiedztwie pojazdu ze sprzegiem automatycznym, do ktorego w zalozeniu bedziemy sie podczepiac.

25
U mnie zarówno przez teren jak i przez tabor światła przebijają.

26
To prawda, po odpaleniu nowego exe odniosłem wrażenie, że strasznie pogorszył mi się wzrok ;)

Natomiast wracam do tematu - czy ktoś też ma problem z prześwitującymi światłami semaforów/tarcz przez pojazdy lub teren?

27
Jeszcze chwila.
Proszę nie zadawać pytań kiedy będzie nowa wersja.
Matek123

28
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 10 Lutego 2020, 10:46:24 »
Tylko gdyby tmj jeszcze wiedział w czym leży problem, żeby móc go wyeliminować...

29
Na warsztacie / Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« dnia: 04 Lutego 2020, 20:07:35 »
I know, I read it and translated it. I'm just becoming more and more impatient as I've been waiting for a new release of Całkowo v2 since the release of MaSzyna 19.08!

30
Na warsztacie / Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« dnia: 03 Lutego 2020, 16:25:23 »
Siecool has just written he'd try to release a version adjusted for 20.01. He pointed out the remedy for missing water is replacing strings in the file he mentioned.

Strony: [1]