Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - czarny1992

Strony: [1]
1
Cześć. Jako że jakiś czas temu repozytorium MaSzyny zostało udostępnione do pobierania dla wszystkich mających konto na forum, a w ostatnim czasie otwarty został test dodatków, w którym znajdują się dodatki wymagające plików z repozytorium, zdecydowałem się na napisanie tego poradnika, aby pomóc osobom, które nie są w stanie poradzić z dociąganiem plików samemu.

Zatem zaczynamy.

1. Pobieranie TortoiseSVN
Programów do pobierania treści z repozytorium jest kilka. Dlaczego TortoiseSVN? Używa go najwięcej deweloperów w symulatorze. Ponadto integruje się z Eksploratorem Windows, przez co używanie go jest łatwiejsze niż wpisywanie komend ręcznie. Przyda nam się to później.

Wchodzimy zatem na stronę programu, a konkretnie do zakładki Downloads: https://tortoisesvn.net/downloads.html
Przewijamy w dół i oczom naszym ukażą się takie guziki:


Wybieramy przyciski w górnym rzędzie, w dolnym znajduje się starsza wersja programu. W zależności od architektury/bitażu wybieramy opcję 32-bit, 64-bit lub ARM64. Jeżeli nie wiecie co kliknąć, a macie system Windows 10/11, na 99% prawidłową opcją będzie opcja 64-bit.
Pojawi wam się reklama, należy zamknąć ją krzyżykiem. Po jej zamknięciu zostaniemy przeniesieni na stronę SourceForge (ha tfu!) i po zakończeniu odliczania pobierze nam się plik instalatora.

Instalację możemy przeprowadzić z domyślnymi ustawieniami - nie trzeba nic zaznaczać.
Po zainstalowaniu programu sprawdzamy czy integracja z Eksploratorem Windows działa - wchodzimy na pulpit i klikamy prawym przyciskiem myszy. Powinny pojawić się dodatkowe przyciski, których nie było wcześniej:


Jeżeli takich przycisków nie ma, spróbuj ponownie uruchomić komputer.

2. Pobieranie folderu
Możemy teraz pobrać dowolną część (całość lub jakikolwiek folder wraz z zawartością) z repozytorium MaSzyny. Aby to uczynić, tworzymy sobie i wchodzimy do dowolnego folderu, gdzie ma pojawić się folder, który chcemy pobrać. Kilkamy prawym przyciskiem na puste pole w eksploratorze plików i wybieramy SVN Checkout....
Pojawi nam się takie okienko:


I tak oto:
- W sekcji Repository w pierwszym polu wpisujemy adres do naszego repozytorium. Zaczynać się on zawsze będzie od https://eu07.pl/svn/pctga/. Dalej jest struktura folderów taka, jak w plikach MaSzyny, co widać na załączonym przykładzie. Drugie pole to ścieżka docelowa - zostawiamy tak, jak wpisał nam komputer.
- W sekcji Checkout Depth nic nie ruszamy.
- W sekcji Revision możemy sobie wybrać, czy chcemy najbardziej aktualny zestaw plików (w większości przypadków to właśnie to chcemy zrobić), ewentualnie możemy wpisać numer rewizji w celu pobrania archiwalnych plików. Zalecam zostawić domyślne wartości.

Po wciśnięciu przycisku OK program poprosi nas o login i hasło. Wpisujemy dane z forum.
I to w sumie tyle, program powinien pobrać nam pliki. Po zakończeniu operacji ujrzymy napis Completed! i będziemy mogli zamknąć okno.

3. Aktualizowanie plików
Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na katalog, który pobraliśmy, otrzymujemy cały zestaw akcji, jakie możemy wykonać. Jeżeli już wcześniej pobieraliśmy folder, który został w międzyczasie zaktualizowany (np. poprawione błędy), pliki muszą zostać zaktualizowane do nowego stanu. Robimy to poprzez kliknięcie na taki folder i wybranie z menu operacji SVN Update. Pliki zostaną zaktualizowane automatycznie.

2
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 23.04 - problemy
« dnia: 27 Czerwca 2023, 21:58:54 »
Cześć,
jest gdzieś może do pobrania poprawka na "31WEa-024: odkomentowanie wpisu oświetlenia przedziałów"?
Wrzuć te dwa pliki do folderu dynamic/pkp/impuls_v1

3
Pomoc doraźna / Odp: Rozkład jazdy w 45WE
« dnia: 26 Września 2022, 10:42:02 »
Po instalacji ostatniego patcha mam problem z ekranem Ente w 45WE. Uruchamia się, a następnie po wyświetleniu logo Ente jest cały szary. Log pokazuje jakiś błąd w pythonie, myślałem, że może coś zepsułem niechcący przy edytowaniu rozkładów, ale po czystej instalacji Maszyny nadal jest to samo. W innych jednostkach wszystko działa normalnie.

Traceback (most recent call last):
  File "<string>", line 62, in render
  File "<string>", line 459, in _render
  File "C:\nowa maszyna\python64\lib\site-packages\pillow-4.0.0-py2.7-win-amd64.egg\PIL\Image.py", line 1319, in paste
ValueError: cannot determine region size; use 4-item box

To jest błąd w skrypcie monitoringu ENTE. Wyszedł dopiero gdy w symulatorze zawitała jesień.
Pobierz ten plik: https://wiki.eu07.pl/websvn/filedetails.php?repname=pctga&path=%2Fscripts%2Frozklad_ente_lusterka.py i umieść go w folderze scripts.
Dotyczy to wszystkich użytkowników paczki.

Zastąpić zawartość pliku - nie da się go pobrać.

4
Pomoc doraźna / Rozkład jazdy w 45WE
« dnia: 26 Września 2022, 06:47:50 »
Witam, prosiłbym o pomoc. Mianowicie nie chce załączyć się rozkład w impulsie a nie wiem jak błąd naprawic.

5
Na warsztacie / Odp: Wrzosy - otwarte testy
« dnia: 13 Lutego 2022, 00:51:42 »
Szanowni,
Bardzo dziękuję za aktywność w wątku. Etap otwartych testów uważam za zakończony.

Wątek zamykam.

6
Na warsztacie / Odp: Wrzosy - otwarte testy
« dnia: 08 Lutego 2022, 17:32:37 »
Plany są, tyle że na razie trzeba skupić się na ostatecznych kilku rzeczach i wypchać do paczki. Chyba nie chcecie już dłużej czekać ?
Ps. W paczce znajdziecie miłą niespodziankę scenariuszową, co pewnie sprytniejsi już podpatrzyli :)

7
Na warsztacie / Odp: Wrzosy - otwarte testy
« dnia: 06 Lutego 2022, 15:45:30 »
Zmieniłem wyzwalanie w Nurzcu (scenariusz KS-34800), wyjazd dla osobowego poda się po zwolnieniu głowicy rozjazdowej przez Eszelona. Przetestuję i jak będzie 'ok' to wrzucę aktualizację.

Rev243: poprawka wrzucona, wyjazd podaje się po zwolnieniu głowicy rozjazdowej. Przyjechałem +1, wyjazd podany na 30 sekund przed planowym odjazdem.

8
Na warsztacie / Odp: Wrzosy - otwarte testy
« dnia: 25 Stycznia 2022, 14:32:48 »
Błąd potwierdzony, przekazałem kilka dni temu autorowi.

Strony: [1]