Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - AntoniS

Strony: [1]
1
W nastepnym uaktualnieniu, 20.117 eksperymentalnie zastosowana bedzie inna metoda tlumienia dzwiekow, korygujaca ich zasieg zamiast glosnosci bazowej. Jest to w pewnym sensie szamynstwo, ale efektem powinno byc inne rozlozenie akcentow -- dzwieki o duzym zasiegu jak syreny powinny byc duzo bardziej "odporne" na wyciszenie. Uaktualnienie bedzie dostepne nieco pozniej, gdy wyjdzie prosze o porownanie z wersja obecna i wypowiedzi ktora powinna pojsc w kubel.

2
Bieżące kolejowe / Odp: Mniej trąbienia na kolei
« dnia: 23 Grudnia 2019, 14:27:49 »
Tak wtrącę, bo mam nieco inne zdanie. Jeśli widać z kabiny mechanika, że palant wjeżdża na tory, to trąbimy czy mamy zakaz? Dodatkowo pytanie, czy palant wjeżdżający na przejazd, to autentyczny debil, czy ofiara splotu okoliczności? Pytam, ponieważ ostatnio na jednym, z przejazdów zginął komendant straży miejskiej w jednym z miast. Co prawda były, ale dodatkowo mieszkający w pobliżu przejazdu na którym stracił życie. Ciężko posądzić człowieka o nieostrożność.
Ostatnio pojawiło się wiele informacji na temat udzielenia bezwzględnego pierwszeństwa na pasach pieszym, oni tacy niechronieni są. Może udzielić pierwszeństwa samochodom na przejazdach? Kiedy zamykanie kościołów, lub wydanie zakazu bimbania dla kościelnych dzwonów?

3
Shadery są na repozytorium kodu źródłowego a nie assetów. Najnowsze exe gl33 (czyli miesiąc za tmj) z brancha gfx-work wraz z shaderami do niego masz tutaj https://ci.appveyor.com/project/Milek7/maszyna/builds/24771039/artifacts
Co do ustawień z ini, to możesz sprawdzić jak na trybie renderera simple się sprawdzi. Może to jakieś dodatkowe wodotryski są przyczyną takiej kaszanki. Problem ewidentnie jest w gryzieniu się ze sterownikiem.

4
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 08 Października 2018, 22:28:08 »
Czy mozliwe jest "ożywienie" wycieraczek w pojazdach? Mamy opady deszczu i śniegu, to może warto zdefiniować wycieraczki wreszcie?

5
Trasy / Odp: Całkowo_Orlen - zawiesza symulator w Wilisiu.
« dnia: 29 Czerwca 2017, 19:58:11 »
Któryś z przejazdów tam był uszkodzony. Odwoływał siew warunkach do nieistniejących komórek. Może to to?
Jeździsz na exe 469. Ono jest zabugowane ostro i większości scenariuszy na nim nie przejedziesz. Zaktualizuj przynajmniej do paczki 16.08 i exe 481.
A scenariusz całkowo_orlen wyleciał z paczki całościowej i wsparcia dla niego już nie udzielamy.

Pozdrawia również Antoni S. ;)

6
Trasy / Odp: Wysyp do Windowsa Całkowo_v2_cementB
« dnia: 26 Czerwca 2017, 20:04:12 »
Trzeba się przesiąść na C++ i to najlepiej na jedno z ostatnich. Nie ma już żadnych wysypów i jest lepsza wydajność. Na starego borlanda przyszedł kres jego możliwości. Od następnej paczki pliki nie będą kompatybilne wstecz, więc nowej paczki nie da się uruchomić na starych exekach. Dodam, że błędy nie są w paczce tylko właśnie w exe.

7
Pomoc w tworzeniu / Odp: Nowe-stare scenerie
« dnia: 24 Maja 2017, 09:26:24 »
Bez zapisywania i odpalania zapisanych stanow symulacji takie mega scenerie nie przejda. Lub bez multi.

8
Symulator / Odp: Prędkości i rozkłady - pytanie do mechaników
« dnia: 11 Października 2015, 21:57:20 »
Co do poślizgu to szybciej załatwisz obręcze niż silnik trakcyjny, tak czy inaczej jeśli udowodnią winę maszynisty do 3 pensji mogą obciążyć. Zależy do jakiej szybkości rozpędzi się ślizgająca się oś, jeśli będzie to poślizg przy niskiej szybkości a zestaw rozpędzi poniżej szybkości konstrukcyjnej to silnika nie załatwisz, ale zestaw kołowy może być do toczenia (raczej nie cienka obręcz ale widoczne nieprawidłowe zużycie obręczy).

Co do szybkości, to znasz szlak ciągniesz na równo z szlakową, ewentualnie jeden lub dwa km/h mniej. Na rozjazdach w stacji jeśli jest na bok to staram się 5 mniej. Co do czasów jazdy, jeśli nie ma za dużo zwolnień doraźnych to spokojnie jedziesz przed planem, jeśli jest to dokładasz ale najważniejsze jest bezpieczeństwo a nie czas jazdy.

Strony: [1]