Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Zuger

Strony: [1]
1
Inne niekolejowe / Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« dnia: 15 Stycznia 2023, 10:37:59 »
Brałem udział w play testach i żadna z moich uwag (i nie tylko moich) nie zastała wzięta pod uwagę. Żeby było śmieszniej, straciłem możliwość wypowiadania się na forum  SimRaila bez jakiejkolwiek podanej przyczyny.
Tak mi podziękowano za testy.
A czego się spodziewałeś, jak w moderacji siedzi część osób co w TD2 - metody uciszania takie same :D

Co do samego symulatora, miałem okazję pograć w Playtest i mam mieszane uczucia. Wiem, że kilka osób stąd jest zaangażowanych w projekcie, część osób, które znam osobiście również i wypowiadanie się negatywnie nie jest dla mnie komfortowe. Więc może najpierw zacznę od plusów:
- pomysł na samą rozgrywkę, tak jak wyglądało to w Playtestach, że wchodzimy na pociągi, które jeżdżą już po mapie i przejmujemy od AI - petarda, zawsze mamy generowany ruch, nie ma graczy a chcesz po dyżurować np. nocą? Elegancko, pociągi jeżdżą jak w ISDR,
- graficznie również na plus, przytemperowałbym niektóre kolory, bo większość rzeczy jest za jaskrawa, zbyt czysta, świeci się okropnie, ewidentnie ktoś to przejaskrawił wszystko, a suwaczki w ustawieniach niewiele pomagają. Natomiast modele pojazdów - fajnie to wygląda, widać, że się przyłożono,
- dyżurowanie bez osobnych programów, komunikacja również wewnątrz gry - super,
- dużo osób narzeka na optymalizację nawet na lepszych sprzętach, u mnie stabilnie, wszystko na full na RTX2060, Ryzen 3700x, żadnych przycięć. Może kwestia tego, że dużo osób ma już po prostu syf na tych swoich maszynach?

I chyba to by było na tyle z plusów, lecimy minusy:
- nie grywalny pulpit kostkowy na czas Playtestu, pełno dziwnych błędów na SCSie,
- brak urozmaicenia, manewrów, rozłączania składów, ładunków dla wagonów itp. przepuszczamy pociągi z lewej na prawą i odwrotnie. Szał, jak puścimy pociąg przez tor dodatkowy,
- pełno bugów graficznych, przenikających roślinności i lewitujących, przewodów NN/WN przechodzących pod siecią trakcyjną, spadające samochodów z wiaduktów, wjeżdżające na przejazd pomimo zamkniętych zapór, pełno dziur w obiektach - brak kolizji i wpada się pod ziemię,
- niepoprawna praca SSP,
- zbugowane AI na dyżurkach, nie radziło sobie z większą ilością pociągów,
- za długie scenariusze w EA, w realu jak mam służbę, gdzie jadę ciurkiem ponad 3h woła o pomstę do nieba, a gdzie siedzenie tyle przed ekranem... przydałoby się coś krótszego,
- podczas Playtestu wyłapano multum błędów na takim krótkim odcinku trasy, nawet nie chce wiedzieć, ile jest na całym aż do Warszawy...
- miasta, wsie, lasy i pola, widać że to wszystko generowanie, od tak żeby było, zero zróżnicowania, kilka charakterystycznych obiektów, reszta kopiuj/wklej, kompletnie nie czuć klimatu Polski. Screeny i filmy na Fb/YT robione w najlepszych miejscach. Innych takich miejsc na pewno nie spotkacie nigdzie indziej,
- generalnie zero jakieś rozrywki i zabawy, mamy symulatory gdzie można porządnie pojeździć/po dyżurować, tutaj chociażby na Playtest nie wiem jaki był cel. Ot tak zasiadasz za kołem i lecisz bez konkretnego celu. Lepiej się bawiłem pierwszy raz w TD2 gdy były tylko stacje Buk, Cis, Grab, Ligota, z trzema budynkami na krzyż, lokomotywa EU07 i kwadratowy Impuls, niż w SimRailu, serio.
- projekt, który chce mieć status symulatora i równolegle tworzony jest symulator również szkoleniowy, a tutaj pełno merytorycznych błędów, wręcz nakazów łamania obowiązujących przepisów kolejowych, od wymuszania jazdy na złym oświetleniu czołowym, po złe wskazówki do jazdy na zastępczy, czy na semaforach z podwyższeniem prędkości, razi to po oczach fest.
- wrzucenie do jazdy Elfa 1 to też pomyłka, ta maszyna to strup do jazdy, szczególnie z tym zadajnikiem jazdy i hamowania. Prościej kiblem się jeździ niż tym cudem, a jeszcze lepiej byłoby jakiegoś Impulsika wrzucić.

Ogólnie to co pokazano na Playtest, można było zrozumieć, było widać, że zgłaszane błędy w mniejszym/większym stopniu były eliminowane, mimo wszystko się zawiodłem. Taki długi czas był hype, nakręcanie obserwatorów, a wyszło trochę (tak jak ktoś pisał na Steam) jak z Cyberpunkiem. Chwalenie się zdjęciami, jaki ma się ogrom ludzi i studio, a lepsze efekty osiąga kilku zapaleńców grzebiących w czymś w wolnej chwili.

Branie teraz 150zł za EA to gruba przesada, po prostu odblokowano dalszą część trasy, po której można było się spodziewać, że będzie zbugowana jak jej wcześniejsza część w Playtest. A wyszło w sumie jeszcze gorzej, bo błędy wróciły, a na szlakach pusto, nic nie jeździ, z nikim się nie miniecie.
Jakaś drobna opłata pokroju 20zł Supportera tak jak w TD2 miała by sens - udostępnić jeszcze edytor i gracze sami zbudowali by na tej bazie fajny projekt. trasy, stacje, posterunki.
Środowisko kolejowe jest jakie jest, pełno dzieci, którym pokażesz Pendolino i wyrzucą każdy (nie przez siebie zarobiony) pieniądz, mimo wszystko apeluję, szanujmy swoje oszczędności i czas. Gdyby społeczność tworzącą MaSzynę wesprzeć taką kwotą, mielibyśmy tutaj bezkonkurencyjny produkt.

2
Inne niekolejowe / Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« dnia: 15 Stycznia 2023, 02:37:30 »
Witajcie.
Niestety ale dno kompletne. To nie jest symulator tylko gra.
Brałem udział w play testach i żadna z moich uwag (i nie tylko moich) nie zastała wzięta pod uwagę. Żeby było śmieszniej, straciłem możliwość wypowiadania się na forum  SimRaila bez jakiejkolwiek podanej przyczyny.
Tak mi podziękowano za testy.
Grafika na wysokim poziomie ale dźwięki i fizyka leżą na dnie. 
Dwa lata oczekiwań i zrobiono gówno. Gdyby nie grafika, to porównałbym to do Maszyny sprzed 10-ciu lat - na korzyść oczywiście Maszyny.
W trybie pojedynczego maszynisty zero życia na szlaku. W trybie multi się nie wypowiem, gdyż wejście na serwer w moim przypadku graniczy z cudem. Zero wsparcia od strony dewelopera aby ten problem rozwiązać.  Lepiej zablokować konto na forum niż się wypowiedzieć.

Reasumując - wydałem ponad 130zł za grafikę i nic poza tym.  Play testy działały lepiej... Do tego dopiero po zakupie poinformowano o wczesnym dostępie. Po chłopsku wcisnęli niedopracowane demo za kasę i chcą zgłaszania błędów. Szkoda, że zgłaszane błędy mieli w dupie w fazie testów.
Moim zdaniem porażka.   

3
Inne niekolejowe / Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« dnia: 10 Października 2021, 13:18:27 »
Wszystko fajnie, mam nawet 50 fps na RTX 3070. Dźwięki są ok, ale faktycznie syrena Elfa brzmi jak z syntezatora MIDI. Grafika jest przekombinowana, za dużo wszelkich efektów. Natomiast jednego mi bardzo brakuje i wydaje mi się, że tylko Maszyna to odwzorowuje. Mianowice, polskiego klimatu. W Maszynie to czujesz ten ciężki poniedziałkowy poranek. W SimRail tego nie ma.

4
Na warsztacie / Odp: Odświeżanie Quark-u
« dnia: 26 Lipca 2020, 07:12:33 »
Nie oszukujmy sie ze akurat profil pionowy i "mozliwosc wspinania sie bruttem" to jest cos co powoduje u mikoli masowe przebieranie nogami

Ale jednak najnowsze wytyczne co do scenerii narzucają tworzyć profil pionowy.

Odrestaurowywanie Quarka (oczywiście wg mnie) to cofanie się, szczególnie biorąc pod uwagę, że nie robią tego żółtodzioby tylko ludzie którzy wiem że sporo potrafią, a biorąc pod uwagę, że takowych (ludzi) nie jest dużo, szkoda aby nie powstało coś nowocześniejszego (czyt. zgodnego z wytycznymi).


5
Porcja zdjęć z mglistej jesieni.

6
Z kilkoma bledami w sterowaniu w Pabianicach i Nowych Skalmierzycach. Nie polecam. Zadziwia mnie jak tak gnuśna sceneria cieszy sie duzym zainteresowaniem.

Bo bez Kaliskiej nie ma symulatora :P Problemem obecnej maszyny od długiego czasu jest tak naprawdę brak scenerii. Taboru jest jeśli nie wystarczająco to naprawdę dużo, a jeździć nie ma po czym, szczególnie pod drutem (Całkowo v2 daje niezłe mozliwości na dieslach). Ile razy można tłuc 20-50 kilometrowe odcinki na LO53 i Bałtyku :P Dlatego im prędzej ta sceneria trafi do paczki, tym lepiej dla MaSzyny i jej popularności.

7
Na warsztacie / Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« dnia: 06 Kwietnia 2020, 10:37:28 »
Co do składów w tej scenerii sam wstawiam wszystkie po swojemu, eliminuje nowe malowania z różnych spółek. Na pasażerskich pociągach tylko zielone lub czerwone wagony, w pospiechach dodatkowo bagażowy wagon, na osobowych bohuny lub bipy, ewentualnie bezprzedziałowe. Podpinam lokomotywy SU42 lub 45/46, czasem dla urozmaicenia ST43. Żadnych szynobusów ani tekstur obecnych spółek. Towarowe u mnie ciągają SM42, ST43 a jeśli już prywatne spółki to czerwone orlenowskie lub żółte z lotosu. Jeszcze jakby wskaźniki z prędkością szlakową zamienić na te z czarnym tłem. Jak dla mnie to najlepsze rozwiązanie na ten scenerii i mamy fajny klimat gdzie spalinowozy dominowały na pociągach osobowych. Tak jak było przed 15-10 lat temu.

8
Na warsztacie / Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« dnia: 18 Stycznia 2020, 21:57:00 »
Nowsza wersja Całkowa v2 pojawi się po wydaniu nowej paczki całościowej, przy czym dokładny termin wydania zależy też od ilości zmian koniecznych do dostosowania scenerii do nowego wydania Maszyny.

9
SP45-039 zwiedza nie odwiedzane w misjach zakamarki przemysłowych bocznic Janiszewa, których sieć jest tam dość ciekawie rozbudowana. Ogromnym zaskoczeniem dla mnie było, że daje się tam wszędzie wjechać.

10
Na warsztacie / Odp: Maszynowy Warszat
« dnia: 15 Czerwca 2019, 16:54:22 »
Aktualnie przygotowuję nowe zestawy zmodernizowanych wagonów PKPIC.

I zestaw będzie zawierał 140A z etapu I i II oraz 141A z etapu I. W drugim zestawie pojawi się 111Arow z serii V i 168A. Za jakiś czas pojawi się też III zestaw z 113Aa i 173A. Aktualnie wszystkie trzy części znajdują się w testach i będą w najbliższych dniach poprawiane. Po publikacji paczki z 173A i 113Aa pojawi się też 113Aa z etapu II.

Niedawno skończyłem 201Eo-005 i 201Eo-010. Przez jakiś czas będą jeździły z podpiętą starą kabiną jako pojazd AI. Dedykowana kabina pojawi się w późniejszym czasie, ale nie wcześniej niż po skończeniu bonanz, 425Wa i wybranej innej węglarki.

11
Bieżące Symulatorowe / Odp: EU 43 w wersji 19.04
« dnia: 17 Kwietnia 2019, 21:46:12 »
Tak ma być. Zapoznaj się z dokumentacją symulatora i lokomotywy. Zamykam.
W ramach autoreklamy dodam, że mam u siebie na kanale materiały o zmianach w sterowaniu nią.

12
Bocznica / EN62 (PESA ELF wraz z kabiną do pobrania)
« dnia: 01 Kwietnia 2019, 09:12:19 »
Oddajemy w Wasze ręce ten trójczłonowy pojazd. Życzymy miłych jazd po Maszynowych szlakach.


13
Bieżące Symulatorowe / Tak na szybko.
« dnia: 05 Marca 2019, 21:42:08 »
Siema. Postanowiłem napisać pare słów, aby nie zaśmiecać forum pisze specialnie tu.
Tak sobie minęło 9 lat, i w koncu znalazłem chwile by odpalić sobie naszego symka, ale mówie co tam, nie bede smigał po swojej starej zmodyfikowanej Krzyzowej na paczce z 2006roku, sciągne sobie najnowszą paczkę. I do sedna sprawy:
Gratuluje Wam, bo odwaliliście kawał dobrej roboty! w 2008 roku było to nie do pomyślenia co teraz jest tu osiągniete. Robi to na mnie wrażenie bo Ci co mnie pamiętają to wiedzą jaka wage przykładałem do niektórcyh szczegołów, i sposobu grania w ów symulator.  Powodzenia i działajcie dalej!

Tyle ode mnie - srednio-starej ekipy ;)
MKaczy pozdrawiam ; - )

15
Poradniki / [SCN] Poradnik tworzenia w Rainsted
« dnia: 01 Lutego 2019, 22:24:26 »
Przedstawiam zalążek poradnika, w zamyśle idioto-odpornego, o tematyce budowy scenerii w Rainsted. Co sądzicie? https://eu07.pl/userfiles/23139/poradnik.pdf
Poradnik przeniesiony na Youtube.16
Autora pierwszego posta proszę o poprawienie modelu kabiny EP08. Zobaczę efekty prac, materiału będzie po brzegi. OK?

17
Nie wiem czemu, ale coś mi tu nie pasuje w tej układance. Mam jakieś takie dziwne przeczucie, że ten nick gdzieś już widziałem. Piszesz, że w tej dziedzinie siedzisz 4 miesiące, ale jak masz coś zaprezentować kręcisz kota ogonem.

18
Bieżące kolejowe / Odp: Z kamerą na PKP
« dnia: 20 Września 2018, 16:04:11 »
Dawno mnie tu nie było, więc wrócę skromnie ;) ST43-355 wraz z składem kilku beczek podczas obsługi bocznicy PKN Orlen w Bolesławcu znajdującej się niemal w samym centrum miasta.

Proszę zmniejszyć wagę załącznika.
Benek

19
Dzisiaj pierwszy kwietnia jest czy coś?

21
Bocznica / Odp: test-EP07-329.7z
« dnia: 23 Lipca 2018, 09:23:50 »//Przepraszam żabo ale post nie wnosi nic do tematu. Znamy wszyscy twoje podejście do kolejnych tekstur siódemek. Bocznica. RoboBatman

22
Symulator / Odp: SU45 - uszkodzenie lokomotywy
« dnia: 14 Czerwca 2018, 10:02:53 »
A tu już wariactwo, 13 pozycja na SU46 (nic dziwnego, że w Węglińcu tylko dwie albo trzy sztuki zostały na chodzie):

Węgliniec ma 5 czynnych SU46.

23
Symulator / Odp: SU45 - uszkodzenie lokomotywy
« dnia: 13 Czerwca 2018, 18:25:06 »
Ped powietrza podczas jazdy także powinien fizycznie loka schlodzic, jednak podejzewam ze tego nie symulujecie
Zle podejrzewasz.

25
Bieżące kolejowe / Odp: Przejazd w kabinie z maszynistą
« dnia: 24 Kwietnia 2018, 10:16:49 »
Jako dawny MiKol powiem tak: nieoficjalnie taki przejazd jest możliwy. Wystarczy dobra gadka. Sam mam na koncie kilka takich jazd ale to było dekadę temu. Teraz jest na pewno trudniej o taką jazdę ponieważ w większości pojazdów są kamery czołowe a nawet nagrywanie rozmów w kabinie. Pół biedy jak przełożeni maszynisty się dowiedzą o takim przejeździe MiKola w kabinie, gorzej jak trafi na to UTK. Więc młodzi MK, rozumiem doskonale wasz zapał aby przejechać się w kabinie ale wybierajcie taki tabor, który nie jest wyposażony w "wielkiego brata". Teraz są takie czasy na kolei, że UTK chce się bardzo wykazać. Nawet zarządy spółek kolejowych chcą się trzymać od nich z daleka.

26
Bieżące kolejowe / Odp: Przejazd w kabinie z maszynistą
« dnia: 23 Kwietnia 2018, 08:59:05 »
A czy przez zrobienie zdjęcia podczas postoji w kabinie maszynisty i wżucenie na fb może mieć przez to problemy? Wiecie w kiblu przed nastawnikiem takie zdjęcie mam jedno zrobione. Wszystko podczas postoju.

Której części zdania "nieupoważnionym wstęp wzbroniony" na drzwiach kabiny nie rozumiesz? Sądząc po roku wpisanym w nicku powinieneś ostatnio pisać egz. gimnazjalny i o ile wiem część humanistyczna już była. No i ortografia się kłania.

27
Bieżące kolejowe / Odp: Przejazd w kabinie z maszynistą
« dnia: 23 Kwietnia 2018, 08:18:06 »
Tak. Od robienia zdjęć w kabinach są dni otwarte itp.

29
Skoro tak to zmienia postać rzeczy i życzę powodzenia w dalszych pracach :-).

Strony: [1]