Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - wacek12321

Strony: [1] 2
1
Na warsztacie / Odp: Pomysły na rozwój exe
« dnia: 29 Stycznia 2023, 12:23:05 »
Najważniejsza opcją edytora powinien byc pędzel do malowania trawki i drzew, że można ustawić sobie rozmiar pędzla i gęstość trawy/drzew

2
Na warsztacie / Odp: Pomysły na rozwój exe
« dnia: 28 Stycznia 2023, 17:37:30 »
System dynamicznie generowanych ostrzeżeń dla szlaków. Raz jedziemy i tu będzie zwolnienie, innym razem tam, a innym razem opuszczenie pantografów. Brzmi ambitnie ale byłoby zaje...ekhem fajne.
Zupełnie oderwany od rzeczywistości bajer. Jadąc daną linia maszynista ma mieć znajomość szlaku, a ty chcesz zgadywankę co za następnym łukiem nowego nas czeka.

3
20.11.2020 r. Jawor
SM42-523 ciągnie dwa kible na kasację przez malownicze szlaki. Screen można też zobaczyć na tle grupy "Maszyna" na Facebooku

4
Forum / Odp: Projekt uhonorowania ŚP. MichAL_57
« dnia: 16 Stycznia 2023, 00:25:55 »
Serdeczne dzięki za tak godne dla Niego miejsce.

Mowa o byciu dewelowerem nie jest na wyrost, Michał planował różne usprawnienia, robił notatki. Myślał też o pracy nad zawodowym projektowaniem rzeczywistego sprzętu, co niestety nie było Mu dane, więc praca przy symulacjach była jak najbardziej możliwa i to bez wątpienia już od wakacji, po skończonej szkole.

Tutaj można posłuchać o pasjach z ust Michała, sprzed 3 lat: https://youtu.be/0tiswZHLYcM?t=335

Historia się powtarza, Michał miał to samo schorzenie co Dino Ferrari, syn sławnego Enzo.
Pozdrawiam i życzę co najmniej takiej radości z przebywanych kilometrów, jaką miał Michał.

Tata

5
Małe podsumowanie.
Przede wszystkim chciałem powiedzieć że z szacunkiem i pokorą  podchodzę do wszystkich ludzi tutaj którzy przez tyle lat kombinowali jak zrobić symulator nie mając oryginalnych części, a poziom "technologii" podłączeń na przestrzeni lat się zmieniał i ewoluował i było trudno (czytając posty od najwcześniejszych lat). Z pomocą tego wątku zdecydowaliśmy (symulator robię z synem) iść w Arduino ze względu na to, że ta platforma rozwinęła się na tyle, iż teoretycznie ogarnia wszystkie zagadnienia obsługi pulpitu w połączeniu z MaSzyną. Sporo szukałem w internecie (jak wszyscy) szczególnie na znanym Majfrendzie. Znalazłem tam oprócz klonu Arduino Mega to jeszcze moduły tej platformy obsługujące serva do manometrów (osobne zasilanie), moduły obsługujące prędkość silnika do Haslera (falownik) 12V (osobne zasilanie). Silnik jest z przełożeniem obrotów od 0 do 960 na minutę. Ze względu na przełożenie ma moc, aby spokojnie napędzać Haslera. Moduły z przekaźnikami na 12v do obsługi lampek na pulpicie (osobne zasilanie), będą led. Zakupiliśmy też oryginalny Arduino Mega, który docelowo ma być sercem pulpitu. Sam kod będziemy pisać i testować na klonie, bo w przypadku zjarania układu nie będzie bolało ;). Zasilacze też zakupione do zasilania samego Arduino Mega, dodatkowo do silnika Haslera, i dodatkowe do modułów przekażników zasilania podświetleniem. Przed nami najdrudniejszy etap - pisanie kodu do EN57. Dodatkowo, dopóki nie ogarniemy Arduino, zrobiliśmy płytkę z klawiatury komputerowej na początek.

6
Bocznica / Odp: Czy leci z nami pilot?
« dnia: 11 Stycznia 2023, 17:16:58 »
Obiecuje banować każdego trolla, głosujcie na mnie, ulotki agitacyjne wkrótce. Będzie borubar i średnia hawajska dla wszystkich.

7
Forum / Czy leci z nami pilot?
« dnia: 11 Stycznia 2023, 14:21:12 »
Dzień dobry,
Kiedy Antek rezygnował z funkcji administratora to pokrótce opisał sytuację w wątku na forum. Natomiast teraz wchodząc w listę administratorów już nie widzę na niej Maćka, który przejął jego rolę. Wydaje mi się, że jest to sytuacja, która może rodzić pewnego rodzaju problemy. Byłoby korzystnie gdyby ktoś zajął jakieś stanowisko w tej sprawie.

8
Moderatore, a ja mam takie pytanie. Na jakiej podstawie te punkty za używanie słowa "burdel"? Bo słownik twierdzi że, to nawet wulgaryzm nie jest. W zaistniałej sytuacji jestem wybitnie skonsternowany.

9
Forum / Odp: Błędy na Chacie
« dnia: 25 Grudnia 2022, 11:38:09 »
W sumie ten chat to jest bezużyteczny jak nie ma głównego kanału...

Po pierwsze to nikt ci nie każe na niego wchodzić, po drugie nadal korzysta z niego dużo osób, po trzecie to nie jest wątek o dyskusji czy według ciebie jest on potrzebny tylko o problemach z nim związanych. Pozdrawiam :))

10
Bocznica / Odp: [ANKIETA] Wyrzucenie scenerii "Moczniki" z paczki
« dnia: 08 Grudnia 2022, 10:17:15 »
Mamy taki fajny przełącznik w starterze - ukryj scenerie niskiej jakości. Może po prostu domyślnie zostawić go włączonego? W readme tylko dać notkę, że jest możliwość pojeżdżenia po gorszych jakościowo sceneriach po jego odznaczeniu. Ci co lubią te starocie będą zadowoleni, a ci co nie lubią, to będą dzięki temu zadowoleni ze stare lumpy nie zajmują miejsca na liście scenariuszy.

11
Na warsztacie / Odp: D29-97/98/99/94/117 - Zakopianka
« dnia: 08 Grudnia 2022, 09:23:27 »
Ojej! Kolejny świetny projekt zakończony w połowie z powodu wewnętrznych wojenek i przepychanek. Środowisko Maszyny jednak trzyma poziom :D

12
Bocznica / Odp: [ANKIETA] Wyrzucenie scenerii "Moczniki" z paczki
« dnia: 08 Grudnia 2022, 08:17:30 »
Może warto było by usunąć te scenerie z symulatora ale też udostępnić ją do pobrania (jakby ktoś chciał sobie ją pobrać) niektórzy mają sentyment do takich starych scenerii :)

13
Bocznica / Odp: [ANKIETA] Wyrzucenie scenerii "Moczniki" z paczki
« dnia: 06 Grudnia 2022, 05:59:32 »
A to chyba Ry najwięcej krzyczał o 546. Więc jeśli uważamy ze fekaliowo jest potrzebne, to w takim razie trzeba dostosować i przywrócić 546, Krewetkowo i Jelitkowo, które były bardziej pociągające niż to coś z fekaliami w nazwie 😁

14
Bocznica / Odp: [ANKIETA] Wyrzucenie scenerii "Moczniki" z paczki
« dnia: 05 Grudnia 2022, 20:23:59 »
Jeśli ktoś na tej scenerii szuka walorów estetycznych to powinien zrewidować swoje oczekiwania bo to tak jak szukać rozumu i godności człowieka u [...]. Argument, że jest nieprzejezdna oddalam bo ostatnio przejechałem cały popych. Jest podkreślone, że to sceneria niskiej jakości i w takim założeniu swoją rolę spełnia. Może konkurować z innymi w swojej wadze. Komuś, kto nie może sobie pozwolić na lepsze scenerie sprawi tyle samo radości co inne. Poza nazwą jej i stacji na niej nie widzę powodu czemu ta miałaby zostać usunięta a inne nie. Tym bardziej że nie zabiera znaczącej ilości miejsca na dysku.


Zakazy 22
matek123

15
Na warsztacie / Odp: D29-97/98/99/94/117 - Zakopianka
« dnia: 21 Listopada 2022, 11:47:39 »
Gdyby na racjonalnych argumentach i debatach się kończyło, to by się to inaczej potoczyło. Jednak zachowania poszczególnych osób są po prostu kuriozalne i nie do zaakceptowania.
Czyje zachowania?

Począwszy od krytykowania tego, że miałam "czelność" wyrażać opinię na temat innych projektów, poprzez marginalizowanie prowadzonych przeze mnie prac do "jakiejś tam kolejnej scenerii, boże, ta znowu o tej srakopiance", kończąc wyzywaniu mnie
Kto?

Już samo to, że w moim czy innych osób kierunku kierowane były słowa "Gówniarze, szczyle"...
Kto kierował?

Tl;dr dla całej lekturki, skierowane głównie do osób odpowiedzialnych za całe zamieszanie:
"Osób odpowiedzialnych" - czyli kogo?

Ja wiem, że rzucać oskarżenia jest bardzo łatwo, natomiast nie wyobrażam sobie prowadzenia jakiejkolwiek dalszej dyskusji w tym wątku bez wskazania konkretnych osób odpowiedzialnych za niepowodzenie projektu "Zakopianka". Od razu zasygnalizuję, że nie dostaliśmy (my - administracja czy moderatorzy) żadnej wiadomości czy raportu od Ciebie w tej sprawie. A myślę że powinniśmy dostać, skoro padały wyzwiska, słowa poniżania czy inne zachowania nie do zaakceptowania. Tak więc ponawiam pytanie - kto? Uprzejmie proszę o odpowiedź, nawet w formie prywatnej wiadomości.

16
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 10 Listopada 2022, 21:59:56 »
Dzień dobry, aby symulator stał się bardziej przyjazny użytkownikowi proponuję do poleceń w helperze dodać skróty klawiszowe przypisane do tych poleceń. Jeśli ktoś ktoś potrzebuje argumentów za, to proponuję odpalić SM42 albo podobną spalinówkę, nie zerkając co chwila w klawiszologię. Pozdrawiam serdecznie.

17
Na warsztacie / Odp: 6Dh-1
« dnia: 04 Listopada 2022, 01:39:05 »
Mówiłem to na pv komuś ale powtórzę tu. Kabinę dragona E6ACTa będę robił jak będą materiały.
Materiały na Dragona są i to dość pokaźne razem z wymiarami oraz rysunkami, ale tym głowić się nie musisz bo już powstaje. Natomiast niestety nie jesteś na tyle wiarygodną osobą z aby takie cenne materiały, które nam udostepnił producent, udostępniać dalej tobie.  Skończ na prawdę jeden projekt do końca a będziemy brali ciebie na poważnie a jakieś materiały o które poprosisz się znajdą.

18
Na warsztacie / Odp: 6Dh-1
« dnia: 03 Listopada 2022, 18:14:51 »
Pozwolę sobie zadać jedno ważne pytanie, co się stało z twoimi poprzednimi projektami, czyli kolejno: kabiną E6ACTa, kabiną SA134, kabiną Vectrona, M62BF, Skodą 163 i kabiną EU44? Tak pytam, bo mam takie podejrzenie, że ten projekt skończy się równie szybko co poprzednie, wyżej wspomniane. Moim zdaniem pierwszym błędem, który popełniasz jest to, że najpierw robisz na mniej więcej ze zdjęć i rysunków model, a dopiero potem prosisz o materiały. Powinno to się działać na odwrót, żeby to miało ręce i nogi i chociaż zbliżone wymiary i elementy do realnego pojazdu.

19
| 19.10.1996 |

SM42 z porannym TOW-OS

20
Symulator / Odp: Losowane buczki CA/SHP na tym samym lokomotywie
« dnia: 06 Września 2022, 15:48:42 »
Kiedyś takie buczki były masowo produkowane dla przemysłu, nie tylko do lokomotyw i EZT. Nie widzę problemu w podmianach pomiędzy różnymi pojazdami.

21
Śledzę sobie ten wątek od dłuższego czasu. W ciągu ostatnich dni, dzięki uprzejmości dyrektora jednego z zakładów udało mi się uzbierać dużo elementów pod budowę pulpitu ET22. Wczoraj odebrałem z paczkomatu swojego klona Arduino Mega (niestety na konwerterze CH340). Na ten moment udało mi się pobawić trochę woltomierzami, amperomierzami, hebelkami. Dziś ruszyłem trochę dalej i zamontowałem lampki CA/SHP do ich właściwego miejsca. Na razie prowizorka ale zawsze jakiś początek musi być.

Lampki to najzwyklejsze LEDy na 12V. Zasilane z zasilacza ATX z linii 12V i sterowanie zasilaniem lampek przez płytkę przekaźnikową. Sam zasilacz jest załączany w momencie gdy zostanie nawiązana komunikacja między arduino a symulatorem. Na dniach chciałbym zacząć ogarniać blat pod pulpit i tu też moje pytanie. Czy miałby ktoś z was podrzucić jakieś wymiary blatu ET22? Pozdrawiam i miłego.

22
Na warsztacie / Odp: Drawinowo do końca
« dnia: 05 Czerwca 2022, 12:14:24 »
To co za problem wymienić stare EZT na nowe i stare wagony na nowe?
A czy jest potrzeba, żeby wszędzie jeździły nowe EZT i nowe wagony tylko i wyłącznie dlatego, że pan na T tak mówi?

23
Na warsztacie / Odp: Kabina EU44
« dnia: 19 Maja 2022, 17:08:36 »
Na razie praktycznie nie ma co oceniać, bo to jest pusty blat z jednym drążkiem. Edytuj swoją ostatnią wiadomość, a nie pisz 3 z rzędu pod sobą.

24
Inne niekolejowe / Odp: Zabawkowa lokomotywka do druku 3D
« dnia: 14 Maja 2022, 01:00:33 »
Presja widocznie ma sens :) Dorośli naciskali, dlatego po miesiącu pracy udało mi się stworzyć zalążki systemu torów. System sprawdza się całkiem nieźle, co widać na obrazkach.

Oczywiście nie są to prawdziwe szyny, tylko coś w stylu dwóch bieżni ograniczonych od środka imitacjami szyn, ale to celowe działanie - młodsze dzieci mają problemy z ustawianiem wagonów na szynach, dlatego ten sposób jest lepszy. Poza tym w całym taborze stosuję koła bez obręczy, żeby można się było nim bawić także na podłodze. Takie rozwiązanie ułatwia zabawę, ale strasznie utrudnia projektowanie zwrotnic.

Póki co mam zaprojektowane proste, łuki o promieniu 500 oraz 424 (co pozwala stworzyć zamkniętą linię dwutorową), zwrotnice z krótkimi torami przedłużającymi oraz krótkie tory "najazdowe" do wjazdu pociągiem bezpośrednio z podłogi.

Teraz prośba do czytających:
Szukam kontaktu do osób, które organizują pikniki kolejowe, imprezy w muzeach itp. Wydaje mi się, że prezentacja/rozłożenie takiej kolejki na takich imprezach może być fajnym uzupełnieniem oferty, w szczególności jeśli chodzi o dzieci 5-10 lat. Zanim jednak opracuję szczegółową ofertę chciałbym się skonsultować z kimś, kto ma doświadczenie w organizacji takich przedsięwzięć. Moje dotychczasowe doświadczenie opiera się o warsztaty z druku 3D w szkołach (więc na nieco innych warunkach), gdzie udało mi się pracować z ponad 3500 dzieci (modele pociągów spełniają rolę uzupełnienia warsztatów).


25
Na warsztacie / Pulpit pojazdu Elf II / EN75 STADLER Flirt
« dnia: 01 Maja 2022, 21:07:55 »
Witajcie Panowie,

od jakiegoś czasu modeluję w dość zaawansowanym programie "Inventor" i pomyślałem, że moje dotychczasowe umiejętności wraz ze stałą stycznością z pojazdami EZT mogą wnieść nieco do kolekcji floty nowoczesnych pojazdów w symulatorze. A więc do sedna. Mimo posiadania dość zaawanasowanego programu nie jestem w stanie póki co opanować tworzenia skomplikowanych brył większych niż te które mogę zwymiarować "od ręki" suwmiarką, dlatego ograniczyłem się do tworzenia mniejszych obiektów w kabinie maszynisty. Jeśli więc jest na tutejszym forum użytkownik, który chciałby nawiązać współpracę w zakresie tworzenia modeli pojazdów generacji Elf II oraz EN75 STADLER "Flirt", to proszę o kontakt. Dysponuję wszelką dokumentację techniczną (rysunki techniczne) potrzebną do wykonania modelów, a ponadto posiadam urządzenie rejestrujące dźwięk Tascam DR-40X, którym mógłbym nagrać dowolne dźwięki tych pojazdów w wysokiej jakości. Poniżej prezentuję kilka screenów z prac nad pulpitem pojazdu generacji Elf II oraz EN75 "Flirt" w wersji dla Kolei Śląskich. Wszelkie elementy zostały wykonane z dokładnością do 0,1mm względem oryginalnego wyposażenia pulpitu maszynisty. Tymi projektami zajmę się w pierwszej kolejności, a efekty dalszych prac modelowania pulpitów będę prezentować w tym poście.

26
Cześć, w końcu udało mi się przysiąść i złożyć jakiś sensowny filmik - prezentację mojego projektu. Jest również parę nowości... Dodane zostały pewne smaczki wizualne jak np. blendy słoneczne. Z kwestii technicznych - uruchomiłem haslera, uporządkowałem działanie kontrolek, ożywiłem nastawnik kierunkowy. Na koniec pobawiłem się dźwiękami i finalnie nie ma już ich podwojonych przez program i realny pulpit. Pomysłów na przyszłość jest cała masa :)
Oryginalna kolumna dalej zostaje w sferze marzeń, ja dalej takowej poszukuję.
27
Na warsztacie / SA135-007
« dnia: 01 Kwietnia 2022, 23:22:40 »
Z okazji pierwszego kwietnia prezentuję uproszczony model wagonu spalinowego SA135 wraz z przygotowaną teksturą SA135-007 Kolei Dolnośląskich. Model został przygotowany na podstawie obecnego SA134 z MaSzyny, więc jego jakość szacuje na 1/4, adekwatnie do daty. Mimo to w teksturę włożyłem mnóstwo swojego uszatego serduszka, aby w sumie całość była zrobiona na te przysłowiowe 30%.

Paczkę wystawiam, ponieważ moje możliwości modelowania są równie żadne co teksturowania. Mapowanie oryginału samo w sobie jest takie sobie, a tutaj dodatkowo zostało pocięte w kolejnych miejscach. Liczę na to, że kilku osobom może sprawić on trochę radości i ktoś będzie chciał potestować fizykę SA135 albo porobić ładne screeny. Jeśli ktoś by się ulitował nad tym pojazdem, załatał dziury i przemapował boczki/czoła, to na pewno byłby krok do przodu.

Paczka zawiera model, przesunięte modele kabiny, wnętrze lp wraz z teksturami i tekstury zewnętrzne. Pasażerów nie ma i nie przewiduję. Wypakowuje się ją do głównego folderu maszyny 22.03, ale powinna też działać z 21.04. W pliku textures trzeba na końcu dopisać:
Kod: (textures.txt) [Zaznacz]
^1
sa135-007.mat=214mb,SA135,sa135//v2,SA135-007,PLKD,Legnica,07.08.2020,Serwis_Pojazdów_Szynowych,youBy,youBy

https://eu07.pl/userfiles/1007/sa135-007.zip      28.71 MiB   2022-04-01 22:47

28
Screeny / Odp: Fikcyjne malowanie Regiojet.
« dnia: 21 Lutego 2022, 13:09:21 »
A gdzie jest napisane, że to będzie wydane ? Jak nie rozumiesz tematu to nie pisz. Bo widzę, że nawet nie wiesz gdzie piszesz.

29
Na warsztacie / Odp: Bałtyk - SKM - Multi
« dnia: 13 Lutego 2022, 13:30:40 »
Jak uruchomić
Jednorazowo wykonujemy kroki:
0a. Wypakować paczkę "multi" do głównego folderu maszyny
0b. W pliku eu07.ini wstawić wpis "multiplayer 1"
0c. Ściągnąć SCS i wypakować gdzieś na boku
0d. Rozpakować gdziekolwiek archiwum Maszyna-Baltyk_scs.
Gdy już mamy SCS i scenerię:
1. Odpalić SCS i włączyć plik maszyna-baltyk.scs - w dowolnym miejscu na komputerze
2. Uruchomić scenerię baltyk_skm_multi.scn
Naucz się czytać ze zrozumieniem.

30
Na warsztacie / Odp: Wrzosy - otwarte testy
« dnia: 13 Lutego 2022, 00:51:42 »
Szanowni,
Bardzo dziękuję za aktywność w wątku. Etap otwartych testów uważam za zakończony.

Wątek zamykam.

Strony: [1] 2