Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - gracjan.torhan

Strony: [1]
1
Ostatnio walczyłem z podobnym problemem i niewykluczone, że znalazłem rozwiązanie. Mój sprzęt to i5 7600 3.50GHz; 16 GB RAM; NVIDIA 1060 6GB. Średnio na wszystkich sceneriach mam 200 FPS. I teraz ciekawostka - mam identyczne "rwania obrazu" jak te pojedyńcze na Twoim filmie, różnica polega na tym, że u mnie... występują co 2 sekundy, dosłownie. Wygląda to tak jakby v-sync w MaSzynie nie tolerował wysokiego FPS (ale tylko na sceneriach z wieloma obiektami) i próba zrzucania FPS z kilkuset na 60 FPS powoduje "czkawkę" w postaci tego "rwania". Rozwiązania:

[Metoda 100% skuteczna] - 1. Wymuszenie wyłączenia v-sync w sterownikach NVIDIA. Jako, że wyłączenie v-sync powoduje generowanie znacznej ilości FPS (które jest nam zbędne, bo PC się tylko grzeje, a na monitorze widzimy klatek np 60) to polecam ściągnięcie zewnętrznego limitera FPS, ja np mam RivaTuner Statistics Server. Owszem, będzie widoczne czasem "łamanie obrazu" charakterystyczne dla wyłączonego v-sync, ale wszelkie czkwawki i zwiechy znikają, a PC się nie grzeje bo zewnętrzny limiter i tak trzyma 60 FPS.

[Metoda, którą odkryłem dzisiaj, w fazie testów] - 2. Wymuszenie włączenia v-sync w sterownikach NVIDIA (opcja "on", żadne adaptive itp) + zewnętrzny limiter FPS (koniecznie). V-sync w MaSzynie wyraźnie potrzebuje wsparcia zewnętrznego programu bo sam po prostu nie do końca sobie radzi ze zrzucaniem z wysokiego FPS. Ta metoda jest dopiero w fazie testów, nie wiem czy to nie jakiś przypadek lub coś się nie rozłączy, ale póki co wszystko chodzi cacy.

Mam nadzieję, że któraś z tych metod Ci pomoże.

Pozdrawiam

2
@gracjan.torhan

Nie musisz się na niczym w tym wypadku znać, programy obecnie są tak intuicyjne że wskażą Ci ewentualne usterki i na ich podstawie będziesz mógł zadecydować czy należy np. wymienić dysk na nowszy etc.
Sprawdzałeś może czy uzyskujesz takie spadki mając grę na HDD? Jestem przyzwyczajony do starej zasady żeby jakiekolwiek gry czy aplikacje umieszczać na dysku niesystemowym.

3
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 27 Stycznia 2018, 20:38:33 »
Misja Cegielski 1 zakończona pełnym sukcesem :D Wszystko działa miodzio.

4
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 20 Stycznia 2018, 14:54:26 »
Jakos nie widze abys miał najnowsze exe. Nie wiem co sciagłeś ale zrob jeszcze raz to co Ci napisałem na pw

5
Pomoc doraźna / Odp: Spadki fps pomimo dobrej konfiguracji.
« dnia: 14 Kwietnia 2017, 21:59:36 »
Po pierwsze to widzę pewne niezrozumienie działania symulatora. Chodzi nam zawsze o płynne działanie, a nie o walkę o FPSy. Te mogą i muszą się wahać ze względu na na ilość modeli wyświetlaną na ekranie w danym momencie. Ilość ta jest różna i powoduje takie spadki i wzrosty. Kaliska jest bardzo wymagająca, w Ostrowie Wielkopolskim jest wiele składów, wagonów i lokomotyw. Do tego modele statyczne i mnóstwo torów. Ilość danych do przeliczenia w danym momencie bywa bardzo różna, stąd taki efekt. Wystarczy obrócenie kamery i widać jak komputer musi więcej przeliczyć danych do wyświetlenia klatki. Sprzęt masz dobry i nie ma powodu się o niego martwić. Scenerie jeśli już są optymalizowane to tylko pod kątem najniższego FPSu. Nie ma powodu, aby dbać o wyrównany FPS w każdym momencie.

Screeny dajemy do załącznika jako JPGi, skompresowane do wymagań regulaminu. Jest zakaz umieszczania obrazków i linków do zewnętrznych serwerów, znikają i posty tracą sens.

Strony: [1]