Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Lokomotywownia

Strony: [1]
1
Na warsztacie / Odp: Sceneria realistyczna - Jeziorka
« dnia: 10 Października 2021, 10:22:04 »
Nie chce się wam ten teges w robotę, ale ostatnio co miałem u siebie tego RSFa to na całej trasie brakowało łuków pionowych. No i teraz żebyście sobie nie nadłożyli roboty przy scenariuszu czy detalach na/obok torów, jak po zrobieniu łuków się lekko rozjadą wysokości, albo pouciekają nazwy torów i eventy będą nie wyzwalane w tym miejscu w którym powinny.

A poza tym, to zapowiada się kolejna sceneria pierwsza klasa :)

2
Konkretniej to podpięta pod L053_wrzosy - Możliwość przejazdu z/do Wolicy lub Sandomierza ( a jak dobrze pójdzie to i z/do Macierzewa ) W każdej chwili można odpiąć i puścić jako osobną nową scenerie, gdyby wynikły jakieś komplikacje. Tylko trzeba dorobić jaką stacje początkową. Kiedyś był pomysł zrobienia portu morskiego, ale cóż jest wart port bez statków ? Są statki w formacie 3Ds do ściągnięcia z darmowych plików, ale nie są skonwertowane do maSZyny. Na pocieszenie będzie przystań kajakowa (żaglówki są) z desek dostępnych w maszynie da się molo zrobić. Żaglówki są jakie są, koniki to samo ( ale to raczej tłem zostanie ) Oczywiście wszystko jeszcze w budowie jest.

3
Na warsztacie / Odp: Wrzosy - otwarte testy
« dnia: 02 Października 2021, 20:18:19 »
Po przejechaniu kilka tras stwierdzam, że bardzo fajnie wyszło. Większych błędów nie znalazłem, powodzenia w dalszym rozwijaniu!

4
W edytorze dostępnym w Maszynie. Nie mam innych programów. Kładę pierw tor, pod niego wąski pas terenu i jego zabudowa. PS. Proszę nie ganić za "małe" modyfikacje widziane na filmiku, migotanie to efekt nałożenia terenu. 

5
Witam, też skrobie sam scenerię (fikcyjna). No idzie mi to jak idzie (ucz się) ale coś tam powstało. Obecnie 12 km jest zrobione, które możecie podglądnąć na screenach niżej. Docelowo chcę zrobić 50 km. 3 duże miasta i kilka wsi. Stacje nawiązują do nazwy drzew, pomysł zaczerpnięty od Dębicy, Wrzos. Co na trasie ? V max 140km/h. Teren płaski, gdyż za czorta nie umiem jeszcze modelować terenu (a nie jest to proste jakby się wydawało) W zamiarach  ma powstać Tartak, z możliwością misji w nim. Stacja uzdrowiskowa ( baseny, termy, stadnina koni ) Wszystko oczywiście widoczne z pociągu. Kanał rzeczny w mieście na końcowej dużej 4 peronowej stacji. z pływającą łódką, która z okolic dworca zabierze do muzeum kolejowego. A w nim pojazdy wycofane z ruchu (min Ganz, EP01 itp.) To tak w skrócie. PS. 12 km trasy jest, dalej nim zrobię, to niestety ale jakiś czas potrwa. Zapisałem na usb se stan obecny, gdyby komp siadł i poszło wszystko w siną dal, czego bym nie chciał. Czy trasę dokończę ? No chciałbym ale kiedy to nastąpi to nie wiem. Tor położony jest na 29 km, ale tylko sam tor.Wydzielam do osobnego wątku. Proszę sobie zmienić tytuł wątku.
Matek123

6
Na warsztacie / Odp: Wrzosy - otwarte testy
« dnia: 25 Września 2021, 17:35:02 »
Cześć,
w 1 poście dostępny link do rev133:, zmiany względem rev126:
- poprawiona przenikająca droga p.o. Kujacin Przystanek
- poprawione RJ (dodane przez @Kogut decyminuty w służbowych RJ)
- Wolica Potok podg poprawione odczytywanie wirtualnego W4 dla przewijania RJ
- poprawiona stylistyka opisu HTML
- zmodyfikowane udźwiękowienie otoczenia stacji i dworców
- poprawki w numerach i nazwach handlowych pociągów dalekobieżnych
- 8310, 34800 poprawione dekoracje
- poprawki scenariuszy
- poprawki RJ
- usunięcie latających traw
- dodane wskaźniki W6B zamiast W6A
- dodany test radia na kanałach R5, R3 (wszystkie na SCN mają test radia)
- poprawki lokalizacji wskaźników
- komunikaty SIP dla scenerii (@Turbokibel)
- poprawki plików SCN
- poprawka rozkazu O dla 330120
- poprawki opisu
- poprawiony stukot na torowisku (@Turbokibel)

7
Na warsztacie / Odp: Wrzosy - otwarte testy
« dnia: 23 Września 2021, 23:40:46 »
Skłonność samochodów AI do wjeżdżania na przejazdy mimo zamkniętych szlabanów jest znana. Autor w pierwszym poście prosił aby tego nie zgłaszać.
Pustawe miejsca na pewno z czasem zostaną uzupełnione o nowe elementy otoczenia.
Pomocnik pokazuje limit "0" gdyż dalszej jazdy zabrania semafor.
Nie zaliczania stacji nie potwierdzam, u mnie działa prawidłowo.
Próba radia została zaimplementowana, tak więc w Rev 130 jest możliwość jej wykonania.
Nowe scenariusze są planowane, obecne pięć to scenariusze startowe przygotowane przez autora scenerii w celu umożliwienia dobrego zapoznania się z nią. Obecnie priorytetem jest wyłapanie błędów, naprawienie ich i wydanie scenerii.
Gdy sceneria zostanie oficjalnie wydana, wówczas będzie można całą uwagę poświęcić na jej ulepszanie oraz pisanie nowych scenariuszy.

Spawacz

8
Na warsztacie / Odp: Wrzosy - otwarte testy
« dnia: 23 Września 2021, 22:33:48 »
Tak więc na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nigdy wcześniej nie miałem okazji uczestniczyć w testach scenerii, więc nie wiem, na co dokładnie zwracać uwagę. :)
Jechałem TDE330120, od początku do Jerzymianki, gdzie jakieś 2km po wyjeździe z GT skończyłem symulację.
Oto rzeczy, które uważam za błędy:
-> Samochody - raz przejadą przez skład, raz staną w połowie toru, a raz 100m od przejazdu.
-> Arkadia - Nowa Ruda, w wielu momentach jest tam po prostu mało otoczenia, pustynia z pojedynczymi drzewami. Przydała by się tam trawa i wzniesienia ;D
-> Nurzec [postój] - pomocnik pokazuje limit 0km/h, gdy do wyjazdowego C pokazującego Sr1 zostało jeszcze 200-300m.
-> Po wyjeździe z GT w Jerzymiance i oddaleniu się od niej nadal nie uznało mi tej stacji w rozkładzie [nie zniknęła, nie podświetla się na pomarańczowo bądź zielono]
Więcej błędów nie wyłapałem.
A teraz kilka rzeczy, które dodałbym:
-> Brak możliwości wykonania próby radia. Uważam, że powinno zostać to zaimplementowane.
-> Więcej scenariuszy do wyboru, z 3 towarowe [np. z terminala kontenerowego w Jerzymiance], z 4 osobowe i jakieś 4 IC/TLK, w niektórych scenariuszach proponuję manewry.
-> Więcej pociągów sterowanych przez Al. Zawsze ciekawiej się jedzie, gdy ciągle się z kimś mija lub czeka na mijance na pociąg z naprzeciwka.
To chyba wszystko. Chciałbym z tego miejsca pogratulować, bo sceneria prezentuje się cudownie! Tego w symulatorze brakowało :)

9
Na warsztacie / Odp: Wrzosy - otwarte testy
« dnia: 18 Września 2021, 10:42:31 »
na początku kieruję słowa uznania dla wielkiej pracy włożonej w przygotowanie scenerii, widać w niej pasję i zaangażowanie. Gratuluję i dziękuję za dostarczenie niezwykłej przyjemności jazdy po takiej scenerii :) nie mogę się doczekać kiedy będę miał czas przejechać całość, póki co przejechałem ic8310 od Wolicy do Nurzca i nasunęły mi się trzy spostrzeżenia, które jak czytałem nie były dotąd poruszane.

1. śledząc pomocnika F1 przy wyjeździe z Wolicy na sygnał S13a dopuszczalna prędkość zmienia się w okręgu nastawczym z 60 na 40km/h i potem znów 60km/h, ale to jest detal.

2. przy wyjeździe z Wolicy sygnał S9 zmienia się na S2 i tego jako zawodowy "ruchowiec" nie rozumiem. S9 informuje nas o dopuszczalnej prędkości 100km/h w okręgu nastawczym w który wjeżdżamy a zmiana na S2 informuje o podwyższeniu prędkości do maksymalnej /wg SRJ w tym miejscu Vmax=120km/h. Jest to dla mnie nielogiczne, zwłaszcza że z sygnałem S9 tudzież S6 spotkałem się przy jeździe na wprost przez rozjazdy krzyżowe podwójne oraz rozjazdy o promieniu łuku toru zwrotnego R=1200m. Zastanawiam się po prostu co tam się podziało w wolickiej przekaźnikowni :) i będę wdzięczny za odpowiedzi.

3. w Nurzcu mamy wpisane pt a na stacji był podany przelot, jechałem przed czasem i zastanawiam się czy przejeżdżając bez postoju pomocnik F1 to "zaliczy" i sceneria będzie przebiegała bez zakłóceń czy powinienem się zatrzymać przy podanym S2 i czekać na godzinę odjazdu? (pomocnik pokazuje dopuszczalną 0km/h przed czasem)

10
Na warsztacie / Odp: Linia053_Wrzosy
« dnia: 10 Czerwca 2021, 19:28:56 »
Jak już wspomniano, nie ma zbyt wielu modeli statycznych dla aut stąd używam tego co mam. Dlatego przy garażach stoją Nyski, Maluchy, Clio, stare Audi i Zastavy.

11
Patch naprawiający błędy zgłoszone (różowe znaki STOP, powtarzacze, panienki z różem na torach itp.)
dla ciekawskich: rewizje 358-375

2.0 -> 2.0.1: https://eu07.pl/userfiles/27025/patch-kaliska%20v2.0.1.7z
Paczka całościowa: https://eu07.pl/userfiles/27025/kaliska%20v2.0.1.7z

Przy okazji dałem znaczniki //$decor dla składów dekoracyjnych w OW, powinno pomóc z wydajnością na słabszych komputerach. Wymaga najnowszego startera, klikamy PPM na "Ustawienia" i zaznaczamy opcję by chować dekoracyjne składy.

Teraz już się skupiamy na poprawkach sieci trakcyjnej; jak będą jakieś poważniejsze błędy ze scenerią, to krzyczeć.

12
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 20.09 - problemy
« dnia: 29 Października 2020, 22:33:09 »
To jest za stary sprzęt na obecną wersję maszyny.

Zobaczymy, jak nie zapomnę to później spróbuję wyciągnąć builda dla GL2, ale i tak szału nie będzie.

13
Na warsztacie / Odp: Linia053_Wrzosy (do pobrania w pierwszym poście)
« dnia: 21 Grudnia 2019, 20:19:13 »
Aktualizacja w pierwszym poście. Powoli ciągnę otoczenie do stacji Mokra (km 14+600).

14
Na warsztacie / Odp: Linia053_Wrzosy (do pobrania w pierwszym poście)
« dnia: 11 Października 2019, 08:41:47 »
Moje uwagi po dzisiejszym "tourne":
1. Hipolit - przesunąć To przed peron (To może być max 2x długości drogi hamowania) - obecnie w środku peronu...
2 Wrzosy (i pewnie inne stacje też) - wykolejnica 4,2-5m minimum za ukresem.
3. Ukresy, nie wiem, czy wszystkie nie, są za blisko?
4. Semafory na stacjach - niektóre, są blisko rozjazdu, albo je dać w długości drogi hamowania do ukresu, chyba, że drogę ochronną stanowi również rozjazd, to jest ok - wtedy wykluczymy przebiegi jedynie pewne.
5. Nazwy stacji/nastawni Jerzynianka. Jeśli mamy Jerzyniankę i Jerzyniankę Towarową (na Je1 jest taka tabliczka), to Je1 musi być również dysponującą np. Jt, chyba, że to jest jako jedna stacja.
6. Na jednej ze stacji jest terminal kontenerowy - szczerze bym usunął tą drogę wzdłuż torów i wstawił tam płot.
7. Nurzec - widać, że stacja jest po modernizacji i posiada napędy elektryczne, więc w okręgu ex. wykonawczej (tam, gdzie nie ma budynku nastawni) bym wstawił semafory świetlne, albo jakąś małą budę jako nastawnię.
8. Tam, gdzie mamy posterunki zdalnego sterowania, bym wstawił jakieś kontenery SRK, zamiast starych rozpadających się nastawni.

Tyle ode mnie :) Ogólnie fajny kawałek, jeśli połączymy dalej do Sandomierza.

15
Myślę, że najlepszą opcją byłoby jak by pozdrze sam zrobił aktualną paczkę i wrzucił w tym wątku.

16
Witam
Skąd można pobrać, poprzednią wersję scenerii tam gdzie startuje się ET42 z beczkami z OL?
Z góry dziękuję.

Strony: [1]